Dizi Özet

Masum 153. Bölüm Özeti 22 Ağustos Kokila Kıskanırsa

Masum 153. bölüm özeti 22 Ağustos. Kokila’ya sürpriz parti hazırlayacaklar. Kokila her şeyi yanlış anlayacak. İşte Masum 153. bölüm özeti!

Masum 153 bölüm Ahem mutfağa girmesi ile bölüm başlar. Mutfakta Gopi için yeşil çay hazırlamak istese de hangi malzemelerle hazırlanacağını bilemez. Ahem sonunda Gopi’yi telefonla arayıp mutfakta olduğunu ve yeşil çay için gerekli malzemeleri söylemesini ister. Gopi tarif eder. Ahem de yapar. Uzun uğraş sonunda Ahem Gopi için yeşil çay hazırlayıp getirir.

Bu bölüm Kokila’nın kardeşi ile kocasını kıskanması en çok dikkat çeken konuların başında geliyor. 

Masum 153. bölüm özeti Başlıyor!

Gopi yeşil çayı alıp içmeye başlar. Ahem de Gopi’nin gözlerinin içine bakar. Gopi bir ara duraksar. Ahem ise;

Gopi söyle yoksa yeşil çay kötü mü olmuş? (Masum 153. Bölüm Özeti) Ahem Modi

Diye sorar. Gopi ise yeşil çayın çok iyi olduğunu söyleyip Ahem’e teşekkür eder. Uzun bir aradan sonra ikili mutlu bir şekilde uyurlar.

Masum 3 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 195. Bölüm özeti)

Urmila’nın Yeni Planı

Ertesi gün Raşi evde olup bitenleri annesine haber vermesi ile başlar. Gopi ile Ahem’in yeniden barıştıklarını söyler. Urmila ile hazırladığı planın üzerinden geçer. Ev halkı sabah mandirin de dua edecekleri sırada Raşi herkesten önce mandirine gidip, yüksek sesle dua eder. Dua ederken de derdini anlatır. Tabi arkasından ev halkı kendisini dinleyeceğini biliyor. Raşi’nin duasını Hetal durdurur. Kendisi ile gurur duyduğunu söyler. (Raşi duasında Gopi’nin bebeği için yalandan dua ederken çok yorulduğunu söyler)

Masum 153
Masum 153

Jigar ile Ahem aarti töreninden sonra işe giderler. Jigna da bu sırada Parag’a “senin için bir sürprizim var” der. Kokila ise ne sürprizi diye düşünür. Ancak olaya müdahil olmaz. Jigna eniştesi Parag için dergi almıştır. Çok istediği dergiyi hediye eder. Masum 153. Bölüm Özeti devam ediyor.

Ahem ile Gopi liseli aşıklar gibi telefonda konuşurlar. Son bölümde, Gopi ile Ahem arasında ki buzlar eridiği için artık birbirlerine karşı daha samimi davranıyorlar.

Raşi, Hetal Kokila turşu yaparken Jigna da onların videosonu çeker. Gopi de daha sonra yanlarına gelir.  Raşi her fırsatta Gopi’nin hamileliği üzerinden Gopi’ye laf sokar. “Hamilelik nasıl gidiyor. Dinlenebiliyor musun? Ev işlerinin hepsini ben yapıyorum. Sen yapma!” gibilerinden Gopi’nin iş yapmadığını hissettiren sözler söylemesi, Kokila ile Hetal’in dikkatini çeker. Ancak bir şey demezler.

Bu sırada Parag da yanlarına gelir. Jigna’nın kendisine dergi hediye ettiğini söyler. Teşekkür etmek için ikili kanka hesabı el ele tutuşunca, Kokila kıskanır. Bu durumu Gopi fark eder. Kokila, Parag ile Jigna’yı daha fazla yan yana izlemek istemediği için oradan uzaklaşır.

Masum 22 Ağustos Özeti Parag ile Kokila’nın Evlilik Yıl Dönümü

Gopi akşam olduğunda Ahem’e babası ile ilgili Jigna’nın yakınlaşmasının iyi olmadığını söyleyeceği sırada Jigna gelir. Jigna, Ahem ve Gopi’ye Hetal ile Parag’ın evlilik yıl dönümü olduğunu ve bunu sürpriz bir parti ile kutlamak istediğini söyleyip kendisine yardım etmelerini ister. Ahem ve Gopi de yardım edeceklerini söyler.

Masum 153 Özeti
Masum 153 Özeti

Kokila’nın akşam uyuduğu bir saatte, Jigna ev halkını mandirinin önünde toplayıp, partiyi nasıl yapacaklarını konusunda plan yaparlar. Jigna ablasına sürpriz yapmayı planlarken, Kokila da Jigna ile Parag arasında bir şey mi var diye düşünmeye başlar. Kokila’yı uyku tutmaz. Evin ışıklarının yandığını görüp tek tek söndürmeye başlar. Mandirinin olduğu yerdeki ışıkların da yandığını görünce söndürmeye gider. Bu sırada Raşi Kokila’yı fark edip herkesi uyarır. Kokila Mandirinin yanında geldiğinde, herkes kum gibi dağılır. Hiç kimse Koki’ye bir şey demeden odalarına dağılırlar. Kokila “ne oluyor burada” diye düşünmeye başlar.

Ertesi gün Parag telefonunun sim kartını takamadığı için Jigna’dan yardım ister. Jigna da telefonun sim kartını takar. Bu sırada yere düşen şiir kitabını bulur. Jigna, Parag’a çaktırmadan olayı geçiştirir. Parag sürpriz konusunda Jigna’ya şunları söyler;

“Jigna sen Kokila’ya sürpriz yapma konusunda emin misin? Kokila bu tarz konuları sevmez” (Masum 22 Ağustos Özeti) Parag Modi

Masum 153. Bölüm Özeti - Parag ile Jigna
Masum 153. Bölüm Özeti – Parag ile Jigna

Deyince Jigna da “plana sadık ol enişte. Gerisi bede” deyip çak yaparlar (ellerini çarpıştırırlar) Bu esnada kapının önünde heybeti ile duran Kokila’yı gören ikili hemen kendilere çeki düzen verirler. Kokila Jigna’nın kıyafetlerini getirdiğini söyler. Sonrasında Kokila ikiliye ne yaptığını sorar. Parag ise sürprizi ağzından kaçırmamak için yalan söyler.

Raşi de her zaman olduğu gibi sabah mandirinde olup biteni anlatır. Urmila istediği gibi olmadığı için Raşi’ye kızar. Bu sırada Raşi, Hetal’in yanına doğru geldiğini haber verir. Urmila da benim söylediklerimi tekrar et der. Raşi de çok yorulduğunu, yorgunluktan eşine vakit ayıramadığını söyler. Hetal bunu duyup üzülür. Jigna da herkesin yapacağı işleri planlarken Hetal, Raşi’ye fazla iş vermemesi konusun da konuşur.

Kokila Gopi’yi Yakalar

Gopi odasında albümleri oluştururken kapının önünden geçen kişiyi Meeti sanıp ağzından sürpriz ile bir kaç kelime kaçırır. Kokila odaya girer. Gopi’nin sakladığı albümleri bulur. Neden bu resimleri hazırladığını sorar. Gopi de Ahem’in doğum günü için şimdiden hazırlık yaptığını söyler.

Masum 153. Bölüm Özeti Kokila Gopi'yi yakaladı
Masum 153. Bölüm Özeti Kokila Gopi’yi yakaladı

Bir kaç saat sonra Kokila dışında ki herkes büyük annenin odasında toplanırlar. Jigna, Kokila’yı evden uzaklaştırmak Gopi’den yardım ister. Hamile olduğu için Koki’den jelebi istemesini, Hetal de sıcak olması için Kokila’nın almaya gitmesini ister.

Bir kaç dakika sonra Koki ve Hetal mutfakta. Gopi de yanlarında. Gopi canının jelebi çektiğini söyler. Koki da akşam kendisi hazırlayacağını söylese de Hetal sıcak olması için dışarıdan alması gerektiğini dile getirir. Kokila da Meeti’yi gönderip aldıracağını söyler. Masum 153. Bölüm Özeti devam ediyor.

Kokila Meeti’den pazara gidip jelebi almasını istediği sırada, Hetal de Meeti’ye acil işi olduğunu söyler. Koki bu defa Ahem ve Jigar’ı arayıp, şoförü göndermesini yoldan gelirken jelebi almasını ister. Ancak her ikisi de plana sadık oldukları için şoförün işi olduğunu söyler. En sonunda Koki, kocası Parag’ın yanına gidip jelebi almasını ister. Lakin Parag başının ağrıdığını dışarı çıkamayacağını söyler.

22 Ağustos Cumartesi Masum 153. Bölüm Özeti
22 Ağustos Cumartesi Masum 153. Bölüm Özeti

Sonunda kimseden yardım alamayan Kokila, pazara tek başına gitmeye karar verir. Koki pazara gidince ev halkı hemen evi süslemeye başlarlar. Çok geçmeden kapı zili çalınca, Kokila geldiğini zannederler. Ancak gelen Jigar, Ahem ve Çirag’dır.

Ahem süslemelere yardımcı olduktan sonra Gopi’den yeşil çay ister. Gopi de yeşil çayı Ahem’in odasına götürür. Ahem hediye olarak ne vereceğini sorar. Gopi de yaptığı fotoğraf çerçevesini gösterir. Ahem Gopi’nin yüzüne bakıp, kırmızı sari giymesini ister. Masum 153. Bölüm Özeti deva mediyor.

Kokila tatlıcıdan Jelebi alıp dışarı çıktığı sırada Jigna ile Parag da başka bir pastaneden kek alırlar. Kokila Jigna ile Parag’ın birlikte olduğunu görürce şok olur. Parag ile Jighna’nın kendine yalan söylediklerini anlar. Parag ile Jigna arabaya bindiği sırada Kokila Parag’ı arayıp nasıl olduğunu sorar. Parag da evde olduğunu ve başının ağrısı hafiflediğini söyler. Koki ise bu olaya canı çok sıkılır.

Parag ve Jigna onlardan önce eve gelir. Pastayı hazırlarlar. Bu sırada kapı zili çalar. Gelen Kokila olduğunu anlayınca Parag eline hediyesini de alıp kapıya gelir. Bu esnada Meeti de ışıkları söndürür. Parag kapıyı açtığında Kokila’dan beklemediği bir tepki görür.

Masum 153 bölüm özeti Kokila ve Parag
Masum 153 bölüm özeti Kokila ve Parag

“Bana yalan söyledin mi? Senden bunu beklemiyordum. Sen bana yalan söyledin. Başın ağrıdığını söyledin ama seni pazarda gördüm. Hemen seni telefonla aradım. Ancak sen bana evde dinlendiğini söyledin” (Masum 153. bölüm özeti) Kokila Modi

Sözleri ile Modi konağı inlemeye başlar. Ahem Kokila’nın yanına gelip onu susturur. Jigna da Kokila’nın sözlerine sinirlenip ışıkların yakılmasını ister.

“Abla etrafına bir bak. Bu kadar adam senin ve eniştemin evlilik yıl dönümünüzü kutlamak için çalıştık. Herkes elinden geldiğinde bu sürpriz parti için destek verdi.” (Masum 153 özeti) Jigna (Kokila’nın Kız Kardeşi)

Sözleri ile Jigna ablasına adeta kızar gibi eleştirdi. Bu sözlerden sonra Kokila da kendisini çok kötü hissetmeye başlar. Parag da herkesin içinde hanımından fırça yediği için morali çok bozulur. Kokila herkesten özür diler.

Masum 22 Ağustos Cumartesi Özeti - 153. Bölüm
Masum 22 Ağustos Cumartesi Özeti – 153. Bölüm

Jigna odasına gidip eşyalarını toplamaya başlar. Parag da Jigna’ya sakin sakin düşünmesini ister. Jigna Kokila’nın her zaman bunu yaptığını söyler. Parag ise eşi Kokila’yı savunur.

“Kokila iyi biri. Kim olsa onun yerinde aynı düşünürdü. O kötü bürü değil. Lütfen ona da hak ver” (Masum 22 Ağustos Cumartesi) Parag Modi

Masum yazı görseli

Dediğini Kokila da oradan geçmekte iken duyar. Parag’ın kendisini savunduğunu duyar. Sonrasında üzgün bir şekilde odasına gider. Raşi de olup biteni hemen annesi Urmila’ya anlatır. Urmila Koki’nin düştüğü durumu duyunca çok sevinir. Lakin Raşi aynı fikirde değil. Masum 153. Bölüm Özeti burada son buldu.


Masum 23 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (154. Bölüm)


Masum 24 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (155. Bölüm)


Masum 25 Ağustos Salı Özeti tıklama görseli (156. Bölüm)


Masum 26 Ağustos Çarşamba Özeti tıklama görseli (157. Bölüm)


Masum 27 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (158. Bölüm)


Masum 153. bölüm özeti burada son buldu. Şimdi 153. bölüme ait frafman hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu