Dizi Özet

Masum 140. Bölüm Özeti 9 Ağustos Anita Yanlış Anladı

Masum 140. bölüm özeti 9 Ağustos. Anita kendisi ile konuşanın Ahem olduğunu anlayacak. Ahem’in hala sevdiğini düşünecek. İşte Masum 140. bölüm özeti!

Masum 140 bölüm karakol önünde Kokila, Urmila ile Kinjal’e fırça atması ile başlar. İnsanları dolandırdıkları için utanması gerektiğini söyler. Urmila yine yüzsüzlük edip “Benim kadar Kinjal de suçlu” der.

Mangalsutram Nerede?

Masum 140. bölüm özeti başlıyor. Anita kahvaltı sofrasında ve Gopi ona kahvaltı getirir. Anita düğün için hazırlanan Mangalsutrasının nerede olduğunu sorar. Gopi ne diyeceğini bilemez. Hızla Anita’nın yanından uzaklaşır. Anita ise geçen bölümde Gopi’nin ağladığını görünce, Ahem ile evliliği arasında problem olduğunu düşünmüştü. Şimdi yanından ayrılmasının asıl nedeni Gopi’nin evliliğindeki sorun olduğunu düşünür. Bu sırada zil çalar.

Masum 141. Bölüm Özeti için Tıklayınız

Anita Gopi diye seslense de Gopi kapının çaldığını duymayınca kapıyı Anita açar. Gelen kuryedir ve Anita’nın düğün cd getirdiğini söyler. Zavallı Anita ise bu duruma çok mutlu olur. Anita düğün CD alır almaz telefonunda Nilesh diye kayıtlı Ahem’i arar.

Ahem ise karakoldan ayrılmak üzereyken polis memuru gelip Ahem’i müfettişin çağırdığını söyler. Ahem karakola gider. Tabi telefonda araba kalır. Anita’nın aradığını gören Kakila ise telefonu açıp konuşmaz. Anita ise “Nilesh düğün Cd geldi” der. Kokila olayı hemen çözer. Konuşmadan telefonu kapatır. Anita ise “Nilesh neden konuşmadan kapattı” der.

masum 140
masum 140

Anita heyecanla odaya gidip bilgisayara düğün cd takar. Mutlu anılarını bir bir izler. Gopi ise mutfaktan geldiğinde Anita’nın kahvaltı sofrasında olmadığını görür. Nereye gittiğini merak edip, aramaya başlar. Anita ise düğün cd izlemeye başlar.

Masum yazı görseli

Kokila ile Ahem Modi konağına gelir. Arabadan inmeden Ahem annesine “neden moralinin bozuk anne” der. Kokila ise şu sözleri söyler.

“Çocukları annelerinden sır saklarsa nasıl mutlu olabilirim oğlum” (Masum 140. Bölüm Özeti) Kokila Modi

Deyince, Ahem ne sırrı bile diyemez. Zİra Kokila Kinjal’in olayından dolayı annesinin böyle dediğini düşünür. Anita ise odada cd’nin bir kısmı olmadığını görüp, Nilesh’i arar. Tam da bu sırada  Nilesh’in babası “düğün iptal edilmiştir” sözlerini duyar ve gerçeği çok geçmeden öğrenip ağlamaya başlar. Anita, Ahem ile yatakta yakalandığı o anı hatırlar.

Masum 140 bölüm özeti - Anita her şeyi hatırlıyor
Masum 140 bölüm özeti – Anita her şeyi hatırlıyor

Urmila eve gelir gelmez Raşi,’yi arar. Raşi ile Kokila’yı çekiştirmek ister. Ancak Raşi Kokila kızmakla haklı olduğunu, İnsanları kandırıp para almak ne kadar da kötü diye annesine karşı çıkar. Üstüne bir de annesine “Zaten senin yüzünden Anita’nın düğünü iptal oldu. sadece senin dediklerini yaptım.” deyince Urmila şok olur.

Masum 9 Ağustos Özeti Ahem Beni Hala Seviyor

9 Ağustos Pazar günü kanal 7 ekranlarında gelmesini beklediğimiz Masum 140 bölüm özeti devam ediyor. Anita Modi ailesi kendisinden niçin gerçeği sakladığını ve kendisi ile Nilesh olarak konuşan kim olduğunu bulmak için bu oyuna devam eder. Anita düğün cd eksik diye Nilesh’i aradığında bir defa çaldırıp kapadığı için Gopi Ahem’e bir kez arayıp konuşması ister. Bu sırada Kokila Gopi ile Ahem’i suç üstü yakalar. Ahem hemen telefonu kapatır. Anita ise hemen Nilesh’in sabit hattını arar. Nilesh ise “ben seni hiç aramadım. Seninle konuşmak istemiyorum.” deyip telefonu yüzüne kapatır.

Masum 9 Ağustos Özeti - Nilesh (masum 140 Bölüm özeti)
Masum 9 Ağustos Özeti – Nilesh (masum 140 Bölüm özeti)

Kokila “bugün iki evladım beni aldattı. Her ikisi de insanları kandırdı” deyip, Ahem’e fırça atarken Gopi’yi de unutmaz. İşin içinde dahil olduğu için ona da kızıp, bir daha Nilesh olarak Anita ile konuşmamasını söyler.

Urmila ile Kinjal pazara alış verip yapmaya gitmek isteseler de komşuları Kinjal ile Urmila’nın yalancı olduğuna dair duvar yazıları görür. Çok geçmeden protesto edilirler. Kinjal ağlayarak hemen eve döner.

Sabah Gopi yeni sarilerin geldiğin ve hangi rengi almasını istediğini sorar. Ahem de sarı rengi almasını ister.  Diğer bayanlarda farklı renkler seçer. Anita da sarı renkli sariyi beğenince Gopi üzülse da sarı renkli sariyi Anita’nın almasına izin verir.

9 Ağustos Pazar Masum 140 bolum ozeti - Anita
9 Ağustos Pazar Masum 140 bolum ozeti – Anita

Anita cep telefonuna sarj cihazı bulmak için Ahem’in odasına girer. Anita odada sarj aletini alır. Bu sırada arkası dönük olan Anita’yı, Ahem Gopi diye hitap eder. Ancak aynadan Anita’nın yüzünü görünce şaşırır. Ahem sabah bu sariyi Gopi’nin alacağını söyler. Anita ise sariyi kendisi seçtiğini açıklar.

Ayağına Taş Değmesin Canım

Anita odadan çıktıktan sonra Gopi gelir. Yerde cam kırını gören Ahem Gopi’nin ayağı kesilmesin diye kendi cama basar ve ayağı kanar. Gopi hemen ilk yardım çantasını getirip, ayağını tedavi ederken Anita görür ve hemen aklında bir kaç saat önce kendisi ile Nilesh diye konuşan kişinin yanında cam kırılma sesini hatırlar. Taşlar yavaş yavaş Anita için yerine oturmaya başladı.

Masum 140 bölüm özeti - Ahem'in ayağı kanadı
Masum 140 bölüm özeti – Ahem’in ayağı kanadı

Anita sabah aartiye katılmaz. Yukarıdan kimsenin kendisini görmeyen bir yerden izler. Kendisini Nilesh diye arayanın bu evde olduğunu anladığı için km olduğunu ortaya çıkartmak için bir oyun oynar. Ahem telefonun çaldığını görünce aartiyi terk edip, Anita ile konuşmaya başlar. Anita ise Ahem’i gizlice izlemektedir. Tabi Ahem Anita’yı göremez.

Anita odasına ağır ağır ilerken Ahme’in bu yalanı neden söylediğini düşünür. Sonunda Ahem evliliğinden memnun olmadığı için kendisini Nilesh olarak tanıtıp, konuştuğuna kara verir. Ahem ise gidip Anita ile konuşup gerçeği söylemek istese de Anita’nın yine bir şok yaşayacağını düşündüğü için yapamaz.

Masum 9 Ağustos Pazar Özeti - Masum 140 bölüm
Masum 9 Ağustos Pazar Özeti – Masum 140 bölüm

Sabah işe giderken Ahem kravatı Gopi’den bağlamasını ister. Ancak Gopi yapamaz. Anita yanlarına gelip kravatı bağlamak ister. Lakin Ahem müsade etmez. Anita “kısa sürede halledeceğim” deyip, Ahem’in kravatını bağlar. Ahem bu durumdan çok rahatsız olur. Gopi ise çok üzülür. Gopi hemen Raşi’den kravatın nasıl bağlandığını öğretmesini ister. Masum 140. bölüm özeti sona erdi.


Masum 10 Ağustos Özeti oku görseli (tıklama)


Masum 11 Ağustos Salı Özeti tıklama görseli


Masum 12 Ağustos Çarşamba Özeti tıklama görseli (143. Bölüm)


Masum 13 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (144. Bölüm)


Masum 14 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (145. Bölüm)


Masum 140. bölüm özeti burada son buldu. Başka özetleri okumak için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu