Dizi Özet

Masum 150. Bölüm Özeti 19 Ağustos Kokila’nın Kardeşi Jigna Geldi

Masum 150. bölüm özeti 19 Ağustos. Kokila’nın Kız kardeşi Jigna gelecek. Gopi ile Kokila hala evden ayrılmadı. İşte Masum 150. bölüm özeti!

Masum 150 bölüm Urmila, Raşi’nin odasının kapısını açmaya çalışması ile başlar. Urmila kapıyı ne kadar zorlasa da bir türlü açamaz. Bu sırada Kokila Gopi’nin çantasını elinde almış öfkeli bir şekilde geldiğini görür. Urmila da kendisini hemen duvarın arkasına gizler.

Masum 150. bölüm özeti Başlıyor!

Kokila bir taraftan Gopi’nin çantasını elinde taşırken diğer taraftan da Ahem’in sözleri aklına gelir. Ahem’in bir çocuğu olsun diye elinden geleni yapan Kokila, sonunda Ahem’in ağır sözleri ile adeta yıkılır.

Urmila, Gopi ile Kokila’ya yakalamadan yanından geçer. Kokila Ahem’in sözleri aklına gelince bir anda sendeler. Gopi ise Kokila’nın sağlığı hakkında endişe eder. Kokila da Gopi’ye şu sözleri söyler.

Masum 150

“Modi konağına seni ben gelin yaptım. Oğlumun eşi oldun. Benim de hem gelinim hem de kızım oldun. Ancak Ahem’in sana bunu yapacağını bilemedim. Özür dilerim kızım. Ama Merak etme. Senin ve çocuğunun geleceği için elimden geleni yapacağım.” (Masum 150 bölüm özeti) Kokila Modi

Dediği sırada Kokila saklandığı duvarın arkasında çıkıp sanki ilk defa geliyor gibi yapar. Gelir gelmez de konuya dalar. “Zavallı Gopi dünyaya geldiğinde anne ve babasını kaybetti. Yıllarca öksüz  ve yetim yaşadı. Şimdi kocası böyle yapıyor” dediği sırada Kokila Urmila’nın sözlerini tamamlamasına müsade etmez. Gopi ve evladının geleceği garanti altında olduğunu ve asla yalnız olmadığını, arkasında kendisinin olduğunu söyler.

Evde yaşanan son olayı değerlendirmek üzere; Hetal, Çirag ve Parag büyük annenin odasında toplanır. Büyük anne; Ahem çok büyük hata yaptığını ama Kokila da öfke ile birden karar verip evden ayrılmak istediğini söyler. Büyük anne Hetal’e Kokila’yı çağırmasını ister.

Masum 150 Özeti

Kokila büyük annenin odasına gelir. Büyük anne Kokila’dan kararını değiştirmesini ister. Koki ise Ahem çok büyük ayıp ettiğini, kendi çocuğunu istemediğini söyler. Büyük anne ise eşler arasına girmemesini tavsiye eder.

Raşi Ahem’in baba Olmak istemediği Öğrenir

Urmila Raşi’nin odasına sonunda gider. Raşi de beli ağrıdığı için olup bitenden haberi yoktur. Urmila Raşi’ye Ahem’in baba olmak istemediğini söyleyince şok olur. Urmila böyle bir anda bile kızına şunları söyler. “Evin büyük oğlu çocuğunu reddetti. Fırsat ayağımıza geldi. Bir an evvel çocuk yapmalısın kızım” der. Raşi ise annesine kızar. Urmila da kendisini dinlemeyen Raşi’ye kızıp odasından ayrılır.

Jigar Ahem’in odasında. Ahem’in sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyler. Ahem de söylediği sözlerden dolayı pişman olsa da söz ağızdan çıktığı için geri dönüşü olmadığını biliyor. Bu sırada içeri Raşi “Gopi neredesin” diye içeri girer. İçeride Jigar ile Ahem’i görür. Bu sırada Jigar Ahem’in bir an evvel Gopi ile konuşmasını söyler. Ahem de kabul edip oradan ayrılır.

Masum 150. Bölüm Özeti - Ahem ile Jigar

Ahem söylediği sözlerden çok ama çok pişman olur. Ne yapıp edip Gopi’yi ikna etmek ister. Ancak bunu nasıl yapacağını bilemez. Gopi ise mandirin de dua eder. Yaşadığı olayları düşünüp ağlar. Ahem Gop’yi dua ederken bulur. Gopi’nin ağladığını görür. Bir kat daha vicdan azabı çeker.

Ahem Gopi ile konuşmak istediğini söyler. Gopi yavaşça arkasını döner. Karşısında Ahem’i görür. Ancak Gopi, Ahem ile konuşmadan uzaklaşmak ister. Ahem gitmesine müsade etmez. “Sadece bir defa dinle beni” der. Gopi bir kelam dahi etmez. Ahem kendi kendine konuşur. Gopi tepki vermeden bekler. Ahem’in arkasında ise devasa cüssesi ile Kokila durmaktadır. Ahem konuşurken Gopi çekip gider. Ahem de “Gopi dur nereye gidiyorsun“dediği sırada Kokila’nın öfkeli bakışı ile karşılaşır. Kokila da bir şey demeden Ahem’in yanında uzaklaşır.

Masum 19 Ağustos Özeti Kokila’nın Kız Kardeşi Geldi

19 Ağustos Çarşamba günü ekrana gelecek olan Masum 150. Bölüm özeti devam ediyor. Raşi odasında çalışan  Jigar’a çay getirdiğini söyler. Jigar ise Ahem’in işlere vakti olmadığını ve başında sıkıntı olduğunu söyleyip, bilgisayardaki işlere devam eder. Bu sırada Jigar’ın telefonu çalar. Jigar telefonla konuşmak için odadan ayrılır. Raşi de hemen annesini arayıp durumdan haberdar edip çocuk konusunu unutmasını ister. Urmila ise “vaz geçmeyi unut” der. Hemen dolabı açmasını ister. Raşi dolabı açtığında bir tohum bulur. Bu bulduğu tohumu Jigar’a yedirmesini ister.

Masum 19 Ağustos Çarşamba Özeti - Urmila

Ahem Gopi’ye mesaj atıp konuşmak istediği söyler. Bu sırada Gopi’nin odasına Kokila gelir. Elindeki sütü içmesini ister. Gopi ise canı istemediğini söyler. Kokila da bebeğin sağlıklı olması için ne gerekiyorsa yapacağını söyler. Bu sırada Parag (Kokila’nın kocası) kapıya gelir. Kokila öfkeyle kocasına bakar. Parag Kokila ile konuşmak için arkasından koşturur. Sonunda Kokila’yı durdurur ve şunları söyler

“Ahem ile Gopi’yi birbirinden ayırma. Doğacak çocuğun babanneye değil, babaya ihtiyacı var” (Masum 19 Ağustos Özeti) Parag Modi

Dese de Kokila çocuğunu istemeyen babaya evlat emanet edilemeyeceğini,  Gopi’yi bu eve kendisinin getirdiğini ve sorumluluğu da kendi üzerinde olduğunu dile getirir.

Raşi de annesinin dediği tohumları alıp Jigar’a yedirecek bir yöntem bulur. Jigar’ın yanına gider. ladudunun içine koyar. Jigar gözlerini kapatırsa yiyeceğini söyler. Raşi gözlerini kapattığında Jigar ladudan bir tane alıp Raşi’ye verir. Raşi Jigar’ın yemesi gereken Ladudan yer. Kısa süre sonra Raşi derin uykuya dalar. Jigar ise bu duruma çok şaşırır.

Masum 19 Ağustos Özeti - 150. Bölüm

Akşam yemeğinde tüm aile bir arada yemek yemesini büyük anne ister. Masaya herkes gelir. Ahem de Gopi’nin yanına oturur. Kokila Meeti’ye Ahem’in yemeğini odasına götürmesini ister. Ev halkı bir anda şok olur.

Jigna Geldi

Masum 150. Bölüm özeti için önemli olayların başlangıcı. Ahem resmen yemek masasından kovulur. Sinirle masadan Ahem kalkıp odasına gider. Orada bulunan herkesin morali bozulur. Kokila sinirle Meeti’ye yemekleri servis etmesini ister. Parag ise Ahem hala Gopi’nin kocası ve yanında oturmasında sakınca olmadığını söyler. Kokila da Ahem artık çocuğunu dahi istemeyen birisi olduğunu söyler. Parag ile Kokila birbirlerine karşı seslerinini yükselttiği sırada kapı zili çalar. Gelen Jigna’dır. (Kokila’nın kardeşi)

Masum 150. Bölüm özeti - Jigna Geldi

Gopi ile Raşi hemen kim olduğunu Hetal’e sorar. Jigna ise “ben cevap vereyim. Adım Jigna. Kokila’nın kardeşiyim” der. Gopi ile Raşi, Jigna’nın ayağına dokunmak ister. Jigna ise bundan çok rahatsız olduğunu söyleyip yapmamalarını ister. Kısaca Jigna Kokila’nın tam tersi birisi. Kendisine Cigi denmesini ister. Ev halkı işle tek tek hasret giderir.

Kokila Jigna’ya son olaylardan bahsetmez. Kısaca Gopi ile Ahem arasında olan olaylardan habersiz olan Jigna Gopi’ye kolye hediye eder. Ahem’in takmasını ister. O anlarda Jigna ikilinin yüzü gülmediğini fark eder. Kokila da gelip Gopi’yi odadan dışarı çıkartır. Jinga ise neden Gopi’yi odadan alıyorsun dese de Kokila Jigna’ya hiçbir şey söylemez.

Masum yazı görseli

Jigna aile üyelerine hediyeler verir. Her defasında Jigna Kokila’ya takılır. Parag ise oğlu Ahem’in yanına gelip, Ahem’in derdini dinler. Raşi evde geçen olayları Urmila’ya anlatır. Urmila da Raşi’yi dövme yaptırmaya götürür. Raşi “Jigar” yazan dövmeyi yaptırmak istemez. Masum 150. Bölüm Burada son buldu.


Masum 20 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (151. Bölüm)


Masum 21 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (152. Bölüm)


Masum 22 Ağustos Cumartesi Özeti tıklama görseli 153. Bölüm


Masum 23 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (154. Bölüm)


Masum 24 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (155. Bölüm)


Masum 150. bölüm özeti burada son buldu. Bundan sonra neler olacağını merak edenler yukarıdaki resimlere tıklayıp diğer bölümleri okuyabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu