Dizi Özet

Masum 176. Bölüm Özeti 14 Eylül Konuşmanızı Yasaklıyorum

Masum 176. bölüm özeti 14 Eylül. Raşi ile Gopi kavga edecek. Kokila İkilinin birbirine konuşmasını yasaklayacak. İşte Masum 176. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 176 bölüm; yemek masasında Hetal’in Gopi ile konuşması ile başlar. Hetal, Kokila’nın şeker hastası olduğu için aile de herkes Kokila’nın yediği yemeklerden yiyeceğini söyler. Kokila yok dese de Hetal aileler birbirlerini anlayabilmeli der. Herkes şekersiz ve tuzsuz yemekler yer. Urmila bu durum karşısında canı sıkılır.

Masum 176. bölüm özeti Başlıyor!

Öğleye yemeğinde herkesin şekersiz ve tuzsuz yemeklerin yiyeceğini önceden haber olan Urmila bu işe önceden çözüm bulmuştur. Urmila dışarıdan kendisine öğle yemeği sipariş eder. Modi ailesinin kadınları Urmila’ya niçin yemek siparişi verdiğini sorar.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 26 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 218. Bölüm özeti)


“Dünürlerimin evinde yemek yemem hoş karşılanmaz. O yüzden öğle yemeğini dışarıdan söyledim” (Masum 176) Urmila

Masum 176
Masum 176 – Modi ailesi yemek masasında

Sözlerini duyan Kokila ise ayağa kalkıp “Benim için öğle yemeği son buldu” deyip, sofradan kalkar. Akşam olduğunda Ahem annesinin nasıl olur da şeker hastası olur diye Hetal ve Gopi ile konuşur

Gopi şeker hastalarının ne gibi belirtileri olur diye Ahem’e sorar. Ahem de hastalar da sık sık terleme olacağını, yemek yemeğe karşı istek olacağını söyler. Gopi, Kokila’nın böyle bir belirtisinin olmadığını söyler. Raşi ile Urmila da odada ki tatlıları yerken, Kokila ile dalga geçip “şu güzelim tatlıları Kokila yiyemiyor” diyerek gülerler. Urmila bu işi daha da ileriye götürmek ister. Urmila ile Raşi ellerindeki tatlıyı alıp Kokila’nın odasına giderler.

“Yengeciğim sofrada tatlı gördün. Canın çekmiş olabilir. Bir tane tadına bak” (Masum 176 Özeti) Raşi Modi

Masum 176 Özeti resmi
Masum 176 Özeti – Urmila Kokila’ya tatlı ikram eder

Kokila ise sağlığını düşünüp tatlılardan yemeyeceğini söyler. Urmila da hemen “bu tatlılar yenmez mi? Bak şöyle yiyeceksin” deyip Kokila’nın gözlerinin önünde tatlıları bir bir götürür. Tam da bu sırada Ahem gelir. Eve yeniden doktor çağıracağını, şeker hastası olup olmayacağını yeniden tahlil edeceğini söyler.

Çok geçmeden eve doktor gelir. Raşi ile Urmila’nın oyunu ortaya çıkmak üzeredir. Urmila dikkat dağıtmak için doktorun yanında “karnım! karnım!” diye bağırır. Urmila’nın bağırmaları işe yaramaz. Doktor Kokila’nın şeker hastası olmadığını kesin olarak söyler.

Doktor karın ağrısının şeker seviyesi ile alakalı olabileceğini söyleyip, Urmila’nın da şeker seviyesine bakmak ister. Urmila o kadar tatlı yediği için tahlil yaptırmak istemez. Ancak doktor ısrar edip Urmila’nın şekerini ölçer. Doktor çıkan sonuca bakıp;

“Şeker seviyeniz çok yüksek. Şeker hastası olabilirsiniz!” (Masum 176. bölüm Özeti) Doktor

Masum 176. bölüm özeti resmi
Masum 176. bölüm özeti – Doktor Modi konağında

Deyince, Raşi ve Urmila şok olur. Urmila oyun oynamak isterken kendisinin şeker hastası olduğunu öğrenmiş olur.

Ertesi gün evin kadınları Raşi’nin odasına gelir. Kokila Raşi’ye 1.000 Rupi verir. Raşi eline 1.000 rupi geçtiği için çok mutlu olur. Kokila Raşi’ye;

“Bu para senini kişisel harcamaların için değil. Bu parayı Devali kutlamaları için kullanacaksın. Neler alınması gerektiğini Gopi’ye sormadan alış veriş yapma” (Masum 176 bölüm özeti) Kokila Modi

Raşi de hemen Gopi’nin yanında gider.

Masum 14 Eylül Özeti Kokila Gopi’ye Fırça Atar

14 Eylül Pazartesi günü ekrana gelecek olan Masum 176. bölüm özeti devam ediyor. Daval daha önce Raşi turşularının haklarının devredildiği sosyal hizmetler ofisinde. Bayan görevli Falwan, Daval’ı över. “İnsanlar çıkarı olmadan iş yapmaz oldu. Ancak sen Raşi turşularını taşımada yardımcı oluyorsun” diyerek Daval’ı över.

Hatırlarsanız Daval gizli gizli telefonla konuşuyor, Kinjal de kendisini aldattığını düşünüyor. İşin aslı Daval Raşi turşularının dağıtımı konusunda gönüllü olduğu için Kinjal olayı yanlış anlar.

Masum 14 Eylül Özeti resmi
Masum 14 Eylül Özeti – Daval Sosyal hizmetler de

Raşi kendisine verilen 1.000 rupi’den ne kadar para artırırsa o kadar kazançlı olacağını düşünür. Gopi Divali için evin süslemelerinde çiçeklerin eksik olduğunu söyler. Raşi’den para alıp çiçek siparişi verir. Raşi ise Gopi’nin arkasında “Çiçekler çok pahalı” der.

Raşi Divali için elinde bir çok para olduğunu ama onu özgürce harcayamadığı için aklına bir fikir gelir. Hemen bu fikrini Kokila ile paylaşır. Bayanlar arasında kart oyunu oynamayı teklif eder. Kokila “asla olmaz” der. Ancak büyük anne oynamakta sakınca yok deyip, kart oyunu oynanacağını söyler. Masum 176. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 14 Eylül Pazartesi Özeti Resmi
Masum 14 Eylül Pazartesi Özeti – Raşi Büyük annenin odasında

Kinjal odasında hazırlanırken Daval’ın sosyal hizmetlerden aldığı davetiye kartlarını görür. Daval da “Çok güzel değil mi” der. Kinjal ise para almadan karşılıksız iş yaptığı için Daval’a kızar.

Divali öncesinde Raşi ve Urmila tüm kadınları kumar masasında yenmek ve paraların almak ister. Bunun içinde hile dahil her şeyi göze alırlar.

Kinjal ve Urmila Modi konağına gelir. Raşi, Kokila’nın tüm zengin komşularını da kumar masasına davet etmiştir. Savitha ve beraberindeki iki kadın da Modi konağına gelirler.

Raşi kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı ile hemen Savitha’ya aperitif getirir. Savitha ise aperitiflerin çok ucuz olduğunu söyler. Bu durum karşısında Kokila utanır.

Masum 14 Eylül 2020 Özeti - Savitha aparatifleri beğenmez
Masum 14 Eylül 2020 Özeti – Savitha aparatifleri beğenmez

Sonunda kumar masası kurulur. Savitha Gopi’nin de oynamasını ister. Gopi de bu tarz oyunları bilmediğini söyler. Raşi de misafirlere hizmet edeceği için oynamak istemez. Urmila kartları dağıttıktan sonra Raşi aynalı kıyafeti ile hizmet eder. Herkese sırası ile meyve suyu verirken Urmila da herkesin elindeki kartları görür. Kokila ise hemen olayı fark eder.

“Raşi meyve sularını ortaya koy! İsteyen oradan alır” (Masum 14 Eylül Özeti) Kokila Modi

Raşi de mecburen masadan uzaklaşır. Bu sırada Urmila ilk elde herkesin elini gördüğü için en azından ilk eli alacağını düşünür. Savitha ilk eli kazanır. Urmila elinde önemli kartların olmasına rağmen kaybeden olur. Urmila ise Savitha hile yaptığını söyler. Gizlice Raşi’ye kötü kartlardan verip Savitha’nın üzerine yürür. Bu sırada Raşi de aldığı kötü kartları Savitha’nın koltuğuna bırakır.

14 Eylül Masum Özeti - Raşi Savitha'nın koltuğuna kart koyar
14 Eylül Masum Özeti – Raşi Savitha’nın koltuğuna kart koyar

Urmila Savitha’nın oturduğu yerdeki kartları gösterip Savitha’nın hile yaptığını söyler. Büyük anne ve Gopi sadece bir oyun olduğunu ve tartışmaması söyler. Kısaca kumar masası ilk elden bozulur. Masum 176. bölüm özeti devam ediyor.

Raşi Divali için gerekli malzemeleri alsa da Gopi hem kalitesiz olduğunu hem de eksik malzemelerin alındığını Kokila ile paylaşır. Kokila da Raşi’ye fırça atıp ne gerekiyorsa Gopi’ye sormasını ister. Raşi ile Gopi yeniden liste yapsa da Raşi Gopi’nin dediklerini, gereksiz olarak nitelendirir. Gopi de ilk defa Raşi’ye kızar.

Raşi Divali için alış verişe gider. Tatlıcı dükkanından tatlı çalacağı sırada dükkan sahibi yakalar. Raşi de çalmadığını, parası ile alacağını söyler. Raşi tatlıcıdan farklı farklı tatlıları kutuya koymasını ister. Bu sırada iki adet tatlıyı çalar. Raşi çaldığı tatlıları Urmila’nın evine getirir. Tatlıları azaltıp tekrar Modi konağına gelir.

14 Eylül Pazartesi Masum 176 bölüm Özeti resmi
14 Eylül Pazartesi Masum 176 bölüm Özeti resmi

Raşi her malzemeden kısmaya çalışır. Her defasında Kokila’nın fırçasını yer. Raşi de sinirlenip evdeki tatlılara su döker. Olması gerektiğinden fazla led ışıklarla evi süsler. Ev halkı ışıkların fazla olmasından şikayetçi olur.

Büyük anne mandirinin yanına gelir. Modi konağının bayanları da büyük anneye eşlik eder. Tam dua edecekleri sırada elektrikler gider. Evde ışıkların fazla olması nedeniyle elektrik kontağı yeterli elektriği gönderemez. Sonunda ışıklar birden söner.  Gopi Raşi’ye düzenlemede eksiklik yaptığını söyleyince, Raşi sinirlenir. İkili tartışmaya başlar.

Masum yazı görseli

Hetal ve Kokila olay yerine gelir. Kokila hem Raşi’ye hem de Gopi’ye fırça atar. “Bundan sonra birbirinizle konuştuğunuzu görmeyeceğim” der. Kokila anlayacağınız ikisini birbirinden uzaklaştırmak ister. Masum 176. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 15 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 177. Bölüm özeti)


Masum 16 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 178. Bölüm özeti)


Masum 17 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 179. Bölüm özeti)


Masum 18 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 180. Bölüm özeti)


Masum 19 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 181. Bölüm özeti)


Masum 176. Bölüm özeti (14 Eylül 2020) burada sona erdi. İleri bölümlerin özetlerini okumak için resimlere tıklayınız.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu