Dizi Özet

Masum 173. Bölüm Özeti 11 Eylül Eden Bulur Belası

Masum 173. bölüm özeti 11 Eylül. Kokila, herkesin hayatını kurtarır. Savitha Modi konağının önüne çöp döker. İşte Masum 173. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 173 bölüm; Navrati şenliklerinin ikinci günü Kokila ve yanındakilerin kutlama alanına gelmesi ile başlar. Bengalli’lerin olduğu tarafta ışıkların yanıyor olmasına karşın, kendi taraflarında ışıkların olmaması herkesin moralini bozar. Gopi bu durum karşısında dua eder. Bu sırada jeneratör devreye girer. Işıklar gelir. Kısaca Bengalli’lerin yaptıkları oyun işe yaramaz. Işıkların gelmesi Kokila ve yanındakilerin yüzünü güldürür.

Masum 173. bölüm özeti Başlıyor!

Savitha ile Urmila Bengalli kadınların kendileri ile dalga geçtiklerini duyarlar. Urmila da aynen şöyle der.

“Bu kadınlara iyi bir ders vermek gerek” (Masum 173) Urmila

Masum 173 - Urmila ile Savitha yan yana
Masum 173 – Urmila ile Savitha yan yana

Bu sırada Bengalli’lere teslim edilmek üzere görevli içinde gaz olan tüpleri getirir. Urmila adama yanlış isim verip Bengalli’lerin alacakları gaz tüplerine el koyar. Kendileri ile dalga geçen kadınlara ders vermek için Savitha ile plan yaparlar.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 23 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 215. Bölüm özeti)


Kokila sakin bir yere gidip telefonla konuşmak ister. Ancak telefonun şarjı biter. Bu sırada yanında oynayan 4-5 çocuğa elektrik çarpabileceğini, başka bir yerde oynamalarını söyler. Çocuklar Kokila’yı dinlemez. Kokila sinirle çocuklara bağırır. Çocuklarda oradan uzaklaşır.

Kokila çocuklar gittikten sonra ufak bir kulübenin içinde gümüş renkli yapışkan bir kağıt görür. Onu almaya ufak kulübeye girdiğinde ufak çocuklar Kokila’yı odaya kilitler.

“Sesimi duyan var mı? Kapıyı açın çocuklar” (Masum 173 Özeti) Kokila Modi

Masum 173 Özeti - Kokila kilitli kalır
Masum 173 Özeti – Kokila kilitli kalır

Bağırmaya başla da Kokila’nın sesini duyan olmaz. Savitha ile Urmila da uzaktan Bengalli kadınların tüp beklediklerini ama gelmediği için panik olduklarını görüp, mutlu olurlar.

Kokila’nın kilitli kaldığı alan aynı zamanda elektrik kablolarının geçtiği yerdir. Kokila içerideyken Bengalli’lere giden elektrik kısa devre yapar. Kablo bir anda alev alır. Kokila içeride yanmamak için kablonun alevini söndürmeye çalışır. Ancak Kablo bir çok yerden yandığı için Kokila kulübenin dışarısında ki kabloya müdahale edemez.

Savitha ile Urmila tüpleri alıp üzerini kapattıkları sırada Bengalli kadınlar gelir. Tüpleri gelmediklerini, görüp görmediklerini sorar. Savitha ile Urmila da şunları söyler.

“Sizin tüpünüzün bekçisi miyiz? Gidin başka yerde arayın tüpünüzü. Burada tüp felan yok” (Masum 173. bölüm özeti) Urmila

Dediği sırada Savitha ayağa kalkar. Bengalli kadınlar tüplerin kendi tarafından geldiğini gösteren işareti görür. Hemen durumu görevli memur Arundhitha’a anlatıp, Urmila ile Savitha’yı şikayet ederler.

Masum 173 bölüm Özeti - Bengalliler
Masum 173 bölüm Özeti – Bengalliler

Bu sırada Kokila kapalı kaldığı yerden kurtulmayı başarır. İlk iş olarka Bengalli’lere giden elektriği keser. Bengalli kadın da tüplerin olduğu yerdeki mumları söndürürken daha önce yere dökülen yağ bir anda alev alır. Alevler adım adım tüplere doğru ilerler.

Masum 11 Eylül Özeti Savitha’nın Çöp Kavgası

11 Eylül Cuma günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 173. bölüm özeti devam ediyor. Kokila büyük bir yangından herkesi kurtardığı için dua ederken, Bengalli kadının ateşi söndürmeye çalıştığını görür. Hemen kadına yardıma gider. Birlikte yanan ateşi söndürürler. Bu sırada herkes elektrik panosunun olduğu yere giderler. Panonun yanında sadece Kokila’yı gören kadınlar, kendi ışıklarını söndürenin Kokila olduğunu söyler. Masum 173. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 11 Eylül Cuma Özeti - Bengalliler Kokila'yı suçlar
Masum 11 Eylül Cuma Özeti – Bengalliler Kokila’yı suçlar

Herkes Kokila’yı suçlar. Kokila ise kısa devre yaptığı için söndürdüğünü söyler. Görevli memur Paromita da kabloları inceleyip, herkesin hayatını kurtaran Kokila’ya teşekkür eder. Gopi de bu kazanın bir sebebi olduğunu, hep birlikte Navrati şenliklerini kutlamaları gerektiğini söyler. Ananditha da Gopi’yi destekler. İki taraf hep birlikte şenlikleri kutlar.

Kinjal ile Urmila arasında ki çekişme hala devam ediyor. Kinjal Urmila’nın daha önce aldığı sariyi daha fakirlere verilmesi için Daval’a verir. Urmila da zamanında Kinjal’e aldığı kıyafeti Kinjal’in fakirlere verdiğini görünce, sinirlenip kavga ederler.

Savitha evindeki eski kıyafetleri ve çöpleri Modi konağının karşısına bırakır. Bekçi Savitha’ya çöplerini kendi kapısının önüne bırakmasını ister. Kokila olay yerine gelir. Savitha’nın çöp attığını görünce, Kokila Savitha’nın yanına gider. Çöpleri kendi kapısının önüne bırakmamasını ister. Ancak Savitha çöpleri almayacağını ve buraya bırakacağını söyler.

“Anne Savitha’ya ne desek boş. Biz bu sokağa yeni, bir çöp kutusu için izin isteyelim” (Masum 11 Eylül Özeti) Gopi Modi

11 Eylül Masum Özeti - 173. Bölüm
11 Eylül Masum Özeti – 173. Bölüm

Kokila Gopi’nin bu teklifini çok beğenir. Hemen Navrati şenlikleri için izin istedikleri bayan Ananditha’yı telefonla arayıp sokakların temiz olması için iki adet çöp kutusu ister. Kadın görevli de çöp kutularını göndereceğini söyler. Çok geçmeden Modi ile Savitha’nın evinin olduğu sokağa iki adet çöp kutusu bırakırlar.

Savitha çöp kutusunun üzerinde Kokila ve Modi ailesi yazan yazıyı görüp kıskanır. Oradan geçmekte olan kadınlarla dalga geçerler. Ancak kadınlardan birisi çöp kutusu etrafın batmaması için çok faydalı olduğunu, Kokila etrafın batmaması için iyi düşündüğünü söyler. Savitha ise Kokila’yı küçük düşürmek isterken bir anda kadınların gözünde kahraman olur.

Urmila telefonda Kinjal’in yaptıklarını anlatır. Kendi sarisini yırttığını söyler. Raşi de üzülmemesini, ona sarı alacağını söyler. Urmila’nın hemen gözleri açılır. Savitha da Kokila’nın çöp tenekesi içindekileri yere döker. Ertesi gün sabah Gopi evde koku olduğunu söyleyip kusar. Modi konağına çöp kokusu yayılır.

Masum 173 bölüm özeti - Gopi modi
Masum 173 bölüm özeti – Gopi modi

Kokila ile Hetal dışarı çıktığında kağıt toplayanlar çöpü döktüklerini görüp kızar. Raşi de hemen evde olup biteni annesine anlatır. Kokila sokağa aldığı çöp kutusuna o sokak da bulunan herkes tüm çöpleri Modi konağının önüne getir. Kokila buna kızar. Ancak çöpün dökülmesine engel olamaz.

Kokila bu işe yetkililerin müdahale etmesini ve çöpün dökülmesine engel olmak için yardım ister. Ancak görevli herkes çöp dökebileceğini söyler. Kokila bu işe son vermek için Savitha’yı telefonla arayıp, evlerinde Gopi’nin hamile olduğunu ve kokudan çok rahatsız olduğunu söylese de Savitha yardımcı olamayacağını söyleyip, telefonu kapatır.

Raşi annesi ile telefonla konuşup Savitha’nın çöp meselesinde yaptıklarını anlatır. Bu sırada Savitha’nın kapısına gelen 7-8 kişiyi görür. Raşi hemen telefonu kapatıp, gelen misafirlerin ayakkabılarını çalıp çöpe atar. Masum 173. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 11 Eylül Özeti - (Masum 173. bölüm Özeti)
Masum 11 Eylül Özeti – (Masum 173. bölüm Özeti)

Savitha’nın misafirleri dışarı çıktığında hiçbiri ayakkabısını bulamaz. Hepsi çevreyi arasa da ayakkabılarını bulamayınca adamlar ayakkabısız gider. Savitha da misafirlerine rezil olur. Savitha’nın misafirleri gittikten sonra Savitha çöpün yanında ayakkabıları görür. Çöp toplayanlar kendi arasında paylaştığını görünce hemen ayakkabıları almak ister. Ancak çöp toplayanlar ayakkabıları alıp kaçar.

Çıkan seslere Kokila da gelir. Savitha ayakkabılarını Kokila’nın çaldığını söyler. Ancak Kokila üzerine atılan iftirayı kabul etmez. Ahem de Gopi’nin evde çöp kokusundan duramadığını görür. Odasına kokulu mum yakar. Gopi, Ahem’in kendisi için yaptıklarını görünce, ona teşekkür eder.

Masum yazı görseli

Savitha evde çöp kokusundan duramaz. Koku o kadar keskindir ki Savitha’nın başını döndürür. Savitha çöpün yanına gider. Modi ailesinin kadınları ile karşılaşır. Savitha, Kokila ile konuşurken ayakta durmaz. Hemen Kokila ile Hetal Savitha’nın koluna girer. Savitha’yı Modi konağına götürürler. Sonrasında Doktor Savitha’yı muayene eder. Masum 173. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 12 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (masum 174. Bölüm özeti)


Masum 13 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (masum 175. Bölüm özeti)


Masum 14 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (masum 176. Bölüm özeti)


Masum 15 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 177. Bölüm özeti)


Masum 16 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 178. Bölüm özeti)


Masum 173. Bölüm özeti (11 Eylül 2020) burada sona erdi. Sonraki bölümlerde neler olacağını merak ediyorsanız yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu