Dizi Özet

Masum 168. Bölüm Özeti 6 Eylül Raşi Ameliyat Olur

Masum 168. bölüm özeti 6 Eylül. Raşi apandis ameliyat olacak. Ameliyat sırasında kol saati Raşi’nin karnında kalacak. Masum 168. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 168 bölüm; Raşi’nin odasına büyük anne, Hetal ve Gopi’nin gelmesi ile başlar. Kokila Raşi’nin hamile olmadığını, böbreklerinde taş olduğunu söyler. Raşi de hala alkolün etkisindedir. Urmila da saklandığı yerden gizlice kaçmaya çalışır. Raşi de bağırarak “anne nereye gidiyorsun. Bana bir şişe daha getir” dediği sırada Kokila Urmila’nın kaçmakta olduğunu görüp durdurur.

Masum 168. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi daha fazla ayakta kalmaya dayanamaz. Yatağa düşer. Bu sırada Jigar elinde hediye ile içeri girer. Jigar herkes Raşi’nin başında olduğunu görünce “Raşi’ye ne oldu? Lütfen söyleyin” der. Kokila da Raşi’nin hamile olmadığını, böbreklerinde taş olduğunu açıklar. Jigar şok olur. Raşi de alkolün etkisi ile Jigar’a sarılır ve şunları söyler.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 18 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 210. Bölüm özeti)


“Jigar! aşkım gerçekten senden bebeğim olsun istedim. Ama ne istiyorsam hep tersi başıma geliyor” (Masum 168 bölüm özeti) Raşi Modi

Masum 168
Masum 168 – Raşi Ve Jigar

Raşi’nin bu duygusal konuşmasına karşın Jigar ve Hetal da duygulanır. Kısaca Raşi’ye kızmak yerine yanında olduklarını ama yalan söylemenin de çok kötü olduğunu dile getirirler. Tabi ki Raşi bu gerçekleri söylediği sırada alkolün etkisindedir.

Kokila bu alkol eve nasıl geldiğini sorar. Raşi alkolün etkisinde olduğu için hemen doğruyu söyler. “Kokila yenge bana alkolü annem getirdi” der. Urmila her ne kadar ben getirmedim felan dese de Raşi’nin sözleri ile Urmila gerçeği söyler.

“Kızımın midesinde ve böbreklerinde taş var. Çevremde biranın taşı erittiğini duymuştum. O sebeple biranın faydası olacağını düşünüp getirdim” (Masum 168. bölüm özeti) Urmila Modi

Urmila her şeyi itiraf ettiği sırada Raşi’nin karnı şiddetli ağrımaya başlar. Hemen aile üyeleri Raşi’yi doktora götürürler. Hastanede Raşi’nin böbreklerine röntgen çekerler. Masum 168. bölüm özeti devam ediyor.

Doktor Metha aile üyelerine Raşi’nin böbreklerinde olan taşı ancak lazer tedavisi ile küçültebileceklerini söylediği anda, röntgen sonuçları çıkar. Bayan doktor inceledikten sonra Doktor Metha’yı yanına çağırır. Her iki doktor röntgeni inceledikten sonra Raşi’nin hem apandisinde hem de böbreklerinde taş olduğunu ve acil ameliyat olması gerektiğini söyler. Kokila durumu eve haber verir. Raşi hemen ameliyata alınır.

Masum 168 özeti
Masum 168 özeti – Kokila Raşi’yi hastaneye getirir

Raşi içeride ameliyat masasındayken dışarıda Jigar da heyecanla beklemektedir. Doktor Metha ile yardımcısı bayan doktor ameliyattan çıkar. Raşi’nin durumunun iyi olduğunu söyler. Jigar bu habere çok sevinir. Bayan doktor Jigar’a ameliyat ücretinin tamamını ödeyip ödemediğini sorar. Jigar da hepsini verdiğini söyleyince, iki doktorun yüzünde hafif bir tebessüm olur.

Raşi ameliyat sonrasında Modi konağına gelir. Gopi Raşi’ye aarti töreni yapar. Urmila da kızının dinlenmesi gerektiğini söyler. Hastane de ise sırf operasyon parası alabilmek için Raşi’yi ameliyat edip para kazanan doktorlar da “nasıl da kandırdık” deyip kahkaha atarlar. Bayan doktor bu sırada saatinin kolunda olmadığını fark eder. Odasına gidip arasa da bulamaz.

Urmila ve Jigar Raşi’yi odasına götürür. Ancak Raşi tik tak sesi duyduğunu söyler. Jigar da anestezi etkisinde olabileceğini düşünür. Ancak vakit geçtikçe Raşi’in durumu kötüye gider. Jigar Raşi’yi kucağına alıp aşağıya indirir. Raşi’ye hemen ağrı kesici ilaç verirler. Ancak Raşi’nin ağrısı azalmak yerine artmaya devam eder.

Masum 168. bölüm Özeti - Raşi yeniden hastalanır
Masum 168. bölüm Özeti – Raşi yeniden hastalanır

Jigar daha fazla dayanamaz ve Raşi’yi yeniden hastaneye götürürler. Yine ameliyat yapan sahtekar doktorlar, Raşi’yi kontrol edip ameliyat sonrası olabilecek ağrılar dese de Jigar kabul etmez. Raşi’ye yeniden röntgen çekilir.

Masum 6 Eylül Özeti Raşi’nin Karnında Saat Var

6 Eylül Pazar günü TV de yayınlanacak olan Masum 168. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Bayan doktorun kolunda ki altın saat röntgen sonrasında Raşi’nin karnında kaldığını görüyorlar. Hemen iki düzenbaz doktor bunu Modi ailesine ameliyat sonrasında kist oluştuğunu ve hemen ameliyat etmeleri gerektiğini söylemeyi planlarlar.

Modi ailesi tam kadro hastaneye gelir. Bir gün arada ile iki ameliyat olmasına Modi ailesi karşı çıkar. Ahem başka doktorlardan da görüş almayı ister. Bunu duyan diğer düzenbaz doktorlar panikler.

“Raşi hemen ameliyat edilmez ise ölebilir. Karnında büyük bir kist var.” Masum 6 Eylül Özeti Doktor Mehta

Masum 168 bölüm Özeti - Rasi yeniden hastanede
Masum 168 bölüm Özeti – Rasi yeniden hastanede

Deyip Modi ailesinin gözünü korkutur. Raşi de ikinci bir ameliyat olmak istemez. Ahem de Gopi’nin doktorunu arayıp raporlara bakmasını ister. Gopi’nin doktoruna Raşi’yi götürürler. Doktor hemen röntgen çeker. Doktor röntgeni kontrol ettiğinde şok olur. Raşi’nin karnında bir kol saati görür.

“Sayın Jigar eşinizin karnındaki ağrının nedeni kist felan değil. Sadece dikkatsizlik. Eşinizin karnında bir kol saati var” (Masum 168. bölüm özeti) Dr. Nisha Doshi

Bunu duyan Modi ailesi şok olur. Doktor hemen Raşi’nin karnındaki saati çıkartmak gerektiğini söyler. Raşi ise ikinci bir ameliyattan çok korkar. Ancak başka da çaresi olmadığı için kabul eder. Ahem hemen polisleri aramak isterken Kokila durdurur. İlk olarak Raşi’nin sağlının yerine gelmesini daha sonra doktora gereken cezayı vereceklerini söyler.

Raşi ikinci defa ameliyattan Çıkar. Doktor Raşi’nin iyi olduğunu söyler. Jigar da eşini görmeye gider. Raşi ağrılarında kurtulduğunu açıklar. Ahem sahtekar doktorun yanına gider. Odasında bir kaç hasta varken yalancı ve düzenbaz bir doktor olduğunu ve Raşi’ye yaptıklarını hastaların önünde tek tek söyler. Sahtekar doktor Mehta hem Ahem’i hem de Raşi’yi tanımadığını söyler.

6 Eylül Pazar Masum 168 bölüm Özeti - Kokila ve Ahem doktora hesap soruyor
6 Eylül Pazar Masum 168 bölüm Özeti – Kokila ve Ahem doktora hesap soruyor

Doktorun hilebaz biri olduğunu kanıtlayacak bir delil bulamayan Modi ailesi hastane önüne bir kamp kurup basını çağırma fikrini ortaya atar. Ancak Kokila bu fikri kabul etmez. Doktorun hatasını kabul ettirmeleri gereken bir plan düşünmeye başlarlar.

Gopi, Ahem’e doktor tarafından haksızlığa uğrayan başka insanlarla iletişim kurmalarını söyler. Ertesi gün kol saatini Raşi’nin karnında unutan doktora hediye saat gönderip, suçlarını itiraf etmesini isteyen bir not yazarlar. Notu gören kötü doktorlar ise şok olurlar.

Masum yazı görseliPoorab Mehta onur konuğu olarak başka doktorların huzurunda konuşma yapar. Modi ailesi tebrik törenin basar. Raşi karnında kocaman duvar saati ile sahneye çıkar. Doktor Poorab Mehta, sonunda herkesin huzurunda suçunu itiraf etmek durumunda kalır. Meslektaşları da Mehta’yı suçlar. Polis sahtekar doktoru tutuklar. Masum 168. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 7 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (masum 169. Bölüm özeti)


Masum 8 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (masum 170. Bölüm özeti)


Masum 9 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (masum 171. Bölüm özeti)


Masum 10 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (masum 172. Bölüm özeti)


Masum 11 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (masum 173. Bölüm özeti)


Masum 168. Bölüm özeti (6 Eylül 2020) burada sona erdi. Bir sonraki özeti yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu