Dizi Özet

Masum 179. Bölüm Özeti 17 Eylül Neelam’ın Planı

Masum 179. bölüm özeti 17 Eylül. Neelam Modi konağına hizmetçi olarak işe başlayacak. Peki Neelam gerçekten hizmetçi mi? İşte Masum 179. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 179 bölüm; Modi konağında ev halkı Kinjal’i beklemesi ile başlar. Çirag Kinjal’in verdiği süre içinde gelmediğini söyleyince Ahem Kinjal’i telefonla arar. Ancak Kinjal de evde pirinçlerle uğraştığı için çalan telefon sesini duymaz.

Masum 179. bölüm özeti Başlıyor!

Ahem Kinjal’i arasa da cevap alamaz. Raşi  de Urmila’yı arar. Ancak Urmila da pirinç saydığı için çağrıyı meşgule atar. Kokila ve Hetal başlarına bir şey gelmiş olabileceğini düşünüp, hep birlikte Urmila’nın evine giderler. Kapıyı Daval açar. Ahem Daval’a şunları söyler.


MASUM SON BÖLÜM ÖZETİ (ileri Bölümler)

Masum 29 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 221. Bölüm özeti)


“Daval telefonla arıyoruz ama kimse telefonuna bakmıyor. Kimseye ulaşamadık!” (Masum 179) Ahem Modi

Masum 179 resmi
Masum 179 – Modi ailesi Daval’ın karşısında

Daval Ahem’e telefonu olmadığını, diğeri de pirince uğraştığını söyleyip herkesi salona davet eder. Urmila ve Kinjal pirinç sayarken Modi ailesi de yanların gelir. Kokila, Kinjal’in hala pirinç saydığını görünce şu efsane konuşmayı yapar.

“Kinjal kızım bir şeyi istemek kolay ama onu elde etmek zordur. Onun için çalışmak gerekir. Bak Ahem ve Jigar nasıl çalışıyor. Bugün sende çalışmanın kıymetini öğrenmiş oldun” (Masum 179 Özeti) Kokila Modi

Ahem bu konuşmalardan sonra hediye olarak Kinjal’e takı getirir. Ancak Kinjal hediyeyi kabul etmez. Urmila Modi ailesine birlikte kahvaltı yapmayı teklif etse de Modi ailesi geldiklerini gibi geri evlerine giderler.

Not: Kinjal ağırlığı kadar para isterken Gopi de Kinjal’den beş kilo pirinç tanesini saydığında para eline geçecek diye şart koşar. Beş kilo pirincin tanesini Kinjal’in hiç bir zaman sayamayacağını bilen Gopi, çalışmanın ve emek vermenin ne demek olduğunu Kinjal’in de anlamasını ister.
Masum 179 Özeti resmi
Masum 179 Özeti – Meethi Gopi’ye masaj yapıyor

Ertesi gün Meeti Gopi’nin kafasına masaj yapar.  Büyük anne ve Hetal gelir. Büyük anne Meethi’den çay ister. Bu sırada Ahem de elinde dosya ile aşağıya indiğini fark eder. Meethi’ye dosyayı odasına götürmesini ister.

Ahem gittikten sonra Kokila da Meethi’den poja için hemen çiçek toplamasını ister. Kısa süre içinde ev halkı Meethi’den ayrı ayrı istek de bulunur.

Raşi ise her zaman ki gibi annesi ile telefona konuşur. Kokila her işi Meethi ve Gopi’nin yaptığını görünce hemen Raşi’yi çağırıp, devamlı telefonda konuştuğu için kızar.

Hetal ise yolda giderken ayağı takılır. Bir bayan ona yardım eder. Bayan onu arabaya kadar götürür. Hetal de kendisine yardım eden bayanın ismini sorar.

“Benim adım Neelam. Yakınlarda oturuyorum” (Masum 179. bölüm özeti) Neelam

Masum 179. Bölüm Özeti - Hetal Neelam ile karşılaşır
Masum 179. Bölüm Özeti – Hetal Neelam ile karşılaşır

Hetal kendisinden karşılık beklemeden yardım eden bayana para verir. Ancak Neelam parayı kabul etmez. Neelam, Hetal’den iş ister. Kocası evde kendisinden para beklediğini, düzenli bir işi olursa kocasının istediği parayı devamlı götüreceğini söyler.

Hetal Modi konağına Neelam ile birlikte gelir. Hetal düştüğünü Kokila ile paylaşır. Kendisine yardım eden ve eve kadar gelmesine yardımcı olan Neelam ile Kokila’yı tanıştırır.

Masum 17 Eylül Özeti Raşi İz Üstünde

17 Eylül Perşembe günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 179. Bölüm Özeti devam ediyor. Hetal Neelam’ı tek tek aile üyeleri le tanıştırır. Hetal de Neelam’ın kocasının çok kötü bürü olduğunu Neelam hamile olduğu halde iş aramak durumunda kaldığını Kokila ile paylaşır.

Neelam da fırsat bu fırsat deyip, Modi konağında her türlü işi yapabileceğini söyler. Hetal ve Kokila’nn ortak kararı ile Meethi’ye yardımcı olarak Neelam işe alınır.

Masum 17 Eylül Özeti - Neelam Modi Konağında
Masum 17 Eylül Özeti – Neelam Modi Konağında

Neelam gelir gelmez Meeti’den mutfağın ne kadar büyük olduğunu söyler. Meethi de konuşmadan iş yapmasını ister. Meethi Neelam’dan mutfağı temizlemesini söyler. Neelam da hamile olduğunu söyleyip başka bir iş vermesini ister.

Raşi annesini arayıp ikinci hizmetçi aldıklarını söyleyip hava atar. Annesi de “Benim kimsem yok” diye dert yakınır. Raşi annesine yeni hizmetçiden meyve suyu isteyeceğini söyleyip telefonu kapatır.

Meethi ile Neelam iş yaparken Neelam’ın yavaş çalışması Meethi’nin gözünden kaçmaz. Temizlik sırasında şişe yere düşünce, Neelam’ın ağzından kötü söz çıkar. Meetihi şaşkınlığını gizleyemez.

Urmila da yeni kiracının lüks araba ile eve geldiğini görünce, STK çalışanını kendi evine çaya çağırır. Kinjal ise bu durumdan hiç de hoşlanmaz.

Neelam ev halkına meyve servisi hazırlarken Hetal de ona yardımcı olur. Bu sırada bir çatal Nelam’ın karnına batar. Neelam da çaktırmadan odasına gidip karnında ki bebek gibi gözüken yastığı çıkartıp şunları söyler

“Modiler için artık kötü günler başlıyor” (Masum 17 Eylül Özeti) Yeni Hizmetçi Neelam

Masum 17 Eylül Perşembe - yeni hizmetçi Neelam
Masum 17 Eylül Perşembe – yeni hizmetçi Neelam

Raşi yeni hizmetçiyi odasına çağırıp battaniyeyi katlamasını ister. Yeni hizmetçi Raşi’nin istediği gibi yapar. Neelam,  Raşi’nin süt içtiği bardağı yere çaktırmadan atıp kırar. Raşi odadan çıkıp camların temizlenmesini ister. Neelam da öfke dolu bakışlarla Raşi’ye bakar.

Raşi odadan çıktıktan sonra Gopi’nin odasının önünden geçerken, Gopi hamile hali ile battaniyeyi katlamakta çok zorlanır. Raşi’nin hemen aklına az önce kendi odasında hamile olan Neelam’ın çok iyi battaniyeyi katladığını aklına gelir. Kısaca Raşi yeni hizmetçiden şüphelenmeye başlar. Masum 179. Bölüm Özeti devam ediyor.

Yeni hizmetçi dini tören hazırlıklarını herkesten önce yapar. Modiler mandirine indiğinde her şeyin yapıldığını görünce çok mutlu olur. Kısaca Neelam, göze gitmeye çalışır. Raşi şunları içinden düşünür. Masum 179. Bölüm Özeti devam ediyor.

“Bu hizmetçi fazla iyi ve göze girme konusunda çok ısrarcı. Kesinlikle bunun altında bir şey var” (17 Eylül Perşembe Masum Özeti) Raşi Modi

Masum 178 bölüm özeti - Raşi
Masum 178 bölüm özeti – Raşi

Diye düşünür. Neelam elindeki aarti tepsisini evin gelini olan Gopi’ye verip Mandirinin karşısında özellikle bilerek Meethi’nin önüne geçer. Meethi ise mandirini göremediği için Neelam’ı ikaz eder. Ancak Neelam, Meethi’yi umursamaz. Meethi de Neelam’ın yanına geçip sadece omuz atar. Neelam ise kendini bilerek yere atar.

Neelam hamile olduğunu ve Meethi’nin biraz daha dikkat etmesini yüksek sesle söyler. Kokila da Meethi’yi daha dikkatli olma konusunda ikaz eder. Öğle yemeği vakti gelir. Meethi canla başla yemek hazırlar.

Sabah ki olan olaydan dolayı Meethi Neelam’a karşı bozuk atar. Neelam sinirlenip Meethi’ye ilginizce hakaret eder. Bu sırada Raşi gelir. Neelam’da hamile oluğu için midesi bulandığını söyleyip, mutfaktan ayrılır. Neelam kendi odasında kocası ile konuşur.

“Gopi masum ve kısa sürede onun işini bitirebilirim. Artık Modi konağındayım” (Masum 17 Eylül Perşembe Özeti) Yeni hizmetçi Neelam

17 Eylül Perşembe Masum Özeti - 179. bölüm
17 Eylül Perşembe Masum Özeti – 179. bölüm

Dediği sırada Neelam karnındaki yastığı pencerenin önüne koyar. Bu sırada Gopi’nin yaklaştığını fark eder. Hemen uyuma numarası yapar. Gopi, Neelam’ın uyuduğunu zannedip geri gider.Masum 179. Bölüm Özeti devam ediyor.

Raşi ile Meethi de Neelam’ın hamile olmasına rağmen nasıl böyle hızlı yürüdüğünü konusunda tartışırlar. Kokila mutfağa gelip “Raşi neyden şüphelendin” der. Raşi de

“Yeni hizmetçi hiç Gopi gibi değil. Normal biri gibi hızlı yürüyor. Ben Neelam’dan şüpheleniyorum” (Masum 178 bölüm özeti) Raşi Modi

Kokila ise Raşi’nin bu şüphelerinin boş olduğunu söyler. Raşi de Neelam’ın foyasını ortaya çıkartmak için eline bir süt alıp Neelam’ın odasına gider. Neelam’da eski yastığı yerine koyamadığı için daha büyük bir yastığı karnına koyar. Raşi de hemen bu duruma dikkat eder.

“Neelam karnın bir saat öncesine göre daha da şişmiş” (17 Eylül Masum 178. Bölüm Özeti) Raşi Modi

17 Eylül 2020 Masum Özeti - Raşi yeni hizmetçiden şüphelenir
17 Eylül 2020 Masum Özeti – Raşi yeni hizmetçiden şüphelenir

Neelam ise karnı aynı olduğunu söyleyip adeta Raşi’yi yalancı çıkarmak ister. Raşi, Urmila’yı arayıp Modi konağında kaçak çalışan olduğu konusunda polise ihbar da bulunmasını ister.

Çok geçmeden Modi konağına Polis gelir. Neelam’ın form doldurmasını ister. Neelam da formu doldurur. Polis gitmeden verdiği bilgilerin teyit edileceğini söyler. Neelam çok gerilir. Polis gitmeden Neelam’ın cep telefonu olup olmadığını sorar. Neelam da olmadığını söyler.

Akşam olduğunda Raşi su içmek için kalkar. Giderken Neelam’ın odasına uğrar. Ancak Neelam’ın yerinde olmadığını görür. Neelam lavaboda birisi ile telefonda konuştuğunu duyar. Raşi daha yakından dillemek isterken ses çıkar. Raşi hemen odayı terk eder. Neelam da çıkan sese bakar. Ancak kimseyi göremez.

Raşi emin olmak için Neelam’ı aradığında bulamadığını söyleyip, cep numarasını ister. Neelam ise cep telefonu olmadığını söyler. Raşi artık Neelam’ın bir iş çevirdiğini anlar. Hemen Meethi’ye son durumdan haberdar edip, Neelam’ın cep telefonunu çalmaları gerektiğini söyler.

Masum 179 bolum özeti - 17 Eylül 2020 Perşembe Özeti Raşi telefonu bulur
Masum 179 bolum özeti – 17 Eylül 2020 Perşembe Özeti Raşi telefonu bulur

Raşi ile Meethi birlikte plan yapar. Meethi Neelam’ın odasına gidip cep telefonunu bulur. Son aradığı numarayı kopyalar. Neelam çok yorulduğunu ve odasına gitmesi gerektiğini söyler. Meethi müsade etmese de Hetal gitmesine müsade eder. Raşi hızla Neelam’ın odasından çıkar. Neelam Raşi’nin odasından çıktığını görür.  Neelam odasına gelip telefonuna baktığında, son aranan numara açık bir şekilde bulur.

Masum yazı görseli

Neelam Raşi’nin yanına gidip banyoyu temizleyeceğini söyler. Neelam suyu açıp kapatamadığını ve Raşi’den yardım ister. Raşi suyu kapatmak isterken Neelam da ayağı kayma numarası yapıp Raşi’nin elindeki telefonu tuvalete düşürür. Masum 179. Bölüm Özeti burada son buldu.


Masum 18 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 180. Bölüm özeti)


Masum 19 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 181. Bölüm özeti)


Masum 182. Bölüm özeti 20 Eylül Pazar tıklama görseli


Masum 21 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 183. Bölüm özeti)


Masum 22 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 184. Bölüm özeti)


Masum 179. Bölüm özeti (17 Eylül 2020) burada sona erdi. Sonraki Masum bölümlerin özetlerini hemen yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu