Dizi Özet

Masum 159. Bölüm Özeti 28 Ağustos Gopi’nin Turşusu

Masum 159. bölüm özeti 28 Ağustos. Gopi turşu hazırlayacak. Raşi sabote etmek isteyecek. İşte Masum 159. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 159 bölüm Gopi doğum günü kutlama alanına girmesi ile bölüm başlar. Misafirler Gopi ile çok fazla ilgilendiğini gören Urmila ve Raşi sinirden deliye döner. Kadınlardan birisi Gopi’nin eline süslemesi için testi (küp) verir.


Masum 9 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 201. Bölüm özeti)


Masum 159. bölüm özeti Başlıyor!

Gopi elindeki testi ile Urmila’nın evine giderler Modi ailesini karşısında gören Kinjal de “bu ufak eve nasıl oldu da geldiniz ” der. Kokila giriş de hediye getirir. Gümüş çay takımının olduğu paketin birebir aynısı olduğu gören Urmila’nın gözleri bir anda parlar. (Gopi’nin doğum günü kutlamaları Urmila’nın evinin kapısının önünde yapılıyor)

Gopi kapı girişinde kendisine verilen testiyi boyamak için Raşi ile Urmila’nın yanına gider. Urmila Gopi’yi biraz daha boyama işinde oyalamak için ikinci testi verip onuda Raşi ile birlikte boyamasını ister. Raşi, annesinin planına hemen dahil olur.

Gopi ile Raşi ellerindeki testileri (küp) boyadıktan sonra testinin içerisine lor (koyu süte benziyor) koyar. Bu sırada Raşi bilerek kendi yüzünü boyayıp panik yapar. Gopi hemen Raşi’nin yüzündeki boyayı silerken Urmila da Gopi’nin boyadığı küpü değiştirir.

Masum 159
Masum 159

Daval herkesi kapının önüne kutlama alanına çağırır. Gopi de hızla mutfaktan çıkıp Urmila’nın evinin önündeki kutlamalara dahil olurlar. Raşi değiştirdiği boyalı küpü (testiyi) oynayanların üzerine iple yüksek bir yere asar. Geleneklere göre erkekler o testiyi insandan kule yapıp, yüksek yerde asılı olan testiyi alıp kırmaları, testinin içindeki koyu süte benzeyen lorun da erkeklerin üzerine akması gerekiyor. Urmila ile Raşi testi içindeki koyu süte benzeyen loru alıp boş testiyi astıkları için Gopi’nin herkes tarafından kısmetsiz gibi anlaşılmasını ve gelen misafirlere karşı rezil olmasını isterler.

Gopi bir arada telefonunu Urmila’nın mutfağında unuttuğunu hatırlar. Hemen mutfağa gidip telefonunu aldığı sırada kendi boyadığı küpü ve içindeki koyu süte benzeyen loru görür.

Gopi hemen testinin içinin boş olduğunu Raşi ile Urmila’ya söyler. Urmila da “bu Gopi senin suçun” diyerek hemen iftira atar. Gopi eğlenceyi durdurup, testiyi değiştirmek ister. Urmila artık çok geç olduğunu söyler. Gopi boş testiyi değiştiremediği için morali bozuk bir şekilde dua etmeye gider. Urmila da aynen şunları söyler:

“Küpün içinin boş olduğunu bile bile sonunu izleyeceksin Gopi. Erkekler testiyi kırdıklarında lorun akmadığını görünce havan sönecek.” (Masum 159. bölüm özeti) Urmila

Masum 159 Özeti
Masum 159 Özeti

Sözleri ile planladıkları işin amacına ulaştığını düşünür. Gopi de morali bozuk bir şekilde dua etmeye giderken Ahem ile karşılaşır. Gopi de Ahem’e her şeyi anlatır. Raşi ve Urmila’ya değiştirmeyi teklif ettiğini ama onlar her şeyin geç olduğunu söylediklerini aktarır. Ahem de hiç bir şey için geç olmadığını, bu sorunu çözeceğini söyler. Ahem Gopi ‘en poşetin içine lor koymasını ister.

Masum 28 Ağustos Özeti Raşi’nin Planı İşe Yaramadı

28 Ağustos Cuma Masum 159. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz.  Ahem poşetin içindeki loru cebine koyar. Erkeklerin oluşturdukları kuleye dahil olamaya gider. Bir ara da Gopi ile göz göze gelip, bu iş bende bakışı atar. Raşi de bunu fark edip eline yağ sürer. Sonrasında gidip Jigar’ın sırtına dokunur. Ahem Jigar’ın sırtından çıkarken bir anda ayağı kaysa da son anda tutunmayı başarır. Bu sırada Ahem’in cebindeki lor yere düşüp patlar. Urmila ile Raşi bunu görüp “Şimdi yandın Gopi” derler.

Masum 159. Bölüm Özeti 28 Ağustos Cuma (dizicenter.net masum 159 özeti)
Masum 159. Bölüm Özeti 28 Ağustos Cuma (dizicenter.net masum 159 özeti)

Gopi kaderine teslim olmak istemez. Çocukların elindeki su tabancasını alıp içine loru doldurur. Gopi kimseye gözükmeden Ahem’in de yardımı ile  loru testinin içine sıkmayı başarır. Ahem loru kırdığında testinin içinden lor akar. Bunu gören Urmila ile Raşi şok olurlar. Misafirler hep birlikte alkışlar. Urmila ile Raşi’nin planı bir kez daha suya düşer.

Ertesi gün Gopi turşu hazırlamaya başlamadan önce dua eder. Hetal, Kokila ve büyük anne gelip hangi turşuyu yaptığını sorar. Kokila ağır malzeme kaldırmamasını ister. Kokila Raşi’yi çağırıp Gopi’ye yardım etmesini emreder. Raşi ise bu işe çok sinir olur.

Raşi ilk fırsatta annesi Urmila’yı arayıp Gopi’nin turşu kurmasına yardım etmeye zorladıklarını haber verir. Urmila da hemen yeni bir plan yapar ve Raşi aynen şu sözleri söyler.

“Aradığımız fırsat ayağımıza geldi. Gopi’nin turşularını rezil etmek için harika fırsat bu” (Masum 159. bölüm özeti) Urmila

Diyerek Raşi’ye yapacakları kötü plandan bahseder. Raşi de planını her anını dikkatlice dinledikten sonra Gopi’nin yanına gider. Gopi de Raşi’ye hangi konuda nasıl yardım edeceğini anlatır. Gopi turşunun içine konacak baharatlardan rahatsız olup bir kaç metre uzağa gidip oturur. Raşi de fırsat bu fırsat deyip turşu içine hiç konulmaması gereken suyu koyacağı sırada Gopi yakalar.

Raşi de “suyu içeceğim turşuya koymayacağım. Merak etme sen!” der. Raşi tuz yerine soda getirir. Raşi’den turşuya tuz dökülmesini söyler. Raşi’nin yüzünde pis pis gülümseme belirir.

28 Ağustos Masum Özeti - 159. bölüm
28 Ağustos Masum Özeti – 159. bölüm

Raşi yavaşça tuz gibi görünen sodayı koyacağı sırada Gopi, Raşi’yi durdurur. Hemen tuz gibi görünen sodanın tadına bakıp tuz olmadığını ve soda olduğunu söyler. Raşi de “Valla tuz sandım kardeşim” tarzında kendisini savunur.

Gopi Meeti’den tuz getirmesini ister. Raşi’nin de yardım etmesini istemez. Raşi evde hizmetçiden bir farkının olmadığını söyler. Urmila da planlarının tutup tutmadığını sorar. Raşi de bu defa tutmadığını söyler.

Gopi turşuyu tek başına yaparken Ahem gelir. İkisi birlikte turşuyu yaparken Gopi turşuya koyulması gereken Mehti ismindeki baharatı koymayı unutur. Akşam yemek masasında turşunun tadına bakan Hetal ile Kokila turşuda bir malzemenin eksik olduğunu, tadının çok değişik olduğunu söyler. Masum 159. bölüm özeti devam ediyor.

Kokila Raşi’nin bir haltlar karıştırdığını düşünür. Meethi turşu yapılan yerde Methi baharatını bulup getirir. Gopi’ye vereceği sırada baharat yere dökülür. Gopi turşuyu nasıl düzelteceğini düşünürken, yılların tecrübesi büyük anne Gopi’ye nasıl düzelteceği hakkında fikir verir.

Masum 28 Ağustos Cuma Özeti - Masum 159. bölüm
Masum 28 Ağustos Cuma Özeti – Masum 159. bölüm

Ahem ile Gopi büyük annenin söylediği şekilde turşuyu yeniden yapmaya başlar. Tabi ki sıfırdan değil. Bir miktar turşuya ekleyecekleri baharat ile tadını düzeltmeye çalışacaklar. Gopi olup olmayacağı konusunda oldukça endişeli. Zira büyük anne bunu yaptıktan sonra 1 gün bekledikten sonra tadı eski haline geleceğini savunduğu için bir anda tüm turşu mahvolabilir.

Sabaha kadar Ahem ile Gopi turşuya yeniden yapmaya çalışırlar. Sabah büyük anne turşunun olup olmadığını sorar. Gopi de yapılması gerekenleri yaptıklarını söyler. Çok geçmeden iş adamı Mehta gelir. Ahem turşunun yarın hazır olacağını söylese de Mehta turşunun tadına bakmak ister. Gopi turşuyu getirip Mehta’ya verir. Adam turşuyu çok beğenir. Mehta turşu için isim bulmasını ve harika olduğunu söyleyip gider.

Ev halkı iş adamı gittikten sonra turşunun adının ne olması gerektiği konusunda bir kaç öneri de bulunur. Raşi de sinirle olayı annesine anlatır. Urmila da kızına;

“Merak etme kızım o turşunun marka adı olarka senin adın yazacak. Sen sadece dediklerim yap” (Masum 159. Bölüm Özeti) Urmila

Masum yazı görseli

Raşi Urmila’nın emrettiği gibi Gopi’ye karşı masum davranır. Gopi de acıyıp turşunun adının Raşi olması gerektiğini Kokila ile paylaşır. Kokila ilk başta sinirlenir. Ancak Gopi hem turşuyu yapmaya Raşi’nin yardım ettiğin hem de Raşi’nin kazası sonrasında turşunun meşhur olduğunu söyler. Kokila ise bu olayı aile üyeleri ile karar vereceklerini söyler. Masum 159. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 29 Ağustos Cumartesi Özeti tıklama görseli (160. Bölüm)


Masum 30 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (161. Bölüm)


Masum 31 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (162. Bölüm)


Masum 1 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (163. Bölüm)


Masum 2 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (164. Bölüm)


Masum 159. Bölüm özeti burada son buldu. Bir sonraki özeti okumak için hemen yukarıda bulunan resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu