Dizi Özet

Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos Hırsız Urmila

Masum 161. bölüm özeti 30 Ağustos. Urmila Turşuları çalıp satacak. İş Daval’ın üzerine kalacak. İşte Masum 161. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 161 bölüm Urmila ile Raşi’nin telefon konuşması ile başlar. Raşi turşu sevkıyatının başarılı olduğunu, kurduğu planın boşa çıktığını duyan Urmila sinirlenir. Kinjal de toptancı Mr. Shap ile telefonda konuşur. Toptancı Kinjal’e malların zamanında gönderilmediği gerekçesi ile anlaşmayı bozduğunu haber verir.

Masum 161. bölüm özeti Başlıyor!

Kinjal toptancı ile konuştuktan sonra Daval içeri girer. Kinjal, Mr. Shap evi aradığını ve anlaşmanın sona erdiğini Daval’a söyler. Daval ise olaydan haberi olduğunu, sevkıyat sırasında Gopi’nin turşuları ile karıştığı için toptancıya zamanında malları götüremediğini söyler.

MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ


Masum 11 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 203. Bölüm özeti)


Kinjal, Gopi yüzünden Daval yüklü miktardaki malı satamadığı için sinirden deliye döner. Urmila da Kinjal ile Daval’ın kavgasına direkt dahil olur. Urmila Daval’a kendi cebini düşünmesi gerektiğini ve akılsız olduğunu söyler. Kinjal de “Gopi’nin malları kalsaydı da bizim malları satsaydın. Biz şimdi ne yeyip içeceğiz” der.

Masum 161 - Jigar ile Daval
Masum 161 – Jigar ile Daval

Kinjal sinirini alamaz. Evden dışarı çıkar. Daval ise eşine “Nereye gidiyorsun?” diye sorar. Kinjal de Modilere hesap sormaya gittiğini söyler. Kinjal sinirle Modi konağına girer girmez avazı çıktığı kadar bağırıp ev halkını başına toplar ve şunları söyler;

“Kocam sizin yüzünüzden işini kaybetti. Neden biliyor musunuz? Karşımda duran Gopi ve onun turşuları yüzünden! Bunun hesabının vereceksiniz” (Masum 161. Bölüm Özeti) Kinjal

Çirag ile Parag da Kinjal’i sakinleşmesini söyler. Kokila da kızını susturmaya çalışır. Gopi ise kendisini suçlayan Kinjal’in laflarını duyunca, iki göz iki çeşme ağlamaya başlar. Kinjal hızını alamayıp herkese kızar. En sonununda Ahem dayanamaz ve Kinjal’e bağırıp, sustur. Sonrasında ise Ahem Kinjal’e şunları söyler;

“Daval beni arada. Malların karışmış olduğunu söyledi. Kendi mallarını alıp bizimkiler oraya bırakmak için elinden geleni yaptı. Daval’ın işi kaybettiğine üzüldüm. Bu bizim suçumuz değil. Bu Daval’ın da suçu değil. Bu sebeple Daval’ı turşu işine ortak edeceğiz. Artık sevkıyatları Daval yapacak.” (Masum 161. Bölüm Özeti) Ahem Modi

Masum 161 Özeti - Kinjal Modi Konağında
Masum 161 Özeti – Kinjal Modi Konağında

Kinjal ortak olacağını duyunca sevinse de Kokila bu işe Kinjal ve ailesi asla ortak olamayacağını söyler. Bunu duyan Kinjal sinirle geldiği Modi konağını aynı hışımla terk eder. Raşi hemen yukarı çıkıp olup biteni Urmila’ya anlatır. Ahem de annesi Kokila’ya ile konuşup,  Daval’ın ortak olması için ikna etmeye çalışır.

Çirag ve Ahem’in baskısı ile Kokila Daval’ın işe ortak olmasına izin verir. Kokila işe Daval’ın ortak olduğunu bizzat telefonla arayıp haber eder. Daval da iş teklifini kabul eder. Akşam olduğunda Urmila ile Raşi telefonda konuşur. Raşi, Gopi’nin meşhur olmasını istemediğini ve engel olmak gerektiğini söyler. Urmila da Gopi’nin havasını indirecek harika planı olduğunu söyler.

Masum 30 Ağustos Özeti Hırsız Urmila İş Başında

30 Ağustos Pazar Masum 161. bölüm özeti devam ediyor. Ertesi gün Urmila Daval’ın turşuları kamyonete yüklediğini görür. Daval’ı bir bahane ile eve gönderir. Daval eve gittiğinde, Urmila da kamyonetin arkasından malları çalmak için içine girer. Daha malları çalamadan Daval gelir. Urmila da arabanın arkasında kalır. Urmila hemen Raşi’den yardım ister. Raşi de yardım edeceğini söyler. Raşi Hetal ve Kokila’nın yanına gelip şunları söyler.

Masum 161. Bölüm Özeti - Raşi Yalan Söyler
Masum 161. Bölüm Özeti – Raşi Yalan Söyler

“Hamile kalmak istiyorum. Kaç zamandır Jigar ile bebeğimiz solsun istiyoruz. Bunun için dua etmek için tapınağa gitmek istiyorum.” (Masum 161. Bölüm Özeti) Raşi Modi

Hetal gidebileceğini ama çok geç kalmamasını öğleden sonra Kokila ile büyük anne doktora kontrole gideceğini söyler. Raşi de geç kalmayacağını söyleyip evden çıkar. Daval ise kamyonetin arkasını kilitledikten sonra yengesi Urmila’yı arasa da etraf da bulamaz. Daval arabayı çalıştırıp ilerlemeye başlar. Tam da o sırada Raşi gelip Daval’ı durdurur. Daval karşısında Raşi’yi görünce şaşırır.

“Daval turşu kutuların çabuk satılması için aarti yapacağım. Bana kibrit getirir misin” (Masum 30 Ağustos Özeti) Raşi Modi

30 Ağustos Masum Özeti - 161. Bölüm
30 Ağustos Masum Özeti – 161. Bölüm

Diyerek Daval’ı oradan uzaklaştır. Raşi Urmila’yı kamyonetin içinden kurtarır. Urmila kamyonetin içinden bir paket çalar. Toplam da 10 şişe turşuyu Urmila çalıp saklar. Bu sırada Daval gelir. Raşi de aarti töreni yapar yalandan. Daha sonra Daval’ı yolcu ederler.

Gopi evde turşu yapmak için yardım ister. Ancak o sırada Raşi annesinin yanında olduğu için Raşi Gopi’ye yolda olduğunu yalanını söyler. Tam da bu sırada Kokila arayıp doktor kontrolünden eve doğru geldiklerini, tapınağın yanından geçeceklerini, bu sırada kendisini alabileceklerini söyler. Raşi ise arabaya bindiğini ve eve doğru gittiğini yalanını söyler.

Kokila ile Büyük anne eve dönmesine rağmen Raşi’den hala haber yoktur. Hetal merak edip Raşi’yi aramak ister. Bu sırada Raşi yorgun bir şekilde eve gelir. Kokila neden geç kaldığını sorar. Raşi de dua ederken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığını söyler. (tabiki yalan)

Urmila Daval’ın arabasında çaldığı 10 adet turşuyu bakkala getirip satmak ister. Adam Gopi’yi tanır. Urmila 10 adet turşuyu bakkala satar. Urmila zengin olacaklarını Raşi’ye haber verir. Devamlı olarak Gopi’nin yaptığı turşuları çalıp satacağını söyler.

30 Ağustos Pazar Masum 161. Bölüm Özeti - Urmila
30 Ağustos Pazar Masum 161. Bölüm Özeti – Urmila

Raşi de “anne devamlı olarak senini yüzünden yalan söylüyorum. Bugün seni kurtarabilmek için hamile kalmak istediğimi o yüzden tapınağa gitmek için evden izin istedim” der. Bu sırada Jigar içer girer. Raşi’nin son cümlesini duyar. (Hamile kalmak için tapınağa gittim)

Jigar Raşi’nin hamile kalmak istediğini ama olmadığını düşünüp, yarın doktora gideceklerini söyler. Raşi de bu durumu kimseye söylememesini ister. Daval da ikinci sevkıyattan kazandığı ücreti Gopi’ye getirir.

Bu sırada Mehta Gopi’yi arayıp 10 şişenin kayıp olduğunu söyler. Sevkıyat elemanından şüphelendiğini söyler. Gopi da öyle bir şeyin olamayacağını söyler. Ev halkına 10 adet şişenin eksik olduğunu söyler.

30 Ağustos 2020 Masum 161. Bölüm Özeti İş Adamı Metha
30 Ağustos 2020 Masum 161. Bölüm Özeti İş Adamı Metha

Mehta’nın eksik 10 adet turşusu için Gopi yeniden mutfağa gidip turşu yapar. Urmila Raşi’ye turşulara yağ koymasını söyler. Raşi turşulara fazladan yağ koyarken büyük anne yakalar. Ancak büyük anne Raşi’nin turşulardan yediğini düşünüp ses etmez.

Büyük anne Raşi’nin hamile olabileceğini Hetal ile paylaşır. Hetal ise bu habere çok sevinir. Jigar ile Raşi hastaneye gitmek için evden ayrılmak üzereyken Kokila onları durdurur. Raşi dışarıya dondurma yiyeceklerini söyler. Kokila Jigar’ın yüzüne baktığında ortada dönen bir şeylerin olduğunu düşünür. Masum 161. bölüm özeti devam ediyor.

Daval yeni bir sevkıyat için hazırlanır. Kinjal Daval ile dalga geçer. İş ortağı diye işe aldıklarını ve sadece şoförlük yaptığını söyler. Daval ise bu işi kendisinin seçtiğini dile getirir. Kinjal sinirle ayrılır. Urmila Daval’ı yalnız bulunca evde ekmek olmadığını, bir koşu gidip almasını ister.

Masum 161 Özet - 30 Ağustos Pazar 2020 (dizicenter.net masum özeti)
Masum 161 Özet – 30 Ağustos Pazar 2020 (dizicenter.net masum özeti)

Daval yok felan dese de Urmila ısrar eder. Daval gittikten sonra yine bir paket turşuyu Urmila çalar. Takibi Raşi’nin bozduğu turşuları değil bozulmayan tek koliyi beyaz kutunun içine koyduğunu daha önce Raşi Urmila’ya bildirir. Urmila da beyaz paketi çalar.

Urmila çaldığı bir koli turşuları evdeki bakliyatların içine saklar. Jigar ile Raşi de doktora gider. Kokila da Gopi’yi doktora götürmek için hastaneye gelirler. Raşi de Kokila ile Gopi’yi görür. Raşi tanınmamak için başını kapatır. O sırada küçük bir bebek Raşi’nin ayaklarına kadar gelip, ağlamaya başlar. Masum 161. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 30 Ağustos Özeti - 161. Bölüm Özeti Raşi Hastanede
Masum 30 Ağustos Özeti – 161. Bölüm Özeti Raşi Hastanede

Kokila bebeğin ağladığını duyunca bebeğin aç olduğunu ve mama vermesi gerektiğini söyler. Raşi de sesini değiştirip mama almaya gideceğini ve bu sırada bebeğe Kokila’dan bakmasını ister. Kokila da tamam deyip bebeğe bakmaya başlar.

Raşi Kokila’ya yakalanmamak için hastanede kargaşa çıkartmaya karar verir. Kokila’dan bir kaç metre uzakta ki kadınlara Kokila’yı işaret edip bebeğini aldığını söyler. Kadınlar da toplanıp “hırsız! Bebeği çalamazsın” derler. Bu sırada bebeğin gerçek annesi gelir. Kokila olup biteni anlatır. Kokila’yı suçlayanlar hata yaptığını anlar.

Masum yazı görseli

Urmila da çaldığı turşuları gene satmaya götürür. Bakkal da turşuların sahte olduğunu söyler. Kokila da hastanede çocuk hırsızı olayını atlattıktan sonra bebeği kendisine veren (Raşi) kadının sesinin çok tanıdık olduğunu aynı zamanda giydiği sariyi de bir yerlerden hatırladığı Gopi ile paylaşır. Masum 161. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 31 Ağustos Pazartesi Özeti tıklama görseli (162. Bölüm)


Masum 1 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (163. Bölüm)


Masum 2 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (164. Bölüm)


Masum 3 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (165. Bölüm)


Masum 4 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (166. Bölüm)


Masum 161. Bölüm özeti burada son buldu. Bir sonraki özeti okumak için hemen yukarıda bulunan resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu