Dizi Özet

Masum 200. Bölüm Özeti 8 Ekim Dedektif Kokila

Masum 200. bölüm özeti 8 Ekim. Kokila Nikki ile tartışacak. Tapınak da Kokila’nın kafasına Hindistan cevizi atılacak. İşte Masum 200. bölüm özeti!

Masum 200 bölüm; Nikki ile Kokila’nın konuşması ile başlar. Nikki Kokila’nın bindisini (alnındaki süs) düzeltmek ister. Lakin Kokila sert bir dille Nikki’yi ikaz eder. Nikki ise Kokila’nın o kadar laf demesine aldırış etmez. Gülerek Modi konağından ayrılır.

Masum 200. bölüm özeti Başlıyor!

Kinjal Daval’ın iş yerine gitse de istediği karşılığı bulamadığı için sinirle eve gelir. Urmila ise Daval’ın gönlünü alamadığı için dalga geçer. Urmila Kinjal’den yeni yemek yapılmasını ister. Kinjal de “zıkkım ye” der.

“Sana bir ders vermenin zamanı geldi anlaşılan Kinjal” (Masum 200) Urmila

Diyerek içinden düşünür. Hemen Urmila yaşadığı son olayları (Kinjal’in Falguni’ye tokat atmasını v.s) hepsini tek tek Raşi’ye anlatır. Anne kız Kinjal’i çekiştirirken, Kokila sinirle gelip Raşi’nin iş yaparken telefonla konuşmaması konusunda ikaz eder.

Kokila Nikki’ye yardım için kısa süreliğine Meethi’yi gönderse de Nikki çamaşırlarını bile Meethi’ye yıkatır. Kokila bunu fark edip, Meethi’ye şunları söyler.

“Meethi iyilik için yapıyor olabilirsin. Lakin kısa süreliğine gönderdiğimiz Nikki’nin işlerini yaparken asıl işini unuttun.” (Masum 200 Özeti) Kokila Modi

Masum 200 - Kokila Meethi'yi çağırır
Masum 200 – Kokila Meethi’yi çağırır

Nikki de bu konuşmalara şahit olur. Kokila Meethi’nin artık asıl işine döneceğini Nikki’nin yüzüne söyler.  Kinjal kocası Daval ile konuşmak ister. Lakin Daval gene sus pus olması karşısında Kinjal’in de sabrı taşar.

“Nereye kadar benimle konuşmayacaksın Daval!” (Masum 200. Bölüm Özeti) Kinjal

Daval ise evlilik de en temel şeyin güven olduğunu, dün Falguni’ye karşı yaptıklarını, yarın bir başkasına yapabilirsin deyip sinirle Daval odadan çıkarken, ikilinin hala küs olduğunu öğrenen Urmila’nın ise yüzünde gülücükler saçılır.

Masum 200 Özeti - Urmila Kinjal'in kavgalı olmasına sevinir
Masum 200 Özeti – Urmila Kinjal’in kavgalı olmasına sevinir

Raşi temizlik yaptığı kovayı Kokila’nın odasında unutur. Kokila suya bakmadan yüzünü yıkar. Suyun temizlik için kullanıldığını anlayınca, Raşi’ye ağzına geleni söyler. Raşi de hatasını kabul eder.

Masum 200. Bölüm Özeti

8 Ekim Perşembe günü Kanal 7 ekranlarına gelmesişni beklediğimiz Masum 200. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Raşi kendisine fırça atan Kokila’nın yaptıklarını Urmila’ya anlatıp, kendisini savunması için Modi konağına gelmesini ister. Kokila da dışarıda ki satıcıdan güzel çiçekler alır. Nikki de benzer bitkileri satın alır.

Nikki kendi bahçesinin az güneş aldığı düşünüp, kendi aldığı çiçekleri de Modi konağının bahçesine getirir. Bu esnada Kokila’ın çok önemsediği çiçek yere düşer. Saksı da kırılır. Nikki’nin ise haber dahi olmaz.

Masum 200. bölüm özeti - Kokila'nıon çiçeği
Masum 200. bölüm özeti – Kokila’nıon çiçeği

Urmila Kinjal’e ders vermek için Daval’ın yemeğini getirir. Kinajal’in getirdiği yemeğin yüzüne dahi bakmaz. Kinjal Urmila’ya neden yaptığını sorar.

“Daval uzun zamandır beni dinlemiyor. Ancak şimdi dinleyecektir. Bunu duyan Kinjal sinir olur. “(Masum 8 Ekim Özeti) Urmila

Kokila kendi bahçesini Nikki’nin kendince kullandığını görünce sinirlenir. Üstüne bir de çok sevdiği Tulsi bitkisinin kırdığını görünce Kokila ağzına geleni Nikki’ye söyler. Sonunda ise şu sözle konuşmayı tamamlar.

Sen bir Modi değilsin. Sadece bizim komşumuzsun. Sınırında kal ve Haddini bil! (8 Eki,m Perşembe Masum Özeti) Kokila Modi

8 Ekim Perşembe Masum Özeti

Nikki ise güler yüzünden eser kalmaz. Mahallenin diğer sakinleri de Nikki’nin nasıl biri olduğunu Kokila sayesinde öğrenmiş olur. Savitha ile beraberindekiler tapınak da yapılacak puja töreni için para ister. Kokila da herkesin içinde para verir.

Herkesi gittikten sonra Nikki, kendisini herkesin içinde rezil eden ve bağıran Kokila’dan intikam alacağına yemin eder. Masum 200. bölüm özeti devam ediyor.

Kokila mutfakta herkesin yapacağı işi organize eder. Raşi geç geldiği için Raşi’nin yere paspas yapmasını ister. Raşi, Kokila’nın verdiği işi sevmediği gibi bir de sinir olur.

Masum 8 Ekim Özeti

Modi ailesinin bayanların tam kadro tapınak da ki puja için giderler. Nikki de Kokila’ya dersini vermek, herkesin içinde rezil etmek için tapınağa gider. Mahallenin kadınları Nikki’yi görünce gülmeye başlar. Nikki kadınların konuşmalarına kulak misafiri olur. Kokila’nın kendisini rezil ettiğin duyar.

“Yemin ederim ki Kokila’yı herkesin için de rezil edeceğim” 8 Ekim Masum 200 bölüm özeti Nikki

Masum 8 Ekim Özeti (200 bölüm)
Masum 8 Ekim Özeti (200 bölüm)

Savitha da tapınağa gelir. Lakin Nikki’nin yüzüne bile bakmaz. Zira Kokila’nın Nikki hakkında ki tespitleri, Savitha’yı da Nikki’den uzaklaştırmıştır.

Puja için hem Sabitha hem de Modi ailesi özel bir tatlı getirir (mısır ve buğday unu ile yapılan) Savitha kendisinin getirdiği tatlının güzel olduğunu göstermek için Gopi’nin getirdiği tatlının içine un kadar.  Masum 200. bölüm özeti devam ediyor.

Din görevlisi tatlının örtüsünü kaldırdığını şok olur. Kokila ve Modi ailesi herkesin içinde rezil olsa da tatlının içine konan unun içinde yüzük bulur. Kadınlardan birisi yüzüğün sahibinin Savitha olduğunu söyler. Savitha şok olur. Tabi Kokila Savitha’ya demediğini bırakmaz.

Gopi Meera’yı sakinleştirmek için dışarı çıktığı sırada Hindistan cevizinin düşmek üzere olduğunu görüp Gopi ve Meera’yı kurtar. Poja yeniden başlar. Kokila’nın kafasına pojanın tam ortasında Kokila’ın kafasına kadınlardan birisi Hindistan cevizi atar.

Kadınlar kendi tepsilerinde Hindistan cevizinin olduğunu ama sadece Gopi’nin olmadığını söyleyip suçu Gopi’nin üzerine atmak isterler. Gopi ise öyle bir şey yapmadığını ağlayarak dile getirir.

“Benim başıma gelinim Hindistan cevizini atmadığını çok iyi biliyorum kızım” (Masum 200 bölüm özeti) Kokila Modi

8 Ekim Masum 200 bölüm özeti

Bu sözlerden sonra Kokila kafasına gelen Hindistan cevizinde dikkatini bir şey çeker. Dikkatle Hindistan cevizine bakıp kimseye bir şey demez.

Kokila’nın kafasına bunu atmak isteyen üç kişi var. Birincisi Urmila. Raşi’ye kızdığı için intikam almaya gelmiştir. İkincisi Savitha. Savitha’nın foyasını herkesin içinde çıkartmıştır. Üçüncüsü de  Nikki Kokila’dan intikam almak için pojaya katılmıştır.

Kokila kafasında bunları düşündükten sonra o anı hatırlamaya çalışır. Hindistan cevizinin geldiği açıyı düşünüp, ilk olarka Urmila daha sonra Raşi en sonda Savitha’yı herkesin içinde sorgular. Savitha suçu birilerine atma konusunda oldukça istekli olması, Kokila’nın gözünden kaçmaz.

Masum yazı görseli

Kokila Hindistan cevizinin içinde kendisinin kafasına atanın takma tırnağı kaldığını gösterir. Nikki ve Savitha şok olur. Sizce Kokila’nın kafasına Hindistan cevizini kim atmıştır? Yorumlarınızı bekliyor olacağım. Masum 200. bölüm özeti burada biter.


Masum 9 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 201. Bölüm özeti)


Masum 10 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 202. Bölüm özeti)


Masum 11 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 203. Bölüm özeti)


Masum 12 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 204. Bölüm özeti)


Masum 13 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 205. Bölüm özeti)


Masum 200. Bölüm özeti (8 Ekim Perşembe Özeti) burada sona erdi. Sitemizde yazılan ve bu bölümden sonraki Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu