Dizi Özet

Masum 147. Bölüm Özeti 16 Ağustos Gopi Hamile Mi?

Masum 147. bölüm özeti 16 Ağustos. Gopi hamile olduğundan şüphelenecek. Raşi ise kesinleşmeden herkese duyuracak. İşte Masum 147. bölüm özeti!

Masum 147 bölüm Üzücü bir olayla başlar. Bu bölümde Gopi karakterine hayat veren Giaa Manek kadrodan ayrılacak. Kokila Giaa Manek’e teşekkür konuşması yapacak. Masum Dizisi Gopi Neden Değişti konulu yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Masum 147. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi Gopi’yi çağırır. Mangoları kesme konusunda yardım etmesini ister. Bu sırada Raşi Anita hakkında mırıldanır. Gopi de Raşi’ye Anita hakkında konuşmamasını söyler. Tam da bu esnada Gopi’nin başı döner. Raşi hemen mutfaktan su getirmeye gider. Gopi ise son olaylardan dolayı başının döndüğünü düşünür. Raşi su getirmeden Gopi bahçeye çıkar.

Gopi bahçede uğraşırken kadın kılıklı iki erkek gelir. Gopi’nin bahçede çalıştığını görünce, yanına gelip şu sözleri söyler.

“Hamile bayanlar çocukları için sadaka vermeli. Sende hamilesin. Bizlere hediye vermelisin bayan” (Masum 147. Bölüm Özeti) İki Kadın

Masum 147

Bu konuşmaları kapı komşuları Savitha Gopi’nin hamile olduğu sözlerini işitir. Savitha hemen Kokila’ya “Gopi hamile mi” der. Kokila öyle bir şeyin olmadığını, yakın zaman da yangın tehlikesi atlattıklarını söyleyip, evlerinin iç işlerine karışmamasını ister.

Gopi tekrar mangoları kesmeye başlar. Raşi de “şu günlerde güzelleştin kız sen” der. Gopi gülümser. Tesadüfen radyoda hamile kadınlar hakkında bilgi veren programı dinler.

Ahem Mutfakta tek başına çalışan Gopi’yi görünce hemen yanına gidip şu sözleri söyler.

“Hayatımı kurtardığın için teşekkür ederim.” (Masum 16 Ağustos Özeti) Ahem Modi

Sözlerinden sonra Ahem Gopi’ye yaklaşıp elinin tutar ve “Seni Seviyorum Gopi” der. Bu sırada Ahem kendisine gelir ve elini tutma olayını hayal ettiğini anlar.

Masum 147 Özeti - Ahem ile Yeni Gopi

Ahem kendisine gelip, Gopi’ye kolay gelsin deyip mutfaktan ayrılır. Gopi de tek başına mangoları kesmeye devam eder. Radyoda hamilelik belirtileri hakkında bilgi verilir. Gopi de mangoları kesmesi gerekirken onları yemeye başlar. Bu sırada Raşi içeri gelir ve mangoları kesmesini ve dışarıda kurutması gerektiğini söyler.

Gopi mangoları dışarı götürürken radyoda hamilelik belirtileri konuşması kulaklarında çınlar. Sonra Ahem ile yaşadığı ilk gecesini hatırlayıp, hamile olabileceğini düşünür.

Jigar mutfağa gelir. Raşi’nin yüzündeki kara lekeyi görüp güler. Raşi sinirlenip “neye gülüyorsun sen” der. Jigar Raşi’nin yüzündeki lekeyi silip “buna gülüyorum işte” der.

Masum 147. Bölüm Özeti - Raşi

Akşam olduğunda Gopi yatağında Ahem ile yaşadığı anılarını hatırlayıp hamile olup olmayacağını düşünür. Tabi bunu düşünmesinin asıl sebebi bugün gelen iki kişinin kendisine hamilesin sen sözleri etkili olur.

Masum 16 Ağustos Özeti Raşi Gopi’nin Hamile Olduğunu Söyler

16 Ağustos Pazar günü ekrana gelmesini beklediğimiz Masum 147. bölüm özeti devam ediyor. Gopi iyiden iyiye kendisini hamile sanmaya başlar. Komşunun gelini hamile olduğunu görünce onunla konuşup, hamilelik hakkında bilgi alır. Sonrasında mandire gider. Ahem de Gopi’ye bir şey söylemeye  gelir. Lakin söyleyemeden gider. Gopi ise Holi bayramında Ahem’in yaptıklarını hatırlamaması onu çok üzer.

Büyük anne, odasında bulunan dolabı yerleştirmesi için Gopi’yi çağırır. Yerdeki ağır kasayı kaldırmasını ve yerine yerleştirmesini ister. Gopi eğildiğinde şu sözlerini hatırlar “Hamile iken sakın ağır kaldırma“. Bu sırada içeri Raşi gelir. Kasayı Raşi’nin kaldırmasını ister. Kendisini iyi hissetmediğini söyleyip, odadan çıkar. Raşi ise Gopi hiç böyle davranmazdı diye şüphelenir.

16 Ağustos Masum 147. Bölüm Özeti - Gopi ile Büyükanne

Gopi çamaşırhaneye gelir. Deterjan kokusu midesini bulanır. Raşi de arkasından gelir. İşten kaytardığı için Raşi, Gopi’ye kızar. Gopi ise kendisini iyi hissetmediğini söyleyip oradan ayrılır. Raşi de derdini Urmila’ya anlatır.

Urmila’nın planı ile Raşi mutfağa Gopi’nin yanına gelir. Önce iş yapmadığı için alay eder. Gopi’den ağır kavonozu vermesini ister. Gopi alamayınca “Sen ağır taşıyamazsın şimdi” diye alay eder. Gopi ise içinden “bu benim hamile olduğumu nasıl bildi” diye düşünür. Raşi Gopi’ye “neden işlerden kaçıyorsun?” diye sorunca Gopi de “hamile olabilirim” der. Raşi şok olur. Salona koşar ve Gopi hamile diye bağırır. Ahem de Gopi gibi şok olur.

Kokila ile birlikte ev halkı bu habere çok sevinse de Ahem “bu nasıl oldu” diye düşünür. Gopi sadece belirti olduğunu ama kesinleşmeden Raşi herkese duyurduğu için canı sıkılır.

16 Ağustos Pazar Masum 147 bölüm özeti - Gopi hamile

Ev halkı Gopi ile Ahem’i tebrik eder. Kokila kesin sonuç almak için hastaneye götürmeye karar verir. Ahem ise utanır. Ofiste işi olduğunu söyleyip evden çıkar.

Raşi Gopi’nin hamile olduğu haberini Urmila’ya bildirir. Urmila şok olur. “Kız nasıl oldu” der. Raşi pazara alış verişe gideceğini, detayları pazarda konuşmak üzere sözleşirler.

Ahem ise ofis de sabah hamilelik haberini aldığı o anları hatırlar. Annesinin ne kadar mutlu olduğunu düşünür. Sonrasında Gopi nasıl hamile olabilir ki diye düşünür. Tam da bu sırada Holi bayramında Gopi ile yakınlaştığı küçük bir anı hatırlar.

Raşi ile Urmila pazarda buluşurlar. Raşi bir taraftan alış veriş yaparken diğer taraftan Urmila’yı dinler. Urmila “Gopi hamile olduktan sonra bütün iş sana kalacak kızım. Seni hizmetçi gibi kullanacaklar” der. Ancak Urmila’nın sözlerine Raşi umursamaz. Urmila Raşi’ye “başkasının çocuğuna bakacağına kendi çocuğu doğur” der. Raşi ise halinden memnun olduğunu söyler.

Masum 147 bölüm Özeti - Urmila akıl veriyor

Ahem işten gelip odasına gider. Sol omzunda ki yanık yarası ağrıdığı için krem sürmek için gömleğini çıkartır. Bu sırada Gopi yeşil çay getirdiğini söyleyerek içeri girer. Ahem hamilelik olayını açmak ister. Gopi ise utandığı için “yarana krem süreceğim” deyip konuyu kapatır.

Gopi Ahem’in yarasına yanık kremi sürmeye başladığı anda Ahem, Holi bayramında Gopi ile yakınlaştığı o anları hatırlar. Kısaca artık Ahem Holi de yaşadığı o anları hatırlıyor. Ahem hemen Gopi’ye o anları sorar. Neden kendisine söylemediği konusunda sitem eder. Gopi ise yaşadıklarını ağlayarak anlatır.

Ahem Gopi’ye yaşattıklarından dolayı çok üzgün olduğunu ve kendisini affetmesini ister. Gopi de affettiğini söyler. Sonrasına Ahem Gopi’ye içini döker.

Masum yazı görseli

“Seni sevdiğimiz söylemek istedim ama yapamadım. Şimdi söylüyorum. Gopi seni seviyorum.” (Masum 147. Bölüm Özeti) Ahem Modi

Gopi kendi dini inancına göre göre dua eder. Raşi ise son olayları annesi ile değerlendirir. Urmila kızına “bir an evvel sende hamile kal. Yoksa çekeceğin var” der. Raşi ise bu hali ile mutlu olduğunu söyler.

Masum 16 Ağustos Özeti - Jigar ile Ahem Ofiste (147. bölüm)

Ertesi gün Ahem odasında mutlu bir şekilde durduğunu gören Jigar, Ahem’e ne düşündüğünü sorar. Ahem de “Gopi’yi mutlu edecek bir hediye düşünüyorum Jigar” der.  Jigar da akşam yemeğe çıkartmak harika bir fikir olduğunu söyler. Ahem de bu fikri çok sever. Masum 147. Bölüm Özeti burada son buldu.


Masum 17 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (148. Bölüm)


Masum 18 Ağustos Salı Özeti tıklama görseli (149. Bölüm)


Masum 19 Ağustos Çarşamba Özeti tıklama görseli (150. Bölüm)


Masum 20 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (151. Bölüm)


Masum 21 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (152. Bölüm)


Masum 147. bölüm özeti burada son buldu. Bundan sonra neler olacağını merak edenler yukarıdaki resimlere tıklayıp diğer bölümleri okuyabilirsiniz.

DEVAMINI OKU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu