Dizi Özet

Masum 198. Bölüm Özeti 6 Ekim Gopi Boğulmak Üzere!

Masum 198. bölüm özeti 6 Ekim. Gopi Ganj Nehrindeki dini kutlamalar sırasında kaybolacak. Raşi konağa dönecek. İşte Masum 198. bölüm özeti!

Masum 198 bölüm; Yarışma komisyonu kazanan yarışmacıları açıklaması ile bölü başlar. Raşi kabul etmediğini, para ödülünü Gopi’ye verilmesini ister. Bunu duyan herkes şok olur. Özellikle 25.000 para ödülünü reddettiği için Urmila sinirlenir.

Masum 198. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi Gopi ile aynı seviyede olmayı kaldıramaz. Sinirle sahneyi terk eder. Gopi ise zavallım. Hemen Raşi’nin arkasından koşup Raşi’ye dışarıda yetişir. Kokila ise Raşi’nin bu tavırlarını görünce “Bu kız asla değişmeyecek” der. Gopi Raşi’yi yakalayıp şunları söyler.

“Raşi abla! Benimle ödülü paylaşmayı sorun ediyorsan, ben ödülü almak istemiyorum. İçeri girip ödülü sana vermelerini isteyeceğim” (Masum 197) Gopi Modi

Raşi kendisine limon suyu verdiği için herkesin içinde rezil olduğunu, bunu bilerek yaptığını ve itibarini lekelediğini söyler. Gopi ise limon suyuna hiç bir şey katmadığını söylese de Raşi’yi ikna edemez.

Masum 198 - Raşi Gopi'yi tersler
Masum 198 – Raşi Gopi’yi tersler

Raşi sinirle en güzel kıyafeti kendisi giydiğini, en iyi dansı kendisi yaptığını ama basit bir sari giyip yarışmada birinci olduğunu söyleyip, Gopi’ye masum yüzün arkasında yalancı biri olduğunu söyler. Gopi ise bunları kabul etmez.

Büyük anne, Kokila ve Hetal ise Raşi ve Gopi’nin yanına gelir. Her ikisini de tebrik eder. Kokila neden Raşi’ye ödülü reddettiğini sorar. Raşi de alaycı şekilde “Gopi hak etti” der.

Bu sırda Raşi bilekliğinin düştüğünü fark edip arama başlar. Gopi o bilekliği bulur. Raşi kendisine ait olan bilekliği takmasını ister. Eğer bilekliği takmazsa, eve gelmeyi istemediğini anlayacağını söyler. Gopi de yerde bulduğu Raşi’nin bilekliğin takar.

“Raşi yerdeki bilekliği alıp takarsan benim sözümü dinleyeceksin. Benim dürüst olmamı istemeyeceksin!” (Masum 197 Özeti) Raşi Modi

Masum 198 Özeti - Raşi Gopi'yi köşeye sıkıştırır
Masum 198 Özeti – Raşi Gopi’yi köşeye sıkıştırır

Gopi yerdeki bilekliği alıp Raşi’nin yanına gider. Raşi İse artık Gopi benden iyi olmamı istemeyecek düşüncesi ile Kinjal’i arayıp eşyalarını toplamasını ister. Masum 198. bölüm özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Gopi Raşi’nin yanına gelip yerden aldığı bilekliği geri Raşi’ye teslim eder. Gopi doğruluktan ayrılmayacağını söyleyip Raşi ve Urmila’yı şok eder. Raşi Modi konağına dönmekten son anda vaz geçer. Kinjal ise bu duruma sinir olur. O sinirle Raşi’ye “yoksa Modi konağında kovuldun mu sen” der. Raşi sinirle odasına gider.

Ertesi gün Jigar Hindistan da kurtlanan dini bir tören olan “Allahabad Kumbh” kutlamalarına Raşi’nin gelmesini ister. Raşi yarışma sırasında ayağını burktuğu için gelemeyeceğini söyler. Zavallı Jigar doktora götürmek ister. Lakin Raşi Jigar’a işe gitmesini ağrısının hafiflediğini söyler.

Gopi büyük annenin odasında Meera ile ziyarette gelir. Büyük anne de Kinjal’in küçükken giydiği kıyafetleri sandıktan çıkartır. Bu sırada Meera uyuyakalır. Meera’yı büyük annenin yatağına koyar. Masum 198. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 198. Bölüm Özeti - Meera yatağın kenarın daki Sandığın içinde
Masum 198. Bölüm Özeti – Meera yatağın kenarın daki Sandığın içinde

Kokila, Meera’nın uyuduğu için odadan çıkarlar. Meera ise uyanıp, etrafında döndüğü sırada yandaki sandığın içine düşer. Modi konağının hanımları geri geldiklerinde Meera’yı yerinde bulamazlar. Panik içinde konakta bebeği aramaya başlarlar

Raşi Jigar’ı arayıp, dini tören hakkında konuşmak ister. Ancak Jigar Meera’nın kayıp olduğunu polisi araması gerektiği için telefonu kapatması gerektiğini söyler. Raşi korku ile Modi konağına gelir. Raşi de Meera’yı aramaya başlar. Çok geçmeden Meera’yı sandığın içinde bulurlar.

Jigar Raşi’nin ayağının burkulma olayını hatırlayıp ayağının iyi göründüğünü söyler. Raşi panikle geldiği için söylediği yalanı unuttuğu için hemen yeni bir yalan söyler.

“Evet! ayağım eskisinden daha iyi” (Masum 198. bölüm özeti) Raşi Modi

Jigar da hemen akabinde Ganj nehrinde kutlanacak dini törene gelebileceğini söyler. Raşi ise ne diyeceğini bilemez.

6 Ekim Salı Masum Özeti - Modi Ailesi Ganj Nehrine Gelir
6 Ekim Salı Masum Özeti – Modi Ailesi Ganj Nehrine Gelir

Modi ailesi her 12 yılda bir kutlanan dini tören için Ganj nehrinin kenarına gitmeye hazırlanırken, Çirag’ın hasta olduğunu fark ederler. Çirak dışındaki herkes dini törene gitmeye karar verir. Gopi de Raşi’nin geri gelmesine çok mutlu olduğunu söyler.

“Ben senin için gelmedim. Meera için geldim. Dini tören sonunda geri Urmila’nın yanına gideceğim” (Masum 6 Ekim Özeti) Raşi Modi

Bunu duyan Gopi çok üzülür. Raşi geri Urmila’nın evine gitmeden bir şeyler yapması gerektiğini düşünür. Modi ailesi Çirak dışındaki herkes Ganj nehrinin kenarına gider. Masum 198. bölüm özeti devam ediyor.

Jigar ile Raşi pazar yerinde alış veriş yaptığı sırada Raşi alış verişe o kadar dalar ki Jigar’ı kaybeder. Raşi Jigar’ı ararken, deli gibi biri yanına gelip bir önceki dini törende (12 yıl önce) kaybettiği eşi Damayanti diye bağırır. Raşi’nin önünü keser.

“Damayanti sonunda seni buldum. 12 yıl önce seni kaybetmiştim. Canım karım benim” (6 Ekim Salı Masum Özeti) Deli Adam

Masum 6 Ekim Özeti - Raşi Sapıkla karşı karşıya gelir
Masum 6 Ekim Özeti – Raşi Sapıkla karşı karşıya gelir

Raşi git be sapık dese de adam ciddi ciddi karısı olduğunu söyler. Tam da bu sırada Jigar gelir. “O benim eşim. Bir laf daha söylersen seni polise şikayet ederim” Bunu duyan deli hemen ortalıktan kaybolur.

Kinjal ve Urmila dışarıdayken Falguni Daval’ın yanına gelir. Falguni yerdeki su sebebi ile ayağı kayar. Daval da Falguni’yi tutmak isterken ikisi birlikte yatağa düşerler. Tam da bu sırada içeri Kinjal girer. Gördüğü manzara karşısına şok olur.

“Arkadaşız deyip kocama nasıl es sürersin sen” (Masum 198 bölüm özeti) Kinjal

Masum 198 bölüm özeti - Kinjal Falguni'ye tokat atar
Masum 198 bölüm özeti – Kinjal gene yanlış anlar

Deyip Kinjal, Falguni’ye tokat artar. Falguni ise gerçekleri açıklamak isterse de Kinjal buna müsade etmez. Bu arada Gopi kalabalığın arasında kaybolur. Ahem ile Kokila Gopi’yi arasa da bulamaz. Gopi ise kaybolan bir çocuğu ailesinin yanına götürür. Sonunda Kokila ve Ahem Gopi’yi bulur.

Modi ailesi kalabalığın içinde Ganj nehrine doğru giderken, Gopi herksin el ele tutmasını ister. Gopi Ahem’in elinin tutamaz. (Ahem Meera’yı kucağına aldığı için).

Masum yazı görseli

Gopi de yanında ki Raşi’in elini tutmak ister. Ancak Raşi müsade etmez. Tam da bu sırada yoğun kalabalık gelir. Gopi kalabalığın arasında kaybolur. Bir anda kendisini ganj nehrinin derin sularında bulur. Modi ailesi yeniden Gopi’yi aramaya başlar. Sizce Gopi’yi bulabilecekler mi? Masum 198. bölüm özeti burada son buldu.

Masum 7 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 199. Bölüm özeti)


Masum 8 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 200. Bölüm özeti)


Masum 9 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 201. Bölüm özeti)


Masum 10 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 202. Bölüm özeti)


Masum 11 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 203. Bölüm özeti)


Masum 198. Bölüm özeti (6 Ekim Salı Özeti) burada sona erdi. Sitemizde yazılan ve bu bölümden sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu