Dizi Özet

Masum 199. Bölüm Özeti 7 Ekim Yeni Komşu Nikki

Masum 199. bölüm özeti 7 Ekim. Raşi Gopi’yi kurtaracak. Modi konağına Nikki isimli yeni komşu gelecek. İşte Masum 199. bölüm özeti!

Masum 199 bölüm; Raşi Gopi’nin boynunda olması gereken kolyeyi görmesi ile başlar. Raşi “Kolye buradaysa Gopi nerede” diye düşünmeye başlar. Tam da bu sırada Gopi’yi çok uzakta nehrin içinde boğulmak üzere olduğunu görür. Raşi Gopi’nin yanına gitmek istese de suyun derin olması Raşi’nin Gopi’ye ulaşmasına engel olur.

Masum 199. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi sudan çıkıp Gopi’yi kurtaracak bir ip bulur. Yeniden suyun içine dalıp, Elindeki ipi Gopi’ye atar. Gopi zorda olsa Raşi’nin uzattığı ipi yakalamayı başarır. Kısaca Gopi’nin hayatını Raşi kurtarır. Gopi sudan çıktıktan sonra Raşi’ye şunları söyler.

“Beni neden kurtardın? Beni sevmiyor, hatta nefret ediyordun. Şimdi hayatımı neden kurtardın Raşi abla!” (Masum 199) Gopi Modi

Raşi ise ölmesine izin vermeyeceğini, buna göz yummayacağını söylemesi Gopi için yeterli bir cevap olmaz. Raşi bu defa kalabalığın içinde elini tutmadığını, dolayısı ile başına gelen olaydan sorumlu olduğu için kurtardığını söyler. Gopi ile Raşi birbirine sarılır. Gopi’nin ise aklında tek soru Raşi’nin Modi konağına gelip gelmeyeceğidir. Raşi de şöyle der.

“Tabi ki geleceğim. Zira seni kurtardığımı millete kim söyleyecek.” (Masum 199 Özeti) Raşi Modi

Masum 199 - Raşi Gopi'yi kurtarır
Masum 199 – Raşi Gopi’yi kurtarır

İkiliyi uzakta gören Jigar ve Ahem, Gopi ve Raşi’nin yanına gelir. Ahem Gopi’yi doktora getirmek istese de Gopi iyi olduğunu söyler. Kendisini Raşi’nin kurtardığını açıklar.

Bu sırada deli adam da gerçek karısı ile birlikte gelip Raşi’den özür diler. Jigar da Raşi’nin yanına yaklaşıp, adeta ben buradayım imajı verir. Modi ailesi 12 yılda bir gerçekleşen dini törenlerini yerine getirir.

Gelelim Daval ve Kinjal meselesine. Kinjal Falguni ile Daval’ı yan yana görüp yanlış anladığı için tokat atması, Daval’ı çileden çıkartır. Daval karşısı Kinjal’e kıskançlıklarına son vermesini ister. Kinjal de “gördüğüm manzara her şeyi açıklıyor” der. Daval bir kaza olduğunu ve birlikte düştüklerini söyler.

“Ben Falguni sayesinde sana aşkımı itiraf ettim. Sende bana aynı şekilde Falguni’nin yardımları ile birbirimize karşı duygularımızı ifade ettik. Ancak şu an sen ona tokat attın.” (Masum 199. bölüm özeti) Daval

Bu sözlerden sonra Kinjal, yaptığının hata olduğunu hisseder. Daval ise sinirle odayı terk eder.

Gopi Raşi’nin odasına gelir. Raşi zamanla hata yaptığını kabul eder. Bundan sonra hata yapmamaya özen göstereceğini ama son sütçü olayını unutmasını ister. Gopi de tekrarı olmamak şartı ile unutacağını söyler. Kısaca Raşi Gopi gibi iyi olmaya karar verir.

Kokila dışarıda çiçeklere su döktüğü sırada kamyon sesi duyar. Dış kapıya çıktığında, yeni komşularının eşyaları gelmiştir. Ancak eşyalar o kadar fazla olunca, kamyon yolu kapatmak zorunda kalmıştır.

Masum 199 Özeti - Kokila yeni Komşuların eşyasını görür
Masum 199 Özeti – Kokila yeni Komşuların eşyasını görür

Kokila araba çıkacağını, kamyonu kenara çekmesini istese taşımacılık şirketi görevlileri eşyaları çoktan yere indirdiği için kamyonu hemen çekemeyeceklerini söyler.

Ahem ve Jigar yeni dosya hakkında konuşarak arabanın önüne gelir. Dış kapının eşya ve kamyonlarla kapalı olduğunu görünce, işe gidemeyeceklerini anlayıp, bir süre evden çalışmaya karar verirler. Kokila ise şunları söyler.

“Umarım bu gelen komşu iyi olur. Zira bir tarafta Savitha diğer tarafta çekilmezi biri gelirse…” (Masum 7 Ekim Özeti) Kokila Modi

Deyip adeta dua eder. Raşi de yeni gelen kiracının eşyalarına baktığı sırada bir kutu pahalı bayan ayakkabılarının düştüğünü görür. Hem pahalı hem de ayakkabının fazla olması Raşi’nin dikkatinden kaçmaz. Hemen durumu Urmila’ya haber verir.

Ertesi gün bayan doktor Raşi’yi kontrole gelir. Raşi oldukça şaşırsa da doktor rutin bir kontrol olduğunu söyler. Bayan doktor Raşi’yi muayene ettikten sonra bebeğin sağlığının iyi olduğunu ancak hareketsiz kalmamasını ister.

“Doktor hanım Raşi yemek pişirme gibi yorucu olmayan ev işleri yapabilir mi?” (7 Ekim Çarşamba Masum Özeti) Kokila Modi

Masum 199. bölüm özeti - doktor Raşi'yi muayene eder
Doktor Raşi’yi muayene eder – Masum 199

Diye sorar. Doktor ise Raşi’nin ufak tefek temizlik dahi yapabileceğini, tek şartı kesinlikle ağır kaldırmaması gerektiğini söyler. Bulunduğu ay itibari ile kan dolaşımı aktif olması için Raşi’nin devamlı hareket halinde kalmasını ister. Masum 199. bölüm özeti kaldığı yerden devam ediyor.

Daval Kinjal’e taş gibi küs. Kinjal bu küslüğü sonlandırmak için Daval’ın en sevdiği tatlıyı yapıp önüne getirir. Ancak Daval tek kelam dahi etmeden evden çıkar.

Ahem ile Jigar kriket oynamaya başlar. Her ikisi de birbirlerine yeneceğini söyler. Ahem topu atar. Jigar da elindeki kriket sopası ile topa vurur. Top o kadar uzağa gider ki sonunda yeni gelen komşuları Nikki’nin süt tenceresinin içine düşer. Nikki’nin eli yüzü bir anda süt olur.

Ahem ve Jigar da hemen topun gittiği yere giderler. Eli yüzü süt olmuş modern giyimli bir bayanla karşılaşırlar. Jigar kendi hatası olduğunu söyleyip özür diler. Nikki de sorun olmadığını söyler. Bu sırada çıkan sese evin kadınları da gelir.

Masum 7 Ekim Özeti - Modiler ile Nikki Tanışır
Modi ailesi yeni komşuları Nikki ile tanışır

Kokila modern giyimli kadına kim olduğunu sorar. Kadın da aslen Mumbaili olduğunu, adının ise Nikki olduğunu söyler. Ancak Nikki’nin aksanı havalıyım imajı verir.

Daval’ın küs gitmesi Kinjal’ın canını sıkar. Mutfakta yemek yapıp kafa dağıtmak isterken, Urmila gelip Kinjal ile alay eder. Lakin Kinjal, Urmila ne derse desin karşılık olarak tamam demesi Urmila’nın bile şaşırmasına neden olur.

Nikki Modi konağına gider. Gopi Nikki’nin dökülen sütüne karşılık hem şekler hem de süt verir. yeni komşu Gopi’ye teşekkür eder. Yeni komşu Modi konağında ki eşyaların paralel olmadığını söyler. Kısaca Nikki simetri hastasıdır.

Akşam olduğunda Daval dışarıda ki depoya uyumaya gider. Mahalle sakinleri Daval’ın depoda yattığını görünce hemen çekiştirmeye başlar.

Kokila Nikki’nin otoparkı kendi isteğine göre kullanmasına sinir olur. Nikki mahallenin bayanları ile tanışmak için partiye davet eder.

7 Ekim Çarşamba Masum Özeti - Nikki'ye komşu ziyareti
Nikki Modi Konağında – Masum 199 Özeti

Nikki kendi evinde misafirlere hizmet edeceği sırada ayağı masaya çarpar. Amerika’dan aldığı kremi ayağına Savitha’nın sürtmesini ister. Savitha ise istemeye istemeye kremi sürer. Kokila ise ilginç tavırları olan Nikki’den şüphelenmeye başlar.

Gopi odasında bileziklerini taktığı sırada cam bilezikler kırılıp kolunu kanatır. Ahem de kendisine vazife bilip, Gopi’ye bilezik almaya gider. Aynı alış veriş mağazasında Jigar ile karşılaşır. Ahem Jigar’a “burada ne yapıyorsun Jigar” der. Jigar da Raşi için bebek resmi alacağını söyler. Ahem Gopi için güzel bir bilezik alır. Jigar da mavi gözlü güzel bir bebek resmi bulur.

Bu sırada Nikki’nin de aynı mağazada olduğunu gören Jigar, Nikki’nin yanına gidip alacakları konusunda fikir verir. Nikki de teşekkür edip Jigar’a sarılır. Bu anları Ahem görür.

Ahem Gopi’ye aldığı bilezikleri, eskisinin yerine koyar. Gopi görünce çok mutlu olup Ahem’e teşekkür eder. Jigar da bebek resmi zannettiği ama mağazada Nikki’nin posteri ile karışan resmi Raşi’ye getirir. Masum 199 bölüm özeti devam ediyor.

Raşi hediyeyi paketinden çıkarttığında karşısında Nikki’nin posterini görünce şok olur. Jigar da mağazada karışmış olabileceğini söyleyip, Nikki’nin yanına gider. Nikki de aynı durumu fark ettiği için Jigar ile Nikki mango ağacının yanında karşılaşır.

Masum 199 bölüm özeti - Nikki tüm mangoları toplar
Nikki tüm mangoları sepetine toplar – Masum 199 bölüm özeti

İkili posterleri değiştirir. Nikki mangoları görünce Jigar’dan almak için izin ister. Jigar gittikten sonra Nikki ağaçtaki ne kadar Mango varsa hepsini Meethi’ye toplatır. Bu durumu fark eden Kokila Nikki’ye kızmak ister. Lakin Nikki mangoları Jigar alabileceğini söylemesi üzerine aldığını söyler. Kokila Jigar’a kızar. Jigar ise tüm ağacı toplamasını istemediğini, sadece almak için izin istediği söyler.

Raşi her ne kadar Gopi’ye iyi olacağını söylese de yine annesi Urmila ile herkesi çekiştirmesini Gopi duyar. Gopi hemen odadan çıkar. Raşi de Kokila’ya söyleyecek diye korkar. Masum 199. bölüm özeti devam ediyor.

Gopi ise duyduklarını Kokila’ya söylemek yerine, Raşi’nin resim olayını duyduğu için aynı mağazadan aynı resmi sipariş eder. Jigar da Nikki’den posteri alınca iki resim yan yana gelmesi, “bu bebek yoksa ikiz mi olacak” diye espiri yaparlar.

Masum yazı görseli

Nikki sabah topladığı mangoları turşu haline getirip, Modi konağına gelir. Kokila’ya zorla yedirmeye çalışır. Kokila sonunda tadına bakıp iyi olduğunu söyler. Bu sırada yeni komşu Nikki simetri hastası olduğu için Kokila’nın bindisini (kafasının ortasındaki süs) düzeltmek ister. Lakin Kokila buna müsade etmez. Masum 199. bölüm özeti burada son buldu.

Masum 8 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 200. Bölüm özeti)


Masum 9 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 201. Bölüm özeti)


Masum 10 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 202. Bölüm özeti)


Masum 11 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 203. Bölüm özeti)


Masum 12 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 204. Bölüm özeti)


Masum 199. Bölüm özeti (7 Ekim Çarşamba Özeti) burada sona erdi. Sitemizde yazılan ve bu bölümden sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu