Dizi Özet

Masum 197. Bölüm Özeti 5 Ekim Yaparsın Aşkım

Masum 197. bölüm özeti 5 Ekim. Raşi hala Urmila’nın evinde. Rajkot yarışmasında Raşi ve Gopi karşı karşıya gelecek. İşte Masum 197. bölüm özeti!

Masum 197 bölüm; Raşi ile Urmila’nın konuşması ile başlar. Raşi Modi konağının lüks ve şatafatına alıştığı için annesinin evine geldiğinde eski yatağını ve perdelerini beğenmez. Hepsinin çok pis olduğunu söyler. Urmila ise sinirle “doğduğun ve bu yaşına kadar büyüdüğün ev burası” der. Ancak Raşi kendi odasını beğenmez. Daval ile Kinjal’in odasında uyumak istediğini söyler.

Masum 197. bölüm özeti Başlıyor!

Kinjal evini devamlı temizlediği için Raşi gidip Kinjal ile Daval’ın odasında uyumak ister. Raşi Kinjal’in kapısını açmak ister. Ancak kapının kilitli olması Raşi’yi durdurur. Raşi sinirle “Bu kapı neden kilitli” der. Urmila ise Raşi devamlı kapıyı kilitlediğini söyler. Tam da bu sırada Kinjal kapıyı açar.

“Evet! Ne istiyorsunuz?” (Masum 197) Kinjal

Masum 197 - Raşi Kinjal'in yatağında yatmak ister
Masum 197 – Raşi Kinjal’in yatağında yatmak ister

Raşi sinirle “yatağınızda uyumak istiyorum ” der. Kinjal “asla” diye yanıt verir. Urmila sinirlenip Kinjal’a bağırır. Bu sırada içeri Daval gelir. Kinjal’i köşeye çekip şunları söyler.

“Kinjal, Raşi hamile ve bir kaç gün için buraya geldi. Lütfen izin ver yatsın” (Masum 197 Özeti) Daval

Bu sözlerden sonra Kinjal sesini çıkartmaz. Daval da kibarca Raşi’ye yataklarında yatabileceğini söyler. Daval ve Kinjal odadan çıkar. Raşi Kinjal’in yatağına uzanır. Urmila’dan taze çerez getirmesini ster. Urmila taze çerez almadığını, evde de olmadığını söyler.

Raşi ise gidip almasını adeta emreder. Urmila sinirle odadan çıkarken, Raşi’nin telefonu çalar. Arayan Gopi’dir. Urmila Raşi’nin kendi evine gelip bela olmasının tek sorumlusu Gopi olduğunu düşünüp, sinirle telefonu meşgule atar. Gidip Gopi ile konuşmaya karar verir.

Masum 197 Özeti - Modi konağının önünde Urmila
Masum 197 Özeti – Modi konağının önünde Urmila

Kokila Urmila’nın konağa girmesini yasakladığı için Urmila arka kapıya gidip tavuk sesi çıkartır. Ancak Gopi sesi duymaz. Bu defa Urmila’nın aklına oyuncak satıcısı gibi bağırmak gelir. Urmila yola çıkıp;

“Kinjal, Raşi hamile ve bir kaç gün için buraya geldi. Lütfen izin ver yatsın” (Masum 197. Bölüm Özeti) Urmila

Dediği sırada mahallenin kadınları oyuncak almaya gelir. Urmila yüzünü kapatıp, kadınları başından kovmak ister. Ancak kadınlar polisi arayacaklarını, insanları kandırdığını söyler.

Masum 197. bölüm özeti - Urmila Gopi'ye kızar
Masum 197. bölüm özeti – Urmila Gopi’ye kızar

Mahallenin kadınları yüzü kapalı kadının (Urmila) kim olduğunu görmek için Urmila’nın yüzünü açmaya çalışır. Çıkan kargaşanın sesini duyan Gopi pencereden baktığında Urmila’yı görür. Hemen yanına gider.

Urmila sinirle Gopi’ye kızar. Raşi’nin evi terk etmesine sebep olduğunu söyler. Gopi ise Raşi’nin hatalarını görmesini sağladığını, yaptığı hataları Kokila’ya söylemediğini açıklar. Bu sırada Kokila Modi konağının güvenlik kamerasından Urmila ve Gopi’nin konuştuğunu görür. Hemen yanlarına gidip Urmila’yı bir daha evinin yakınlarında görmek istemediğini söyler.

Gopi son olaydan dolayı sıkıntı çıkmasın diye Urmila’nın evine gidip Raşi’yi Modi konağına davet eder. Raşi ise yaptığı yanlışları yüzüne vurmamasını söyler. Gopi ise bunu yapamayacağını söyler. Ancak Jigar’ın çok özlediğini dile getirir. Raşi de “beni ben olarak hatalarımla kabul ettiğinde döneceğim” der. Gopi endişeli bir şekilde Modi konağına döner.

Masum 5 Ekim Özeti - Gopi Raşi'nin ayağına gider
Masum 5 Ekim Özeti – Gopi Raşi’nin ayağına gider

Raşi akşam olduğunda da evli olan Kinjal ve Daval’ın odasında uyumak istediğini söyler. Lakin Kinjal buna kesin olarak karşı çıkar. Urmila’nın yanında Raşi sabaha kadar uyuyamaz. Masum 197. bölüm özeti devam ediyor.

Ertesi gün Raşi turşu canı çeker. Mutfakta turşuyu almak istese de uzanamaz. Kinjal turşu şişesini alıp masanın üzerine koyar. Raşi turşuları aldığı sırada mutfak masası kırılır. Raşi suçu Kinjal’in üzerine atar. Ancak Urmila Raşi’nin çenesini kapatmasını ister.

Urmila Raşi’nin düşüncesizce davranmasına kızar. Mutfağını mahvettiğini söyler. Raşi bunu annesinden duyunca şaşırır. Raşi ise “buraya gelmekle hata ettim. Ben gidiyorum” deyip mutfaktan ayrılır. Raşi valizini alıp gitmeye kalkar. Urmila ise şimdi Modi konağına geri dönmen demek, Gopi’nin kazanması almanına geldiğini söyler. Bunu duyan Raşi bir anda durup, annesine hak verir.

Jigar büyük annenin yanına gelir. Rajkot yarışması (yaparsın aşkım programı gibi bir yarışma) olduğunu ve büyük anne ile birlikte katılmak istediğini söyleyip espiri yapar. Kokila yarışmaya Raşi’nin katılmasını ister. Büyük anne Ahem ile Gopi’nin de katılmasını ister. Ahem işleri olduğunu söylese de ısrarlara dayanamaz ve kabul eder.

Jigar, Raşi’yi arayıp Rajkot yarışması hakkında bilgi verir. Raşi çok heyecanlanır. Yarışmada Gopi ile Ahem’in de olduğunu öğrenince, yarışmaya katılmayacağını söyler. Jigar’ın ise canı sıkılır.

5 Ekim Pazartesi Masum 197. bölüm özeti - Rajkot yarışması
5 Ekim Pazartesi Masum 197. bölüm özeti – Rajkot yarışması

Raşi hemen olayı Urmila’ya anlatır. Urmila Raşi’ye “baban gibi salak mısın sen? Ödül 50.000” der.   Raşi annesinden aldığı gazla yarışma yerine gider. Ahem ile Gopi başvuru yaptığı sırada Raşi “bende katılıyorum” der.

Elemeleri tek tek geçen Gopi & Ahem ile Jigar & Raşi çiftleri rakiplerini bir bir eler. Raşi dans gösterisinde Gopi’ye karşı yarışır. Raşi o kadar fazla zıplar ki saresine basıp tam düşecekken, Jigar Raşi’yi düşmeden son anda kurtarır. Sonunda jüri üyelerinin de onayı ile yarışmada iki çift birinci olur.

Masum yazı görseli

Yarışmanın birincileri Ahem & Gopi ile Jigar Raşi olur. Raşi Gopi ile aynı ödülü paylaşmak istemediğini düşünür. Bu sebeple jüri üyesinin verdiği 25.000 para ödülünü reddettiğini açıklar. Herkes şok olur. Masum 197. bölüm özeti burada son buldu.

Masum 6 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 198. Bölüm özeti)


Masum 7 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 199. Bölüm özeti)


Masum 8 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 200. Bölüm özeti)


Masum 9 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 201. Bölüm özeti)


Masum 10 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 202. Bölüm özeti)


Masum 197. Bölüm özeti (5 Ekim Pazartesi Özeti) burada sona erdi. Sitemizde yazılan ve bu bölümden sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu