Dizi Özet

Masum 190. Bölüm Özeti 28 Eylül Anne Olmaya Hazır Değilsin

Masum 190. bölüm özeti 28 Eylül. Raşi yarışmayı kazanacak. Görevliler Raşi’nin anne olmaya hazır olmadığını söyleyecek. İşte Masum 190. bölüm özeti!

Masum 190 bölüm; Gopi yemek sofrasını kurması ile başlar. Kokila Gopi’ye Raşi hakkında ki planının işe yaradığını söyler. Hetal de artık Gopi’nin yarışmalara katılamayacağını, bebeğine bakması gerektiğini söyler. Tam da bu sırada evin içine kötü bir koku yayılır. Evin kadınları merakla kokunun geldiği bahçeye giderler.

Masum 190. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi kendisine açıkça meydan okuyan Daksha’ya dersini vermek için elinden geleni yapmaktadır. İlk olarak Karpuzu kısa sürede büyütecek inek gübresi getirir. Bahçeden yayılan kokunun sebebi de bu gübredir.

“Raşi ne yapıyorsun” (Masum 190) Kokila Modi

Masum 190 - Kokila Raşi'yi Görür
Masum 190 – Kokila Raşi’yi Görür

Sorusuna, Raşi karpuzları en kısa sürede büyütecek inek gübresinden üç kova getirdiğini, bu sayede kısa sürede karpuzlarının büyüyeceğini söyler. Raşi geçtiğimiz bölümde çocuk sahibi olmak için ortalığı ayağa kaldırırken, şimdi karpuz yetiştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Bu durum Modi ailesini de memnun etmektedir.

Bayanlar gittikten sonra sanki bir bebeği yetiştirir gibi Raşi bahçede karpuzun yanında uyuyakalır. Jigar işten döner. Raşi’yi bahçede uyuklarken bulur.

“Burada ömür boyu kalmaya karar mı verdin?” (Masum 190 Özeti) Jigar Modi

Bu sözleri duyan Raşi, hemen toparlanır. Jigar ise düne göre karpuzunun daha da büyüdüğünü söylemesi Raşi’nin hoşuna gider. Ahem de Jigar’a karpuz meselesinde hak verir. Raşi hemen kocasının elinden tutup Savitha’nın bahçesindeki Daksha’nin karpuzuna bakmasını söyler. Jigar da “Seninki ile aynı seviyede” der. Bunu Daksha duyar ve alaycı şekilde şunları dile getirir.

“Bay doğrucu her zaman doğruyu söyler. Hiç değişmemişsin Jigar” (Masum 190. Bölüm Özeti) Daksha

Masum 190 Özeti - Daksha Raşi ile alay eder
Masum 190 Özeti – Daksha Raşi ile alay eder

Bu sözleri duyan Raşi sinirlenip Daksha’yi dövmek istese de erkeklerin araya girmesi, kavgayı başlamadan bitirir.

Akşam olduğunda Raşi yatakta elinde not defteri ile çalıştığını gören Jigar “Gece yarısı ne yapıyorsun sen” diye sorar. Raşi de Daksha’ya ders vermek için karpuzu daha hızlı yetiştirmek adına araştırma yaptığını söyler.

Ertesi gün Raşi karpuzunun yanında Gopi’yi bulur. Yapacağı hileyi Gopi’nin görmemesi için Gopi’yi oradan bir şekilde uzaklaştırır. Çok geçmeden Raşi’ye bir adam paket getirir. Raşi karpuzun daha iyi büyümesi için ilaç satın almıştır. Raşi ilacı iğneye koyup karpuza enjekte edeceği sırada Kokila Raşi’yi yakalar.

Raşi yaptığı hilebaz işleri saklamak istese de Kokila çok geçmeden bulur. Raşi utanacağı yerde Daksha’nın da hileye baş vuracağını söyleyip kendisini savunur. Lakin Kokila efsane bir konuşma yapar.

“Rakibin hileye baş vurması seni kötü yola sevk etmesin. İyiler her zaman kazanır. Eğer adil bir şekilde yarışmayacak isen bu yarışmadan çekilebilirsin” (Masum 190 bölüm özeti) Kokila Modi

Masum 190. bölüm özeti - Kokila Raşi'yi hile yaparken yakalar
Masum 190. bölüm özeti – Kokila Raşi’yi hile yaparken yakalar

Bu sözlerden sonra Kokila Raşi’nin elindeki iğneyi alıp imha eder. Raşi ise planı boşa gittiği için morali bozulur.

Ertesi gün Gopi işe Raşi karpuzun başında. Raşi karpuzunun büyümediğinden şikayet eder. Gopi de ölçmesini söyler. Raşi karpuzunu ölçtüğünde büyüdüğünü görüp sevinir. Bunu duyan Daksha yanındaki arkadaşına Raşi’yi oyalamasını ister.

Daksha’nın arkadaşı ile Raşi ağız dalaşına girdiği sırada Daksha da bir inek bulup, Raşi’nin karpuzunun olduğu yere bırakır. Gopi ineği görüp Raşi’ye haber verir. Raşi elinde otla ineği bahçeden uzaklaştırır.

Raşi ertesi gün hem kendi karpuzuna hem de Daksha’nın karpuzuna bakar. Bu sırada Daksha’nın geldiğini görünce saklanmaya çalışsa da Daksha, Raşi’yi fark eder. Lakin Raşi fark edildiğinden haberi yoktur.

“Kendi karpuzlarımı erkenden büyütmek için şekerli su koyacağım” (Masum 190. bölüm özeti) Daksha

Masum 190 bölüm özeti - Daksha Raşi'yi kandırır
Masum 190 bölüm özeti – Daksha Raşi’yi kandırır

Daksha bilerek Raşi’nin duyacağı şekilde yüksek sesle telefonda konuşur. Raşi de şekerli su işi çok kolay olduğunu söyler. Tabi şekerli su karpuzuna zarar vereceğini Raşi henüz bilmiyor.

Masum 28 Eylül Özeti Raşi Anne Olmaya Hazır Değil

28 Eylül Pazartesi günü TV ekranlarında yayınlanmasını beklediğimiz Masum 190. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Urmila ise yetimhanede gördüğü ufak bebeklerin yerinde olmadığını görüp ağlamaya başlar. Kadınlar ise Urmila’nın deli olduğunu düşünür. Raşi ise Daksha’dan duyduğu şekerli su tekniğini hemen dener. Şeker ile su bir araya gelmesi, karıncaları karpuzun başına toplar. Raşi sinirden deliye döner.

Raşi karpuzu nasıl kurtaracağını düşünürken, Urmila arar. Yaşadığı olayı Urmila’ya anlatınca, Urmila da karpuzları değiştirmesini söyler. Bu esnada Gopi Raşi’nin göremeyeceği bir yerde Raşi’in hilebaz davranışlarını görüp üzülür.

28 Eylül Masum Özeti - Gopi Karpuzları değiştir
28 Eylül Masum Özeti – Gopi Karpuzları değiştir

Akşam olduğunda Gopi haksızlık olmaması adına Raşi’nin karıncalardan kurtulmak için değiştirdiği karpuzları gerçek sahiplerine göre değiştirir. Raşi’nin karpuzlarının üstündeki karıncaları da temizler. Masum 190. bölüm özeti devam ediyor.

Yarışma günü gelip çatar. Modi ailesi evlerinde Puja töreninde Raşi’nin kazanması için dua eder. Raşi ise dün değiştirdiği karpuz sayesinden kazanacağını düşünmektedir. Raşi yarışma başlamadan karpuzuna bakmaya gider. Bir de ne görsün. Kendi karıncalı karpuzu geri eski yerine gelmiştir. Bu nasıl oldu diye düşünürken arkadan bir ses.

“Haksızlık yapmana ben engel oldum Raşi!” (Masum 28 Eylül Özeti) Gopi Modi

Masum 28 Eylül Özeti - Gopi Karpuzları eski sahibine verdiği söyler
Masum 28 Eylül Özeti – Gopi Karpuzları eski sahibine verdiği söyler

Raşi önce afallasa da Gopi her şeyi gördüğünü, hile yapmadan kazanması gerektiğini söyler. Raşi ise Gopi’nin işine karıştığı için kızar. Raşi yeniden karpuzları değiştirmek istese de Kokila’nın “Raşi” diye bağırması buna engel olur. Çok geçmeden inceleme ve değerlendirme heyeti de gelir.

Daksha kendi karpuzunun büyük olduğunu görüp, Raşi ile alay etmeye başlar. Kokila ise hala yarışın devam ettiğini söyleyip susmasını ister. Jüri üyeleri sırası ile karpuzları değerlendirmeye alır. Önce ölçüp daha sonra tartmaya başlar.

Masum 190. bölüm özeti - Jüri Üyeleri Karpuzları değerlendirir
Masum 190. bölüm özeti – Jüri Üyeleri Karpuzları değerlendirir

Jüri üyeleri Raşi’nin karpuzunun daha ağır olduğunu söyler. Sonrasında karpuzlar kesilir. İlk Raşi’nin karpuzu kesilir. Tadının da çok güzle olduğunu Jüri üyeleri onaylar. Sıra Daksha’ın karpuzuna gelir. Görünüş olarak büyük gözükse de ağırlık olarak Raşi’nin karpuzundan hafiftir. Daksha’nın karpuzunu kestiklerinde içini yemiş olarak görürler.

Daksha bu sonucu görünce şok olurken, Raşi de kaybedeceğini düşünürken kazandığı için Daksha ile alay etmeye başlar. Jüri üyeleri Raşi ve Gopi’nin kazandığını söyler. Kokila da Raşi’ye bu konuda çok özel bir hediye vereceğini söyler. Jüri üyelerinden birisinin Raşi’ye şu sözleri söyler.

“Sen çok iyi bir anne olacaksın. Bundan eminim” (28 Eylül Pazartesi Masum Özeti) Jüri Üyesi

28 Eylül Pazartesi Masum 190. bölüm özeti - Raşi'nin morali bozulur
28 Eylül Pazartesi Masum 190. bölüm özeti – Raşi’nin morali bozulur

Sözleri Raşi’nin canının sıkılmasına neden olur. Raşi sinirle bahçeden ayrılı. Urmila da kızının peşinden gider. Bu arada Raşi yarışmayı kazandığı için para ödülü alır.

Ertesi gün Jigar lavaboda iken Jigar’ın telefonu çalar. Raşi telefonu açar. Arayan yetimhaneden kriterlerine göre göre bir bebek bulduklarını ve Modi ailesini bebek kabul etmeye uygun olup olmadığını kontrole geleceklerini söyler. Raşi sevinçle Meeti ile birlikte evin her tarafını temizler.

Kinjal de sabah kalktığında kocasının yanında olmadığını fark eder. Dışarı çıktığında Daval motosikletini temizlediğini görür. Lakin Falguni de Daval’ın yanına doğru gider. Falguni Kinjal’in baktığını görünce Daval’a dokunup Kinjal’i sinir eder.

Masum 28 Eylül 2020 Pazartesi Özeti - (190. bölüm Falguni iş başında)
Masum 28 Eylül 2020 Pazartesi Özeti – (190. bölüm Falguni iş başında)

Raşi de evin her tarafını temizleyip Yetimhaneden gelecek görevlileri beklediği sırada kapı zili çalar. Raşi heyelanla kapıyı açtığında üç çocuk bulur karşısında. Çocuklar Gopi’nin okul arkadaşlarıdır. Mera ile oynamaya geldiğini söyler. Raşi çocuklara ayakkabılarını çıkarmaları konusunda bağırır. Lakin çocuklar Raşi’nin sözünü dinlemez. Kokila çocuklara tatlı dille ayakkabılarını çıkarmalarını ister. Çocuklar da ayakkabılarını çıkarıp içeri geçer.

Gopi’nin okul arkadaşlar eve gelir gelmez her yeri dağıtmaya başlar. Raşi ise buna engel olmak istese de başarılı olamaz. Çok geçmeden evin her tarafı dağılır. Yetimhaneden görevliler kontrole gelir. Evin dağınık olduğunu görünce şok olurlar. Raşi görevlileri içeri aldığı sırada çocuklar topla oynadığını görür. Raşi topa iğne batırır. Çocuklar da topunu patlatan kişinin Raşi olduğunu söyler.

28 Eylül 2020 Masum 190 özeti - Yetimhane görevlileri Modi konağında
28 Eylül 2020 Masum 190 özeti – Yetimhane görevlileri Modi konağında

“Bizler buraya çocuk sahibi olmaya hazır olup olmadığınızı kontrole geldik. Lakin görüyorum ki siz anne olmaya henüz hazır değilsiniz. Zira annelik sabır gerektirir.”

Masum yazı görseli

Bu sözleri duyan Raşi, iki göz iki çeşme ağlar. Kokila ise haksızlık yaptıklarını, anlık görüntü ile insanları yargılamamaları gerektiğini söyler. Masum 190. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 29 Eylül Salı Özeti tıklama görseli (Masum 191. Bölüm özeti)


Masum 30 Eylül Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 192. Bölüm özeti)


Masum 1 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 193. Bölüm özeti)


Masum 2 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 194. Bölüm özeti)


Masum 3 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 195. Bölüm özeti)


Masum 190. Bölüm özeti (28 Eylül Pazartesi 2020) burada sona erdi. Sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu