Dizi Özet

Masum 156. Bölüm Özeti 25 Ağustos Raşi Kuyuya Düştü

Masum 156. bölüm özeti 25 Ağustos. Jigna Düğünden kaçacak. Raşi Kuyuya düşecek. İşte Masum 156. bölüm özeti!

Masum 156 bölüm Raşi ile Urmila’nın konuşması ile başlar. Geçtiğimiz bölümde, düğünde sadece yakın akrabaların olacağı sade bir nikah törenine yetebilecek tatlılar aldığını gören Urmila, Modi ailesini rezil etmek için tatlıları komşulara dağıtma fikrini ortaya atar. Raşi de Kokila’nın rezil olmasını ister. Ancak Jigna’nın da rezil olmasını istemediği için annesine fikrinin kötü olduğunu söyler.

Masum 156. bölüm özeti Başlıyor!

Urmila, Kokila2yı zor duruma düşürmek için konu komşu herkesi düğüne çağırır. Raşi ilk başta yok yapma anne dese de sonradan annesine yardım eder.


Masum 6 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 198. Bölüm özeti)


Modi konağına Jigna ile Sameer’in nikahlarını kıyacak din görevlisi gelir. Kokila da yukarı çıkıp, kardeşi Jigna’yı aşağıya davet eder. Lakin Jigna evlenmekten korktuğu için biraz sonra geleceğini söyler. Yanında bulunan Gopi’nin de gitmesini ister. Kokila ile Gopi aşağıya iner. Jigna’nın gelmesini beklerler.

Masum 157. bölüm özeti (26 Ağustos Çarşamba) okumak için tıklayınız.

Bu sırada Urmila da kapıya bakmaktadır. Çünkü tanıdık tanımadık ne kadar konu komşu varsa düğüne çağırmıştır. Din görevlisi gelin ile damadın yerini almasını ister. Tam da bu sırada zil çalar. Kokila kapıyı açtığında, komşularını karşısında görür. Başlarında da Savitha vardır.

Masum 156
Masum 156 – Kokila’nın Komşuları Geldi

“Burada düğün yapıyorsunuz. Bizi neden davet etmediniz Kokilacığım!” (Masum 156. Bölüm Özeti) Savitha (Kokila’nn komşusu)

Kokila düğün felan yok dese de din görevlisi “gelin neden hala gelmedi” deyince Kokila’nın da yalanı ortaya çıkar. Savitha da yanında getirdiği komşularını da alıp davetsiz bir şekilde içeri girerler. Kokila ise bu durum karşısında çaresiz kalır.

Kokila bunu başına saran ikiliyi çok iyi bilmektedir. Raşi’yi yanına çağırıp şunları söyler:

“Raşi bu ne  demek oluyor. Bunlara neden haber verdin? Madem benden izinsiz komşu çağırıyorsunuz. O zaman onların hizmeti ve sorumluluğu da sizde olacak. Bu sana ve annene ceza olsun” (Masum 156 bölüm özeti) Kokila Modi

Masum 156 Özeti
Masum 156 Özeti – Kokila Raşi’ye kızıyor

Deyince, Raşi hemen annesini ele verir. Ancak Kokila cezayı ikisinin de çekmesi gerektiğini söyler. Daha sonra Gopi’ye gidip, Jigna’yı aşağıya gelmesini ister.

Gopi yukarı çıkar. Jigna’nın odasına girdiğinde oda da Jigna’nın olmadığını fark eder. Daha sonra evin her odasına tek tek bakar. Ancak Jigna gene yoktur.

“Ben Kokila’ya ne diyeceğim” Masum 156 Gopi Modi

Dediği sırada Kokila gelir. Jigna’nın nerede olduğunu sorar. Gopi de kekeleyerek Jigna’nın evde olmadığını söyler. Kokila şok olur. Kokila bunu kimseye söylemeden halletmek için Gopi ve Raşi ile ufak bir toplantı yapar. Raşi’ye pazara gidip aramasını ister. Kokila ikiliye talimat verirken, içeri Kinjal gelir. Jigna’nın kaçtığını Kinjal de öğrenir. Kinjal aramalara katılmak ister. Koki müsade etmez. Aramaya Kokila, Raşi ve Gopi gider. Masum 156. Bölüm Özeti devam ediyor.

Masum 25 Ağustos Özeti Raşi Kuyuya Düştü

25 Ağustos Salı günü ekrana gelecek olan Masum 156. Bölüm Özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Raşi Jigna’yı ararken apartmanın birinden çöp dökülür. Raşi’nin her tarafı çöp olur. Bu sırada Urmil da Raşi’yi telefonla arar. Raşi de Jigna’nın kaçtığını Urmila’ya haber verir. Gopi pazarda Jigna’yı bulamayınca kaynanasına Jigna şehirden ancak terminalden  gidebileceğini söyleyince, hepsi birlikte en yakın terminale gider. Urmila da Jigna’nın kaçtığını öğrenince odasına bakmaya gider.

Masum 156. bölüm özeti - Urmila
Masum 156. bölüm özeti – Urmila Jigna’nın odasına giriyor

Terminal de Kokila uzaktan Jigna’yı görür. Jigna’yı yeniden evlenmeye ikna etmek için Raşi ile Gopi Jigna’ya oyun oynarlar. Jigna da bu oyuna gelir. Urmila da düğünde gelin olmadan olur mu deyip, gelinliği giyer. Tabi niyeti gelinliği ve altınları takınca nasıl gözüktüğünü görmektir. Misafirler artık sabırsızlanmaya başladığında, Hetal da Jigna’yı çağırmaya gelir. Urmila’nın giydiğini görür. Urmila’ya da her şeyi anlatırken kapı çalar. Gelen komşu Savitha’dır. Urmila hemen başını örter.

Sameer’in yanına Urmila oturur. Kokila ile beraberindekiler de Jigna’yı yeniden evlenmeye ikna ederler. Lakin yolda trafik olması, tüm işleri alt üst eder. Hetal son olaylardan Kokila’yı haberdar eder. Jigna’ya, Sameer ile Urmila evlenmek üzere olduğunu söyleyince Raşi ile Jigna şok olur. Kokila ile Jigna tıkanan trafikte gidemeyeceğini anlayınca, arabadan inip yürümeye başlar. Yolda motosiklet kaçırıp Modi konağına bir an evvel yetişmeye çalışırlar.

Jigar ve Ahem de Gopi ile Raşi’nin ortalıkta olmadığını fark eder. Raşi ile Gopi’nin geldiği araba yolda bozulur. Jigna da son anda Modi konağına yetişir. Hemen gelinler yer değiştirir ve nikah kaldığı yerden devam eder.

Masum 156 bölüm Özeti - Koki Jigna'yı buldu
Masum 156 bölüm Özeti – Koki Jigna’yı buldu

Gopi eve az bir yol kaldığı için kısa sürede eve gelir. Raşi de taksinin parasını ödeyip Savitha’nın bahçesinden eve girmek isterken bahçede de bastığı yer, bir anda çöker. Derin bir kuyuya döşer. Üstüne bir de köpek işer. ;)

Gopi meraklanıp Raşi’yi telefonla arar. Ancak Raşi kuyuya düşerken telefonu yukarıda kaldığı için telefonunu açmaz. Jigar da defalarca Raşi’yi aradığını ama ulaşamadığını Ahem ile paylaşır.

Top oynamaya gelen çocukları Raşi’nin düştüğü kuyu bulurlar. Raşi çocuklardan yardım ister. Savitha’nın torunları kuyuya birisinin düştüğünü söyler. Savitha da kuyuyu daha önce işçilere açtırdığını ama tam olarak kapatamadıkları için başına bela alacağını düşünüp, Raşi’ye yardım etmek istemez. Gopi de Raşi’nin odasına gider. Ancak Raşi’yi bulamaz. Tam da bu sırada Raşi’nin “yardım edin! İmdat!” dediğini duyar. Hemen yanına gider. Raşi’yi kurtarmak için Modi konağına gidip yardım ister.

Misafirlerle birlikte Modi ailesi hızla Savitha’nın bahçesine gelir. Raşi’nin düştüğü kuyuyu gören Urmila, iki göz iki çeşme ağlar. Ahem polisi ve kurtarma ekibini arar. Jigar da aşağıya halat gönderir. İpe tutup çıkması için denerler. Kokila da bu sırada doktoru telefonda arayıp Savitha’nın bahçesine gelmesini ister. Raşi ipe tutunup bir miktar yukarı çıksa da ip elinden kayar ve yeniden kuyuya düşer.

Masum 25 Ağustos Özeti - 156. bölüm
Masum 25 Ağustos Özeti – Raşi’yi kurtarma çalışması

Gopi aşağıya ışık verilmesi gerektiğini söyler. Jigna ışığı getirince Raşi’ye “nasıl oldu da kuyuyu görmedin” der. Urmila bunu duyunca şöyle der.

“Hepsi senin yüzünden oldu. Evleneceğin gün kaçmasaydın bunların hiç biri başımıza gelmeyecekti” (Masum 25 Ağustos Özeti) Urmila

Masum yazı görseli

Deyince, Sameer bunu duyar. Tabi Sameer ile birlikte orada olan herkes de duyar. Vakit kaybetmeden aşağıya merdiven indirseler de merdivenin boyu kısa kalır. 3 saat geçmesine rağmen Raşi hala kuyunun içindedir. Doktor gelir. Gopi 3 saattir içeride olduğunu söyleyince, acil olarak oksijen verilmesi gerektiğini söyler. Urmila da sinirle Kokila’ya bağırır. Ancak Kokila acılı bir anne olduğu için karşılık vermez. Masum 156. Bölüm Özeti burada son buldu.


Masum 26 Ağustos Çarşamba Özeti tıklama görseli (157. Bölüm)


Masum 27 Ağustos Perşembe Özeti tıklama görseli (158. Bölüm)


Masum 28 Ağustos Cuma Özeti tıklama görseli (159. Bölüm)


Masum 29 Ağustos Cumartesi Özeti tıklama görseli (160. Bölüm)


Masum 30 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (161. Bölüm)


Masum 156. Bölüm özeti burada son buldu. Sonraki Bölümleri okumak için yukarıda ki resimlere tıklayıp geçiş yapabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu