Dizi Özet

Masum 189. Bölüm Özeti 27 Eylül Raşi Evlatlık İster

Masum 189. bölüm özeti 27 Eylül. Raşi yetimhaneden bebek almayı ister. Modi ailesi bu teklife karşı çıkar. İşte Masum 189. bölüm özeti!

dizicenter.net – detay Masum 189 bölüm; Jigar ile Raşi’nin bebek meselesi yüzünden tartışması ile başlar. Raşi bebeklerinin olmama sebebi olarak Jigar’ı hedef gösterirken, Jigar da Raşi’ye yakın zaman da bu mesele hakkında doktor gittiklerini ve doktor Raşi’nin stres yaptığı söyleyip suçu Raşi’ye atar.

Masum 189. bölüm özeti Başlıyor!

Jigar’ın söyledikleri adeta Raşi’yi suçlar cinsten olunca, Raşi daha fazla rezil olmamak adına kocası Jigar’a şu sözleri söyler.

“Bundan sonra kimseyle konuşmayacağım.” (Masum 189) Raşi Modi

Masum 189 - Raşi yemin eder
Masum 189 – Raşi yemin eder

Raşi kısaca bu mesele hakkında herkesi cezalandırmak niyetinde. Sizce Raşi konuşmadan durabilir mi? Elbette duramaz. Jigar Raşi’nin bu çıkışına karşın “Ne istersen yap” diyerek dışarı çıkar.

Raşi kocası ile bebek meselesi yüzünden kavga ettiği için aşağıya geç iner. Kokila da Raşi’ye geç geldiği için kızar. Lakin Raşi Kokila’ya cevap vermeden Mira’yı kucağına alıp odasına götürür.

Şimdilik Raşi evde bir tek Mira ile konuşmaktadır. Mira’ya evdeki herkesi, şikayet eder. Mira ise hiç bir şeyden habersiz, öylece bakmaktadır.  Kokila ise Raşi’nin cevap vermeden odasına gitmesini kafasına takat. Hetal, büyük anne ve Gopi ile birlikte Raşi’nin odasına giderler.

“Raşi neden bugün sinirlisin? Ne oldu söyle bakalım” (Masum 189 Özeti) Kokila Modi

Masum 189 Özeti - Kokila Raşi'ye sinir olur
Masum 189 Özeti – Kokila Raşi’ye sinir olur

Raşi ise konuşmama yemini ettiği için cevap vermez. Kokila Jigar’ı çağırır. Jigar’a neden kavga ettiklerini sorar. Jigar da her şeyi açık açık söyler. Bebek meselesi yüzünden kavga ettiklerin söyler. Masum 189. bölüm özeti devam ediyor.

Kokila ise bebek meselesi, sabır gerektiren bir olay olduğunu ve sabretmesi gerektiğini Raşi’ye söylese de Raşi Kokila’nın sözlerini umursamaz. Gerek Kokila’nın gerekse Gopi’nin sözlerine karşı Raşi konuşmamaya devam edince, Kokila sinirle odadan ayrılır.

Urmila’nın evinde ise bambaşka bir olay var. Falguni meselesi yüzünden Kinjal Daval’a karşı iyi davranıyor. Sabah Kinjal Daval için lezzetli bir kahvaltı hazırlar. Daval ise kendisine bu kadar lezzetli sofra hazırladığı için Kinjal’e teşekkür eder. Bu duruma en çok sevinen ise Urmila olur.

Daval, Urmila ve Kinjal yemek sofrasındayken Falguni gelir. Yaptığı yemekten bir tabak getirdiğini söyler. Daval yemeğin ismini öğrenince çok sevinir. Lakin Urmila Falguni’ye kızar. Daval ise Falguni’nin getirdiği yemekten tadıp, teşekkür eder. Bu durum Kinjal ve Urmila’nın hoşuna gitmez.

Büyük anne Raşi’nin kimseyle konuşmadığını ve hiç bir şey yemeğini, adeta ölüm orucu tuttuğunu için canı çok sıkılır. Tam da bu sırada Raşi mutfağa gelip bir bardak su içer. Hetal bir şeyler yemesini ister. Lakin Raşi cevap vermeden oradan ayrılı. Kokila Raşi hakkında şunları söyler.

“Hetal Merak etme. Açlığa fazla dayanamaz.” (Masum 189. bölüm özeti) Kokila Modi

Masum 189. bölüm özeti - Kokila Raşi'ye kızar
Masum 189. bölüm özeti – Kokila Raşi’ye kızar

Kokila her ne kadar Hetal’e kafayı takma dese de Hetal çok duygusal bir kadın. Bu sebeple evdeki tüm bayanları yeniden toplayıp, çocuk meselesinde Raşi’yi ikna etmek ister.

Raşi ise yine aynı şekilde konuşmalara cevap vermez. Jigar ise Modi konağının bayanlarına Raşi’yi belli bir süre görmezden gelmeleri gerektiğini söyler.

Masum 27 Eylül Özeti Raşi Evlatlık İstiyor

27 Eylül Pazar günü TV ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 189. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Raşi Jigar’ın sözlerine sinir olur ve geçen gün annesi Urmila’nın kendisine bebek meselesi hakkında söyledikleri kalına gelir. Herkesin için Raşi konulmama orucunu bozup şunları söyler.

“Madem çocuk sahibi olamıyoruz. O zaman evlatlık çocuk alalım” (Masum 27 Eylül Özeti) Raşi Modi

Masum 27 Eylül Özeti - Raşi evlatlık ister
Masum 27 Eylül Özeti – Raşi evlatlık ister

Bunu duan ev halkı Raşi’nin sözleri karşısında şok olurlar. Hetal ve Kokila soylarının devamı için kendi kanından canından evlatları olmasını başkasının çocuğunu evlat edinemeyeceğini söylese de Raşi’nin inadı tutar.

Kokila Raşi’nin ısrarı sonrasında bu konuyu orada bulunan Jigar’a sorar. Jigar ise “Hep kendi bebeğim olsun istedim. Bu sebeple evlatlık meselesini hiç düşünmedim” sözleri ile Raşi’nin teklifine sıcak bakmadığını ama Raşi istemesi halinde kendi açısından sorun olmayacağını söyler. Büyük anne de Raşi’ye henüz yeni evli olduklarını hem evlatlık meselesini, hem de kendi bebeği olma konusunda zamana bırakmasını ister.

Ertesi gün Kinjal uyandığında yanında Daval’ın olmadığını görür. Hemen dışarı çıktığında Daval’ın Falguni’nin evinde fanı tamir ederken bulur. Falguni, Daval fanı tamir ederken ona dokunup etkilemeye çalışır. Bu sırada Kinjal Falguni’nin eline vurup şunları söyler.

“Kocacığım çok kötü bir rüya gördüm. Beni odamıza götür” (27 Eylül Pazar Masum Özeti) Kinjal

Masum 189. bölüm özeti - Kinjal Daval ileFalguni'yi görür
Masum 189. bölüm özeti – Kinjal Daval ile Falguni’yi görür

Daval ve Kinjal Falguni’nin evinden çıkarken, Falguni de Daval için getirdiği çayı yere atar. Kısaca Falguni’nin fanı bilerek bozması işe yaramaz.

Raşi evlat edinme meselesinde Modi ailesi arkasında olmadığını annesine hemen yetiştirir. Urmila da yangına körükle gidip “Gopi tüm hediyeleri kaptı. Sana bir şey kalmadı“der. Bunu duyan Raşi sinirlenir.

Yetimhane görevlisi Lalitha Modi konağını arar. Kimsesiz çocuklar akşam gösteri hazırlayacağını, Modi ailesini de gösteriye beklediğini söyler. Kokila ise davet için teşekkür edip telefonu kapatır.

Kokila büyük annenin yanına gelip yetimhaneden davet geldiğini akşam gösteri olduğunu söyler. Raşi ise yetimhaneden gelen daveti duyunca oranda ayrılır. Hetal Raşi’ye gelmek istemiyor musun? diye sorar. Raşi ise davet ile ilgilenmediğini söyler.

Jigar Raşi’nin yanına gelip evlat edinemeyeceğini ama yetimhanedeki çocuklara maddi olarak yardım yapabileceğini söyler. Bu durum karşısında Raşi sinir olur. Gösteri zamanı gelir. Raşi de gösteriye katılır. Kokila Lalita’ya yetimhane için çek verir. Masum 189. bölüm özeti devam ediyor.

27 Eylül Pazar Masum 189. bölüm özeti - Yetimhanedeki gösteri
27 Eylül Pazar Masum 189. bölüm özeti – Yetimhanedeki gösteri

Yetimhanedeki gösteride ufak yaşlarda evlat edinilen bir bebeğin sonunda gerçek annesini bulma hikayesi anlatılmaktadır. Bunu gören Raşi ise göz yaşlarını tutamaz. Zira yakında kendisi de evlat edinmek istiyor. Raşi daha fazla dayanamaz. Gösteriden ayrılıp eve gelir.

Raşi eve gelir gelmez odasına çıkıp ağlar. Gopi de Raşi’yi sakinleştirmeye çalışsa da başarılı olamaz. Raşi sonunda Gopi’ye şunları söyler.

“Gopi sen de anne ve babasız büyüdün.  Urmila ile Jithu senin ailen oldu. Ben ise ablan oldum. Sen beni anlayacak tek kişisin bu evde” (Masum 27 Eylül Pazar Özeti) Raşi Modi

Raşi’nin bu sözleri Gopi’nin beyninde adeta şimşekler çakmasına sebep olur. Gidip Kokila ile konuşup, kendi yaşamından bahseder. Raşi’nin de bir evladı olması gerektiğini, bu konuda evlat edinebileceği konusunda Kokila’ya baskı yapar.

Gopi’nin konuşması Kokila’yı ikna eder. Raşi’ye bebek sahibi olabileceklerini söyler. Ertesi gün Raşi Jigar ve Kokila yetimhaneye gider. Urmila da sonradan gelip kızına şu sözleri söyler.

“Kızım erkek evlat edin. Modi ailesi daha fazla para verir” (Masum 189. bölüm özeti) Urmila

Raşi istediği kriterleri yetimhaneye bildirir. Yetimhaneye uygun kriterlerde bebek olmadığını geldiğinde bilgi vereceklerini söyler.

Masum yazı görseli

Raşi ve beraberindekiler eve geldiğinde Savitha’nın kızı Daksha ve yanında ki bir kaç bayanla karşılaşır. Daksha Jigar’ın omuzuna dokunur. Yanında getirdiği karpuz yetiştirme yarışmasında bahseder .Raşi ilk başta ilgilenmez. Daksha Raşi’ye laf atınca ikili inatlaşıp, Raşi yarışmaya katılır. Masum 189. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 28 Eylül Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 190. Bölüm özeti)


Masum 29 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 191. Bölüm özeti)


Masum 30 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 192. Bölüm özeti)


Masum 1 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 193. Bölüm özeti)


Masum 2 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 194. Bölüm özeti)


Masum 189. Bölüm özeti (27 Eylül Pazar 2020) burada sona erdi. Sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

4 Yorum

 1. 7 GÜLÜN ANLAMI VARDIR KANAL 7 SONUNCU DAN UZAK DUR VE SEYİRCİNE 3 FARKLI ÜLKEDEN DİZİ YAYINA SOK dedi ki:

  Beyaz gülün anlamı: Saflık, Sır, Masumiyet, Saygı, Değerlilik
  Kırmızı gülün anlamı: Aşk, Saygı, Cesaret, Tutku, Takdir, Tebrik
  Pembe gülün anlamı: Mutluluk, İncelik Teşekkür
  Sarı gülün anlamı: Arkadaşlık, Önemseme, Hoş Geldin, Neşe
  Şeftali rengi gülün anlamı: Takdir, Samimiyet, Minnettarlık, Mütevazılık
  Mavi gülün anlamı: Eşsiz
  Siyah gülün anlamı: İlişkinin Sonu

 2. Backstreet Rookie dizisini hatırlattı. Sağol ya… bu dizide dahil kanal 7 kore dizilerine başlasa iyi olur insanları boguyor kendinden nefret ettirecek kanal 7 resmen kusucaz ya ne dizilerin iyi ne başarısı var ya kanalını kapat yada kendine gel kore dizilerine baş vur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu