Dizi Özet

Masum 172. Bölüm Özeti 10 Eylül Kavgaların Gölgesinde

Masum 172. bölüm özeti 10 Eylül. Navrati şenliklerin de Bengalliler ile Kokila’nın yanındakiler kavga edecek. Masum 172. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 172 bölüm; Savitha ve Navrati komitesi Modi konağına gelmesi ile başlar. Savitha bir önceki gün gelip Navrati şenlikleri için yarım kampanyasına Modi ailesinin katılıp katılmayacağını sorduğunda, Kokila katılacaklarını ama parayı bir sonraki gün almaya gelmeleri konusunda rica ettiği için bugün Savitha ve yanındakiler para almaya gelirler.

Masum 172. bölüm özeti Başlıyor!

Kokila gelen misafirleri karşıladıktan sonra Hetal dini törenleri olan Navrati şenliklerinde Modi ailesinin yapacağı maddi yardımı Savitha’nın yanındaki gelen düzenleme komitesi üyelerine takdim eder. Kadın parayı saydığında 10.000 Rupi olduğunu söyler. Kokila da paranın doğru olduğunu başı ile onayladıktan sonra Savitha’ya ile şöyle alay eder.

“Kız Savitha biz geçen sene 10.000 verdiğimiz de siz de 8.000 Rupi vermiştiniz.” (Masum 172. bölüm özeti) Kokila Modi

Masum 172
Masum 172 – Savitha ve Arkadaşları

Diyerek Kokila, Savitha ile alay eder. Savitha ise Kokila’nın bu davranışlarından rahatsız olur. Gelen kadınlar Modi ailesinin yardımlarından dolayı teşekkür edip, evden ayrılırlar.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 22 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 214. Bölüm özeti)


Kinjal evden giderken Urmila ile yüz yüze gelir. Kinjal’in uzaklaştığını gören Urmila hemen Kinjal’in aldığı sariyi çöpe atar. Çöpe düştükten sonra Sari kendisinin olduğunu anlayıp, ağlamaya başlar. Bir taraftan da sariyi çöpün içinden çıkartmak ister. Ancak çöp çukurun içinde ve gider hattına bağlı olduğu için bir anda gelen suyla birlikte sari de akıp gider. Kinjal dışarıdan geldiğinde dolabını açar. Ancak sarisinin yerinde olmadığını fark eder.

Modi ailesinin bayanları ile Navrati şenliklerinin düzenleneceği yere geldiklerinde Bengalliler’in etrafı organize ettiklerini görürler. İki grup “biz yapacağız bu şenliği diye tartışırlar” İlk gelen bayanlar (Bengalliler) ellerinde izin belgesi olduğunu Modi ailesine gösterirler. Kokila da Savitha’nın bu işleri savsakladığını anlar. İlk gelen bayanlardan özür dileyip, Savitha’ya kızar.

Masum 172 özeti - Bengalliler ile karşı karşıya
Masum 172 özeti – Bengalliler ile karşı karşıya

Urmila ile Kinjal kıyafetlerini kaybettikleri için birbirlerini suçlarken, Kokila ve beraberindekiler navrati şenliklerini düzenlemek için izin belgesi almaya giderler. Kokila Görevli memurun dilini çok fazla bilmediği için anlaşmak da zorluk çeker.

Görevli memur zar zor Kokila’nın konuştuklarını anlamaya çalışırken, diğer taraftan mandalina soyup yemeye başlar. Bu sırada görevli memur elini yere koyduğunda mandalinanın suyu gözüne sıçrar. Kadın acı içinde kıvranırken, kendisine bunu yapan Kokila zannedip, odasından kovar.

Kokila ile Raşi, yeniden Modi konağına gelir. Raşi her zaman olduğu gibi olup biteni annesine anlatır. Bu sırada Kokila da Raşi’yi yanına çağırır.

Raşi bayan memurun yanına yeniden gidip özür dileyelim. Mandalinanın suyunu yüzüne bizim sıkmadığımızı yeniden anlatalım (Masum 172) Kokila Modi

Masum 10 Eylül Özeti İki Kültür Kavgası

10 Eylül Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 172. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Kokila ile beraberindekiler şenliklerin düzenleyeceği alana giderler. Şenlikleri düzenlemek için izin alan kadınlar Kokila ile berberindekileri alan içinde görünce sinirlenirler. Bu sırada Savitha’nın tuttuğu kamyoncu da şenlik alanına çöp döker. Kokila kamyoncuyu uzaktan izler. Savitha’nın kamyoncuya para verdiğini görünce şok olur. Hemen yanına gidip bunu yaptığı için kızar.

Kokila Savtha’nın kolundan tutup kavga eden diğer kadınların yanına getirir. Kadınlar o kadar sinirlenmiştir ki Kokila’yı duymak istemez. Koki de bu duruma el koymak için şunları söyler.

Tüm bu olanların sorumlusu Savitha’dır. Bu çöpü Savitha döktürmüş (Masum 10 Eylül Özeti) Kokila Modi

Masum 172. bölüm özeti Şenlik alanına çöp dökülür
Masum 172. bölüm özeti Şenlik alanına çöp dökülür

Dediği anda diğer kadınlar Savitha’nın yüzüne çöp atar. Kavga yeniden başlar. Kokila yeniden kavgayı durdurur. Diğer kadınlar da “Lütfen buradan gidin. Navrati şenliklerini biz düzenleyeceğiz.” der. Kokila da yanındakileri alıp gider.

Kokila ve beraberindekiler Modi konağına gelirler. Kokila Savitha’yı suçlar. Diğer kadınlar da Savitha’nın hata yaptığını dile getirir. Gopi ise tartışmanın bir yere varamayacağını düşünür ve herkese şunları söyler

“Bu işi çözecek önerim var. Kokila annemin yüzüne mandalina sıktığı görevlinin evine gidip özür dileyelim. Ona hediyeler verip ikna edelim” (Masum 10 Eylül Perşembe) Gopi Modi

10 Eylül Perşembe Masum 172. bölüm özeti - Kokila görevli memura hediye veriyor
10 Eylül Perşembe Masum 172. bölüm özeti – Kokila görevli memura hediye veriyor

Gopi’nin bu teklifini herkes çok mantıklı bulur. Görevli memurun evine giderler. Kadın karşısına Kokila’yı görünce şaşırır. Kadınlar bir bir görevli memura hediye verince, komiteyi yetkilisi kadının yüzü güler. Sonunda navrati şenliklerini düzenlemeleri için izin verir.

Kokila ve beraberindekiler yeniden şenliklerin yapılacağı alan giderler. Daha önceden izin alan kadınlarla yeniden tartışılar. Görevli memur de gelip her ilki tarafında birlikte şenlikleri kutlamasını söyler. Sonunda her iki taraf da Navrati şenlikleri kutlama konusunda istemeye istemeye anlaşırlar.

10 Eylül Masum 172 bölüm Özeti - Şenlik alanı
10 Eylül Masum 172 bölüm Özeti – Şenlik alanı

Şenlik alanı ortadan ikiye bölünür. Her iki grup de kendi isteklerine göre kutlama alanını süslemeye başlar. Savitha karşı tarafın süslemeleri ile alay edince, yeniden kadınlar arasında kavga çıkar. Kokila karşı tarafın süslerinin iyi olduğunu söyleyip, Savitha’ya kızar.

Bir kaç dakika sonra olaylar soğuduktan sonra Savitha Bengalli kadınların süslerini görüp çok beğenir. Hemen onların süslerini çalmak isterken, Bengalli kadınlar Savitha’yı görür. Savitha daha elini süremeden yakalanır. Savitha hemen çalmadığını söylerken Kokila da Savitha’ya kızar.

Navrati şenliklerinde Kinjal’in giymesi için Daval Kinjal’e pahalı bir sari alır. Kinjal ucuz olduğunu düşünüp paketi açtığında kaliteli bir sari olduğunu görünce şaşırır. Ancak ona rağmen sari ile ilgilenmiyormuş gibi yapar. Daval da çok üzülür. Bir kaç dakika sonra Urmila Kinjal’in odasının önünden geçerken, yatağın üzerindeki sariyi görür. Kendi sarisine çok benzediği için hemen alır. Masum 172. bölüm özeti devam ediyor.

“O Sariyi eşim hediye aldı. O sari senin değil! Ver onu bana” (10 Eylül Masum Özeti) Kinjal

Urmila, Kinjal’in söylediklerini kabul etmez. Tam da bu sırada Daval gelir. Sariyi kendisi Kinjal’e aldığını söyleyince, Urmila sinirlenir. Daval da Urmila’ya Sari alabileceğini söyler. Kinjal ise paraları olmadığını ve sari almamasını söylese de Daval Urmila’ya sari almak için gider.

Masum 10 Eylül Perşembe Özeti - Kinjal ile Urmila kavge eder
Masum 10 Eylül Perşembe Özeti – Kinjal ile Urmila kavge eder

Raşi annesine etrafı süslediklerini, biran evvel yardıma gelmesini ister. Bu esnada zil çalar. Gelen Urmila’nın komşularıdır. Komşuları kendi imkanlarınca Navrati şenlikleri için para topladıklarını, Urmila’nın da yardım etmesini ister. Urmila da kadınları Kokila’nın düzenlediği şenliğe götürmeyi planlar. Kadınların bu zamana kadar topladıkları paralarını alıp araba ile şenlik alanına giderler.

Urmila geldikleri arabaya park yeri ayarlarken Bengelli biri oraya park eder. Urmila ne kadar kızsa da adam arabasını çekmez. Urmila da arabanın lastiğini indirir. Zaten gergin olan ortam bir anda alevlenir. Görevli memur bir daha iki grup arasında en ufak tartışma çıkarsa, her iki grubunda izin belgelerini iptal edeceğini söyler.

Masum 172 bölüm Özeti 10 Eylül 2020
Masum 172 bölüm Özeti 10 Eylül 2020

Her iki gurup da şenliğe başlar. İki taraf da birbirlerini yüksek sesle bastırmaya çalışır. Bengalli’lerin ellerindeki davul sesi ile şarkıcının yüksek sesle müzik söylemesi, Kokila ve yanındakileri çok rahatsız eder. Ancak bu durum fazla uzun sürmez. Şarkıcı yüksek sesle daha fazla şarkı söyleyemez ve öksürmeye başlar. Davulcunun da davulu patlayınca, Kokila Bengalli’ler ile dalga geçer.

Masum yazı görseli

İlk gün kavga içinde biter. Şenliğin ikinci günü Kokila’nın düzenlediği navrati şenliklerinin ışıkları sönmüş olarak bulurlar. Savitha ile Urmila bu işin arkasında Bengalli’lerin olduğunu söyler. Ahem ve Jigar da elektrik arızayı arar. Elektrik arıza görevlisi bölgelerinde bir kesinti olmadığını söyler. Bengalli kadınlarda yaptıkları ile gurur duyar. Gopi ise dua eder. Masum 172. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 11 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (masum 173. Bölüm özeti)


Masum 12 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (masum 174. Bölüm özeti)


Masum 13 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (masum 175. Bölüm özeti)


Masum 14 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (masum 176. Bölüm özeti)


Masum 15 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 177. Bölüm özeti)


Masum 172. Bölüm özeti (10 Eylül 2020) burada sona erdi. Sonraki bölümlerde neler olacağını merak ediyorsanız yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu