Dizi Özet

Masum 124. Bölüm Özeti 24 Temmuz Kokila Ahem’i Affetti!

Masum 124. Bölüm Özeti 24 Temmuz. Urmila evde spor salonu açacak. Kokila Ahem’i affedecek. İşte Masum 124. bölüm özeti!

Masum 124. Bölüm Gopi’nin yalvarması ile başlar. Tabii ki kime yalvarıyor derseniz, Ahem’i ev işleri vermemesini ve bir an evvel ofise gitmesine izin vermesini ister. Kokila ikinci defa göz yaşları ile ağlayan Gopi’nin sözlerinden sonra ikna olur.

Kokila ikna olur olmasına ama bir şartı vardır. Sosyal konularla ilgilenmeyecek ve bir daha buna benzer bir olay içerisinde olmayacak. Gopi de bu konuda Kokila’ya söz verse de Kokila Ahem’in hemen gitmesine müsade etmez. Ev içerisindesin ki davranışları belirleyici olacağını söyler.

Gopi kayın validesi Kokila’dan olumlu bir cevap aldığı için mutlu olur. Ahem ise alt katta yemek masasındadır. Gopi’yi arayıp, çay getirmesini ister. Kokila gelip çay getireceğini söyleyince, ana oğlu arasında ki buzlar erimeye başladığını göstergesi olarak Ahem annesine teşekkür eder.

Jigar ise iş yerinde Ahem’in yokluğunda oldukça sıkıntı çektiği için yorgun bir şekilde eve gelir. İçeri girdiğinde Jigar Ahem’e “bugün idare ettim. Ancak yarın sen olmadığın takdirde işleri yürütemem. Lütfen yarın işe gel. Çok önemli toplantı var” der. Bu esnada Kokila gelir ve yine Ahem’in gidemeyeceğini söyler. Ahem ise sesini çıkartmaz.

Kokila Spor Salonu Açmak İstiyor

Urmila kazandığı para ile zenginliğine zenginlik katmak için kendi mahallesinde ve kendi evinde (fakir mahalle) de spor salonu açmaya karar verir. Hayallere dalar. Kinjal de bu sırada Urmila’nın yanına gelir ve ne yaptığını sorar. Urmila spor salonu için gerekli araçların listesini yaptığını söyleyince, Kinjal şok olur.

Masum 124

Kinjal; “bu fakir mahalle de kimse spor salonuna gelmez. Zaten herkes kıt kanaat geçiniyor” dese de Urmila’yı bu konuda ikna edemez. Geçtiğimiz bölümde bu hayalini Daval ile paylaşmış, Daval da bu fikrini desteklemişti. Şimdi Kinjal Urmila’ya gerçekleri söyleyince, Kinjal’i kıskançlıkla suçlar.

Raşi Zehrini Akıtmak Niyetinde

Ahem’in yokluğunda ofisin ve evin yönetimi bir bakıma Jigar’ın eline geçer. Yapacağı her anlaşma hem Jigar’ın hem de Raşi’in evdeki konumu değiştireceği için Raşi Jigar’a şunları söyler.

Masum 124 özeti - Raşi Jigar'ın yanında

“Amcanın oğlu Ahem’in yokluğunda oldukça zorlandığını görüyorum. Ancak o olmadan da işleri yürütebilecek yetenek de ve kabiliyette birisin. Bence kendi başına yapabileceğini göster.” (Masum 124. bölüm özeti) Raşi Modi

Sözlerinden sonra Jigar’ın tepkisi Raşi’yi şaşırtmaz. Zira Jigar amcasının oğlu Ahem’in olmadan işlerin yürümeyeceğini ve bir anda şirketin zarara uğrayabileceğini söyler. Kısaca Raşi zehrini akıtmak istese de Jigar’a etki etmedi.

Masum 24 Temmuz Özeti Jigar Şirketi Kara Geçirdi

24 Temmuz Cuma günü ekrana gelecek olan Masum 124. bölüm özeti devam ediyor. Aile üyeleri akşam yemeğinde yemek masasında toplanır. Ahem de bir kaç dakika sonra masaya gelir. Tabi durgun ve mutsuzdur. Bu halini görünce Hetal Ahme’in sağlığının nasıl olduğunu sorup ilaç içmesini ister.

Ahem durgun bir şekilde masaya oturur. Jigar da iş yerinden gelir. Ahem’in yine işe gitmesi gerektiğini ve yarın büyük bir anlaşma yapacakları için tek başına zorlanacağını söylese de Ahem kabul etmez.

Kokila Ahem’i Affet ama Geç Kaldı!

Akşam yemeğinden sonra Ahem dalgın bir şekilde odasına gider. Kokila da bu yaşananları görünce ertesi gün tam iş saatinde Ahem’in yanına gidip, işle gidebileceğini söyler. Ahem de mutluluktan ne diyeceğini bilemez ve şu sözleri sarf eder. “Seni senin yüzünü asla kara çıkartmayacağım” der.

Masum 124. bölüm özeti - Kokila Ahem'i affetti

Kokila’nın duaları ile hazırlanır. Tam kapıdan çıkacakken zil çalar. Gelen Jigar’dır. Toplantının çok güzel geçtiğini ve şirket büyük bir kar elde ettiğini söyleyince, Ahem çok mutlu olurken Kokila sinirden deliye döner.

Kokila, Ahem olmadan Jigar bir şey yapamaz diye düşündüğü için Ahem’e işe gitmeme cezası verdi. Ancak Jigar anlaşmayı karlı bir biçimde yapınca, Kokila Ahem’i işe göndermeme cezasını Jigar’ın yükselmesine neden olduğu için sinirlenir.

Ev halkı bu başarıyı kutlamak için Poja yapmaları gerektiğini ve bunu kutlamak gerektiğini söyler. Raşi her şeyi organize eder. Ancak Poja’nın başına Ahem ile Gopi’nin oturması gerektiğini ve evin en büyük oğlu Ahem olduğunu söyleyince, Urmila ve Raşi sinir olur.

Gopi Ahem’den Uzaklaşmaya Başladı

Gopi, Kokila’ya verdiği sözden sonra Ahem ile duygusal olarak çok daha az ilgilenip asıl vazifesi çocuk yetiştirir gibi Ahem’in yemeği ütüsü gibi konulara yoğunlaşmasını istediği için Gopi Ahem’e ev içinde fazla gözükmez.

Masum 124 bölüm Özeti - Gopi Ahem'in yanında

Ahem sabah kalktığında banyoda elini, yüzünü yıkadığını duyunca hemen odaya gidip Ahem’in sabah işe giderken giyeceği kıyafetleri ayarlayıp hızla odayı terk etmek ister. Ancak Gopi elini dolabın kapağına sıkıştırınca, çığlık atar. Ahem de bu sırada lavabodan çıkıp Gop’ye iyi olup olmadığını sorar. Gopi iyi olduğunu söyleyip, hızla odadan çıkar. Sakin bir yere gelir ve ağlamaya başlar.

Raşi gene evde olup bitenleri annesine raporlarken Kokila gelir. Raşi telefonu kapatmadan yere koyar. Kokila “Çarşambayı sel aldı sen hala kahvaltı hazırlayacaksın” gibilerinden alaycı cümlelerle Raşi’nin kahvaltı hazırlamasını isteyip odadan gider. Urmila telefonda Koki’nin her şeyi duyduğunu söyler. Evdeki yeni konumu kazanmak için plan yaparlar.

Urmila Spor Yaparken Düştü

Urmila spor salonu olarak kendi evini spor salonu çeviri. Spor hocası tutamayınca Urmila kendi hoca oldu. Artık sadece müşteri çekmek kaldı. Bunun içinde mahallenin her tarafına afişler asar.

Masum 24 Temmuz Cuma Masum Özeti

Urmila’nın spor salonunda dört mahalleli gelir. Urmila kendisi hoca olduğunu söyleyip yapabileceklerini kadınlara gösterdiği sırada düşüp ayağını incitir.

Urmila yardıma ihtiyacı olduğu için Raşi’yi yanına çağırır. Ancak Raşi Jigar ile arası yeni düzelmeye başladığını söyleyip, Gopi’yi çağırmasını ve bu sayede evdeki konumu de iyileşeceğini söyler. Kısaca bir taşla iki kuş.

Gopi Urmila’ya bakma teklifini kabul eder. Durumu Hetal ile Kokila’ya söylerler. Kokila da Gopi’nin gitmesini müsade eder. Ahem işe yerindeki konumu yeniden elde eder. Ancak Jihgar’ın da kaptanlığında şirketin kar elde etmesi, çalışanların dilindedir.

24 Temmuz Cuma Masum 124. bölüm özeti Ahem yeniden şirkette

Urmila Gopi’nin gelmesi ile kızı Raşi de Modi konağında el üstünde tutulan gelin olması için fırsat doğar. Bu sebeple Urmila ne kadar fazla Gopi’yi yanında tutarsa, Raşi o kadar fazla imkan bulacak. Masum 124. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu