Dizi Özet

Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos Gopi’nin Şansı

Masum 160. bölüm özeti 29 Ağustos. Raşi turlara adını yazdırsa da resmi Gopi çektirecek. İşte Masum 160. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 160 bölüm Raşi odasında kutu hazırlarken başlar. Mutfakta da Kokila turşu için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Kokila Raşi’nin gene bir işi yapamayacağını düşündüğü için kutuları hazırlayıp hazırlamadığını Raşi’ye sorar. Raşi de neredeyse hazır olduğunu söyler.

Masum 160. bölüm özeti Başlıyor!

Gopi’nin yaptığı turşulara verilecek isim için evde oylama yapılması planlanır. Raşi ise oylamada kendi isminin çıkması için hileye baş vurur. Herkes istediği ismin ne olduğunu kağıda yazıp kutuya koyar. Kısaca Modi konağında seçim var. Oylar sayılmaya başlar. Raşi’nin ismi Gopi’den fazla çıkar. Jigar bu duruma çok sevinir.

“Turşumuzun ismi belli oldu. Raşi’nin Turşuları olacak” (Masum 160. Bölüm Özeti) Jigar Modi


Masum 10 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 202. Bölüm özeti)


Kokila bu durum karşısında üzülür. Zira turşuyu bulan yapan kısaca emek eden Gopi olsa da Raşi’nin adı oylamada daha fazla çıkması Kokila’nın moralini bozar. Raşi hemen bu haberi annesine müjdeler.

Masum 160
Masum 160

Gerçek oylama da herkes Gopi’nin adını yazmıştır. Raşi ayarladığı düzenek sayesinde kendi yazdığı oylar sayıma gittiği için Raşi aslında sonucu bilmektedir. Raşi gerçek oyları annesine sayıp dalga geçer. Bu sırada şiddetli rüzgar çıkar. Raşi hemen pencereyi kapatmaya gittiği sırada Kokila da Raşi’nin odasına yaklaşmaktadır. Raşi odasında ki gerçek oyları toplasa da kapıdan dışarıya çıkan oyları toplamaya vakti kalmaz.

Kokila yerdeki kağıtları almak isterken Raşi gelir. Kokila’ya aynen şunu söyler;

“Yenge siz zahmet etmeyin. Etrafın tozunu alıyordum kağıtlar uçuverdi. Ben toparlarım!” (Masum 160. Bölüm Özeti) Raşi Modi

Kokila da çok zeki bir kadın. “etrafın tozunu alırken neden terledin Raşi” der. Raşi ise yorulduğu için terlediğini söyler. Kokila da Raşi’ye “Bu zamana kadar ismini turşunun üzerine yazdırmak için çabaladığını görüyorum. En ufak hatanda ensendeyim. ” der.

Masum 160 Özeti (dizicenter.net Masum 160)
Masum 160 Özeti (dizicenter.net Masum 160)

İş adamı ve turşuları satın alacak bay Mehta konağa gelir. Turşuların bedeli olan çeki Gopi’ye uzatır ve der ki “Turşuların isimler ne olacak? Hangi isime karar verdiniz?” diye sorar. Gopi de oylamada Raşi’nin adı çıktığı için “Raşi’nin Turşuları olacak ismi” der. Mehta Raşi’ye turşuları pazarlama konusunda birlikte çalışmayı teklif eder. Ancak Raşi kabul etmez. Mehta ise turşularda Raşi’nin resminin olması için eve fotoğrafçı göndermek istediğini söyler. Raşi de bu duruma çok sevinir.

Raşi bu mutlu haberi annesi ile paylaşmaya gitmek ister. Raşi hemen Urmila’yı arar. Urmila bu habere çok sevinir. Kendi adını ve resmini de turşuların üzerine koyulmasını ister. Ancak Raşi kabul etmez. Urmila da en azından kızım meşhur olacak deyip ısrar etmez.

Raşi turşularda resmi konacağı için fotoğraf çekimi öncesinde kuaföre gider. Kinjal de aynı kuaföre randevu alıp gider. Ancak Kinjal randevusuna 10 dakika geç gelince, sıra Raşi’ye gelir. Kinjal sırasını Raşi’ye veren görevli ile tartışır. bunu duyan Raşi de Kinjal ile alay eder.

“Benim yüzüm Turşularda olacak. İç çamaşırında olmasında çok daha iyi demi Kinjal” (Masum 160) Raşi Modi

Masum 160. Bölüm Özeti Kinjal Kuaförde
Masum 160. Bölüm Özeti Kinjal Kuaförde

Diyerek Raşi, Kinjal ile dalga geçer. Kinjal daha fazla dayanamaz. Raşi’ye bağırır. Bu sırada kaş aldırmakta olan Raşi acı içinde bağırır. Raşi o sinirle Modi konağına gelir. Zira daha önce Kinjal model olmak istediğinde Kokila ve Ahem karşı çıkmıştı. Şimdi Kinjal, Kokila’ya hesap sorar. Kokila ise sadece turşuda Raşi’nin resminin koyulması için modellik yapacağını ve resimlerin ise sadece evde çekileceği için izin verdiğini söyler.

Masum 29 Ağustos Özeti Adalet Yerini Buldu

29 Ağustos Cumartesi ekrana gelecek olan Masum 160. Bölüm özeti devam ediyor. Kokila ile Kinjal kavga ederken zil çalar. Gelen Metha’nın adamları resim çekimi için geldiklerini söyler. Hetal fotoğrafçıları içeri alır. Meethi, Raşi ve Gopi’yi çağırır. Raşi salona gelir. Raşi kuaförde yanlışlıkla kesilen kaşını gizlemek için saçlarını kaşının üzerine getirir. Hetal ise bunu neden yaptığını sorar.

“Anneciğim bu artık yeni moda. Kaşının üzerine saçın gelmesi çok popüler bu sıra” Masum 29 Ağustos Özeti Raşi Modi

29 Ağustos Cumartesi Masum 160. Bölüm Özeti
29 Ağustos Cumartesi Masum 160. Bölüm Özeti

Diyerek kaşlarının yolunduğunu saklamak ister. Kinjal ile tartıştığı sırada, görevli yanlışlıkla Raşi’nin kaşlarının tamamını aldığı için Raşi de çekimlerde kaşını saklamak için böyle bir yöntem bulur.

Fotoğraf çekimleri başlar. Bir kaç resimden sonra fotoğrafçı Raşi’nin yüzünde ter olduğunu ve silmesini ister. Gopi de Raşi’nin terini dikkatlice silerken, sahte kaş bir anda düşer. Herkes şok olur. Hetal ne olduğunu sorar. Kinjal ise kendisi ile dalga geçen Raşi ile alay der. Kokila, Kinjal’e Raşi’nin kaşlarını kalemle yeniden çizmesini ister. Kinjal istemese de kabul eder.

Raşi ile Kinjal makyaj yapmaya giderken, Gopi de misafirlere çay hazırlar. Fotoğrafçı evin içinde çekim yapmak için Kokila’dan izin ister. Gopi mutfakta gelen misafirlere çay hazırlarken, turşunun tadına bakar. Bu sırada fotoğrafçı o anı yakalar. Gopi’nin bir kaç tane resmini çeker.

Masum 29 Ağustos Özeti (160. bölüm)
Masum 29 Ağustos Özeti (160. bölüm)

Raşi aşağıya gelir. Çekimler için hazır olduğunu söyler. Fotoğrafçı ise resim çekiminin tamamlandığını, aradıkları resmi bulduklarını söyler. Raşi sinirle “kimi çektiniz?” diye sorar. Fotoğrafçı turşunun sahibi olan Gopi’nin resmini çektiğini söyler. Raşi sinir olur. Ev halkı ise bu duruma şaşırır. Bu duruma en çok Kinjal sevinir.

Raşi son olaydan Urmila’yı haberdar eder. Ertesi gün Ahem turşuları göndermeleri için 2 saatleri kaldığını ve uçağa yetiştirmeleri gerektiğini söyler. Raşi Gopi’nin resimleri turşunun üzerinde görünce sinir olur. Urmila da Raşi’ye turşuları bozması için fikir verir. Masum 160. Bölüm özeti hız kesmeden devam ediyor.

Evdeki herkes turşuları şişeye koyma ve paketlemeye başlar. İki saat içinde yetiştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Raşi ise Gopi’nin resmi görünce sinir olur. Bu arada kolunda ki iğne şişelerin birine düşer. Ancak bu durumdan Raşi’nin haberi olmaz. Raşi turşuları bozmak için üzerine su dökerken Gopi yakalar.

Masum 29 Ağustos Özet - Masum 160. Bölüm
Masum 29 Ağustos Özet – Masum 160. Bölüm

Raşi de su içtiğini söyleyip işin içinden sıyrılır. Kokila kıyafeti paketlemeye engel olduğu için Raşi’nin çengelli iğnesini ister. Ancak Raşi iğneyi bulamaz. Meeti her tarafı arasa da çengelli iğneyi bulamadığını söyler. Raşi’nin çengelli iğnenin turşunun içine düşebileceği ihtimali aklına gelir. Raşi hemen başka bir çengelli iğne getirip, iğneyi bulduğunu söylese de Kokila kolunda ki iğnenin o olmadığını söyler. Kokila iğneyi paketledikleri turşuların içinde aramaya başlar.

Ahem turşuları götürmek için hazır olup olmadığını sorar. Gopi de son olaylardan Ahem’i haberdar eder. Ahem de Mehta’yı arayıp zaman ister. Mehta ise 1 saat içinde uçağının kalkacağını söyler.

Kokila çengelli iğneyi mıknatısla arama fikrini ortaya atar. Hemen mıknatısı eline alıp aramaya başlar. Herkes çengelli iğnenin olduğu turşu şişesini bulmaya çalışır. Son şişeyi Kokila Raşi’nin elinden alıp inceler. Sonunda aradıkları çengelli iğne ortaya çıkar. Raşi dışında herkes çok sevinir. Masum 160. Bölüm özeti devam ediyor.

Urmila ile Daval da Modi konağına mavi kamyonetle gelir. Urmila turşuları götürecek aracın aynı renkte olduğunu görünce aklına kötü bir plan gelir. Urmila Raşi’den yardım ister. Raşi kapıdaki güvenlik görevlisini oyalar. Urmila da arabalardaki malzemeleri değiştirir. Turşuyu hava alanına götürmek için gelenler, Modi konağından ayrılır. Tabi ki arkada turşu olmadan giderler.

Masum 160 bölüm özeti Urmila is başında
Masum 160 bölüm özeti Urmila is başında

Kokila Daval’dan sonra içeri girer. Hetal neden geç kaldığını sorar. Urmila da komşu Savitha ile konuştuğu için geç kaldığını söyler.  Daval malzemeleri toptancıya götürdüğünde iç çamaşırı olmadığını ve turşu olduğunu fark eder.

Daval hemen Ahem’i arayıp turşuları hava alanına yetiştirmek için yola çıkar. Ancak yol da trafik vardır. Daval ara sokaklardan gitmeye karar verir. Daval son dakikada hava alanına yetişir. Kendi malları ile turşuları değiştirir. Daval Ahem’e,  Ahem de Kokila’ya haber verir. Gopi bu haberi duyunca çok mutlu olur. Raşi ise sinir olur.

Masum yazı görseli

Daval ise kendi mallarını zamanında yetiştiremez. Dolayısı ize zarar eder. Metha, Ahem’i arayıp yeni siparişler aldığını söyler. Gopi de Daval olmadan başaramayacaklarını söyleyip, Daval’a yardım etmeyi teklif eder. Ahem de teklifi kabul eder. Masum 160. Bölüm özeti burada son buldu.


Masum 30 Ağustos Pazar Özeti tıklama görseli (161. Bölüm)


Masum 31 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (162. Bölüm)


Masum 1 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (163. Bölüm)


Masum 2 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (164. Bölüm)


Masum 3 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (165. Bölüm)


Masum 160. Bölüm özeti burada son buldu. Bir sonraki özeti okumak için hemen yukarıda bulunan resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu