Dizi Özet

Masum 131. Bölüm Özeti 31 Temmuz Hiç Bir Şey Hatırlamıyorum!

Masum 131. Bölüm Özeti 31 Temmuz. Ahem yaşananları hatırlamayacak! Hetal dışarıda yemeğe gidecek. İşte Masum 131. bölüm özeti!

Masum 131. Bölüm Hetal ile Raşi’nin Urmila’yı sarhoş halde taşıması ile başlar. Urmila o kadar içki içer ki kendini kaybeder ve söylememesi gereken para konusunu mırıldanır. “Paralar saklı yerin dibinde” gibi cümleler mırıldanır. Kincal ise bu mırıldanmaları duyunca paraları aramaya karar verir.

Gopi ile Ahem de balayında adeta. Zira uzun süredir yabancı gibi takılan Gopi ile Ahem karı koca oldular. Ancak ona rağmen ikili hala birbirlerinden çekiniyor. Gopi odaya girdiğinde Ahem’in uyuduğunu düşünüyor. Oysa Ahem uyuma numarası yapmaktadır. Gopi de Ahem uyandığında başına sindur sürdüğünü hayal eder.

Kokila ile Hetal’in arası Hala Bozuk

Kokila mutfağa gidip Meeti’ye yemekte hazırlaması gerekenleri söyler. Kısa süre sonra Hetal gelir ve öğle yemeğinde hazırladığı yemekleri jigar’ın çok sevdiğini söyler. Akşam da aynı yemekleri hazırla der.

Masum 131

Gopi mutfağa geldiğinde Kokila bir tarafta Hetal bir tarafta yemek hazırlığı içindedir. Yanlarına gider ama ikisi de birbirine kırıldığı için robot gibi dururlar. Eskiden birbirleri ile sohbet eden iki eltiden eser kalmamıştır.

Bu sırada Raşi mutfağa Holi kıyafetleri ile gelir. Kokila Holi kıyafetleri ile mutfağa geldiği için Raşi’ye kızar. Raşi daha sonra elindeki boya ile duvara dokununca bir kez daha Kokila’dan fırça yer. Hetal de sırf muhalefet olmak için “Neden gelinimize kızıyorsun. Bu sadece bir boya” der. Kokila donakalır. Sonrasında Hetal Meeti’den temizleme solüsyonu getirmesini ister.

Masum 131 Özeti - Hetal ile Raşi

Olaylar mutfakta böyle cereyan ederken, Urmila yine yatağından çıkıp, saçmalamaya başlar. Kokila da Urmila’ya bakıp, sinir olur. Gopi de mutfağa gidip hayal dünyasına dalar. Bu sırada Meeti’nin “Ahem bey akşam hangi yemeği yiyecek ” demesi ile kendisine gelir. Bu sırada içeri Ahem girer. Başının ağrıdığını ve çay getirmesini söyler. Gopi de “tamam” der.

Masum 31 Temmuz Özeti Raşi, Jigar ve Hetal Dışarıda Yemek Yer

Gopi, Ahem için mutfakta bir şeyler yapmak ister. Ancak aklı başından o kadar gider ki yemeğe bir kez daha tuz atmaya kalkar. Tam tuzu atacakken Meeti durdurur.

Kokila da odasına gider. Eşinin kitap okuduğunu görünce zaten sinirlenecek yer arıyordur. Önce kocasına fırça atar. Daha sonra Hetal’in kendisinden yavaş yavaş uzaklaştığını söyler. Ahem’in şirketteki konumunu kaybetmemesi hakkında konuşurlar.

Masum 31 Temmuz Cuma Özeti - 131. Bölüm

Hetal’in de Kokila ile olan huzursuzluktan dolayı morali çok bozuk. Eşi Cirag bu durumu fark edip, nedenini sorar. Hetal de yaşadıklarını kendi cephesinden eşine anlatır. Jigar’ın iş yerindeki konumu hakkında konuşurlar.

Jigar banyodan çıkar. Raşi dolabı temizlediğini görünce mutlu olur ve ona saçlarındaki suyu sıçratır. Kısaca ikili eski günlerine yeniden döner. Tabi Raşi’nin hala gerçek manada sevip sevmediği zamanla ortaya çıkacak. Raşi Jigar’ın odasından çıktıktan sonra “bu iş bu kadar işte” der.

Masum 131. bölüm özeti - Raşi Seviniyor

Gopi Meeti’den Ahem’in çayını götürmesini ister. Kokila da bu duruma karşı çıkıp, “sen onun eşisin. Çayını sen götüreceksin” der. Gopi çayı götürdüğünde hem mutlu olur hem de Ahem’in yanında utanır.

Jigar’ın Daveti

Jigar Raşi’in yanında akşam dondurmaya yemeğe gitmeyi ister. Raşi de Hetal’in yanına gidip Jigar ile dondurma yemeğe gideceğiz. Sen olmazsan ben de gitmem deyip, Hetal’i de dondurma yemeye ikna eder. Tabi dışarı çıktıklarından kimsenin haberi yok.

Raşi restorana gitmek ister. Aslında evden çıkma nedeni dondurma yemeye gitmek olsa da sonradan restoranda gitmek isterler. Hetal “ev halkı bizi evde akşam yemeği için bekler. Onlara haber vermedik” der. Raşi de bu anın bozulmasını istemez ve evi arayıp Meeti’ye dışarıda yemek yiyeceklerini haber verir.

31 Temmuz Masum Özeti - Hizmetçi Meeti telefon konuşuyor

Akşam Modi konağında yemek sofrası hazırlanır. Kokila “masaya herkesi davet et Meeti” der. Meeti ise Hetal, Raşi ve Jigar dışarıda yiyeceklerini haber verir. Kokila ise “neden bize haber vermedi” diye söylendikten sonra yemek yemeden odasına gider.

Urmila ise alkolün etkisi geçtikten sonra kendisine gelir ve nerede olduğunu anlayamaz. Sonra telefonunu bulup, Raşi’yi arar. Raşi restoranda Hetal ve Jigar’ın yanına olduğu için Urmila’nın aradığını söylemez. “Ses gelmiyor. Alo alo” deyip Hetal ile Jigar’ın yanından uzaklaşır. Sonrasında Raşi restoranda olduğunu söyler.

Raşi ve beraberindekiler eve gelir. Gopi, Raşi’ye haber vermediği için sitemde bulunmak istese de Raşi zeytinyağı gibi üste çıkar. Bu olanları ise Kokila uzaktan izler. Kokila Ahem’in yanına gider. Ahem “akşam yemeği yemeyecek misin anne” der. Kokila da aç olmadığını ve acıkınca yiyeceğini söyler.

Dün Öğleden Sonrasını Hatırlamıyorum

Kokila Ahem’e öğleden önce yapılmasını istediği konuları yapıp yapmadığını sorar (arabayı bir daha bahçeye part etme konusunu sorar). Ahem de “dün öğleden sonra ne yaşadığımı bilmiyorum. Her şeyi unutmuşum” der. Kısaca Gopi ile yaşadığı olay şu an Ahem’in kafasında yok.

Masum 131 özeti - Ahem

Zavallı Gopi de odaya gidip üzerine takıp takıştırır. Güzelce bir makyaj da yapar. Ahem’in gelmesini bekler. Ancak Ahem gelir gelmez “neden böyle giyindin sen! Başım çok şiddetli ağrıyor. Dün öğleden sonra ne oldu hala hatırlamıyorum. Çarşafları değiştir. Biraz yatacağım” der. Gopi ise duydukları karşında çok üzülür.

Urmila rüyasında para çantasının kendisinden uzaklaştığını görür. Yakalamak istese de para çantasının kuyuya düşmesi ile uyanır. Raşi’ye parasının yerini sorar. Raşi bilmediğini ve Holi sırasında kaybolmuş olabileceğini söyler. Bahçede yaşananları hatırlamadığı için en son paranın gömüldüğü bahçeye bakmaya karar verirler.

Sabah kahvaltıda Hetal Jigar’ın sevmediği yemeği görünce Meeti’ye “başka ne hazırladın” der. Hizmetçi kız da başka bir şey hazırlamadığını söyleyince, Hetal “Jigar’in bu yemeleri sevmediğini bilmiyor musun” der. Kız cevap vermeden Kokila sahneye çıkar ve şunları söyler.

Masum 31 Temmuz Özeti - Kokila ve ev halkı

“Aileniz dün akşam yemeğini dışarıda yedi. Kimsenin haberi olmadı. Bugün de ailenizin dışarıda yiyeceğini düşündük. bu sebeple kendimize göre kahvaltı hazırladık”  (Masum 131. Bölüm Özeti) Kokila Modi

Masum yazı görseliDeyince, Hetal şok olur. Kokila ise akşamın hıncını aldım düşüncesi ile yemek masasını terk eder. Bir kaç saat sonra Urmila bahçede paraları aramak için evin bahçesine saksı getirdiğini ve onları dikmek istediğini söyler. Kokila da dikebileceğini söyler.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu