Dizi Özet

Masum 185. Bölüm Özeti 23 Eylül Raşi’nin Köpeği

Masum 185. Bölüm Özeti 23 Eylül. Raşi’nin evlat özlemi bitmek bilmiyor. İşte merakla beklenen Masum 185. bölüm özeti!

Masum 185. Bölüm Urmila’nın rüyasında Kokila’nın kendisine tokat attığını görmesiyle başlar. Torunun aileye kötü şans getiriyor demesiyle Kokila ona tokat atınca rüyasından uyanır ve sabaha karşı gördüğüm rüya çıkarsa diye korkar. Modi konağında ise herkes bebek için isim düşünmektedir. Ahem traş olurken aklına Niharika adı aklına gelir ama Gopi isim bulmayı büyüklere bırakalım der.masum 185 bolum ozeti resmi

Urmila, Daval ve Kinjal de isim töreni için gelir. Urmila gelince Nani onu Meethi’nin annesi zanneder ama Kokila duruma el koyar. Urmila bebeği sevmek için kucağına aldığında üstüne kusar. Hetal onu üzerini temizlemesi için odaya götürür. Tören başlar tabi törenlerin olmazsa olmazı Savita da gelir ve benim gelinim de hamile erkek torun verecek diye hava atar.

Kokila ise bizim ailemizde kız da bir erkek de bir der. Raşi ise Savita’nın hamile gelinen bakıp üzülür. Bha gelir ve Raşi’ye yakında sen de hamile kalırsın merak etme diye moral verir. Törende herkes bir isim önerir ama Gopi herkesin söylediği isimlerin baş harflerine M ekler ve kızının adının Meeara olmasını isteyince herkes sevinir. Kokila Gopi’ye kolye hediye eder. Urmila Raşi doğurmuş olsaydı hediyeyi o alırdı diye kötü hisseder.

Din görevlisi de bebeğin adını Meera olarak duyurur. Herkes dans etmeye geçer. Dans ederlerken Kokila yanlışlıkla Urmila’ya şaaak diye tokat atınca rüyasını hatırlayan Urmi korkar. Koki özür dilerken Urmila yanağına buz koyar. Meera ağlayınca Raşi Gopi’nin yanına koşar. Bebekle ben ilgilenirim deyip bebekle odaya çıkar. Bebeği uyuturken kendi de uyuyakalır.masum 185 bolum resmi

Jigar bebeğin yanına çıktığında bebeğin battaniye ile ağzının kapanmak üzere olduğunu görüp Raşi’ye kızar. Daha Meera ile doğru düzgün ilgilenmezken keni bebeğimiz olsa nasıl bakacaksın diye tepki gösterir. Evdekiler de oraya gelir ve Hetal Raşi bebekle gerçekten iyi ilgileniyor hatta geceleri o sakinleştiriyor diye destek olur ama Jigar inanmaya niyetli değildir.

Nani madem öyle Raşi’nin hazır olup olmadığını anlamak için bir köpek yavrusu alalım der. Koki karşı çıkar ama Urmi köpek yavrusu getirir. Raşi köpeğe bir ad verelim deyince kimseden ses çıkmaz. Raşi de Gopi’nin kızına isim vermek için herkes can atarken sıra benim köpeğime gelince herkes suspus oldu diye isyan eder. Koki o torunum ama bu bir köpek deyip karşılaştırma der.

Masum 23 Eylül Özeti Raşi’nin Evlat Özlemi

Herkes bir isim önerir sonunda köpeğin adı çampak olur. Jigar işe giderken Nani’yi bırakabileceğini söyleyince nani vedalaşıp gider.

Kinjal ise balkondan dışarıyı izlerken Falguni’nin telefondaki konuşmasını duyar, sana verecek param yok dediğini duyar. Kinjal ile çarpışan Falguni’nin çantasından tomar tomar para dökülünce Kinjal şaşırır madem parası var neden yalan söylüyor diye şüphelenir.

Raşi ve Urmi ise odada Raşi köpeği beslemek için uğraşmaktadır. Köpek yatağın altına gider ve Urmi’ye havlamaya başlar. Urmi köpeği çıkaramaz, Raşi onu da ikna edince görüyorsun insan olsun hayvan olsun tüm bebekler beni dinliyor diye hava atar.

Urmi hı hı deyip artık gideyim deyip giderken Raşi köpeğin peşinde koşmaya devam eder. Köpek koşa koşa Gopi’nin odasına gider. Bebek köpekten korkup ağlayınca Kokila Raşi’ye kızar köpekten mikrop kapacak çıkar şunu diye hakaret eder. Raşi’nin canı sıkılır ve alışınca beni annesi gibi görecektir size de zarar vermeyecektir o zaman herkes benim anne olacağıma inanacak derken Gopi de gülümseyerek tabiki der.

Urmi ise eve geldiğinde Daval ve Kinjal kendilerine dışardan pizza istemiştir. Tam bu sırada Falguni elinde paketle gelir ve beş yıldızlı otelden sipariş verdim gel beraber yiyelim der. Urmila peki parası deyince Falguni sıkıntı yok yarın sende de başka bir şey yer ödeşiriz der. Urmila yemeği yer. Kinjal ise paketleri atarken bir fiş düşer ve yemeklerin beş yıldızlı otelden değil kenar mahalle lokantalarından birinden olduğunu görüp kıkırdar. Eee Urmila tüm dünyayaı parmağında oynatırken Falguni de seni ayakta uyuttu diye gülümser.

Raşi köpeği için köpek maması sipariş verince Koki’nin canı sıkılır ama ses etmez. Gopi’ye götürülen sütü gören Raşi biraz da köpeğim içebilir değil mi deyince Kokila kızıp dilersen evdeki tatlıları, çikolataları, püreleri de ver yesin köpeciğin diye dalga geçip insanlar ve hayvanların yeme alışkanlıkları farklıdır bunu bir kenara yaz Raşi diye kızar.masum 23 eylul ozeti resmi

Bu sırada köpek Koki’ye doğru yönelip havlayınca Kokila’nın aklı çıkar. Raşi köpeği sakinleştirip götürür. Raşi sinir olur köpeğe süveter bile giydirir. Köpek yine kaçar ve her zaman oturduğu yerde Koki’yi görünce havlamaya başlar. Kokila’ya doğru gidince Kokila panikleyip düşer. Hetal onu kaldırırken Kokila Raşi’ye seni bri daha uyarmayacağım der.

Akşam olduğunda Jigar tüm olanları Raşi’den dünlerken sanki kendi evlatlarından bahsediyormuş gibi hoşuna gider. Onlar sohbet ederken köpek yine kaçıp soluğu Kokila’nın yanında alır. Raşi Kokila’nın Raşi dediğini duyunca bir de bakar ki köpeği yine kaçmış.masum 23 eylul resmi 2

Kokila hem Meera’nın ağladığını hem köpeği gösterir ve önce Meera ile ilgilen sonra da şu köpeğe bak der. Raşi önce bebeği susturur sonra köpeğin yanına gelir ama köpek Kokila’nın kıyafetini pislettiği için Koki kızar. Raşi köpeği parka götürür ama orada büyük köpekleri gören köpek kaçar. Raşi arasa da köpeği bulamaz, annesinden yardım alır.

Petshopa gidip ona benzeyen köpek bulurlar ama köpeğin tüylarinde bir leke eksiktir. Urmila boya ile hallet der. Yeni köpekle eve giden Raşi, köpeğin yorgun olduğunu söyler. Köpek saksıyı düşürür, üzeri ıslanınca boya çıkar. Raşi kimse fark etmeden şala sarıp götürür. Kokila şüphelenir ve ne oldu der. Raşi ise ıslandığı için böyle yaptım der.

Urmila eve döndüğünde biri gelir ve Falguni’yi sorar. Urmila neden deyince adam iki aydır kirayı vermedi yoksa onu evden atacağım haber verin der. Urmila ama o zengindi diye şaşırınca Kinjal yemek olayından bahseder. Urmila oyuna geldik diye oflar.


Masum 24 Eylül Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 186. Bölüm özeti)


Masum 25 Eylül Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 187. Bölüm özeti)


Masum 26 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 188. Bölüm özeti)


Masum 27 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 189. Bölüm özeti)


Masum 28 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 190. Bölüm özeti)


Masum 185. Bölüm özeti (23 Eylül 2020) burada sona erdi. Sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu