Dizi Özet

Masum 174. Bölüm Özeti 12 Eylül Gopi Kaybolur

Masum 174. bölüm özeti 12 Eylül. Gopi Tapınak da mahsur kalacak. Modi ailesi Gopi’yi arayacak. İşte Masum 174. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 174 bölüm; Ahem Gopi’nin elinden mendil almaya çalışırken bölüm başlar. Büyük anne Ahem’e utanmamasını, yakında baba olacağını söyler.  Ahem büyük annenin bu sözlerinden dolayı yüzü kızarır. Ahem gittikten sonra Kokila, Raşi’yi çağırıp bebek doğmadan önceki son ritüel için gerekli malzemeleri almasını ister.

Masum 174. bölüm özeti Başlıyor!

Ertesi gün Ahem işe gitmek üzere odadan çıkar. Gopi hemen arkasında gidip, Ahem’e odada hediye kutusunu unuttuğunu söyler. Ahem ise gülerek şunları söyler.

“Gopi o hediye bebeğin gelişini kutlayacağımız ritüel için sana aldım” (Masum 174) Ahem Modi


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 24 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 216. Bölüm özeti)


Gopi hediyeyi kendisine aldığı için Ahem’e teşekkür eder. Ahem odasında çıkıp salona girdiğinde, herkes salonu çiçeklerle süslediğini görür. Ahem Modi ailesinin kadınlarına “kolay gelsin” deyip işe gider.

Masum 174
Masum 174 – Ahem Modi Konağından çıkıyor

Kokila kutlama için gerekli malzemelerin alınıp alınmadığını yeniden Raşi ile birlikte kontrol eder. Kokila malzemenin ismini sorar. Raşi de alındığını söyler. Raşi’nin eksiksiz olarak kutlamaya hazırlandığını hatta gerekli tedbirleri aldığını gören Kokila, Raşi’nin çabasını görmezden gelmez.

Kokila ve Hetal büyük annenin odasına gidip 1 saat dini kitap okuyacaklarını, bu süre zarfında yapılan tatlıya Raşi’den yardım etmesini ister. Raşi de kafasını sallar. Tabi Kokila ve Hetal gittikten sonra Raşi sinir olduğunu belli eder.

Raşi alması gereken bir malzemenin eksik olduğunu fark eder. Gopi’yi evden göndermek ister. Gopi, Kokila’dan izin alıp gidebileceğini söyler. Kokila ile Hetal büyük annenin odasında dini kitap okuduklarını görünce, Gopi içeri girmek istemez. Yeniden Raşi’nin yanına gelip pazardan istediği malzemeyi alacağını söyler.

Masum 174 Özeti - Raşi ile Gopi
Masum 174 Özeti – Raşi Gopi’yi Pazara göndermek istiyor

Gopi dışarı çıktığında gidebileceği bir araç bulamaz. Pazara kadar yürüyerek gitmeyi düşünür. Hamile hali ile yürüyerek sıcakta pazara gider. Bu sırada Kokila da büyük annenin yanında ayrılıp, evin için de “Gopi! Gopi!” diye bağırır. Ancak cevap veren olmaz. Raşi, içinden “Eğer Gopi’yi pazara gönderdiğimi Kokila öğrenirse beni keser” diye düşünür. Kokila gelip Raşi’ye “Gopi’yi gördün mü?” diye sorar. Raşi de şu cevabı verir;

“Gopi çok yorduğunu söyledi. Şimdi odasına gitti uyuyor” (Masum 174 Özeti) Raşi Modi

Yalanını söyler. Kokila ise Raşi’nin sözlerinden şüphe etmez. Zira bebek kutlaması için Raşi her işi eksiksiz yaptığı için Kokila da olayın üzerinde durmaz. Raşi hemen annesini arayıp, akıl alır.

Masum 174. bölüm özeti - Raşi evde Gopi'yi merak eder
Masum 174. bölüm özeti – Raşi evde Gopi’yi merak eder

Raşi evde resmen dokuz doğurur. Gopi gideli bir saatten fazla olduğu için Gopi’yi telefonla arar. Lakin Gopi’nin telefonuna ulaşamaz. Gopi ise alacaklarını almış eve doğru giderken, çan sesi duyar. Gopi “gelmişken tapınağa da uğrayayım” deyip içeri girer. Tabi bu arada Gopi’nin telefonu hala kapalı.

Masum 12 Eylül Özeti Ahem Gopi’yi Bulur

12 Eylül Cumartesi günü kanal 7 ekranlarında olmasını beklediğimiz Masum 174. bölüm özeti devam ediyor. Hetal ve Meeti süslemeler de Raşi’den yardım ister. Raşi ise bir kaç dakikalık işi olduğunu söyleyip koşarak Gopi’nin odasına gider. Raşi çok geç kalır. Kokila çoktan Gopi’nin kapısına dayanmış ve kapıyı tıklatmaya başlamıştır.

“Gopi orada mısın kızım? Uyan artık! Misafirler gelmek üzere!” (Masum 174. bölüm Özeti) Kokila Modi

Masum 174. bölüm özeti - Kokila Gopi'nin odasına girmek üzere
Masum 174. bölüm özeti – Kokila Gopi’nin odasına girmek üzere

Kokila’yı duyan Raşi, hemen Kokila’nın yanına gidip,

“10 dakika önce Gopi’nin odasına girdim ama Gopi kendisini iyi hissetmediği yarım saat daha uyumak istediğini söyledi anneciğim! İstersen rahatsız etmeyelim. Gopi biraz daha uyusun” (Masum 12 Eylül Özeti) Raşi Modi

Diyerek, Raşi kendisine yarım saat daha zaman kazanır. Kokila odadan çıktıktan sonra Raşi bir kez daha Gopi’yi arar. Gopi ise tapınak da dua eder. Gopi duasını tam bitirdiği sırada putun kafasında bulunan tacın kaydığını görür. Gopi orada çalışanlardan yardım istemek istese de görevlilerin işi olduğunu görür. Gopi de putun bulunduğu odaya girdiği anda elindeki cep telefonunu yere düşer.

Raşi ise Modi konağında ısrarla Gopi’yi arar. Ancak bu defa telefonun kapsama alanı dışında olduğunu öğrenir. Raşi ise panikleyip Urmila’dan yardım ister. Urmila da yemek yaptığını söyleyip, gitmek istemez. Raşi yalvar yakar Urmila’ya Gopi’nin gittiği dükkana gidip bakmasını ister. Urmila hemen Raşi’nin dediği yere gider. Lakin Gopi’yi bulamaz.

Gopi de tapınağın içindeki putun kafasında bulunan tacı düzelttiği sırada, tapınak görevlisi açık olan kapıyı kilitler. Gopi hemen kapıya vursa da tapınak görevlisi çoktan uzaklaşmıştır kapıdan. Masum 174. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 12 Eylül Özeti - Gopi Tapınak da Mahsur kalır (174 bölüm)
Masum 12 Eylül Özeti – Gopi Tapınak da Mahsur kalır (174 bölüm)

Raşi Gopi’nin gelmeyeceği anlayınca Gopi’nin kıyafetlerini giyer. Kokila içeri girdiğinde Raşi kafasını örter. Kokila ne sorarsa sorsun Raşi sadece kafasını sallar. Kokila Gopi’nin yatağını düzeltir. Raşi de Kokila yüzümü görmesin diye bir adım attığında ayağı takılıp düşer.

Kokila ise Gopi’nin düştüğünü düşünüp hemen panikler. Gopi sandığı Raşi’yi ayağa kaldırdığında, düşen kişinin Raşi olduğunu anlar. Sinirle Gopi’nin nerede olduğunu sorar. Raşi de Gopi’nin pazara gittiğini ama hala dönmediği gerçeğini söyler. Masum 174. bölüm özeti devam ediyor.

Kokila hemen salona gidip büyük anne ve Hetal’e Raşi, Gopi’yi pazara gönderdiğini ama hala dönmediğini açıklar. Hetal de panikle “Hemen aramaya başlayalım” der. Bu sırada Ahem, Jigar ve Parag kapıdan içeri girer. Parag da “kimi aramamız gerek” der. Kokila da gerçeği daha fazla saklayamaz. Gopi’nin kayıp olduğunu söyler.

12 Eylül Cumartesi Masum Özeti - 174. bölüm Özeti - Ahem, Jigar ve Parag
12 Eylül Cumartesi Masum Özeti – 174. bölüm Özeti – Ahem, Jigar ve Parag

Ahem Gopi’nin gittiği markete gidip bakacaklarını söyler. Raşi de “annemi markete gönderdim. Uzun zamandır annem orada ama Gopi’yi göremediğini söylüyor” der. Ahem ve beraberindekiler hemen polis karakola gidip kayıp başvurusu yapacaklarını söyler.

Gopi ne mi yapıyor? Ufak bir odada putun yanında zaman zaman dua edip, zaman zaman da ağlıyor. Tapınağın belli saatlerde açık olmasında dolayı tapınağa dua etmeye gelen kimse yok. Dolayısı ile Gopi de sesini kimseye duyamıyor. Ahem, Jigar ve Parag da polisi haberdar edip, pazarın çevresinde Gopi’yi aramaya başlarlar.

Hetal ve Kokila da Raşi’nin düşüncesizce hareket ettiğini akşama gelecek misafirlerine diyeceklerini düşünürken, kapıdan Kokila’nın annesi Nani içeri girer. Hetal ve Kokila Nani anneye ne diyeceklerini bilemezler.

Masum 174 bölüm Özeti Nani anne
Masum 174 bölüm Özeti Nani anne

Nani anne içeri girer girmez Gopi’yi sorar. Bu sırada davete gelen bayanlar konuşmayı yarıda keser. Kokila hemen misafirleri karşılar. Raşi ise evde mandirinin yanında Gopi’nin yeniden eve sağ salim bir şekilde dönmesi için dua eder. Bu sırada Urmila, Gopi’yi bulamadığını Raşi’ye haber verir. Raşi de herkesin Gopi’yi aramaya gittiğini söyler.

Kinjal odasında Gopi’nin bebek duasına hazırlanırken Daval da aynı şekilde süslenir. Daval eline çiçek alıp Kinjal’in yanına gelir. Kinjal de çiçeği Daval’ın kendisine vereceğini düşündüğü anda Daval’ın telefonu çalar. Daval telefonla konuştuktan sonra şunları söyler.

“Kinjal acil işim çıktı. Sen Gopi’yi benim yerine tebrik et” (12 Eylül Cumartesi Masum Özeti) Daval

12 Eylül Masum 174 bölüm Özeti - Kinjal ile Daval
12 Eylül Masum 174 bölüm Özeti – Kinjal ile Daval

Deyip hızla evden çıkar. Kinjal de Daval’ın süslenip dışarı çıkması aklını karıştırır. Hemen kıskançlık duygusu ile Daval’ı takip eder. Gopi’nin yanına ise sarhoş bir adam gelir. Sarhoş adam elindeki bebeği tapınağa bırakıp gitmek ister. Gopi adama engel olur. Sarhoş adam da putun konuştuğunu zannedip bebeği tapınağa bırakmaktan vaz geçer.

Ahem Gopi’yi aradığı sırada tapınağın yakınlarından geçer. Bu sırada Gopi’nin konuştuğu sarhoş adamla karşılaşır. Sarhoş adam Ahem’den bebeğine bir isim vermesini ister. Ahem ise işi olduğunu söyleyip uzaklaşmak ister. Lakin sarhoş adam Ahem’in kolundan tutup tapınağa gidip sormasını, putun konuştuğunu söyler.

Sarhoş adam gittikten sonra Ahem kapıya vuran birisi olduğunu duyar. Ahem “kim var orada” diye bağırır. Gopi de Ahem’in sesini duyup, “Ahem buradayım” diye bağırır. Ahem hemen kapıya gelir. Gopi’nin kilitli kaldığı yerden onu kurtarır.

Masum yazı görseli

Ahem hemen Gopi’yi Modi konağına getirir. Misafirler de Gopi’yi görünce mutlu olur. Raşi de Daval’ı takip eder. Kinjal’in bindiği araba öndeki arabaya çarpınca, Kinjal Daval’ın izini kaybeder. Masum 174. bölüm özeti burada son buldu. Bu özeti daha fazla kişinin görmesini istiyorsanız, lütfen sosyal mecralarda paylaşın.


Masum 13 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (masum 175. Bölüm özeti)


Masum 14 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (masum 176. Bölüm özeti)


Masum 15 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 177. Bölüm özeti)


Masum 16 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 178. Bölüm özeti)


Masum 17 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 179. Bölüm özeti)


Masum 174. Bölüm özeti (12 Eylül 2020) burada sona erdi. Sonraki bölümlerde neler olacağını merak ediyorsanız yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

  1. Demir sanada mutlu bayramlar. Gözüm seni bi yerden ısırıyor ama nereden çıkartamadım. 😂😂😂😂😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu