Dizi Özet

Masum 196. Bölüm Özeti 4 Ekim Raşi Evden Gider

Masum 196. bölüm özeti 4 Ekim. Raşi Gopi’nin ikazlarından sıkıldığı için evden gidecek . İşte Masum 196. bölüm özeti!

Masum 196 bölüm; Raşi ile Urmila’nın konuşması ile başlar. Urmila evde kimseye görünmeden pazara gelmesini ister. Raşi de evde herkesin odasında dinlendiğini, çaktırmadan çıkıp geleceğini söyler.

Masum 196. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi odasından çıkıp etrafa bakar. Ortalıkta kimsecikler yoktur. Gizlice evden çıkmanın tam zamanı olduğunu düşünüp, kapıya doğru ilerler. Raşi dış kapıyı açtığı sırada arkasında bir ses;

“Nereye gidiyorsun Raşi!” (Masum 196) Kokila Modi

Elbette Raşi’yi durduran kişi Kokila Modi’den başkası değildir. Raşi Kokila’ya yakalandığı için panikler. Aklına gelen ilk yalanı uydurur. “Yengeciğim! Bazı ihtiyaçlarım için alış verişe gidiyorum” der. Masum 196. bölüm özeti devam ediyor.

Kokila ise henüz yeni hamile olduğunu, bu sebeple Raşi’nin tek başına dışarı gitmesine müsade etmez. Yanında geleceğini söyler. Uyanık Raşi de hemen midesinin bulandığını ve yürüyecek hali kalmadığını söyleyip, odasına gitmek ister. Kokila ise ne kadar iyi niyetli. Raşi’ye aynen şunları der.

“Raşi sen ne alacaksan söyle bana. Ben dışarıdan aldırıp getireyim” (Masum 196 Özeti) Kokila Modi

Masum 196 - Raşi Evden Çıkarken Yakalanır
Masum 196 – Raşi Evden Çıkarken Yakalanır

Raşi ise ertesi gün kendisi alacağını söyleyip oradan uzaklaşır. Raşi hemen odasına gidip Urmila’yı son olaydan haberdar edip, gelemeyeceğini söyler. Urmila ise bir yolunu bulup çıkmasını istese de Raşi bu defa Modi konağına annesi Urmila’nın gelmesini ister. (Lakin geçen gün Kokila Urmila’yı evden kovmuş, bir daha içeri girmesini yasaklamıştı.) Urmila kızı Raşi’ye bu durumu hatırlatır. Raşi de gizlice ve kılık değiştirerek gelmesini ister. Urmila da kabul eder.

Modi ailesi yemek masasındayken bir tuhaf ses gelir. Tavuk sesine benzemesi Kokila’nın şüphelenmesine yol açar. Zira kendi bahçelerinde tavuk olmadığı için Kokila “bu ses de ne? Gidip bakayım ” der. Raşi ise annesi Urmila’nın geldiğini anlar ve hemen kusma numarası yapıp dikkatleri bir anda üzerine toplar.

Raşi koşarak odasına kusmaya gidiyor gibi yapıp annesine yardım eder. Urmila pencereden Raşi’nin odasına girer. Artık Urmila Modi konağındadır. Urmila Raşi’nin altınlarını değiştirmeye geldiği için Urmila hemen Raşi’nin altınları sakladığı dolabı açmaya çalışır. Urmila dolabı açarken bir anda geriye düşer.

Masum 196 Özeti - Urmila Altınları görür
Masum 196 Özeti – Urmila Altınları görür

Raşi kendisine hediye edilen altınları tek tek gösterir. Urmila’nın gözleri altınları görünce ışıl ışıl olur. Kokila ise yemek masasından kalkar. Raşi’ye ilaç vermeye gelir. Urmila yatağın altına saklanır. Kokila yatağın üzerinde altın setini görünce şüphelenir. İçeri girer.

Kokila Raşi’nin altınlarını koyduğu dolabın kilidinin kırılmış olduğunu görünce, altınları kendi odasına götürmeye karar verir. Urmila el çabukluğu ile bir tane altın setini değiştirmeyi başarır. Urmila geldiği yerden tekrar geri gider.

Raşi annesine kolyeleri değiştirdiği için kızar. Hemen Kokila’nın odasına gidip sahte ile gerçeğin yerini değiştirip odadan çıktığında Kokila ile karşılaşır. Kokila Raşi’nin istediği şalı getirdiğini söyler.

Masum 4 Ekim Özeti Raşi’nin Yalanı

4 Ekim Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 196. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Raşi kolyelerini adak olarak tapınağa vermek istemediği için gerçekle sahteleri değiştirmek ister. Ertesi gün Gopi Raşi’nin odasına gidip şal aldığında odanın içinde altın kutusunu görüp Raşi’nin almadığını düşünür. Gopi altın kutusunu alıp arabaya koyar.

Masum 196. bölüm özeti - Falguni ile Daval gene yakınlaşır
Kinjal Falguni ile Daval’ı görür

Falguni meselesin de Kinjal gerçeği öğrense de hala şüpheleri vardır. Falguni Daval’in gömleğine dökülen çayı temizlemesi Kinjal’in hoşuna gitmez.

Modi ailesi tapınağa gider. Din görevlisi bağışlarını sorar. Gopi Raşi’nin vereceği bağış kolyeleri getirir. Raşi kolyenin gerçek olduğunu görünce şok olur. Gopi’ye kolyeleri nereden aldığını sorar. Gopi de dolabın içinde unuttuğunu düşünüp getirdiğini açıklar. Kısaca Raşi sahte mücevher vermek isterken gerçek mücevheri din görevlisine verir. Raşi Urmila’ya başında geçen olayı anlatır. Urmila da altını din görevlisinden çalacağını söyler.

Raşi Modi konağına geldiğinde Gopi’nin altınlarını alıp tapınağa vermesine sinir olur. Hem şansız oluşuna hem de altınlarının gidişine çok üzülür. Mutfakta tatlı yapmak için tencere almak isterken sütü yere döker. Raşi yerdeki sütü temizlerken Kokila gelir. Ancak Kokila yere dökülen sütü göremez.

“Hamileyken yere eğilme diye seni ikaz etmiştim. Neden Meethi’yi çağırmıyorsun” (Masum 4 Ekim Özeti) Kokila Modi

Masum 4 Ekim Özeti - Kokila Raşi'ye Kızar
Kokila Raşi’nin eğilmesine kızar

Deyip, Raşi’ye kızar. Raşi yaptığı tatlıya sütün az kaldığını görünce sütün içine su ekler. Bu suyu kimsenin fark etmeyeceğini düşünür.

Ertesi gün Modi konağında mahallenin kadınları gelir. Kokila neden geldiklerini sorar. Kadınlar da mahalle de düğün olduğunu, davetiye getirdiklerini söyler. Raşi yeni yaptığı tatlıdan kadınlara ikram eder. Kadınlar tatlıyı yer yemez iğrenir. Kadınlar tatlıyı yapan kişi ile dalga geçer.

Kokila Raşi’yi mutfağa götürüp tatlıların tadına bakar. Tatlının koyu olması gerekirken su gibi olduğunu görür. Tadının ise iğrenç olduğunu anlayınca, Raşi’ye kızar. Raşi ise suçu, sütü getiren Ramal’a atar. Ramal’in süte su kattığı için tatlının kötü olduğunu söyler.

Kokila mahallenin kadınlarından özür diler. Sonrasında sütü getiren Ramal’i arayıp, konağa çağırır. Ramal çok geçmeden Modi konağına gelir. Kokila sütün içinden su olduğunu söyler. Ancak Ramal sütünde su olmadığını, üstüne basa basa söyler.

Gopi ise mutfağı temizlerken çöp kutusunu açar. Çöpün içinde saf sütün olduğunu, yerde de süt izleri bulunca olayı çok geçmeden anlar. Gene Raşi yalan söylemiştir. Kokila Ramal’a sattığı sütü gösterse de adam kendi sattığı sütün bu olmadığını söyler. Mahallenin kadınları da sütün içinde suyun olduğunu doğrular.

“Bundan sonra senden süt almayı durduruyorum” (4 Ekim Pazar Masum Özeti) Kokila Modi

4 Ekim Pazar Masum 196 bölüm özeti - Ramal (sütçü) Modi Konağına Gelir
Kokila sütçü Ramal’a kızar

Mahallenin kadınları da Ramal’dan süt almayacaklarını yüzüne söyler. Zavallı adam sinirle Modi konağından ayrılır. Daha sonra kendisine inana ve süte hile katmadığına şahit olan 7-8 kişi ile tekrar Modi konağına gelir. Lakin Kokila gelen adamlara da fırça atar.

Kokila sütçü ile sıkıntı yaşadığı için bahçede inek beslemeye karar verir. Raşi ineği görünce şok olur. Kokila ineği sağmayı bilip bilmediğini sorar. Gopi de sorun olmayacağını söyler. Lakin inek oldukça sinirlidir. Kokila ve Gopi’yi yanına yaklaştırmaz. Raşi dokununca ses etmediğini gören Kokila ineği Raşi’nin sağmasını emreder.

Raşi ineğin sütünü sağlamaya başlar. Gopi ve Kokila oradan ayrılır. Gopi pencereden Raşi’ye bakıp, Raşi’nin sahtekarlıklarına son vermesi için dua eder. Raşi ise annesini arayıp, süt konusunda ki gerçeği Kokila’ya açıklamaktansa ineği sağmayı tercih edeceğini söyler.

Gopi Raşi’ye gerçekleri açıklamasını, kendisi yüzünden bir başka kişi iftiraya uğradığını (sütçü Ramal) söyler. Raşi sinirle odasına gidip Gopi’nin gerçeği söyleme konusunda ki şantajından sıkıldığını söyler. Kıyafetlerini toplayıp aşağıya iner. Jigar ve Kokila Raşi’ye nereye gittiğini sorar. Raşi de aynen şunları söyler

“Annemin bu eve girmesine engel oldunuz. Ben ailemi özledim. Siz onu silmiş olabilirsiniz. Annem defalarca hata yapmış olabilir. Ancak annemi silip atamam” (Masum 195. bölüm özeti) Raşi Modi

Masum 196. bölüm özeti - Raşi Urmila'nın yanına gitmek ister
Raşi annesi Urmila’nın yanına gitmek için Kokila’dan izin ister

Bu sözlerden soran Kokila ve Jigar Raşi’nin gitmesine müsade eder. Raşi izin verilmeyeceğini düşündüğü için Kokila’nın izin vermesine hem şaşırır hem de sevinir. Gopi ise Raşi’nin giderken yemesi için iki elma verir. Raşi de aynen şunları söyler.

“Artık ineği temizlemem ve sütünü sağmam gerekmiyor. Sen ne zaman beni, ben olduğumu kabul edersin. O zaman Modi konağına geri dönerim” (Masum 195 bölüm özeti) Raşi Modi

Bunu duyan Gopi şok olur. (diğerleri bu konuşmayı duymaz) Raşi Urmila’nın evine gelir. Gopi’ye dediklerini duyan Urmila, Raşi’nin aptal olduğunu söyler. Raşi akşam yemeğinde fakir Urmila’nın evinde Çin yemeği ister. Urmila ise ne yapacağını bilemez.

Masum yazı görseli

Kokila Raşi hamileyken onu üzmemeye dikkat etmesini ister. Gopi bu sözlerden sonra Raşi’yi arar. Ancak Raşi Gopi’nin çağrısını meşgule atar. Masum 196. bölüm özeti burada son buldu.

Masum 5 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 197. Bölüm özeti)


Masum 6 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 198. Bölüm özeti)


Masum 7 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 199. Bölüm özeti)


Masum 8 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 200. Bölüm özeti)


Masum 9 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 201. Bölüm özeti)


Masum 196. Bölüm özeti (4 Ekim Pazar Özeti) burada sona erdi. Sitemizde yazılan ve bu bölümden sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu