Dizi Özet

Masum 141. Bölüm Özeti 10 Ağustos Ahem’in Doğum Günü

Masum 141. bölüm özeti 10 Ağustos. Ahem’in doğum günü olacak. Her şeyi Anita Organize edecek. İşte Masum 141. bölüm özeti!

Masum 141 bölüm Kokila’nın mutfağa gelip Raşi’ye kızması ile başlar. Zira Raşi Anita konusunda Gopi’ye akıl vermeye kalktığını görünce Kokila olaya müdahale edip, Gopi’den bu tarz konularla aklını bulandırmamasını ister.

Masum 141. bölüm özeti Başlıyor!

Kapı çalar. Gelen Ahem’dir. Gopi, Ahem söylemeden yeşil çayı getireceğini söyleyince, Ahem’in hoşuna gider ve teşekkür eder. Ahem odasına gider. Tabi Anita da avını bekleyen kurt misali Ahem’in odasına gidip eskiden birlikte yaşadığı anıları hatırlatır. Komik olaylardan bahseden, Anita gülse de Ahem gülmez. Bu sırada Gopi yeşil çayı alıp içeri girdiğinde kocasına yılışan Anita’yı görür. Neyse ki Ahem ona yüz vermiyor.

Zavallı Gopi, Ahem ile Anita’nın anılarını dinlerken morali bozulur. Evin hafiyesi Kokila da olayı dışarıdan izlemektedir. Bu durum karşısında Kokila çok ama çok öfkelenir. Lakin hiç bir şey diyemez.

Masum 141

Akşam yemeğine yakın bir zaman da Gopi Anita’nın ilaçlarını düzenlerken Anita da yemek masasında Ahem’i an ve an takip eder. Kokila “Gopi’yi de yanına  al dışarıda ki işleri birlikte halledin” der. Anita bu olaydan sonra canı sıkılır. Odasına gidip ağlar. Gopi, Anita’ya meyve suyu getirir. Anita odasında iki göz iki çeşme ağladığını görür.

Gopi ne olduğunu sorar. Anita da ise tıpkı Raşi gibi bir oyun yapar ve şu sözleri söyler.

Evlendiğim günden beri (evli olmadığını kendisi biliyor) bu evdeyim. Hala kocamı göremedim. Evden dışarı çıkamadım. Bu evde çok bunaldım. (Masum 141. bölüm özeti) Anita

Masum 141 özeti - Anita oyun yapar

Dediğinde Gopi de Anita için üzülür. Hatta gözyaşı bile döker. Bu sırada Ahem geç kaldıklarını haber verince, Gopi Anita’ya Ahem ile birlikte dışarıdaki işleri halletmesini söyler. Anita da amacına ulaşır. Kısaca Anita Ahem ile birlikte dışarı çıkar.

Kokila ise bu olayı zaten Ahem ile Anita’yı birbirinden uzak tutmak için planladığı için Gopi’nin Anita ile Ahem’i birlikte dışarı göndermesine çok kızar.

Masum 10 Ağustos Özeti Ahem Gopi’nin Hediyesini Seçer

10 Ağustos Pazartesi ekrana gelecek olan Masum 141. bölüm özeti devam ediyor. Raşi mutfakta da Urmila ile telefonda konuşur. Raşi, Gopi hakkında endişeli olduğunu, sonuçta Ahem’in eski sevgilisi ile aynı evde olduğunu söyler. Bu sırada içeri Kokila girer ve Raşi’ye “Neden Gopi hakkında endişelisin Raşi” der. Raşi ise Gopi’nin evliliğini ilerletmede sorun olduğunu, birlikte yardım etmesi gerektiğini söyler.

Kokila da “Ahem’in yarın doğum günü. Bu konuda Gopi’ye yardım etmemiz gerek. Gopi çevresinde dönen işleri bilmiyor. O çok masum biri. Biz ona yardım etmeliyiz.” deyip, Raşi’ye iş çevirmemesi için ikaz eder. Kısaca Raşi ile Kokila birlikte plan yaparlar.

Masum 141. bölüm özeti - Raşi ile Kokila plan yapar

Raşi Kokila’nın planı ile mutfağa gidip Gopi’ye ne yaptığını sorar. Gopi de “bugün Ahem’in doğum günü. Ona en sevdiği yiyecekleri hazırlıyorum” der. Raşi de yemek dışında Ahem’i akşam şaşırtması konusunda akıl verir. Gopi de bu fikri sever.

Anita Ahem’i Öptü

Gopi Ahem’in odasına gidip ona yeşil çay verir. Lakin doğum günü ile ilgili hiç bir şey demez. Ahem ise bu duruma hem şaşırır hem de üzülür. Çantasını alıp odadan çıktığında, Anita’nın elinde bir buket çiçekle ikiliyi karşılar. Anita Ahem’e “doğum günün kutlu olsun” deyip Ahem’in yüzünden öper. Bu olaylar ise Gopi’nin gözleri önünde cereyan eder.

10 Ağustos Pazartesi Masum 141 bölüm özeti

Ev halkı hep birlikte dua töreninde toplanırlar. Ahem Anita’nın verdiği buket ile dua törenine gelince, Jigar “Gopi yengem mi verdi” der. Raşi ise Jigar’a çaktırmadan bir omuz atar. Ahem de Gopi’nin vermediğini söyler. Aile üyeleri hediyelerini verirler. Kısaca Anita’nın doğum gününü önceden kutlaması Raşi ile Kokila’nın planını bozar.

Anita Ahem için Sürpriz Parti Yapacağını Söyler

Kokila ve her zaman Gopi’yi düşünür. Gopi’nin üzülmemesi için yeni bir plan yapar ve planın ayrıntılarını Raşi’ye açıklar. Raşi de planı anladıktan sonra kafasını salar. Hemen planı uygulamaya geçmek için Gopi’nin yanına gider. Raşi “Akşam Ahem için senin adına gömlek alıp, Ahem’e parti vereceğiz” der. Raşi gittikten sonra Anita gelir ve Ahem için sürpriz parti hazırlayacağını söyler. Gopi şok olur.

Anita evde yemek yapılmamasını büyük bir otelden yemeklerin geleceğini, her şeyi planladığını söyler. Bu olayı da kendisine düğünden sonra yardım ettikleri için teşekkür manasına yaptığını açıklar. Kokila da ikilinin yanına gidip Anita’nın planını öğrenir. Kısaca Anita gene bir adım önde. Kokila mecburen izin verir. Masum 141. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 10 Ağustos Özeti - Anita doğum günü sürprizini açıklar

Anita sürpriz parti için eline kalem kağıt alır. Ahem’in sevdiği şeyleri Gopi ile planlıyor gibi gözükse de Anita sadece kendi istediklerini yazar. Zira Ahem’in neyden çok hoşlandığını bildiğini adeta Gopi’ye kanıtlamak niyetinde.

Anita’nın bu hallerini gören Raşi ise “Anita sürpriz partiyi mahvetti Gopi” deyince, Gopi’nin de parti hazırlığında olduğunu Anita öğrenir. Zavallı Gopi’den gene ses çıkmaz. Raşi ve Kokila mutfakta son olayları değerlendirir.

Anita ile birlikte Gopi alış verişe giderler. Ahem için Gopi gömlek seçer. Anita da farklı renk de gömlek seçer. Anita “Ahem mavi gömleği giymez Gopi. Başka gömlek seç” der. Lakin Gopi mavi gömleği alır. İkisi de Modi konağına döner. Çok geçmeden Dekorasyon şirketinden gelirler. Anita “dekorasyon şirketini ayarladım. Umarım sorun olmaz” der. Gopi de bir şey diyemez. Kokila da olayı uzaktan izler.

10 Ağustos Masum 141. bölüm özeti Dekorasyon şirketinden geldiler

Urmila, Kinjal ve Daval da doğum gününe davet edilenler arasında. Urmila süslemeyi çok beğenir. Anita Kinjal’e kardeşi onu terk ettiği için üzgün olduğunu söyler. Bu konuşmaları ise Daval duyup, çok üzülür.

Evin erkekleri de işten eve döner. Evin ışıkları kapatılır. Ahem içeri girdiğinde Ahem’e ilk koşan Anita olur. Gopi de Ahem’e gitmek ve doğum günün kutlamak isterken Anita yine erken davranır. Ancak Ahem Gopi’ye gider. Ahem “Doğum günü partisini sen mi hazırladın Gopi” der. Kokila ise bu partiyi Anita organize ettiğini söyler.

Masum yazı görseli

Ahem pastayı keser. Gopi Ahem’e, Ahem de Gopi’ye pasta yedirince Anita’nın canı sıkılır. Anita da hemen Ahem’e eli ile pasta ikram edip hediyesinin verir. Ahem misafirlerin yanından ayrılıp, üzerini değiştirmeye gider.

Masum 141 Özet- 10 Ağustos

Odasında Gopi’nin hediyesini bulur. Anita ile Gopi’nin hediyelerini açıp yatağın üzerine koyunca, Ahem’in kafası karışır. Hangi gömleği giyeceğini bilemez. Çok geçmeden Ahem merdivenlerden mavi gömlekle birlikte inince Anita şok olur. Gopi mutlu olurken Anita’nın canı çok sıkılır. Masum 141. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 11 Ağustos Salı Özeti tıklama görseli


Masum 12 Ağustos Çarşamba Özeti tıklama görseli (143. Bölüm)


Masum 13 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (144. Bölüm)


Masum 14 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (145. Bölüm)


Masum 15 Ağustos Cumartesi Özeti tıklama görseli (146. Bölüm)


Masum 141. bölüm özeti burada son buldu. Bundan sonra neler olacağını merak edenler yukarıdaki resimlerden diğer bölümleri okuyabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

  1. Bu seferki özeti okumakta çok zorlandım. Acaba çeviri falan mıydı? Türkçe okuyordum ama Türkçe değildi. Devrik ve eksik cümleler, arada geçen “gen” anlamsız kelimesi ve bunun gibi daha bir sürü şey. Olayı kim yaşadı, ne dedi inanın belli değil. İşinize saygı duyuyorum. Umarım bu teknik sorunu düzeltirsiniz.

    1. Zeliş hanım direk cevir deyip yayımlamadık lakin sizlerin yorumu benim için önemli. Tr öğretmeni olan arkadaşıma bölümün özetini okutup varsa hataları düzelteceğiz.

    2. Yazılı çeviri.metin maalsef yok bölümler de hintçe olarak izleyip yazıyoruz sizlere bir an evvel özeti vermek için acele ettiğimiz oluyor. Bundan sonra daha da dikkat ederiz.

    3. Tr ogretmeni inceledi bir kac hata disinda sizin anlattığınız gibi bir durum yok ayrıca sizin yazdığınız yorum da devrik olmuş;)

      1. :) Ben de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Görebiliyorum. yorumumu dikkate alıp düzenleme yaptığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu