Dizi Özet

Masum 149. Bölüm Özeti 18 Ağustos Baba Olmak İstemiyorum

Masum 149. bölüm özeti 18 Ağustos. Ahem baba olmak istemediğini söyleyecek. Kokila, Gopi’yi destekleyecek çıkacak. İşte Masum 149. bölüm özeti!

Masum 149 bölüm Urmila televizyondaki reklamları seyretmesi ile bölüm başlar. Reklamlarda su yatağını görüp hemen sipariş verir. Tabi ki kendi evinin adresini değil, Modi konağının adresini teslimat adresi olarak aktarır.

Masum 149. bölüm özeti Başlıyor!

Modi konağının erkekleri artık evden çalışmaya başladılar. (sokağa çıkma yasağımı var) Jigar elindeki dosya ile birlikte Ahem’in odasına gelir. Raporun bittiğini ve imza aşamasına geldiğini söyleyip Ahem’in imzalamasını ister. Bu sırada Ahem bilgisayarını açar. Bilgisayar ekranın da bir bebek olduğunu görür. Jigar da Ahem’e “masaüstü resmin çok güzel” diye tepki verince, Ahem birden sinirlenir. Jigar’a hemen ofiste gitmesi gerektiğini söyler. Jigar ise “Ahem abim neden böyle tepki verdi” diye anlayamaz.

Modi ailesi sabah kahvaltısın da bir araya gelirler. Ahem dün gece yaşadığı olaylardan dolayı Gopi’ye karşı kırgın. Gopi de Ahem’in kendisini dışarı götürmemesine karşı kalbi kırık. Kısaca ikilimiz şimdilik küs. Ahem masada hoşuna gitmeyen konuşmalar geçince, iş yerinde önemli işi olduğunu bahane edip, kahvaltı bile yapmadan gider. Bu duruma ise en çok Gopi üzülür.

Raşi Gopi’nin Saçlarına Yağ Sürer

Sabah kahvaltı sırasında Gopi’nin yemek yemediğini gören Kokila, kendi elleri ile Gopi’ye yemek yedirir. Bu durumu gören Raşi’nin biraz canı sıkılır. Kokila ise Raşi’ye, “Yemekten sonra Gopi’nin saçlarına yağ sür Raşi” der. Zavallı Raşi de sadece tamam demekle yetinir.

Masum 149

Yemekten sonra Raşi, Gopi’nin saçlarına yağ sürer. Bu sırada Gopi’nin çok durgun olduğunu gören Raşi, “Neden böyle durgunsun?” diye sorar. Gopi ise tüm içini Raşi’ye döker.

“Ahem beni hiç sevmiyor. O sadece benim bebeğimle ilgileniyor. Artık onun beni sevmediğini biliyorum” (Masum 149. bölüm Özeti) Gopi Modi

Diye bağıra bağıra ağlamaya başlar. Raşi ise içinden “Bu ağlamayı Koki duyarsa kesin suçu bende bulur. Canıma okur” diye aklından geçirir. Hemen Gopi’yi sakinleştirir.

Raşi Su Yatağı Alır

Raşi evde tırnaklarını törpülerken kapı zili çalar. Kapıda kurye su yatağını getirdiğini söyler. Faturayı görünce Raşi şok olur. Hemen su yatağını kuryeye geri teslim edip Urmila’yı arar. Urmila da “Kızım, Jigar ile romantik anlar geçirin diye size aldım onu” der. Raşi annesi ile konuştuktan sonra su yatağının parasını öder.

Masum 149 Özeti - Raşi kapıda

Ahem de işten eve döner. Tam içeri gireceği sırada kapının önünde okul servisi ile karşılaşır. Ahem araba ile geçmek istese de minibüs yolu kapattığı için yoldan minibüsü çekmesini ister. Şoför ise minibüsün arızalandığını söyler. Şoför daha sonra içerideki çocuklar su içmek istediğini söyler. Ahem de çocukları alıp eve getirir. Kapıyı Gopi açar ve karşısında ilkokul çağında 7-8 çocuk görür. Ahem, çocukların su içmek için geldiğini söyler. Çocuklar içeri girer  ve evin her tarafında oynamaya başlar.

Masum 18 Ağustos Özeti Bana Anne Deme Ahem!

18 Ağustos Salı günü ekrana gelecek olan Masum 149. Bölüm Özeti devam ediyor. Çocuklar evin her tarafını dağıtır. Sonra Ahem’in bilgisayarının tuşunu kırınca Ahem “Çocuk değil baş ağrısı. Bu nasıl çocuk. İnsanlar çocukları nasıl büyütüyorlar” diye sitem eder. Gopi ise bu sözleri duyunca şok olur. Zira yakında doğacak çocuğunun babası olacak Ahem, çocuklara karşı sıfır müsemması var.

Masum 149. Bölüm Özeti - Ahem Çocuklardan nefret eder

Raşi annesi ile telefonda konuşur. Yine olup bitenleri anlattıktan sonra Urmila konuyu bir an evvel çocuk yapmasına getirir. Raşi ise sinirlenip telefonu kapatır. Akşam olduğunda Raşi odasını mumlarla süsler. Jigar yatağa uzanır. Bu sırada Raşi’nin küpesi yatağı deler. Yatağın içindeki tüm su bir anda akar. Kısaca romantik anlar, yerini suya bırakır.

Raşi’nin Romantik Anları Suyla Dolar

Raşi’nin odasındaki tüm su kapıdan dışarıya akar. Bu sırada Kokila gece su içmeye kalkar. Ancak Raşi’nin odasının önündeki suyu görmez. Raşi, yerleri sabaha kadar siler. Yatak da ıslak olduğu için yerde yatar. Bu nedenle beli ağrır. Masum 149. Bölüm Özeti devam ediyor.

18 Ağustos Salı Masum 149. bölüm Özeti - Jigar

Ertesi gün Kokila ile büyük anne sabahın köründe Ahem’i uyandırır. Her sabah bebekle ilgili cd dinlemesini söyler. Ahem ise isteksiz şekilde başını sallar. Ahem işe gider. Hetal, Kokila ve Gopi yemek masasının yanına giderler. Gopi’ye poja yapmasını söyler. Gopi giderken masada duran kaşıklar düşer. Kokila eğildiğinde Gopi’nin ıslak zemine basmak üzere olduğunu görüp, yüksek  sesle “Gopi Dur basma” der. Gopi de hemen durur.

Kokila suyun nasıl geldiğini araştırır. Su üstten sızdığını anlar. Üst katta Raşi ile Jigar’ın odası olduğunu ve odada suyun nasıl sızdığını öğrenmek ister. Bu sırada Jigar ile kappıda karşılaşırlar. Suyun neden aktığını Jigar’a sorar. Jigar da sürahi elinden kayıp düştüğünü, suyun da o şekilde sızdığını söyler. Kokila da “Biliyorsunuz ki Modi konağında artık hamile bir kadın var. Davranışlarımıza bir kat daha dikkat etmeliyiz” der. Raşi ve Jigar da başını sallar.

Masum 149 bölüm Özeti - Jigar ve Kokila

Poja töreni bahanesi ile Urmila Modi konağına gelir. Yine Raşi ile Jigar’ın bebeği olması için Raşi’ye baskı yapmak ister. Lakin Jigar Raşi’nin sırtı ağrıdığını,odasında dinlendiğini söyler. Kokila da Poja yaptıklarını ve Pojaya katılmasını ister. Urmila da istemeden de olsa Gopi’nin pojasına katılır.

Modi konağında Poja töreni yapılır. Kısaca akrabaları çağırırlar. Küçük bir çocuk “Chintu” Ahem’e sarılır. Lakin Ahem bu durumdan rahatsız olur. Gopi de bunu görüp, Ahem’in çocukları hiç sevmediğini düşünür. Masum 149. Bölüm Özeti devam ediyor.

Masum 18 Ağustos Özeti Ahem ile Chintu

Gopi’nin bebeği için Poja töreni başlar. Chintu Ahem’in yanından ayrılmaz. Elinde oyuncak silahla Ahem’i devamlı rahatsız eder. Ahem sinirden deliye döner. Sonunda Poja biter. Tüm misafirler gider. Urmila çocuğun oyuncak silahını çalıştır. Çıkan ses, Ahem’i rahatsız Eder. Gopi’den silahı getirmesini ister. Ahem oyuncak silahı alır almaz kırar. Ev halkı çıkan sese gelir.

Masum yazı görseli

Ahem Baba olmak istemediğini söyler

Masum 1″49. Bölüm Özeti için en önemli sahneye geldik. Kokila Ahem’e neden böyle davrandığını sorarlar. Ahem de şu sözleri söyler:

“Baba olmak istemediğim halde bir çok sorumluluk üstlendim. Ben baba olmak istemiyorum” (Masum 18 Ağustos Özeti) Ahem Modi

Herkes bir anda şok olur. Ahem’in bu sözleri modi konağında soğuk duş etkisi yapar. Kokila bu sözlerden sonra deliye döner. Ahem’e bağırır ve şu sözleri söyler. “Ben seni tek  başıma büyüttüm. Adına da Ahem koydum. Ancak bu saatten sonra Ahem diye oğlum yok benim” der. Ev halkı Kokila’yı sakinleştirmeye çalışır.

Masum 18 Ağustos Salı Özeti - 149. bölüm Ahem ile Kokila

Gopi ağlayarak kıyafetlerini toplamaya başlar. Kokila da artık bebeğin ve Gopi’nin sorumluğu kendisinin üzerinde olduğunu söyler. Jigar Kokila’yı sakinleştirmeye çalışsa da başarılı olamaz. Kokila Ahem’e dönüp “Bir daha bana anne deme” der. Masum 149. Bölüm Burada son buldu.


Masum 19 Ağustos Çarşamba Özeti tıklama görseli (150. Bölüm)


Masum 20 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (151. Bölüm)


Masum 21 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (152. Bölüm)


Masum 22 Ağustos Cumartesi Özeti tıklama görseli 153. Bölüm


Masum 23 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (154. Bölüm)


Masum 149. bölüm özeti burada son buldu. Bundan sonra neler olacağını merak edenler yukarıdaki resimlere tıklayıp diğer bölümleri okuyabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu