Dizi Özet

Masum 120. Bölüm Özeti 20 Temmuz Uçurtma Şenliği

Masum 120. Bölüm Özeti 20 Temmuz. Piyango Urmila’ya Çıkmayacak. Uçurtma Şenliğinde Savitha’nın oğlu yenecek. İşte Masum 120. bölüm özeti!

Masum 120. Bölüm Kokila sinema salonunda Ahem ile Gopi’nin yanına gitmesi ile başlar. Bu sırada Ahem’in düğmesi Gopi’nin kıyafetine takılır. Ahem de hemen çözmek isterken Kokila gelir ve otoriter bir ses tonu ile “Ne yapıyorsunuz burada Ahem” der. Zavallı Ahem de suç işlemiş gibi panikler. Durumu anlatmaya çalışır. Koki ise Ahem’in verdiği cevaptan sonra yerine geçer.

Kokila gittikten sonra Ahem kendi kendisine söylenir. “Raşi yüzünden düştüğümüz duruma bak” der. Gopi ise Ahem’i bu duruma düşürdüğü için özür diler.

Ahem ile Gopi sinema salonunda çıkıp kafeteryaya gelir. Gopi, Raşi ile Jigar’ın bir araya gelmesi hakkında konuşurlar. Kokila da tam bir kaynana. İkiliyi takip edip arkalarından gidip neden sinema salonunda olmadığını sorar. Ahem de su almaya geldiğini söyleyip, gerçeği söylemez.

Urmila’nın bilet Hüsranı

Urmila kocasının kıyafetlerini bile satıp piyango alsa da bilet maalesef kendisine çıkmaz. Ancak bilet’i Kinjal’in kazandığını hayal eder. Bu kısım Masum 120. bölüm özeti sırasında en komik anlardan birisi. Masum 120. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 120

Kokila yolda giderken biletin Kinjal’e çıktığını, Kinjal de kendisine işkence ettiğini hayal eder. Kısaca kendi çalıp kendi söylüyor hesabı. Urmila’nın bu hayalinden arabanın düdük çalması ile normal hayata döner.

Urmila eli boş bir şekilde döner. Morali bozuk bir şekilde içeri girdiğini gören Kinjal de dalga geçmek için şunları söyler.

“Ne oldu bilet çıktı mı? Zengin olduk mu?” (Masum 120. bölüm özeti) Kinjal

Diye dalga geçtikten sonra borcu nasıl vereceklerini sorar. Urmila da bir yolunu bulup, parayı ödeyeceğini söyler.

Masum 120 Özeti - Urmila Üzgün

Urmila morali bozuk bir şekilde otururken Kinjal’in biletindeki numaralara bakmak ister. Ancak bu sırada içeri Daval geldiği için bilete bakamaz. Zira Kinjal kazanan numaraları bilmediğini düşünüyor.

Siz Ne Çeviriyorsunuz?

Kokila defalarca dediğim gibi çok zeki bir kadın. Evde olup bitenleri de kısa sürede anlayabiliyor. Kokila ile Gopi mutfakta iken Gopi’ye “siz kardeşinle ne çeviriyor sunuz? ” diye sorar. Gopi kekelemeye başladığı sırada Raşi gelip, Gopi’yi kurtarır.

Masum 20 Temmuz Özeti - (120. bölüm) Gopi ile Kokila

Urmila bir yolunu bulur Daval’ı evden uzaklaştırmayı başarır. Tam Kinjal’in biletini değiştirmeye giderken Kinjal gelip biletini alır. Urmila da kazanan bilet Kinjal’in olup olmadığını göremez.

Masum 20 Temmuz Özeti Urmila Biletin Peşinde

20 Temmuz Pazartesi günü ekrana gelecek olan Masum 120. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gopi Kokila’nın şüphelenmeye başladığını ve evde olup biten plandan annesi Kokila’ya da bahsetmesini Ahem’den ister. Ahem ise planı herkese açıklamamasını ister. Plan ne diye merak edenler için Raşi ile Jigar’ı yeniden barıştırma planı.

Uçurtma Şenliği

Gopi dışarı çıkıp uçurtmaları kontrol eder. Bu sırada güvercin görüp çok hoşuna gider. Gopi içeri alıp kuşu beslemek istese de Kokila “Kuşlar havada güzel gelin” der. Tam da bu esna da yan komşuları Savitha yüksek müzik sesi açar. Kokila ile Savihta yine bilindik iddialaşma muhabbeti geçer.

20 Temmuz Pazartesi Masum 120. Bölüm Özeti Savitha ve Ailesi

Koki ile Savitha yarışmak için sözleşirler. Kokila uçurtma şenliğine gecikir. Savitha da “Kokila korktu da gelmedi” deyince Hental Ahem’e başlamasını ister. Uçurtmalar uçurulur. Bu esna da Koki gelir. Ahem uçurtmayı uçurduğunu görünce şok olur. (kendisini beklemesini söylemişti.)

Bizlerin kültüründe olmayan bir oyun. Yukarıdaki uçurtmayı düşürme oyunu. Jigar’ın uçurtmasını Savitha’nın oğlu ipine cam tozu attığı için Jigar’ın ipini keser. Ahem’in de uçurtmasını Gopi güvercine zarar verecek diye tuttuğu ipi yere atınca, Ahem de uçurtmanın ipini elinden kaçırır. Bu sırada Savitha’nın oğlu Ahem’in uçurtmasına giden ipi keser. Savitha ise iki uçurtmayı kesmenin verdiği hava ile Kokila’ya hava atar. Kokila da hırsını Gopi ile Ahem’den çıkartır.

Ahem sinirle bahçeden ayrılır. Hetal de bahçedeki eşyaları toplaması için Raşi’ye emir verir. Raşi sinirlense de yerde yaralı güvercini görür. Gopi’ye haber verir.  Onu iyileştirmek için eve götürürler.

Urmila Kinjal’in Biletini Çalmaya Çalışır

Kinjal henüz biletine büyük paranın çıkıp çıkmadığını bilmiyor. Ancak Urmila kendi biletine para ödülü çıkmadığını çok iyi biliyor. Kinjal’in biletine ise paranın çıktığını düşündüğü için onu ele geçirmek için her şeyi deniyor.

Masum 120 bölüm Özeti Urmila biletin pesinde

Raşi eve aldığı kuşu tedavi etmek için zerdeçal macunu yapar. Bu sırada Jigar Raşi’nin elindeki güvercini görür. Jigar kuşu iyileştirmek için veterinere götürmeyi teklif etse de Raşi kabul etmez. İkili kuşu iyileştirmek için yem verir. Bu sırada ikili yan yana ve göz göze gelirler. Ancak bu olay çok kısa sürer. Kahvaltı da tabağa güvercin tüyü düştüğünü gören Kokila sinirden çılgına döner. Masum 120. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu