Dizi Özet

Masum 193. Bölüm Özeti 1 Ekim Alka Modi Konağında

Masum 193. bölüm özeti 1 Ekim. Urmila, Nani’yi de işin içine katıp Alka’yı Modi konağında işe girdirir. İşte Masum 193. bölüm özeti!

Masum 193 bölüm; Kokila’nın Raşi’ye aşağıya in demesi ile başlar. Raşi ise inemiyorum deyip, yukarıda silmesi gereken yerlerin olduğunu söyler. Kokila sinirle Raşi’nin yanından uzaklaşır. Raşi de ilk fırsatta annesi, Urmila’dan yardım ister.

Masum 193. bölüm özeti Başlıyor!

Urmila Raşi’yi indirmeden önce ayağının altındaki yağa sıcak su dökmeye karar verir. Raşi ise sıcak su ayağına dokununca acı içinde bağırır. Hetal ve Kokila Raşi’nin acı içinde bağırmasını duyup hemen Raşi’nin aynına gelir.

“Neden bağırıyorsun Raşi!” (Masum 193) Kokila Modi

Raşi ise sivrisinek ısırdığı için bağırdığını söyleyip Kokila ve Hetal’i kandırır. Bu sırada Vansh’ın gerçek annesinin verdiği zaman dolar. Saat öğlen 3 olduğunda Alka telefonla Urmila’yı arayıp, gerçeği açıklayacağı konusunda tehdit eder. Urmila hemen dışarı çıkıp Vansh’ın büyük annesi ile gerçek annesi Alka’yı ikna etmeye çalışır. Bu sırada Kokila’nın annesi Nani’nin araba ile geldiğini görüp saklanır.

Urmila hemen bir plan yapar. Nani ile birlikte Alka da Modi konağına girer. Kokila daha önce hiç görmediği kadının kim olduğunu sorar. Nani de hatırlamadığını söyler. Alka hemen lafa girip şöyle der.

“Nani teyze Modi konağında iş olduğunu söyleyip beni buraya getirdi” (Masum 193 Özeti) Alka

Masum 193 - Alka Modi Konağına Gelir
Masum 193 – Alka Modi Konağına Gelir

Bu sözleri duyan Urmila hemen lafa girip, “Arabadan birlikte indiler” der. Kısaca Urmila ve Alka Nani’nin alzheimer hastası olmasını çok iyi kullanır.

Tören için Kinaj de gelir. Artık din görevlisi töreni başlatmak için gerekli hazarlıkları yapar. Tam da bu sırada Vansh ağlamaya başlar. Vansh’ı herkes susturmaya çalışır. Anck başarılı olamaz. Hetal sonunda Alka’ya bebeği susturmasını ister. Vansh gerçek annesi Alka’nın kucağına gelir gelmez susar. Bu durumu karşısında Kokila şüphelenir.

Alka Vansh’ın ağzından su geldiğini görüp hemen elindeki mendille temizlemeye çalışması, Kokila’nın gözünden kaçmaz. Daval da tören sonunda Falguni ile birlikte Modi konağına gelir. Bu durum Kinjal’in hoşuna gitmez.

Vansh’ın karnı acıkır. Raşi süt vermek ister. Lakin Vansh sütü kabul etmez. Kinjal de sinirle mutfağa gidip su içer. Bu sırada Falguni mutfağa gelir. Kinjal sinirle;

“Bu ne cür’et. Burası benim ailemin evi. Ne işin var burada” (Masum 193. bölüm özeti) Kinjal

Masum 193 Özeti - Falguni Kinjal'i sinir eder
Masum 193 Özeti – Falguni Kinjal’i sinir eder

Falguni ise kedini gelmek istemediğini Daval’ın zorla getirdiğini söyler. Falguni ile Kinjal mutfakta birbirleri ile inatlaşır. Falguni “Ben gitmek istersem Daval da benimle gelir. İnanmazsan gel kanıtlayayım sana bunu” der.

Masum 1 Ekim Özeti Alka Bu Son Şansın

Falguni ev halkının yanına gidip “misafirliğin kısası makbul. Artık müsaadenizle gitmek istiyorum” deyip ayrılmak ister. Bu sırada Daval hemen ayağa kalkıp, gitmek isteyince Kinjal şok olur. Urmila Falguni ile Daval’ı yalnız bırakmamak adına o da Daval ile birlikte gideceğini söyler. Kinjal da mecburen hep birlikte Modi konağından ayrılmak durumunda kalır.

Raşi ve Urmila Alka’nın Nani ile birlikte nasıl geldiğini anlatmasını ister. Urmila da her şeyi ayrıntısına kadar anlatır. Nani ise bu konuşmaları kapının arkasında duyar. Öfkeyle Urmila’ya çok kızar. Kendisini kandırdığı için gerçeği kızı Kokila ile paylaşacağını söyler. Nani sinirle Kokila’nın yanına gidip, gerçekleri açıklamak ister. Lakin ne söyleyeceğini unutur.

Masum 193. Bölüm Özeti - Nani Gerçekleri Unutur
Masum 193. Bölüm Özeti – Nani Gerçekleri Unutur

Daval, Falguni ile birlikte oynadığı oyundan rahatsız olduğunu söyleyip sonlandırmasını ister. Falguni de yakında sevgililer günü yaklaştığını, Kinjal’in sevdiğini itiraf etmesi için harika bir fırsat olduğunu söyler.

Alka kendi bebeğine bakarken, Gopi’nin bebeği Meera’ya da bakmak zorunda kalır. Ancak annelik duygusu nedeni ile Vansh’a sarıldığı sırada masanın üzerindeki arabaya dokunur. Arabada yerde yatan Meera’ya doğru gider. Kokila hızla gelip oyuncak araba Meera’nın kafasına düşmesine engel olur. Sonrasın da Kokila önce Alka’ya daha sonra hem Raşi’ye hem de Gopi’ye kızar.

Masum 1 Ekim Özeti - Meera'nın Kafasına Araba Düşmek Üzere
Masum 1 Ekim Özeti – Meera’nın Kafasına Araba Düşmek Üzere

Bir kaç saat sonra Alka, Vanhs’ı susturmayan Raşi’nin aynına gelip Vansh’ı susturması, Kokila’nın dikkatinden kaçmaz. Alka da Nani Raşi ve Vasnh hakkında bilgi verdiğini söyler. Kokila buna inanmaz. Annesi Nani’ye gidip Raşi ve Vansh hakkında Alka’dan bahsedip etmediğini sorar. Naani ise hatırlamadığını söyler.

Kokila eve yeni gelen Alka’yı adeta göz hapsine alır. Konu Vansh olduğunda Alka’nın aslan kesildiğini fark eder. Bu durumu Raşi’ye sorsa da Raşi örtbas edip, kaçamak cevaplar verir. Bu durum Kokila’nın daha da şüphelenmesine neden olur.

Urmila ertesi gün tüm sorunların hallolduğunu düşünür. Raşi Urmila’yı arayıp Alka’nın hizmetçi gibi olmadığını devamlı Vansh ile ilgilendiğini bu durum Kokila’nın dikkatinden kaçmadığını söyler. Urmila ise “Vansh’ın işlerini bırak annesi yapsın. Sen keyfine bak ” der. Çok geçmeden zil çalar. Gelen Vansh’ın gerçek büyük annesi Latha’dır.

“Kızım tanımadığım bir kapıda hizmetçi. Torunumu ise siz çaldığınız. Ben geçinmekte zorlanıyorum. Bana her ay 10.000 Rupi vereceksin. yoksa gidip Kokila’ya her şeyi söylerim” (Masum 1 Ekim Özeti) Latha

1 Ekim Perşembe Masum 193. bölüm Özeti - Alka Şantaj Yapar
1 Ekim Perşembe Masum 193. bölüm Özeti – Alka Şantaj Yapar

Urmila ilk başta vermeyeceğim dese de Latha’nın ne kadar ciddi olduğunu anlayınca ay sonunda parayı vereceğini söyler. Masum 193. bölüm özeti devam ediyor.

Alka kendi bebeğine mama vermek yerine emzirmeyi düşünür. Gizli bir köşe bulup kendi bebeği Vansh’ı emzirmeye başlar. Çok geçmeden Raşi Alka’nın emzirdiğini görüp kızar. İkili arasında tartışma çıkar. Alka ise Raşi’ye şunları söyler.

“Sen bir anne değilsin. Evladınını emzirememenin ne demek olduğunu bilmiyorsun” (1 Ekim Perşembe Masum 193. Bölüm Özeti) Alka (Vansh’ın gerçek annesi)

İki tartışmaya devam ederken Kokila gelir. Neden tartıştıklarını sorar. Raşi de gene bir yalan uydurur. İşin içinden sıyrılır. Kokila Alka’ya battaniyeyi aşağıya götürmesini ister.

Kinjal de Urmila’ya Falguni meselesinde yardım etme konusunda söz verdiğini hatırlatır. Urmila ise daha büyük işleri olduğunu zamanı gelince yardım edeceğini söyler. Kinjal Daval’ın kıyafetlerini yıkamaya götürürken cebinde sevgililer gününde restoran da rezerve edilmiş kağıdı bulur. Önce kendisi için yaptığını düşünür. Sonra Falguni için olabileceğini düşünüp sinir olur.

1 Ekim Masum 193. Bölüm Özeti - Alka Falcıya İnanır
1 Ekim Masum 193. Bölüm Özeti – Alka Falcıya İnanır

Alka bahçede bebeği ile oynarken bir falcı Alka’yı kandırıp bebeğin üzerinde nazar olduğunu söylüyor. Alka’nın tüm parasını alıp Vasnh’ın ağzına kül dökeceği sırada Kokila yetişip engel oluyor. Kokila Alka’nın cahilliğine çok kızar.

“Artık çocuklarla ilgilenmeni engelliyorum. Artık bebeklere kendi anneleri bakacak. İşe ihtiyacın olduğu için seni kovmuyorum!” (Masum 193. bölüm özeti) Kokila Modi

Alka bebeğine ne kadar yakın olsa da artık dokunamayacak olmasından dolayı ağlar. Urmila Latha’ya 10.000 Rupi’yi Modi’lerden nasıl çalacağını düşünür. Alka ise Raşi’ye bebeğinden ayrılmayacağını Kokila’yı bu konuda ikna etmesini ister. Alka ayrıca bebeğinin adının Vasnh değil Golu olduğunu, herkesin ona Golu demesini ister.

Masum 193 bölüm özeti - Kokila Alka'ya kızar
Masum 193 bölüm özeti – Kokila Alka’ya kızar

Alka Raşi’nin odasına yıkanmış kıyafetleri getirir. Vansh’ı yatağın üzerinde tek başına bulunca oğlunu kucaklayıp sever. Kokila ise oradan geçerken Alka’nın bebeği sevdiğini ve kucağına aldığını görünce sinirle gelip bebeği Alka’nın kucağında alıp Raşi’yi çağırır. Raşi’ye Alka’ya bebeği neden verdiğini sorar.

Masum yazı görseli

Raşi lavaboya gidene kadar Alka’dan yardım isteğini söyler. Kokila sinirle Alka’ya son şansı olduğunu, bir daha bebeklerden herhangi birini kucağına alması halinde evden kovacağını söyler. Alka ise Kokila gittikten sonra Raşi’ye Kokila meselesini bir an halletmesini, aksi takdirde bebeği Golu’yu da alıp gideceğini söyler. Masum 193. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 2 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 194. Bölüm özeti)


Masum 3 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 195. Bölüm özeti)


Masum 4 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 196. Bölüm özeti)


Masum 5 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 197. Bölüm özeti)


Masum 6 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 198. Bölüm özeti)


Masum 193. Bölüm özeti (1 Ekim Perşembe Özeti) burada sona erdi. Sitemizde yazılan ve bu bölümden sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu