Dizi Özet

Masum 171. Bölüm Özeti 9 Eylül Kokila Dans Ederse

Masum 171. bölüm özeti 9 Eylül. Raşi mektubunu değiştirecek. Kokila dans edecek. Masum 171. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 171 bölüm; Raşi ile Urmila’nın telefon konuşması ile başlar. Raşi annesine büyük annenin mektuplarından bahseder. Urmila da bunu Kokila’yı rezil etmek için kullanacağını söyler. Bu sırada içeri Jigar girer. Raşi hemen telefonu kapatır.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 21 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 213. Bölüm özeti)


Masum 171. bölüm özeti Başlıyor!

Tüm Modi ailesi büyük annenin anılarının ve hayallerinin yazdığı mektupları okumaya başlarlar. Tabi işin içince iş olduğunu bilmeden herkes mektupları paylaşır. Gopi mektupları okuyamaz. Zira çok eski dilde yazıldığı için Kokila’nın okumasını diner.

Masum 171
Masum 171 – Kokila Mektup okuyor

Kokila Raşi,’nin değiştirdiği büyük annenin en büyük hayalim dediği mektubu okur. Kokila okudukça diğer aile üyeleri şaşkınlıkla izler.

“Aaa demek öyle yapmış. Hiç de öyle biri gibi durmuyor” (Masum 171 bölüm özeti) Modi Ailesi

Diyerek büyük annenin eskiden yaptıklarına anlam veremez. Ancak büyük anne Kokila’nın dans etmesini isteyen yazılar yazmıştır. Tabi ki Raşi o yazıları kendisi yazmıştır. Zira Urmila Kokila’nın rezil olmasını istemektedir.

Masum 171 Özeti
Masum 171 Özeti – Ahem ile Gopi depoda

Ahem ile Gopi depoda 50’lerden kalma bir albüm bulurlar. Raşi ile Jigar da tatlı sırasında. Bu sırada Modi konağına dans uzmanı Kiran Joshi gelir. Kokila dans hocasının bayan olacağını düşünürken, erkeğin gelmesi Kokila’yı daha da panikletir.

Gopi ile Ahem depoda büyük annenin dans ettiği resimleri ararlar. Ancak istediği resmi bulamazlar. Çünkü büyük annenin anılarını Raşi bilerek değiştirmiştir. Büyük anne de dini kitabı okurken Kokila ve Hetal’in dans için açtığı müziğin sesini duyar. Aşağıya iner. Meeti hemen müziğin sesini keser. Büyük anne daha önce görmediği dans hocasına

“Bu adam da kim oluyor. Söyleyin bakalım!” (Masum 171 Özeti) Büyük Anne

Hetal ile Kokila birbirine bakakalır.

Masum 9 Eylül Özeti Kokila Yine İz Peşinde

Hetal ve Kokila birbirlerine bakıp ne diyeceklerini bilemezler. Hetal hemen Meethi’nin akrabası yalanını uydurur. Jigar ile Raşi de çok eskilerden kalan bir tatlıyı çarşıda aramaya koyulurlar. Hetal de dans hocasını Meethi’nin kardeşi olarak büyük anneye tanıtır.

Kiran Joshi bir anda yalanın ortasında kendisini bulur. Büyük anne Hetal’in uydurduğu yalana inanıp oradan uzaklaşır. Kokila da dans hocasına şunları söyler;

“Hocam kusura bakmayın. Bu dansı yaşlı annemiz için öğreniyorum. Ona sürpriz yapmak istiyorum.” (Masum 171 Özeti) Kokila Modi

Masum 171. Bölüm Özeti Dans hocası
Masum 171. Bölüm Özeti Dans hocası

Kokila ile Hetal yeniden dans etmeye başlar. Kokila dans ederken ayağını burkulur. Dans hocasında “Size ben bir şey öğretemem” deyip evi terk eder.  Gopi ile Ahem de evde ne kadar resim varsa hepsini kontrol ederler. Lakin büyük annenin yaptım dediği anılarından eser yoktur. (Çünkü Raşi yalandan anı uydurdu)

Kokila ayağı burkulsa da dans etmeye devam eder. Kokila acı içinde dans ederken Ahem ile Gopi Kokila’nın nasıl dans ettiğini görmeye gelir. Kokila da utandığını söyleyip, dans ederken izlememelerini ister. Hetal Kokila’yı ikan eder. Gopi ile Ahem ikilinin dansını izler.

Jigar ile Raşi de eskilerden kalan tatlıyı üreten kimsenin olmadığını ve son yaşayan tatlı ustasının da öldüğünü öğrenirler. Raşi de tatlının tadını hatırladığını, annesi Urmila ile konuşup tatlıyı Modi konağında yapacağını söyler. Raşi kulfi adında eski bir tatlıyı yapmaya başlar. Kokila da zor olan dansı öğrenir.

Masum 9 Eylül Özeti - Raşi tatlı yapıyor
Masum 9 Eylül Özeti – Raşi tatlı yapıyor

Raşi kulfi adında ki tatlıyı Urmila’nın verdiği tarifle yapar. Belli bir süre dolapta beklettikten sonra nihayet tadım aşamasına gelir. Raşi dolaptan tatlıları çıkarıp, Jigar’ın yanına getirir.Her iksi de tatlının tadına bakalar. Jigar tadının iğrenç olduğunu anlar anlamaz koşarak lavaboya gider. Raşi de aynı şekilde ağzında ki tatlıyı tükürür. Kısaca Raşi tatlıyı yapamaz.

Ahmem dedesine yüz olarak en çok benzeyen kişi olduğu için ufak tefek değişiklikle Ahem didesi gibi giyinir. Büyük anne Ahem’in halini görünce şaşırır.

Seni eski günlere götüreceğim. Gel benimle (Masum 9 Eylül Özeti) Ahem Modi

Ahem Büyük annesinin elinden tutup motosikletin yanına götürür. Ahem motosikletle büyük annesini gezdirir.

Kinjal ile Urmila arasında ki anlaşmazlık devam ediyor. Her ikisi de alış verişe gitse de ikisi de aynı yerden benzer sari alır.  Daval Urmila’nın elbisesini çok beğenir. Kinjal Daval’ın yanına gelir. “Urmila eskiciden mi aldın “der. Urmila sinirle odasına gidip Raşi’yi arar. Raşi de Kulfi tatlısı konusunda annesine kızar. Urmila kızına şunları söyler;

9 Eylül Çarşamba Masum 171. bölüm özeti
9 Eylül Çarşamba Masum 171. bölüm özeti Urmila Raşi ile konuşuyor

“Kız tatlıyı boş ver. Dans etmek için kendinden geçen Hetal ve Kokila’yı izle. Bu arada unutma benim içinde bir video çek. Ben de izleyip gülmek istiyorum.” (9 Eylül Masum 171. bölüm özeti ) Urmila

Savitha ile yanında ki bir kaç kadın navrati şenlikleri için para topladıklarını ve Modi ailesi de navrati töreni için para verip vermeyeceğini sorar. Kokila da yarın parayı getireceğini söyler.

Ahem Büyük anneyi 50’lili yıllarda olduğu gibi gezdirip Modi konağına getirir. Büyük anne salona girdiğinde Hetal ile Kokila’nın dansını izleyip çok mutlu olur. Büyük anne “Bu doğum günü benim için çok özeldi. Ancak sizlerin dans etmesine çok şaşırdım” der.

Bunu duyan Hetal ve Kokila şaşırır. Kokila “anne bu senin hayalin değilmiydi” der. Büyük anne ise “sizlerin dans etmesi benim hayalim değildi” der.

Kokila hemen büyük annenin hayalinin yazdığı mektupları inceler. Kendilerinin dans etmesini yazan mektubu farklı el yazısı ile yazıldığını anlar. Kokila bu işin arkasında kim olursa olsun bulacağına yemin eder.  Masum 171. bölüm özeti devam ediyor.

Kinjal odasında aldığı sariyi çıkartır. Urmila’nın aldığı sariyi çalmayı düşünür. Aynı şekilde Urmila da Kinjal’in odasına gider. Yeni aldığı sariyi çalmak ister. Urmila Kinjal’in odasında ki teni aldığı poşeti görür hemen onu çalar. Bu sırada Kinjal de alacağını almış odadan çıkmak üzereyken Raşi Urmila’yı arar.

Masum 171. bölüm Özeti - Urmila
Masum 171. bölüm Özeti – Urmila

Urmila koşarak odasına gider. Kinjal de Urmila’nın yatağının altına saklanır. Raşi Kokila’nın iz peşinde olduğunu 4. mektubun sahte olduğunu anladığını söylediği anda Kokila Raşi’nin odasını basar.  Masum 171. bölüm özeti devam ediyor.

“Raşi dördüncü mektubu da aynı yerden mi buldun? Emin misin? Bizi dans etmeye zorlayan o mektubu kimin hazırladığını bulacağım. gel benle aşağıya” (Masum 171 Bölüm Özeti) Kokila Modi

Kokila’nın iz peşinde olduğunu ve yakında gerçekleri bulacağını anlayan Urmila telefonda Kokila’nın ne kadar gözü döndüğünü anlayıp, Modi Konağına gitmeye ve Raşi’ye yardım etmeye karar verir.

Kokila Modi ailesini salonda toplayıp tespit ettiklerini söyler. Kendisine oyun oynayanı nasıl bulacağını da açıklar. Hetal ve Kokila dışında herkesin el yazısını alacağını söylediği anda Urmila elinde sopa ile içeri girer. Raşi’ye vurmaya başlar. Herkes neden vurduğunu anlayamaz. Urmila da “Büyük annenin istediklerini yapmıyor musun” deyip kızına yalandan vurur. Maksat o anki durumu kurtarmak.

Kokila herkesin el yazısını almak da ısrarcı olur. Hatta Urmila’nın bile ez yazısını alır. Tek tek kontrol eder. Hiç kimsenin el yazısı 4. mektupla uyuşmaz. Modi ailesi de Kokila’nın bunu bırakmasını ister. Raşi annesi Urmila’yı odasına götürür.

Masum yazı görseli

Kız nasıl anlaması Kokila senin yazının olduğunu?

Anne bu olay bir gün başıma geleceğini biliyordum. O sebeple diğer elimle yazdım. O Sebeple beni tanıyamadı. “der. Masum 171. bölüm özeti burada son buldu.

Masum 10 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (masum 172. Bölüm özeti)


Masum 11 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (masum 173. Bölüm özeti)


Masum 12 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (masum 174. Bölüm özeti)


Masum 13 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (masum 175. Bölüm özeti)


Masum 14 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (masum 176. Bölüm özeti)


Masum 171. Bölüm özeti (9 Eylül 2020) burada sona erdi. Sonraki bölümlerde neler olacağını merak ediyorsanız yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

  1. Raşi hiç yorulmicak şu hilelerinden demi ben bakarken yorulyorum ama raşiyle annesi günlik işlerini yapiyormuş givi hep bi dolap çevirme peşinde.
    Gerçek hayatdada insanlar bunlar givi vurdum duymaz olabilir lermi merak etdim ama ALLAHIM bana bir bunun givi gelinler vermesin hep can yakan çok duygusuz ….

    Filizcim saol tatlim teşekkürler ve iyi geceler canim tatli rüyalar???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu