Dizi Özet

Masum 135. Bölüm Özeti 4 Ağustos Büyükanne’nin Müdahalesi

Masum 135. Bölüm Özeti 4 Ağustos. Büyük anne evin yönetimini ele alacak. Evdeki her şeyi ayıracak. İşte Masum 135. bölüm özeti!

Masum 135. Bölüm Raşi’nin mutfağa girmesi ile başlar. Raşi mutfakta ki malzemeleri yere düşürünce, Gopi yardımına gelir. Ayağa kalkmasının iyi olmadığını ve istediği bir şey olursa getireceğini söyler. Ancak Raşi oturmaktan sıkıldığını dile getirir.

Raşi buzdolabını açar. (Dolapta meyve suyu olmadığını biliyor) Gopi ne istediğini sorar. Raşi de meyve suyu aradığını ve canı istediğini söyleyince, Gopi dolap da kalmadığını, depodan getirene kadar mutfakta beklemesini söyler.

Masum 135

Raşi gözlerindeki bandajı açıp, Gopi’nin hazırladığı çaya farklı bir malzeme atar (acı kırmızı toz biber ve karabiber) Gopi geri geldiğinde çayın renginin değiştiğini görür ve Raşi’den şüphelenir. Hetal ve Kokila çayı almak için mutfağa gelirler. Kokila çayın renginin neden kırmızı olduğunu sorar. Gopi de bilmediğini söyler. Kokila çayı alıp kokladığında hapşırır. Gopi yeniden yapacağını söyleyip, Hetal ve Kokila’dan özür diler. Çayı mahveden ve kendisine bu oyunu oynayan Raşi’den başkası olamaz diye düşünür.

Raşi: Görüyorum Evet Görüyorum!

Bir kaç dakika sonra zil çalar. Gelen Urmila’dır. Urmila kapından girer girmez yalandan ağlayıp, Raşi’nin kulağına “çaktırma” der. Raşi de Urmila’nın oynadığı ağlama yalanına katılır. Raşi sağlığı hakkında annesine “İki gün içinde gözlerim açılmaz ise uzman doktora göstereceğiz” der. Urmila ise “ne uzman doktoru didi gibi yetenekli biri var” der. Kokila da merak içinde “doktordan daha yetenekli Didi de kim” der.

Masum 135 özeti - Kinjal Modi konağında

Urmila da hemen Kinjal’a “didi içeri gel” der. Kinjal de kendisini sevenlerle birlikte içeri girer. (Sanırsın yatır ziyareti) Kinjal Modi konağına dini bir lider vasfı ile içeri girer. Modi konağında ki herkes şok olur. Kokila “bu ne demek oluyor Urmila. Saçma sapan oyun mu oynuyorsun sen “der. Urmila da “çarpılırsın Kokila” der. Bu esnada Kinjal’in ermiş olduğuna inanan kadın Kinjal’in neler yaptığını ve kendi hayatını nasıl kurtardığını söylese de Kokila “kesin şu saçmalığı” der.

Urmila, saçmalık olup olmadığını kanıtlamak için Didi (Kinjal) Raşi’nin gözlerini açtıracağı konusunda ortaya büyük bir iddia atar.  (Raşi’nin gördüğünü biliyor zaten) Kinjal de üfürükçüler gibi davranıp, Raşi’nin gözünü açmasını ister. Raşi yavaş yavaş gözlerini açar. “Görüyorum. Evet Gerçekten görüyorum!” deyip oyun oynar. Kinjal’in yanında gelen kadınlar bir kez daha Kinjal’in güçlerinin olduğuna inanırlar.

Kokila, bu saçmalığa son vermelerini ve doktor iki gün içinde gözlerinin açılacağını zaten söylediğini dile getirse de Kinjal’in yanında gelen kadınlar, Kinjal’in ermiş olduğunu söyler. Gopi de tıpkı kaynanası Kokila gibi ortada yanlış giden bir şey olduğunu düşünür. Masum 135. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 4 Ağustos Özeti Büyük Anne Olaya El Koydu

Jigar, Gopi ile Ahem’in Holi de çekilen resmini getirir. Ahem resme bakar. Sonra Gopi’ye baktığında, Gopi arkasını dönüp gider. Urmila ise Kinjal’in odasına asılı duran putun altından akan su sayesinde bu zaman kadar paraları götürse de su bir anda kesilir. Urmila suyun gelmesi için elinden geleni yapsa da su akmaz.

Modi konağında ise Ahem Gopi’nin kendisinden uzaklaşma nedenini bir türlü anlayamaz. Holi de beraber çekilen fotoğrafla bile Gopi’nin ilgilenmediğini görünce, Ahem Gopi’nin yanına gidip şunları söyler.

Gopi senden Holi gününden sonra değişiklik olduğunu görüyorum. Eski neşenden eser kalmadı. Ne olur gerçekleri söyler misin? Neden böyle mutsuzsun” (Masum 135. Bölüm Özeti) Ahem Modi

Masum 135. bölüm özeti - Ahem ile Gopi

Gopi ise kem küm eder ama gerçekleri söyleyemeden Ahem’in yanından ayrılır. Çamaşırhaneye gidip ağlar. Ağlarken de Ahem’in sözleri kulaklarında çınlar.

Urmila: Gelsin Paracıklar

Urmila sabah kalktığında akşamdan beri uğraştığı  ama suyun akmasını bir türlü sağlayamadığı putun ayaklarının altında suyun akıp akmadığına bakar. Suyun aktığını görünce sevinçle “Gelsin paracıklar” diye sevinip Kinjal’i uyandırır.

Raşi sabah erkenden annesini arayıp, Kokila ile Hetal’in arasını tam olarak bozamadığını ve ne yapması gerektiğini sorar. Bu sırada içeri Gopi girer ve gözüne damla dökmeye geldiğini söyler. Raşi panikle telefonu kapatır. Gopi Raşi’nin gözüne damla döktükten sonra tarihe geçecek şu sözleri söyler.

“Hetal yengem ile kayın validemin arası bozuk. Bu durumun devam etmesi halinde evde çevirdiğin dolapları herkese söylerim!” (Masum 135. Bölüm Özeti) Gopi Modi

4 Ağustos Masum 135. Bölüm Özeti - Gopi İle Raşi

Deyince Raşi sinirle “ne dolabından bahsediyorsun Gopi” der. Gopi de en son temizlik olayı evden atılmasına yeteceğini söyleyince, Raşi köşeye sıkışır. Gopi kararlı olduğunu ve Raşi’ye iki elti arasını açmamasını ikaz eder. Raşi duydukları karşısında şok olur. Tabi ilk iş olarak anasını arayıp “Gopi yüzünden mahvolduk anne” der. Ancak Urmila’dan istediği desteği göremez.

Urmila’nin evi, sıkıntısı olanlarla dolup taşıyor. Her gelen yüklü miktarda bağış yapıp derdine derman aradıkları için Urmila Raşi akıl vermek için vakti olmadığını söyleyip telefonu kapatır.

Modi konağında aarti töreni yapılır. Hetal Raşi’nin yapmasını ister. Raşi ise duymamazlıktan gelse de iş sonunda Raşi’ye kalır. Aile üyeleri geride, Raşi önde ilahi söyler. Raşi ilahinin yarısında takılır. (Daha önce bluetooth kulaklık ile annesinden yardım almıştı). Kokila Aarti’yi, Gopi’nin devam etmesini söyler.

Urmila’nin evine geçelim. Yardım için gelenler artık kağıt para yerine bozuk para vermeye başlar. Kinjal Urmila’ya göz atıp, konuya el atmasını ister. Bu sırada içeriye iki erkek girer. Erkeklerin hemen  arkasından ise Daval gelir. Urmila Daval’in her şeyi bozacağını bildiği için hemen dışarı çıkartıp, “Sesini çıkartmamasını ve ortama ayak uydurmasını ister.” Daval ise ne olduğunu anlayamaz.

Urmila’nın Evini Polis Basar

Yardım isteyenler tek dek evden çıktıktan sonra Daval ne olduğunu sorsa da Urmila ve Kinjal’den cevap alamaz. Üstüne bir de fırça yer. Urmila kısa günün karı diyerek, günün hasılatını hesaplar. Çıkan rakamın büyüklüğünü görünce çok mutlu olurlar. Daval ise hiç kimseden cevap alamayınca dışarı çıkar. Çok geçmeden zil çalar ve gelen iki polis memurudur.

Masum 4 Ağustos Özeti - Urmila'nın Evine Polis Geldi (135. Bölüm)

Urmila’nın evine polis gelir ve evde dini duyguları kullanıp başkalarından para aldıkları hakkında şikayet olduğunu söyler. Görevli memurlar idari para cezası keserler. Urmila cezanın büyüklüğünü gören şok olur. Ne kadar yalvarsa da iki gündür üfürükçülükten kazandıkları parayı ceza olarak polislere teslim ederler.

Raşi Gopi ile Bilerek Kavga Eder

Raşi annesinden yardım alamayınca kendisi bir plan yapar. Mutfakta yok yere Gopi ile bağıra bağıra tartışır. Hetal ile Kokila mutfağa gelip neden tartıştıklarını sorar. Kokila Raşi’nin haksızlık ettiğine karar verip kızmaya başladığında, karşısında Hetal’i bulur. Bir anda olay Raşi ile Gopi kavgasından, Hetal ile Kokila kavgasına döner. Hetal çok ağır konuşur. Tam da bu sırada büyük anne olaya el koyar. “Kesin sesinizi” diyerek olaya dalar.

Masum 135 bölüm özeti - büyük anne olaya el koydu

Büyük anne hem Hetal’e hem de Kokila’ya fırça atar.

“Sizler iki bacı sayılırsınız. Modi ailesini yöneten iki kadınsınız. Bak gençler sizden örnek alıp kavga ediyorlar. Artık bu evin yönetimi bende. Kokila evin anahtarını teslim et! Birbirlerinize verdiğiniz tüm hediyeleri geri verin! Artık sizi ayırıyorum!” (Masum 4 Ağustos Özeti) Büyük Anne

Deyince herkes şok olur. Kısaca Hetal ile Kokila’nın evdeki konumu bir anda düşer. Birbirlerine verdiği hediyeleri de geri vermesini istediği için Raşi şaşırmış gibi yapar. (Raşi olaydan haberdar)

Her Şey Bir Oyun mu?

Gopi evde son olan olayları Ahem’e söyleyip, bu işe bir çözüm bulması için telefon açar. Ahem telefonda Gopi’nin sesini duyunca “Gopi ne oldu söyle” der. Ancak Raşi, Gopi’nin telefonda Ahem ile konuşmasına müsade etmrz. Hemen telefonu alıp, Ahem’e de öylesine aradıklarını söyleyip telefonu kapatır. Raşi daha sonra Gopi’yi yanına alıp büyük annenin yanına götürür. Büyük anne Hetal ile Kokila’ya bağırması ve evin anahtarını alması, ikilinin barışması için Raşi ile planladıkları bir oyun olduğunu bir bir Gopi’ye anlatır.

4 Ağustos Salı Masum Özeti - 135. Bölüm Gopi Büyük Annenin yanında

Büyük anne Gopi’ye planlarını anlattıktan sonra bunu açığa vermemesi konusunda ikaz eder. Büyük anne bu planı ile Kokila ile Hetal’in bir birine ne kadar muhtaç olduğunu göstermek ister.

Hetal evde son olayları gözleri yaşlar içinde kocasına anlatır. Kokila da son olayları Ahem’e anlatır. Evin erkekleri bir hışımla eve gelir. Büyük anne Kokila’nın Hetal’e verdiği hediyeleri, Hetal’in de Kokila’ya verdiği hediyeleri bir bir ayrıştırır. Evde bir ve beraber yaşayamadıkları için artık evdeki her şeyin ayrılacağını söyler. Hetal göz yaşları içinde yapmaması istese de büyük anne çok kararlı görünür.


Masum 5 Ağustos Çarşamba Özeti oku görseli 136. bölüm


 

Masum 137 bölüm özeti tıklama görseli


Masum 7 Ağustos Cuma Özeti oku görseli 138. bölüm


Masum 8 Ağustos Cumartesi Özeti oku görseli 139. bölüm


Masum 9 Ağustos Pazar Özeti oku görseli 140. bölüm


Masum 135. Bölüm özeti burada son buldu. Yukarıda diğer özetlere ulaşabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu