Dizi Özet

Masum 169. Bölüm Özeti 7 Eylül Arı İstilası

Masum 169. bölüm özeti 7 Eylül. Modi konağını arı basacak. Arılar herkesi sokacak. Modi ailesi Urmila’nın evine gidecek. Masum 169. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 169 bölüm; Büyük anne Modi konağında aarti töreni yapması ile başlar. Raşi’nin iyileşmesi ve başlarında ki belaların kalkmasını ev halkı kutlamaktadır. Büyük anne daha önce Raşi’ye hamile kalması için baskı yaptığının farkına varıp, herkesin huzurunda Raşi’den özür diler. Bu defa Büyük anne ev halkının önünde Raşi’nin hamile kalması için dua eder.

Masum 169. bölüm özeti Başlıyor!

Urmila eve geldiğinde Kinjal’i televizyon izlerken bulur. Kinjal evde yemek yapmayı bırak, restoranlardan yemek yediği fişi gören Urmila sinirlenir. Hemen Kinjal’e faturaların çok geldiğini söyleyip ışıkları söndürür. Kısa bir süre sonra Daval gelir.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 19 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 211. Bölüm özeti)


Daval ışıkların yanmadığını görünce nedenini sorar. Urmila da hem Daval’a hem de Kinjal’e dönüp müsrif olduklarını ve parayı çok harcadıkları için kemer sıkma politikası uygulayacağını söyler. Kinjal de kaynanasına şunları söyler.

“Biz kazanıyor, biz harcıyoruz. Bu eve 5 kuruşluk faydan yok” (Masum 169. Bölüm Özeti) Kinjal

Masum 169
Masum 169 – Kinajl ile Urmila

Sözlerine kızan Urmila da “bugünden itibaren senin odanı kiraya vereceğim” der. Kinjal da yapabiliyorsan yap deyip, rest çeker. Gelin kaynana arasında çıkan bu çatışma Urmila’yı rahatsız eder. Hemen olup biteni Kokila’ya anlatır. Kokila ise oralı olmadığı gibi bir de Urmila ile dalga geçer.

Ahem utandığı için ansiklopedinin arasında hamilelik ile ilgili bilgi veren bir kitabı okur. Ahem’in okuduğu kitabı gören Gopi çok mutlu olur. Urmila ise Kokila’dan aradığı desteği bulamayınca Raşi’ye der yanar. Raşi de Kokila’dan yana tavır takınır.

Urmila, ne Raşi’den ne de Kokila’dan destek göremez. Kendi evinde bu duruma nasıl çözüm bulacağını düşündüğü sırada yan komşularının bal arıları Urmila’nın evine girip Urmila’yı sokar. Urmila önce bal arılarına kızsa da aklına kendince harika bir fikir gelir. Hemen arıları olan bir kişiden bir kovan getirmesini ister.

Masum 169 Özet
Masum 169 Özet – Urmila Arı Kovanı Koyarken

Urmila aldığı arıları Modi konağına bırakıp, Kokila’dan intikam almak ister. Ancak Raşi’nin de zarar görmemesini istediği için Raşi’yi telefonla arayıp camlarını kapatmasını ister. Raşi de annesinin öylesine camları kapat dediğini düşünür ve camları kapatmaz. Urmila aldığı bal arılarını mandirin yakınlarına bırakır.

Ertesi sabah Kokila kapıyı açtığında bal arılarının saldırısına uğrar. Kokila’yı bir kaç yerinden sokar. Kokila panikle kaçarken arılar Ahem’e saldırır. Sonrasında Chirag ve diğerleri arıların iğnesinden nasibini alır. Evin her tarafına yayılan bal arılarından kurtulmak için Modi ailesi çareyi evi terk etmekle bulur.

Masum 7 Eylül Özeti Modiler Urmila’nın Evinde

7 Eylül Pazartesi günü TV’de izleyeceğimiz Masum 169. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Urmila, Kinjal’in söylediği sözlere canı çok sıkılır. İyiden iyiye Kinjal’in kaldığı odaya kiracı bulmaya çalışır. Bu konu ile ilgili telefonla konuşurken, Kinjal gelir. Urmila kiralayacağı odayı kilitlemiştir. Kinjal anahtarla açmak istese de başarılı olamaz. Ancak buna rağmen Urmila’ya dönüp bir laf demez. Kinjal geldiği gibi dışarı gider. Urmila ise sinirden deliye döner.

Masum 169. Bölüm Özeti - Modi ailesi Parkta
Masum 169. Bölüm Özeti – Modi ailesi Parkta

Modi ailesi arıların hışmından kurtulsa da arı ısırıkları için Jigar doktorla konuşur. Hangi ilacı almaları gerektiğini not alır. Arıları evden çıkartacak temizlik ekibi gelir. Görevliler evi ilaçlayacakları için eve 2 gün girmemeleri gerektiğini söyler. Ahem de Modi ailesini otele yerleştirmeyi düşünür.

Urmila ise sonunda odayı kiralayacak birisini bulur. Kinjal de hemen yeni kiracı taşınmadan odayı kötüler. Kadın da daha odayı tutmadan geri gider. Urmila yeni kiracıyı kaçırmak istemese de kadın arkasına bakmadan gider.

7 Eylül Pazartesi Masum Özeti - Kinjal ve Yeni Kiracı
7 Eylül Pazartesi Masum Özeti – Kinjal ve Yeni Kiracı

Ahem, arıların hışmından kaçan ve bir parta kalakalan Modi ailesi için kalacak yer ayarlamaya çalışır. Aradığı otellerden olumsuz cevap alır. Kinjal de ailesinin başına gelenleri duyunca Kokila’yı arayıp kendilerinde kalmasını ister. Kokila yok dese de Kinjal sonunda Kokila’yı ikna etmeyi başarır.

Kokila her ne kadar geleceğim dese de içi rahat değildir. Kinjal de bir oyun yapar ve Urmila da gelmenizi çok istiyor der. Kinjal Urmila’nın yanına gidip “Raşi gelmek istiyor. Gelsin mi? Raşi telefonda senden cevap bekliyor” der. Urmila da karşı tarafın sesini duymadan “tabi gelebilirsin” der. Kısaca Urmila Raşi ile konuştuğunu zannederken, Kokila ile konuşur ve resmen evine davet eder.

Masum 169 bölüm de neler olacak görseli
Masum 169 bölüm de neler olacak görseli

Zil çalar. Urmila kapıyı açtığında önce Raşi’yi daha sonrada tüm Modi ailesini görünce gerçeği anlar. Kinjal ise arka tarafta kahkaha atar. Pinti Urmila ise o kadar insanına bakmak zorunda kaldığı için sinirlenir. Ancak sinsi Urmila herkesin içinde “Akşam Kinjal herkese yemek hazırlayacak” der. Kinjal de mecburen kabul etmek zorunda kalır.

Modi ailesi Urmila’nın evinde. Gopi Ahem’e çocukluğundan beri yattığı betonu gösterir. Ahem de evlendiklerinden berri Gopi hep yerde yattığı için kendisine içten içe kızar. Raşi de evde sakladığı oyuncaklarını Jigar’a gösterir. Kinjal de evde hiç bir malzeme olmadan Modi ailesine nasıl yemek yaparım diye düşünürken, Urmila’nın sakladığı paraları bulur. Hemen markete sipariş verir.

Gopi yemek koymak için bir çak tencere çıkartır. Urmila da Gopi’nin çıkarttığı tencereleri görünce şok olur. Zira zamanında bu tencereleri Urmila, Modi ailesinden çalmıştır. Hemen Gopi’nin yanına gelip Gopi’ye kızar. Kokila da Urmila’nın neden bağırdığını sorar.

“Gopi Hamile. Bu halde çalışmasına kızdım” (Masum 169 bölüm özeti) Urmila

Masum 7 Eylül Özeti - Urmila Gopi'ye kızar
Masum 7 Eylül Özeti – Urmila Gopi’ye kızar

Diyen Urmila yine yerinde bir yalanla işin içinden sıyrılmayı başarır. Kokila da Gopi’ye çalışmamasını söyleyip, Gopi’yi salona götürür. Urmila evdeki tüm tencerenin Modi ailesinden çaldığı için Raşi’den yardım ister.

Urmila tencereleri bir torbaya doldurur. Raşi de aşağıya iner. Modilere göstermeden pencereden aşağıya iple  sarkıtırken mutfağa Kinjal gelir. Urmila da elinde tuttuğu ipi bırakır. Tencereler Raşi’nin başına düşer. Raşi aşağıda tencereleri saklayacak yer bulamaz. Kinjal gittikten sonra Raşi ipi yukarı atar. Urmila da tencereleri bir dolaba saklar.

Kinjal de sipariş ettiği yemekler gelir. Urmila mutfağa girer. “Hani Kinjal yemekler daha hazır değil mi?” der. Kinjal de alaycı bir sesle şunları söyler.

“Hazır olmaz mı anneciğim! Bak bunları hazırladım. Tabi ki senin paraların ile dışarıdan sipariş ettim. Dolabın yukarısına koyduğun tüm paralarını bugün afiyetle yiyeceğiz.” (Masum 7 Eylül Özeti) Kinjal

7 Eylül Masum 169. bölüm Özeti - Kinjal mutfakta
7 Eylül Masum 169. bölüm Özeti – Kinjal mutfakta

Urmila bunun altında kalır mı? Hemen Kinjal mutfaktan uzaklaştığı sırada Urmila tüm yemeklere tuzu doldurur.  Akşam yemeğinde yemeklerin tuzunun fazla olduğunu fark eden Hetal ve Kokila Kinjal’e çok tuz kattığını söyler. Kinjal de yemeklerin tadına baktığında Urmila’nın oyunu olduğunu anlar.

Akşam herkes yatmaya hazırlanırken Kokila’nın yatacağı odada Kokila hastanede kendisini çocuk hırsızı olarak iftira atan kadının giydiği sariyi görür. Kokila sinirle Raşi ve Urmila’ya kızar. Urmila da yakın bir akrabası hediye ettiğini söyleyip işin içinden sıyrılır.

Masum yazı görseli

Gece Kinjal sinek kovarı yanına alıp uyur. Urmila sivrisineklerden rahatsız olur. Kinjal’in sinek kovarını çalar. Kinjal sineklerden uyuyamaz. Sinek kovarı yeniden Urmila’dan alır. Urmila uyanıp yeniden çalmaya geldiğinde Kinjal ile Urmila bağıra bağıra tartışır.

“Ailen seni terk ettiğinde seni evime gelin yaptım. Ben Daval’a seni almasaydım, ortada kalmıştın” (7 Eylül Pazartesi Masum 169. bölüm özeti) Urmila

Masum 169. Bölüm Özeti 7 Eylül Arı İstilası Resmi

Bu sözleri diğer odada hem Daval hem de Kokila duyar. Çıkan gürültüye Kokila gelir. Masum 169. bölüm özeti burada son buldu. bir sonraki bölüm de neler olacak diye merak edenler hemen alt kısımda ki benzer konulardan bulabilirsiniz.


Masum 8 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (masum 170. Bölüm özeti)


Masum 9 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (masum 171. Bölüm özeti)


Masum 10 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (masum 172. Bölüm özeti)


Masum 11 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (masum 173. Bölüm özeti)


Masum 12 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (masum 174. Bölüm özeti)


Masum 169. Bölüm özeti (7 Eylül 2020) burada sona erdi. Bir sonraki özeti yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu