Dizi Özet

Masum 128. Bölüm Özeti 28 Temmuz Hetal Kokila’ya Karşı

Masum 128. Bölüm Özeti 28 Temmuz. Raşi, Hetal ile Kokila’nın arasını bozmaya devam edecek. İşte Masum 128. bölüm özeti!

Masum 128. Bölüm Meethi ile Hetal’in mutfakta konuşması ile başlar. Meethi ne hazırladığını sorar. Zira evin hizmetçisi olduğu için yardım etmek ister. Hetal ise kocası Crag’a özel bir şey hazırladığını söyleyince Meethi kendi işine bakar.

Mutfağa Kokila gelir. Gopi ve Raşi’nin nerede olduğunu sorar. Hetal ise bu sabah görmediğini söyleyince, Kokila evde avazı çıktığı kadar “Raşi Raşi” diye bağırır. Kokila’nın bağırmasını duyan ev halkı koşarak gelir. Bu sırada sesi Gopi de duyduğu için gelir. Kokila Gopi’nin orada olduğunu görünce, Raşi ortalık da gözükmediğini söyler.

Zavallı Jigar hemen panikle Raşi’yi telefonla arasa da telefon çekmez. Hemen panikler. Tam da bu sırada kapı zili çalar ve gelen Raşi’dir. Raşi hep birlikte tapınağa uğradıklarında yine bir oyun oynar ve her iki tarafa diğeri ile geleceğini söyleyip, hiç birine binmez. Böylelikle Raşi mağdur gelin numarası yapar. Masum 128. bölüm özeti devam ediyor.

Raşi’den Mağdur Numarası

Ev halkı Raşi’nin geldiğini görünce nerede olduğunu sorsa da Raşi “diğer araca giderken beni görmediler ve orada yalnız başıma kaldım” der. Kokila ise hemen müdahale edip “diğer araba ile geleceğini söylemiştin” der. Bu olay Hetal’in dikkatini çeker. Tabi Raşi’den şüphelenmek yerine, Kokila’dan şüphelenir.

Masum 128

Ev halkı sabah kahvaltısında toplanır. Jigar yemek yemek yerine gazete okuyunca, Ahem’in dikkatini çeker. “gazeteyi bırak da yemeğini ye” der. Kokila da Jigar’ın elinden gazeteyi alınca, Hetal bu evde istenmediklerini düşünüp canı bir kez daha sıkılır. Kısaca Raşi’nin araya koyduğu kara kedi hala durmaktadır.

Zavallı Gopi de Ahem’in yeni arabasını Ahem binmeden Poja yapar. Ahem erken gelince Gopi’yi arabanın içinde görür. Hemen yanına gidip ne yaptığını sorar. Gopi de “Kazadan beladan korumak için poja yapıyorum” der. Bu durum Ahem’in çok hoşuna gider. Masum 128. bölüm özeti içinde en romantik anlardan birisi.

Urmila’nın Korkusu

Urmila’nın şu sıralar tek korkusu piyango biletini değiştirdiği için parayı Kinjal’den kaptı. Az kalsın geçtiğimiz bölümde ortaya çıkacaktı. Bakkal bileti alan Kinjal olduğunu söylese de Kinjal tam olarak olayı anlamadı. Ancak şeytan Urmila hemen anladı. Bu sebeple daha dikkatli olması gerektiğini kendi kendisine söyleyip, bu konuda tedbir almak için plan yapar.

Masum 128 özeti - Urmila plan yapıyor

Raşi ise tapınak da neler oluğu hakkında bir bir annesine rapor eder. Ancak istediği her şeyi tam olarak olmadığını ve hala Ahem bir numara olduğunu söyler. Urmila da kızına bu yolda devam etmesini ve her şeyin zamanla değişeceği konusunda güven verir. Hetal ile arasını çok iyi tutmasını, bu sayede Kokila ile yeniden Hetal’in yakın olmamasını ister.

Raşi Urmila’dan Talimat Aldı

Raşi, Hetal ile arasını iyi tutmak için Hetal’e ait kıyafetleri güzelce ütüleyip getirir. Bu durum Hetal’in hoşuna gider. Bu sırada Urmila Raşi’yi arar. Ancak Hetal’in yanında “bu arayan da kim. Alo Alo” deyip, sinyal gelmedi bahanesi ile Hetal’in yanından ayrılıp annesi ile konuşur.

Masum 128. bölüm özeti - Raşi telefon konuşuyor

Urmila Kinjal’in bilet aldığı yerin adresini sorsa da Raşi bilmediğini söyler. Bu sırada Jigar’ın Hetal’e aldığı ilk hediye hakkında ortalığı karıştıracak bir plan söyler. Raşi de ikinci el arabaya ikinci el sari diyerek, dalga geçip telefonu kapatıp arkasını döndüğünde Gopi’yi görür ve şok olur.

Gopi de “ikinci el hakkında ne dedin Raşi abla” der. Şeytan Raşi de annesine şaka yaptığını söyleyip, Gopi ile bir de dalga geçer. Masum 128. bölüm özeti hemen alt kısımda devam ediyor..


İleri Bölüm Özetleri

Masum 5 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (masum 167. Bölüm özeti)


Masum 6 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (masum 168. Bölüm özeti)


Masum 7 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (masum 169. Bölüm özeti)


Masum 28 Temmuz Salı 128 bölüm özeti vermeye devam ediyoruz.

Masum 28 Temmuz Özeti Raşi Zehrini Akıttı!

28 Temmuz Salı günü ekrana gelecek olan Masum 128. bölüm özeti devam ediyor. Raşi Urmila’nın planın adım adım uygular. Hetal’i bir an bile yalnız bırakmaz. Onun ütüsünü yapar. Boş kaldığında meyve suyu sıkıp getirir. Kısaca Raşi kayın validesine yağ yakar. Böylelikle Hetal’in her daim kendisine güvenmesini sağlar.

Masum 128. bölüm özeti - Rasi ile Hetal

Raşi Hetal’e “Jigar’ın ilk maaşı ile aldığı sariyi neden Kokila’ya vermiyorsun. Zira bu tarz kıyafetleri hep o giyiyor. Bu sana yakışmaz anne” der. Hetal de bu teklifi çok beğenir.

Raşi ortalığı karıştırmak için Kokila’nın olduğu yere yaklaşır ve arkası dönük bir şekilde terzi ile konuşuyor numarası yapar. Yeni bir sare dikimi için sipariş verir. Konuşması bittikten sonra Kokila Raşi’yi hesaba çeker. Raşi de yeni bir kıyafet için terzi ile konuştuğunu söyler. Kokila sabırla dinledikten sonra Raşi’ye gidip mutfak işlerini yapmasını söyler.

Raşi’nin planı Hetal ile Kokila’yı Karşı Karşıya Getirdi

Hetal sevinçle Kokila’ya Jigar’ın ilk maaşından aldığı sareyi hediye etmek istediğini söyler. Ancak Kokila hediyeyi kabul etmez. Koki gidince şeytan Raşi “biz ikinci el arabayı kabul ediyoruz. Benim kocam ne iyi yürekli. Oysa o hiç kullanılmamış sareyi ikinci el diye kabul etmedi” diyerek Hetal’i yeniden zehirlemeyi başarır.

28 Temmuz Salı Masum Özeti - Hetal ile Kokila konuşuyor

Bir kaç saat sonra zil çalar ve iki gazete kapının önünde bulur. Kokila iki tane aynı gazeteden oldğunu görünce “Aynı iki gazeteyi kim sipariş etti” diye bağırır. Arkadan bir ses “ben” der. Tabi ki Hetal söyler. Kokila neden aynı gazeteden iki tane sipariş ettiklerini sorar. Hetal de;

“Ahem yıllardır sabah kahvaltıda gazete okuyor. Jigar da Ahem’den sonra aynı gazeteyi okumaya çalışıyor. Artık benim oğlumda temiz gazete okuyacak” (Masum 128. bölüm özeti) Hetal Modi

Deyince Kokila şaşırır kalır. Sonrasında Kokila konuşmaya devam etmek istese de Hetal mutfak da işleri olduğunu söyleyip, Kokila’yı umursamaz.

Kinjal Bilet Meselesini Öğrendi!

Raşi son yaşananlar hakkında Urmila’ya rapor verir. Daha sonra zil çalar. Gelen vergi dairesinden kamu görevlisidir. Kazandığı bilet hakkında bazı bilgileri almaya geldiğini söyler.

28 Temmuz Masum 128 bölüm özeti Kinjal Bileti öğrendi

Ortalıkta Kinjal olmadığı için Urmila panikler. Görevli adam adını sorar. Urmila da “benim adım Kinjal Shah” der. Bu sırada konuşmaları Kinjal yan taraftan duyar ve kaynanasının söyledikleri karşısında şok olur. Urmila bileti nereden aldığını Kinjal gibi tek tek anlatır. Kısaca Kinjal artık biletin değiştirildiğini öğrendi.

Gopi pazara giderken Ahem ile karşılaşır. Ahem de yeni aldığı arabası ile Gop’yi pazara götürür. Evde Kokila merak içinde kalır. (Bu kadın oğlunu kıskanıyor) Kapında Ahem ile Gopi girince derin bir “oh çeker” Sonrasında haber vermedikleri için ikisine de kızar.

Raşi gene ortalığı karıştırmak için yemek konusunda Kokila’nın söylediğini değil, başka yemek yapar. Bunu da çaktırmadan yapar. Hetal ile Koki yine karşı karşıya gelir.

Kinjal Urmila’yı hesaba çeker. Biletin kendisine çıktığını vergi dairesinden gelen adamın söylediklerinden sonra öğrendiğini ve parasını geri vermediği takdirde şikayet edeceğini söyler. Urmila ise korkudan titrese de para sıcak olduğu için paranın yerini söylemez.

Masum 28 Temmuz Özeti - 128. bölüm

Kokila Bayram festivali için Gopi’yi görevlendirir. Gopi bir önceki festival de herkesin üzüldüğünü, bu festival de bir şey olmaması adına dua eder. Bu sırada Gopi’nin duasını Ahem duyar. Masum 128. bölüm özeti burada son buldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

2 Yorum

  1. Her bir dizide raşi gibi hainler olmazsa dizi çekilemez mi?offf bıktım artık bu raşiden hetalda geri zekalı gibi ona inanıyor artık bilselerde bu raşinin hainliğini kurtulsak yaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu