Dizi Özet

Masum 163. Bölüm Özeti 1 Eylül Gopi Nezarette

Masum 163. bölüm özeti 1 Eylül. Yetimhanedeki çocuklar zehirlenecek. Gopi bu yüzden nezarete düşecek. İşte Masum 163. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 163 bölüm; tüm aile üyeleri salonda oturduğu sırada zil çalması ile başlar. Kokila Meethi’den kapıyı açmasını ister. Ancak kapıyı Raşi açar. Karşısında polisi görünce şok olur.

Masum 163. bölüm özeti Başlıyor!

Modi konağına polis gelir. Kokila hemen polislerin yanına gider. Polisler, Gopi Mod’yi aradıklarını söyler. Gopi de “Beni buradayım Buyrun” der. Kokila polislere ne için geldiklerini sorar. Polisler de Raşi Turşuları 20 kişiyi zehirlediğini, Bu nedenle Gopi Modi’yi gözaltına alacaklarını  söyler.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ

 

Masum 13 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 205. Bölüm özeti)


Kokila böyle bir şey nasıl olur diye polislere itiraz etse de polis memurları, ellerinde ki şikayet dilekçesi ve gözaltına alma kararını gösterirler. Ahem polislerin ellerindeki kağıdı okuduktan sonra Polisler şöyle der.

“Sayın Gopi Modi, bizleri zor kullandırmaya mecbur etmeyin. Sizleri karakola götürmek için görevlendirildik. Elimizde gözaltı kararı var. lütfen ellerinizi uzatın. Kelepçe takacağız!” (Masum 163. Bölüm Özeti) Polis Memuru

Masum 163
Masum 163

Sözlerinden sonra Ahem iyice sinirlenir. Ev halkı tek tek karşı çıkar. Bu defa polis amiri daha sert bir biçimde karşı koyana da ayrıca işlem yapacağını söyler.

Ev halkı ikinci ikazdan sonra bir adım geri çekilir. Ahem hemen şirketin avukatını ararken, polisler de Gopi’nin koluna kelepçe takıp Modi konağından götürür. Ahem de Gopi’nin arkasında “sakın merak etme. Ben seni oradan çıkartacağım” der.

Raşi ise olayları izlemekle yetinir. Daha sonra hemen Urmila ile paylaşır. Urmila polislerin Gopi’yi götürdüğünü duyunca şok olur. Gopi ise polislerin eşliğinde nezarete atılır. Ahem ile Kokila da Gopi’nin yanında karakoldadır.

Gopi bayan nezaretine gider. Kadınlar Gopi’ye karşı kötü davranır. Bunu gören Kokila da demir parmaklıkların arkasından Gopi’ye karşı kötü davrananlara kızar. Kadınlar da Kokila’nın heybetli yapısından ve korkunç bakışlarından korkar.

Masum 163 Özeti - 1 Eylül 2020
Masum 163 Özeti – 1 Eylül 2020

üGop’inin nezarete düşmesinin sebebi; yetimhane de ücretsiz olarak dağıttıkları turşulardan 20 kişinin zehirlenmesi ve doktorlar turşudan çocukların zehirlenebilecekleri kanaatine vardıkları için Gopi gözaltına alınmıştır.

Ahem, Kokila ile Gopi hakkında konuşur. Gopi hakkında şikayetlerin olduğunu ve turşuların zehirli olup olmadıklarını araştırdıkları için gözaltında kalacağını söyler. Kokila da Gopi’ye dik durmasını, gün doğmadan nezaretten çıkartacağını söyler. Kokila Modi konağına gelip Raşi’yi yanına çağırır.

“Raşi, turşulara zehir koydun mu?”  (Masum 163) Kokila Modi

Raşi öyle bir şey yapmadığını söyler. Bunun üzerine turşular hakkında herkes ne olabileceği konusunda fikir yürütür. İlk iş olarak eve yabancı kişinin girip girmediğini akıllarına gelir. Kokila kapıda ki güvenlik görevlisini çağırıp, yabacıların gidip girmediğini sorar. Görevli de tanımadık hiç kimseyi almadığını söyler.

Masum 163 Özet - Kokika Modi
Masum 163 Özet – Kokika Modi

Ahem, Hetal ve Kokila karakolda dağıtılan yemeklerden Gopi yemesin diye karakol amirinden izin alıp, Gopi’ye yemek getirirler. Gopi de yemeklerini nezaretteki kadınlarla paylaşır. Kadınlardan birisi;

“Bizi zehirlemek için mi getirdin? Önce sen getirdiğinden ye. Ondan sonra ben yerim” (Masum 1 Eylül Özeti) Nezaretteki Kadın

Sözlerinden sonra kadım, Gopi’ye Ahem’in getirdiği yemeklerden yedirir. Zavallı Gopi kendi yemeğini orada bulunan kadınlarla paylaşmasına rağmen, kadınlar kendilerini zehirleyeceğini düşünmesi Gopi’nin canını çok sıkar.

Raşi ile Urmila da dilenci gibi gedikleri gün Urmila, Kokila’ya yakalanmamak için çaldıkları boş şişeleri koyduğu yerin bilgisi mesaj attığını söyler. Raşi ile öyle bir mesaj gelmediğini söyler. Urmila tekrar telefonuna baktığında mesajın iletilmediğini görür.

1 Eylül Salı Masum 163. Bölüm Özeti
1 Eylül Salı Masum 163. Bölüm Özeti

Kokila ise turşudan zehirlenen yetimhanedeki çocukların müşahede altına alındığı hastaneye gider. Kokila doktorla görüşür. Turşudan olduğun nasıl anladıklarını sorar. Doktor da Kokila’ya tahlil sonuçlarını paylaşır. Masum 163. bölüm özeti devam ediyor.

Kokila bu işin turşudan olmadığını anlar. Yetimhanedeki aşçıların başının altından çıktığını düşünür. Raşi ile Kokila gece gizlice yetimhanenin yemek hanesine giderler. Gizlice yemek yapanları kamera ile çekerler. Aşçılar da Raşi kamera ile kayıt yaptığı sırada suçlarını itiraf eder. Tam da bu sırada Raşi fotoğraf çektiği çeker. Kameranın ışığı yanar. Adamlar da kendilerini çeken Kokila ile Raşi’i yakalamak isterler. Ancak Raşi ve Kokila gizli bir yere saklanıp, adamları atlatmayı başarırlar.

Kokila ile Raşi adamlardan kaçarken Raşi telefonu düşürür. Adamlardan kurtulduktan sonra Kokila telefonu ister. Raşi cebinde telefonu bulayınca Kokila sinirle Raşi’yi telefonu bulmaya gönderir. Raşi telefonu bulup geri gelmeyi başarır. Raşi ve Kokila karakola gidip Gopi’nin masum olduğunu kanıtlayacak delil getirdiklerini söyler.

Masum 1 Eylül Özeti Nezaretten Çıkmak İstemeyen Gopi

Raşi karakol dışına çıkar. Urmila’yı arayıp Raşi turşularını çalma işini belli bir süre bırakmalarını ister. Urmila ise henüz yakalanmadıklarını ve bu işten para kazandıklarını söyler. Raşi ise annesine adeta yalvarırcasına hırsızlık işine ara vermesini ister. Urmila’ya telefonda söz verdirir.

Kokila delilleri polis amiri ile paylaşır. Amir de hemen yetimhane mutfağında kim var kim yok hepsini karakola getirir. Çirag da şişelerin içinde sağlığa zararlı olacak hiç bir maddenin olmadığını kanıtladıklarını gösteren laboratuvar sonuçlarını gösterince amir, Modi ailesine Gopi’yi çıkaracağını söyler. Masum 163. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 1 Eylül Salı Özeti - 163. Bölüm
Masum 1 Eylül Salı Özeti – 163. Bölüm

Modi ailesi ile birlikte polisler nezarete gelirler. Polis amiri Gopi’ye artık serbest olduğunu ve dışarı çıkabileceğini söyler. Gopi ise oturduğu yerden kalkmaz. Herkes Gopi’nin ayağa kalkamadığını zanneder.

Raşi Gopi’nin yanına gidip artık serbest olduğunu ve yeniden özgürlüğüne kavuştuğunu söyleyip, Gopi’yi kaldırmaya çalışır. Gopi ise aynen şu sözleri söyler.

“Burada ki insanlar nezaret şartlarına uygun besinler yedirilmiyor. Hepsi sağlığa zararlı. Bu sebeple onlarla kalıp protesto ediyorum. Dışarı çıkmıyorum!” (Masum 1 Eylül Salı Özeti ) Gopi Modi

Deyince herkes şok olur. Gopi dışarı çıkmama konusunda kararlı olunca, nezaretin kapısı tekrar kapatılır. Karakol amiri ise Gopi’yi suçsuz yere nezarette tuttuğu için gelecek müfettişten çekinmektedir.

“Kızım ve biricik gelinim gelmiyorsa bende burada oturur onun çıkmasını beklerim” (Masum 163. Bölüm Özeti) Kokila Modi

Masum 163 bölüm özeti 1 Eylül 2020
Masum 163 bölüm özeti 1 Eylül 2020

Diyerek nezaretin karşısına Kokila da oturur. Karakol amiri nezaretin kapısını kapatıp, kendi personeli ile ufak bir toplantı yapar. Karakola müfettiş gelmesi halinde, başları derde gireceğini düşünürler. Yeniden Gopi’nin yanına gelir. Nezarete giden yemekleri artık özenerek seçeceklerini söyler. Gopi çok mutlu olup dışarı çıkar. Polislerin yemek pişirdiği yere gidip nasıl yemek yapacakları konusunda ders verir.

Gopi yeniden Modi konağına döner. Ertesi gün turşuları yapmaya kaldığı yerden devam eder. Gopi turşuları yapmak için mutfak masasına doğru giderken kendi sarisine basıp düşeceği sırada Ahem Gopi’yi düşmeden yakalar.

Ahem Gopi’ye sari dışında farklı bir kıyafet giyebileceğini söyler. Olay yerine gelen Hetal ile Kokila da Ahem’in söylediklerini duyar. Kokila ilk başta Gopi’nin rahat kıyafetler giymesini istemez. Hetal ise Gopi’nin hamile olduğunu söyleyip giyebileceğini ama büyük anneden onay almaları gerektiğini söyler. Masum 163. bölüm özeti devam ediyor.

Hetal ile Kokila büyük anneden Gopi için daha rahat kıyafetler giymesi konusunda izin ister. Büyük anne de giyebileceğini söyler. Bu konuşmaları duyan Raşi de hemen annesine yetiştirir. Urmila da yeni bir plan yapar.

Masum 163. Bölüm Özeti Raşi Telefon konuşuyor
Masum 163. Bölüm Özeti Raşi Telefon konuşuyor

Garudiya Urmila’nın evine gelir. Garudiya jitthi’nin yakın arkadaşı olduğunu, Raşi turşuları ile ilgilendiğini söyler. Urmila da adamı iyi bir süzdükten sonra adamın daha zengin olduğunu analar. Hemen jitthi az para verdiğini söyler.

Kokila, Raşi’nin Gopi’ye turşu yapımında yardım ettiği için ona da Gop’ye kaldığı kıyafetten alır. Raşi de annesi Urmila’nın planını uygulamaya koyar. Kokila’nın odasına gider. Yatağın üzerinde iki adet kıyafet görür. birincisine kaşıntı tozu döker. İkincisine dökemeden Kokila gelir. Raşi de kaçmak zorunda kalır.

Masum yazı görseli

Kokila Gopi ve Raşi’ye kıyafetleri hediye eder. Raşi iki kıyafetin de aynı olduğunu görünce şaşırış. Hetal Raşi’ye kıyafeti giymesi konusunda ısrar. Eder. Raşi içinde kaşıntı tozu olabileceği için giymek istemez. Ancak yoğun ısrar üzerine giymek durumunda kalır. Gopi ise göbeği çok belli olduğu için yeni kıyafeti giymez. Masum 163. bölüm özeti burada son buldu.

MASUM SONRAKİ BÖLÜM ÖZETİ


Masum 2 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (164. Bölüm)


Masum 3 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (165. Bölüm)


Masum 4 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (166. Bölüm)


Masum 5 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (masum 167. Bölüm özeti)


Masum 6 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (masum 168. Bölüm özeti)


Masum 163. Bölüm özeti burada sona erdi. Bir sonraki özeti yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu