Dizi Özet

Masum 187. Bölüm Özeti 25 Eylül Gizli Odanın Sırrı

Masum 187. bölüm özeti 25 Eylül. Raşi Modi konağında gizli oda bulacak. Urmila ile odaya girip, mücevher arayacak. İşte Masum 187. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 187 bölüm; Ahem’in beyaz arabayı durdurması ile başlar. Arabanın içindeki yaşlı kadın, şoföre arabayı sürmesini ister. Ahem de kadının yanına gidip bebeklerin karıştığını söylese de yaşlı kadın kabul etmek istemez. Bu sırada Hetal ve Kokila da olay yerine gelir. Peki Ahem bebeğini kurtarabilecek mi? Cevabı haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Masum 187. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi ve Kokila yaşlı kadının yanına gelir. Kadına yanında ki bebeğin İra olmadığını ve aksine bebeğin Meera bebek olduğunu söyler. Kadın kabullenmek istemeyince, Ahem de bebeğin kolunda ki bilekliği kontrol etmesini ister. Kadın bebeğin kolunda ki yazıyı okuduğunda Meera olduğunu anlar.  Ahem bebeğini kucağına alıp şu sözleri söyler.

“Bir daha seni asla yalnız bırakmayacağım kızım” (Masum 187) Ahem

Masum 187 resmi
Masum 187 resmi – Ahem bebeğe söz verir

Tüm Modi’ler eve döner. Bebek Meera, Raşi’nin sarisini ıslattığı için Raşi odasına gelip sarisini kurutmak ister. Ancak başarılı olamaz. Raşi banyo yapıp kıyafetini değiştirir. Bu sırada odanın yanından geçen Kokila, elektrikli aletlerin hepsinin çalıştırdığını görünce Raşi’ye kızar.

Daval ve Falguni kapı girişinde karşılaşırlar. Daval ev sahibinin rahatsız edip etmediğini sorar. Falguni de rahatsız etmediğini, en son kirayı ödediği için Daval’a teşekkür eder.

Falguni Daval’dan ağır bir eşyayı kaldırması için yardım ister. Daval da işi olduğunu yarın yapacağına dair söz verir. İkilinin konuşmasını uzaktan gören Kinjal, Falguni’nin ne istediğini sorar. Daval da teşekkür ettiğini, bir de ağır bir eşya için yardım istediğini söyler. Kinjal bu durumdan hiç hoşlanmaz ve Daval’a kızar. Masum 187. bölüm özeti devam  ediyor.

Raşi Kokila’nın verdiği elektrikleri kapatma görevi yerine getirir. Bu sırada Kokila Raşi’yi mutfağa çağırır. Öğütücünün elektriklerini açık bıraktığı için Raşi’ye kızar. Raşi de fişi çekmek isterken içi un dolu tabak yere düşer. Bu sırada Kokila’nın yüzü de unla kaplanır. Gopi ve bebeği Meera mutfağa gelir. Meera Kokila’nın yüzündeki unları görünce gülümser.

Urmila ve Kinjal Falguni konusunda birlikte hareket ederler. Dolabın üzerinde taşıması için valiz oldğunu ve bu valizi aşağıya indirmesi için Daval’dan yardım istediği çantanın gerçekte olup olmadığını kontrol etmeye karar verirler.

“Sen Falguni’den şeker iste. Ben de o arada dolabın üzerine bakayım” (Masum 187 Özeti) Urmila

Masum 187 Özeti Resmi
Masum 187 Özeti – Kinjal ile Urmila Konuşur

İkili Falguni’nin kapısını çalar. Kinjal şeker ister. Urmila da bu sırada dolabın üzerine bakar. Falguni’nin dediği gibi ağır bir çanta yoktur. İkili Falguni’den iyice şüphelenmeye başlar.

Masum 25 Eylül Özeti Kokila’nın Geçmişi

25 Eylül Cuma günü TV de yayınlanmasını beklediğimiz Masum 187. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Jigar lavabo da Raşi’nin sarisini bulur. Raşi’ye neden sarisini lavaboya koyduğunu sorar. Raşi ise sinirlenip kıyafetini de alıp çamaşır makinesine götürür. Raşi kıyafetini çamaşır makinesine atıp çalıştırdığı sırada makinenin bağlı olduğu elektrik kontağı kısa devre yapar. Çok geçmeden elektrikler kesilir.

Raşi kıyafetlerini akşamları düşük voltajın geldiği bir zaman diliminde yıkamaya çalıştığı için elektriklerin gittiği anlaşılır. Ahem yarına kadar elektriklerin geleceğini söyler.

Raşi ev halkının özellikle de Kokila’nın kendisine kızdığını vakit kaybetmeden Urmila’ya anlatır. Urmila da kızına şöyle der.

“Kızım bence Kokila sana kızmakta haklı. ” (Masum 187. bölüm Özeti) Urmila

Masum 187. bölüm özeti - Urmila Raşi'ye kızar
Masum 187. bölüm özeti – Urmila Raşi’ye kızar

Raşi bunu duyunca sinirlenip telefonu kapatır. Bu sırada Meera ağlamaya başlar. Ne Gopi ne Hetal ne de Kokila bebeği susturamaz. Kokila, Raşi’nin bebekle ilgilenmesi için çağırır. Elektriklerde olmadığı için Raşi etrafa çarpa çarpa gelir.

Raşi gelir gelmez oyunlar yapıp Meera’yı sakinleştirmek ister. Ancak Meera hala ağlamaya devam eder. Kokila karanlık da bebeğin görmediğini düşünüp, elindeki mumu Raşi’nin yanına getirir. Raşi dans edip bebeğin dikkatini çekmeyi başarır. Sonunda Meera uyuya kalır. Ev halkı da bulduğu yere uyur.

Sabah olduğunda herkes tek bir odada uyumaktadır. Tam da bu sırada kapı zili çalar. Raşi ise uyuyamadığı için Kokila’nın yağına dokunup şunlar söyler

“Jigar çok uykum var. Kapıyı açar mısın?” (Masum 25 Eylül Özeti) Raşi Modi

Masum 187 özeti - Ev halkı aynı odada uyur
Masum 187 özeti – Ev halkı aynı odada uyur

Bu sözleri duyan Kokila sinirle bağırıp Raşi’den kapıyı açmasını ister. Bu sırada ev halkının diğer bireyleri de çıkan sese uyanır. Bu esnada Falguni de Daval’ı evine çağırıp dolabın üzerindeki bavulu indirmesini ister. Urmila ve Kinjal de Daval’i gizlice takip eder.

Daval içeri girdiğinde dolabın üzerinde dün olmayan bavulun bugün orada olduğunu gören Urmila şok olur. Falguni’nin bir işler çevirdiğini artık anlar. Bu sırada elektrikçi Modi konağına gelir. Masum 187. bölüm özeti devam ediyor.

Görevli elektrik sigortasının yandığını ve değiştirmesini gerektiğini söyler. Raşi de yapmasını söyler. Görevli elektrik kontağını değiştirip gider. Bu sırada yerde fare gören Raşi panikler. Daha önce hiç görmediği bir kapıyı keşfeder.

“Bu kapı nereye açılıyor. Kapının arkasında acaba ne var?” (25 Eylül Masum Özeti) Raşi Modi

Masum 25 Eylül Özeti - Gizli kapı
Masum 25 Eylül Özeti – Gizli kapı

Diye düşünmeye başlar. Raşi kapıyı Kokşila’ya sormak ister. Ancak Kokila Raşi’ye yapması gereken görevlerini hatırlatır. Raşi gene de dayanamaz ve gördüğü gizli kapıyı sorar. Kokila oralı olmaz. Raşi’ye işlerini yapmasını ister.

Raşi hemen gizli kapıyı Urmila’ya anlatır. Urmila ise şaşırır. Hemen kızıma “İçinde ne var kontrol ettin mi?” der. Raşi ise anahtarı olduğunu ve kilitli olduğu için kontrol edemediğini söyler. Urmila ve Raşi kilitli gizli kapının ardında değerli eşyaların olduğunu düşünürler.

Kinjal ile Daval kendi odalarında ve konu Falguni. Kinjal kocası Daval’a Falguni konusunda şunları söyler.

“Daval Falguni iyi biri değil. Onunla bir daha görüşmeni istemiyorum. O yalancı bir kadın” (25 Eylül Cuma Masum Özeti ) Kinjal

25 Eylül Cuma Masum Özeti - Kinjal Daval'ı uyarıyor
25 Eylül Cuma Masum Özeti – Kinjal Daval’ı uyarıyor

Sözleri ile Daval’i ikna etmek istese de Daval Falguni kendilerine yardım ettiğini, kötülüğünü görmediğini söyler. Kısaca Kinjal’in engel koyması işe yaramaz.

Büyük anne Raşi’den odaların anahtarlarını kontrol edip etmediğini sorar. Raşi de kontrol ettiğini ama bu evde kaç oda olduğunu sorar. Büyük anne de 8 veya 10 olabilir der. Jigar da Raşi’ye neden odaları sorguladığını sorunca Raşi kendince şöyle bir açıklama yapar.

“Meera yakında büyüyecek ve onun da bir odası olmazı lazım. O sebeple sordum” (Masum 187. bölüm özeti) Raşi Modi

Deyince Kokila tam da bu sırada çıkagelir ve aynen şunu söyler “Buna gerek yok Raşi!” der.

Kinjal ile Daval Falguni meselesi hakkında tartışırlar. Bu sırada içeri Falguni içeri girer. Kinjal ve Daval’ınn mutlu evliliği için poja yaptığını ve ikram getirdiğini söyler. Falguni Daval’a ikram verirken ellerine dokunur. Kinjal de bu duruma çok sinir olur. Falguni Kinjalş’e de ikram vermek ister. Lakin Kinjal ikramı almak istemez.

Raşi annesi Urmila’yı arayıp hala odaya giremediğini söyler. Urmila da kızına kızıp aptal olduğunu söyler. Urmila “Orası kesinlikle hazine odası. Senden bu odayı bilerek saklıyorlar kızım” Urmila odanın hazine odası olduğuna şimdiden inanır. Hayaller kurmaya bile başlar.

Raşi gizli odaya bir daha bakmaya gittiğinde, Kokila’nın odayı kilitlediğini görür. Gizlice izler. Bu sırada Raşi’nin aklına şunlar gelir.

“Yoksa gerçekten hazine odası mı? Kokila niçin boş bir odayı kilitlesin ki” (Masum dizisi 187 bölüm özeti) Raşi Modi

Masum 187 özeti - Raşi Kokila'yı İzler
Masum 187 özeti – Raşi Kokila’yı İzler

Düşündüğü sırada Kokila Raşi’yi fark eder. Raşi’ye gidip yatmasını ister. Raşi de artık Urmila’nın düşüncesine sahip olur. Gece annesi ile söyleşir. Herkes uyuduğunda Raşi annesi Urmila’yı içeri alır.

Meera da gece uyuyamaz. Gopi ayağa kalkıp, Meera’yı evde gezdirmeye başlar. Bir taraftan da Meera’yı uyutmak için çabalar. Kokila da Meera’nın sesini duyar. Gopi ve Kokila Salonda Meera’yı susturmaya çalışır. Bu sırada Urmila ve Raşi’de salondaki merdivenlerin altına saklamak zorunda kalır.

Meera’nın sesine Ahem de salona gelir. Artık Urmila ve Raşi’nin merdivenin altından çıkması imkansız hale gelir.

Salonda Ahem, Kokila, Gopi Meera’yı uyutmaya çalışır. Kokila zamanında Ahem’e anlattığı maymun hikayesini Meera’ya da anlatmaya başlar. Bu hikayeyi de merdiven altına saklanan Urmila ve Raşi de dinlemek zorunda kalır.

Meera Kokila’nın anlattığı hikaye sayesinde uyur. Ahem ve Gopi bebeği alıp odalarına götürür. Kokila da merdivenlerden çıkarken Urmila’nın çıkardığı sesi duyar. Tekrar gelip kontrol eder ama Kokila kimseyi bulamaz.

Sonunda Raşi ve Urmila gizli odanın kapısına ulaşırlar. Kapı kilitli olduğu için Raşi etrafta kapının kapının kilidini arar. Çok geçmeden kilidi bulur. İkisi de içeri girer. Raşi odanın ışığını açtıklarında, mücevher odası olarak hayal ettiği yerin sadece depodan ibaret olduğunu görüp hayal kırıklığı yaşarlar.

Urmila yine de odada bir şeyler olabilir diye aramaya başlar. Urmila gizli odada sandık bulur.

“Raşi buldum! buldum. İçi dolu sandık buldum” (Masum 25 Eylül 187 bölüm özeti) Urmila

25 Eylül Masum 187 bölüm Özeti Urmila Sandık Bulur
25 Eylül Masum 187 bölüm Özeti Urmila Sandık Bulur

Deyip Raşi’yi yanına çağırır. Raşi yarı yarıya paylaşacaklarını söyler. Urmila sandığı açtığında eski sarileri gönce hayal kırıklığı yaşar. Urmila yerde Kokila’nın çektirdiği eski bir resmi bulur. Resim de Kinjal’in bebeklik yıllarında başka bir adamla çekilen bir resim bulur. Urmila resmin fotoğrafını çekip, şantaj yaparken kullanmayı düşünür.

Masum yazı görseli

Ertesi gün Raşi Kokila’nın daha önce giyemediği kıyafeti giydiğini görünce nereye gittiğini sorar. Kokila da tapınağa gittiğini söyler. Raşi de yanında gelmek ister. Lakin Kokila müsade etmez. Hemen Urmila’yı arayıp haber verir. Masum 187. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 26 Eylül Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 188. Bölüm özeti)


Masum 27 Eylül Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 189. Bölüm özeti)


Masum 28 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 190. Bölüm özeti)


Masum 29 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 191. Bölüm özeti)


Masum 30 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 192. Bölüm özeti)


Masum 187. Bölüm özeti (25 Eylül Cuma 2020) burada sona erdi. Sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu