Dizi Özet

Masum 144. Bölüm Özeti 13 Ağustos Gopi İle Anita’nın Yarışı

Masum 144. bölüm özeti 13 Ağustos. Ahem Anita’ın evlenmesine karşı çıkacak. Kokila evde yarış başlatacak. İşte Masum 143. bölüm özeti!

Masum 144 bölüm Kokila’nın Urmila’ya sinirle bakması ile başlar. Zira geçtiğimiz bölümde Urmila, Anita bu evlilikten vazgeçer düşüncesi ile Raşi’yi bile dinlemeyip Modi konağına gelmeye karar vermişti. İşte şimdi Mehta ailesi ile birlikte Urmila da Modi konağının kapısında. Kokila Urmila’yı görünce afallasa da sonrasında görücüleri içeri davet eder.

Masum 144. bölüm özeti Başlıyor!

Urmila ile görücüleri Kokila içeri davet eder. Urmila gelen görücülere “Gelinimiz bir iyi bir iyi. Elinden her iş gelir” deyip Anita’yı över. Kokila Urmila’nın bir çuval inciri berbat etmesini istemediği için Raşi’ye göz atıp, annesini uzaklaştırmasını ister. Lakin Urmila görücülerin yanından gitmek istemez.

Damadın annesi ve babası Anita ile Aravind’in yalnız başına konuşmasını isterler. Kokila da kabul edip bahçede konuşabileceklerini söyler. Kokila, bu olayı Urmila mahvetmesin diye Raşi’ye gözleri ile işaret edip, annesini odasına götürmesini ister. Raşi de annesini sürükleye sürükleye odasına götürür.

Urmila Raşi’ye kızar ve şunları söyler. “Anita ile Aravind’i yalnız bırakmayalım. Evlilik konusunda Anita Aravind’e istemediği bir şeyi söylerse çocuk evlilikten vazgeçer. Sen beni buraya getirmekle iyi etmedin kızım” der. Raşi de annesine hak verir.

Aravind, Anita’ya evliliğe uygun bir eş olduğunu söyler. Anita ise endişeli görününce Aravind, “Seni bu evliliğe zorlayan mı var?” diye sorar.  Anita da zorlayan kimse olmadığını söyleyip ikisi birlikte salona doğru gelirken Ahem’in dışarıda telefonla konuştuğunu gören Anita, Aravind’e önden gitmesini, kendisinin de birazdan geleceğini söyler. Sonrasında Anita Ahem’in yanına gelir ve sessizce konuşur. Urmila ve Raşi ikilinin konuşmalarını duyamaz.

masum 144

Anita Ahem’in yanında şu sözleri söyler. “Aravind de tıpkı senin gibi annesini çok seviyor. Annesinin sözünden çıkmayan birisi. Bu evliliği annesi için istiyor. Aravind bu evliliği gerçekte istemiyor.

Deyince Ahem de Anita’ya sadece hayır demesinin yeterli olacağını söyler. Kısaca Anita yine bir adım önde. Bu evliliğin olmaması için yalan söyler.

Anita salona döndüğünde bayan Metha önce oğlu Aranvid’e bu evliliğin olup olmayacağını açıkça sorar. Araanvid ise herhangi bir sorunun olmadığını Anita’yı eşi olarak kabul edebileceğini söyler. Aynı şekilde bayan Metha Anita’ya dönüp oğlu ile evlenmek isteyip istemediğini sorar. Anita da sadece başını sallayınca ev halkı çok mutlu olur.

Masum 144 özeti - Ahem evliliğe karşı çıkar

Kokila evliliklerini kısa zamanda ayarlayacağını ama önce en uygun zamanın ne zaman olduğunu din adamına sormak için giderken Ahem annesine “bu evliliğin olmamalı anne” der. Gopi ve Kokila şaşırır ve nedenini sorar. Ahem de nedenini açıklayamadığını ama kendisine güvenmesi gerektiğini söyler.

Masum 13 Ağustos Özeti Ahem’e Layık Eş Yarışı

13 Ağustos Perşembe günü ekrana gelecek olan Masum 144. bölüm özeti devam ediyor. Ahem’in sözleri ev halkından destek görmeyince, Ahem sinirle salonu terk eder. Kokila oğlunun arkasından gidip durdurmak ister. Lakin Hetal Ahem’in yalnız kalmasının daha iyi olacağını söyler.

Anita bahçede duran Kokila’nın yanına gelir. Anita laf kalabalığı yapınca, Kokila “açıkça ne söylemek istiyorsan söyle” der. Anita da Ahem ile Gopi’nin evliğinde sorun olduğunu, kendisinin evlenmesine bile Ahem’in sebepsiz yere izin vermediğini söyler. Kokila, Ahem ile Gopi arasında hiçbir problem olmadığını söyler.

Masum 144. bölüm özeti Anita ile Kokila konuşuyor

Anita, Kokila’nın karşısına çıkıp oğlun aslında Gopi’yi sevmiyor, onun gözü bende deme cesareti buldu yani kılıçları çekti. Üstüne Ahem’i de kendi safına çektiğini düşünür. Ahem ile Gopi’nin birbirine uygun olmadıklarını söyleyince, Kokila bunun gerçek olmadığını kanıtlayacağını söyler. Bu sırada Urmila olaya dahil olur.

Urmila ikilinin yanına gelir. Aranvid ile konuştuktan sonra Ahem’in yanına geldiğini ve Ahem’e ne yalan söylediyse Ahem bu yalana inandığını söyleyince Kokila sinirden deliye döner.

Kokila oğlunun Gopi’yi sevdiğini söyleyip bunu kanıtlayacağını da sözlerine ekleyince Anita da “Ahem beni hala sevdiğini kanıtlayacağım” der. Urmila ise “Nilesh olayından sonra sana bu insanlar evini açtı. Ancak sen onlara ihanet ediyorsun ” der.

13 Ağustos Perşembe Masum 144. bölüm özeti - Ahem kokila ve Urmila

Anita ayrıldıktan sonra Urmila Anita’yı evlerinden göndermesinin daha doğru olacağını söylese de Kokila gerçekleri kanıtlayacağını sonrasında evden göndereceğini söyler. Urmila’dan evine gitmesini istese de Urmila evini ilaçlattığını ve bir kaç gün Modi konağında kalacağını söyler. (tabi ki yalan ;) söylüyor)

Urmila hemen Raşi’ye Anita’nın yaptıklarını anlatır. Sonrasında Meeti’ye Kokila’nın nerede olduğunu sorar. Meeti’de Koki’nin Gopi ile birlikte Anita’nın odasında olduğunu söyler. İkili kapıyı dinlemek istese de bir şey duyamaz.

13 Ağustos Masum 144 özeti - anita ile Gopi yarış içinde

Kokila Anita’nın odasında Ahem’e en layık kim olduğunu  kanıtlamak için yarışma yapacağını Gopi ve Anita’ya söyler. Ev halkından en çok ödülü alanın birinci olacağını ve yarışı kazanacağını söyler. Anita bu durum karşısında çok mutlu olurken, Gopi’nin canı sıkılır.

Gopi hızlıca aile fertlerinden tam destek almak için harekete geçer. Raşi ve Urmila da bu plana destek olmak ister. Raşi tırnaklarına oje yaptırır. Gopi’nin daha güzel yaptığını söyleyip 100 rupi verir. Gopi kendisine hile ile destek veren Raşi ve Urmila’yı ikaz eder. Kokila’nın günün sonunda aile üyelerinden en çok ödülü toplayanın birinci olacağı söylemesine rağmen Gopi, Urmila’nın verdiği parayı iade eder.

Anita büyük annenin odasına gider. Yatakta duran tespihi alıp kırar. Tespih tanelerinin yerlere saçıldığını gören büyükanne şok olur. Anita da oraya gelip tespih tanelerini toplayamaya yardım etmek istediğini söyleyince büyükanne bozuk para verir.

13 Ağustos Masum 144. Bölüm ozeti - anita Tespihleri kırıyor

Anita sinirle “bozuk para için yerde sürünemem” der. Yere eğilip beli ağrıdığı numarası yapıp büyük annenin odasından çıkar. Anita büyük bir otelden akşam yemeği için sipariş verir. Gelen faturayı da vazonun içine saklar. Akşam yemeği için Anita’nın hazırladığı sofrayı gören Urmila Anita’nın yanına gelir. Büyükannenin tespih tanelerini Anita’nın ağzında tuttuğunu görünce şakadan sırtına vurup “aferin çok iyi yemek hazırlamışsın” dediği anda Anita’nın ağzında sakladığı tespihler yere düşer.

Urmila tespih taneleri Anita’nın ağzından çıkınca hemen yerden alıp neden ağzında sakladığını sorar. Ancak Anita cevap vermeden odadan çıkar. Urmila hemen bu tespih tanelerini Gopi’ye verir ve teslim etmesini ister. Gopi büyükanneden bozuk para hediyesi alır.

Kazanan Gelin Gopi

Anita’nın mutfakta ağladığını gören Hetal nedenini sorar. Hiç para toplayamadığını söyleyip duygu sömürüsü yapınca Hetal 500 Rupi verir. İki saat bitince Kokila ikiliyi toplayıp kazandıkları paraları göstermelerini ister. Anita gururla 500 rupi verir ve kazananın kendisi olduğunu hemen açıklamasını ister. Kokila ise acele etmemesini ve Gopi’nin elindeki paraları görmesini söyler.

Gopi, elindeki biriktirdiği bozuk paraları Kokila’ya teslim eder. Anita “bu bozuk paralar 500 rupi’yi geçemez ” der. Kokila ise bozuk paralar arasında büyük anneden aldığı gümüşü gösterip değerinin 500 rupiden çok pahalı olduğunu söyleyince Anita şok olur. Kokila kazanan gelin ve Ahem’e en layık olan eş Gopi olduğunu bir kez daha kanıtladığını söyler.

Masum 144 bölüm özeti kazan gelin Gopi oldu

Anita büyük yenilgiden sonra Gopi’nin de gözleri önünde şu sözleri sarf eder.

“Gopi iyi bir eş olduğunu bu yarışma ile kanıtlamış olabilir. İyi bir gelin olmanın oldukça zor olduğunu biliyorum. Ancak Ahem kiminle olmak istiyor. Bir de ona sormak lazım. Ahem evliliğinde hiç  mutlu değil. Sadece benim yanımda gülüyor. Ancak Gopi’nin yanında hep morali bozuk. Ben size Ahem’in beni sevdiğini kanıtlayacağım” Masum 144. Bölüm Özeti Anita

Masum yazı görseli

Deyince Gopi’nin gözlerinden damla damla yaş dökülür. Bu sırada zil çalar ve gelen Savitha’dır. Şarkı yarışması için Kokila’dan isim vermesini ister. Kokila da Anita ile Gopi adını verir. Anita biraz çekinse de bu yarışı kazanacağını söyler. Masum 144. bölüm burada son buldu.


Masum 14 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (145. Bölüm)


Masum 15 Ağustos Cumartesi Özeti tıklama görseli (146. Bölüm)


Masum 16 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (147. Bölüm)


Masum 17 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (148. Bölüm)


Masum 18 Ağustos Salı Özeti tıklama görseli (149. Bölüm)


Masum 144. bölüm özeti burada son buldu. Bundan sonra neler olacağını merak edenler yukarıdaki resimlere tıklayıp diğer bölümleri okuyabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

5 Yorum

  1. Sonraki bölümleri çook merak ediyorum sabırsızlıkla bekliyorum tekrar elinize emeğinize sağlık bi çırpıda 3 özet okudum

  2. Merabalar, e posta adresinize bir mesaj göndermiştim, dönüş saglarsaniz çok sevinirim, iyi akşamlar,
    Bu arada özetler çok güzel ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu