Dizi Özet

Masum 204. Bölüm Özeti 12 Ekim Gopi’nin Ağzına Bant

Masum 204. bölüm özeti 12 Ekim. Raşi, Gopi ile Kokila’nın arasını açmak için plan yapacak. Kokila Gopi’ye ceza verecek. İşte Masum 204. bölüm özeti!

Masum 204 bölüm; Raşi ile Urmila’nın planı Gopi’yi rezil etmek. Bu sebeple Raşi bir anda taraf değiştirip, Kokila’nın gözünde yerle bir olan Gopi’nin itibarini temelli yok etmek için Urmila kızına yeni bir plandan bahseder.

Raşi de planı uygular. Kokila ilacı sorduğunda Gopi aradığını ama bulamadığını söyler. Raşi de yalandan destek verir. Ancak Kokila Gopi’ye  “Sevgili annesi ile konuştuğu için ilacı aramaya vakti olmamıştır” der. Kokila Gopi’nin Urmila ile devamlı konuştuğunu söyleyip adeta işleri savsakladığını söylemeye çalışır. Oysa gerçek Gopi dışarıda Urmila’ya benzeyen birisi ile konuşur.

Masum 204. bölüm özeti Başlıyor!

Gerçek olay ise Gopi gerçekten ilacı arasa da bulamadığı, Raşi ise araya gidip oyun yapmasından dolayı Kokila Gopi’ye kızar. Gopi iki göz iki çeşme ağlar. Gopi ne dese Kokila’yı ikna edemez. Çaresiz kalan Gopi iki göz iki çeşme ağlar.

“Anne Gopi’nin göz yaşlarını gördüğümde o kadar mutlu olduk ki anlatamam” (Masum 204) Raşi Modi

Raşi annesini arayıp Kokila’nın Gopi’ye kızdıktan sonra ne hissettiğini söyler. Urmila da planı işe yaradığını Gopi’yi daha da rezil etmek için yeni bir plan yapmaları gerektiğini söyler.

Raşi dışarıda Gopi’nin konuştuğu kadını Urmila’nın nereden bulduğunu sorar. Urmila da sütçünün karısı olduğunu, eğer dediklerini yaparsa mahallesindeki herkes kendisinden süt alacağını söyleyerek ikna ettiğini açıklar.

Masum 204 Gopi derin düşüncelere dalar
Masum 204 Gopi derin düşüncelere dalar

Raşi mutfağa gider. Gopi’nin soğan doğrarken gözlerinin yaşardığını görür. Tam da bu sırada Ahem’in içeri girdiğini görünce, hemen Ahem’i etkilemek, Kokila’ya karşı tavır almasını sağlamak için yalandan Jigar ile konuşuyor gibi yapıp şunları söyler.

“Jigar ne kadar üzülüyorum Gopi’nin haline. Kokila yengem hep yanlış anlıyor. Hemen Gopi’ye kızıyor. Sadece kızmakla kalmıyor. Bir de alay ediyor.” (Masum 204 Özeti) Raşi Modi

Ahem Raşi’nin telefonla konuşmalarına kulak misafiri olur. Raşi de telefon konuşmasını bitti gibi gösterip Ahem’i görür. Ahem’e dönüp “konuştuklarımı dudun mu Ahem ” der. Ahem de her şeyi duyduğunu söyler. Raşi Ahem’i Kokila’ya karşı doldurur.

Raşi bir anda kendince plan yaptığını Urmila ile paylaşır. Urmila ise aynen şu ifadeyi kullanır.

“Aferin. Bak şimdi benim kızım olduğunu kanıtlamaya başladın! Acaba Ahem ne zaman gidip Kokila ile konuşacak” (Masum 204. bölüm özeti) Urmila

Masum 204 Özeti - Kokila Gopi'ye kızar
Masum 204 Özeti – Kokila Gopi’ye kızar

Akşam olduğun da Modi ailesi yemek masasında toplanır. Gopi Kokila’ya körili yemek vermek ister. Lakin Kokila Gopi’nin verdiği yemeği kabul etmez. Raşi de Ahem’i kışkırtıp Kokila’nın Gopi’ye eziyet ettiğine ima eder. Raşi kalkıp aynı yemeği Kokila’ya verince Kokila bu defa kabul edince Ahem’in canı sıkılır.

Urmila yemek yaparken Sarala adında bir bayan gelir. Kanada da yaşadığını evlenecek bir erkek bulması halinde onuda Kanada’ya gideceğin zengin olacağı hakkında konuşur. Urmila’nın aklına Daval’ı Kanada’ya götürme fikri gelir. Bu sayede Kinjal’den de kurtulacağını düşünür.

Hetal Kokila’nın odasına gelir. Gopi’nin iyi biri olduğunu hiç bir zaman Modi ailesine bilerek zarar verecek biri olmadığını söyler. Kokila da aynı fikirde olduğunu lakin bugünlerde Gopi’nin değiştiğini söyler. Raşi ise bu konuşmalara kulak misafiri olur. Masum 204. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 12 Ekim Özeti Raşi’nin Planı

Raşi Kokila’nın kıyafetleri katladığını görür. Kokila’nın elinde Meera’nın kıyafeti olduğunu görünce, Raşi hemen eline bir sari alıp Gopi’nin odasına gider. Gopi’ye yeni sari aldığını giymesini ister.

“Moralim çok bozuk Raşi abla. Daha sonra deneyim” (Masum 12 Ekim Özeti) Gopi Modi

Raşi ise ısrar eder. Gopi de ısrara dayanamaz. Raşi’nin verdiği sariyi giymek için odasında ki lavaboya gider. Raşi de Kokila gelmeden yatak da duran Meera’nın etrafına su döker. Kokila geldiğinde Mera’nın altını ıslattığını düşünür. Gopi kıyafeti giyip dışarı çıkar.

Masum 204. bölüm özeti - Gopi Ahem'e engel olur
Masum 204 bölüm özeti – Gopi Ahem’in Kokila ile Konuşmasına engel olur

Kokila Gopi’nin kendisi ile ilgilendiğini hem ev işleri hem de Meera’yı ihmal ettiğini söyler. Lakin Gopi gerçeğin öyle olmadığını söylese de Kokila gene ağzına geleni söyler. Ahem de odanın girişinde Kokila’nın fırça atığına şahit olur. Raşi bir taşla iki kuş vurduğunu düşünür.

Zil çalar gelen doktor Doshi’dir. Kokila doktora neden geldiğini soracakken, Ahem gelip Gopi’nin yukarıda olduğunu söyler. Doktor Gopi’yi muayene edip hafif ateşi olduğunu söyleyip ilaç verir. Kokila Gopi’ye şunları söyler;

“Hastasın madem bana neden haber vermedin?” (12 Ekim Pazartesi Masum Özeti) Kokila Modi

Ahem her ne kadar kendisi durumu fark ettiğini söylese de Kokila sadece kendi bildiğine inanıp, Gopi’nin kendisi ile sıkıntısını paylaşmadığını söyler.

Kokila Gopi’ye üç maymun hikayesi anlatıp ona bir sare verir. Kötü görme, kötü duyma, kötü konuşma olayında bahsedip sareyi neden verdiğini kimseye açıklamamasını, eğer gerçeği açıklarsa ağzına bantla kapatacağını söyler.

Raşi Gopi’nin daha önce giymedi bir sareyi görünce nereden aldığını sorar. Gopi de ise hiç cevap vermez. Raşi bunda şüphelenir. Gop’nin olmadığı bir vakit odasına girer. Gopi’nin saresine yağ döker.

Gopi Kokila’nın verdiği sarenin yerde yağ içinde kaldığını görünce yıkar. Kokila Gopi’nin verdiği sözü tutmadığını, cezası ağzına bant çekmek olduğunu söyler.

Masum yazı görseli

Kokila Gopi’nin ağzına bir bant çeker. Raşi, bu durum karşısında çok mutlu olur. Ahem Gopi’nin maskesini görünce sebebini sorar. Gopi de gerçekleri açıklar. Ahem Kokila ile konuşmak ister. Lakin Gopi buna müsade etmez. Ahem ile Gopi birbirlerine sarılır. Masum 204. bölüm özeti burada son buldu.

Masum 13 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 205. Bölüm özeti)


Masum 14 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 206. Bölüm özeti)


Masum 15 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 207. Bölüm özeti)


Masum 16 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 208. Bölüm özeti)


Masum 17 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 209. Bölüm özeti)


Masum 204. Bölüm özeti (12 Ekim Pazartesi Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu