Dizi Özet

Masum 212. Bölüm Özeti 20 Ekim Bir Musibet Bin Nasihat

Masum 212. bölüm özeti 20 Ekim. Kokika, Daval ile Kinjal’in boşanmak istediğini öğrenecek. Kinjal kaza geçirecek. İşte Masum 212. bölüm özeti!

Masum 212 bölüm; Kokil’nın dekorasyonları kontrol etmesi ile bölüm başlar. Meera büyük annesi Kokila’ya “Mumma” der. Kokila’nın çok hoşuna gider. Jigar Raşi’yi salona getirir. Bu arada geçtiğimiz bölümde zaman ilerlemesi oldu. Raşi hamileliğin 7. ayına geldi.

Hindistan geleneklerinde hamile bayanlara aile büyükleri tarafından altın takılar hediye edilir. Büyük anne de Raşi’ye yakında doğuma gidecek olduğunu söyleyip, bir kaç tane altın takı verir. Kokila Raşi’ye takıları denemesini istese de Raşi sonra deneyeceğini söyleyip Kokila’yı şaşırtır.

Masum 212. bölüm özeti Başlıyor!

Kinjal altınlarını kontrol edip, Raşi’ye hangisini vereceğini düşündüğü sırada Urmila en pahalısını gözüne kestirip, “Raşi bunu çok sever” der. Bu sırada içeri Daval girer. Urmila ikilinin arasını yapmak adına “Bak eşin Raşi için en pahalı takıyı seçmiş” der. Lakin Daval şöyle der.

“Kinjal’e eşim diye hitap etmene gerek yok. Zira yakında boşanacağız” (Masum 212) Daval

Daval adeta ortaya bir bomba atar. O sinirle çıkıp giderken Kinjal de iki göz iki çeşme ağlar. Urmila hemen Raşi’yi arayıp Kinjal ile Daval’ın boşanma da çok kararlı olduğunu, Kinjal giderse ev işlerini kimin yapacağını söyleyip, panik olur. Raşi de bu durumu Urmila’nın sebep olduğunu söyleyip, sorunu Urmila’nın çözmesini ister.

Güzellik uzmanı Raşi’ye makyaj yapmaya gelir. Raşi farklı ve dikkat çekici bir makyaj yapmasını ister. Güzellik uzmanı da farklı bir makyaj yapar. Raşi kendisini aynada gördüğünde şok olur. Zira güzellik uzmanı kendisini cadıya çevirdiğini söyler. Raşi güzellik uzmanını kovar. Gopi Raşi’ye makyaj yapar.

Masum 212 - Meera Raşi'nin Bileziklerini alır
Meera Raşi’nin Bileziklerini alır

Meera Raşi’nin takılarından en gösterişli olanı alır. Raşi takılarının eksik olduğunu fark eder. Meera’nın elinde olduğunu görünce almak ister. Lakin Meera vermek istemez. Raşi sinirlenir. Gopi kendi takılarını Raşi’ye vermek istese de Raşi imitasyon takacağını söyler. Gopi ise bu duruma çok üzülür.

Modi ailesinin kadınları tapınağa gider. Dua ettikten sonra çıkışta yaşlı çift Raşi’yi tebrik ederken çaktırmadan Raşi’nin kolundaki sahte altınları çalar. Yaşlı çift gittikten sonra Kokila ile Raşi durumu fark eder. Lakin altının imitasyon olması Raşi’yi kurtarır.

Daval, Kinjal ve Urmila Modi konağının kapısına gelir. Raşi’nin hamilelik aylarının kutlanacağı törende boşanma konusunun açılmamasını özellikle ister. Kinjal de sinirle “Merak etme” deyip konağa girer.

Masum 20 Ekim Özeti

Urmila içeri girdiğinde Nikki ile Savitha’nın içeri de hediye vermek üzere olduğunu görür. Sinirle Nikki ile Savitha’nın önüne geçer. Jigar Daval’ı yanına çağırır. Bu sırada içeri Kokila’nın annesi Nani girer. Meeti’yi Raşi zannedip şöyle der.

“Kız Raşi 7 aylık hamile gibi durmuyorsun” (Masum 20 Ekim Özeti) Nani

Masum 212 Özeti - Naani Şaşırır
Naani Şaşırır – Masum 212 Özeti

Kokila hemen gelip annesine Meethi olduğunu Raşi karşıda oturduğunu söyler. Kısaca Nani gene her şeyi birbirine karıştırır. Nani sonunda kimin kim olduğunu öğrendikten sonra, Nani pahalı bir mücevher getirip Raşi’ye hediye eder. Diğer misafirler de bir bir altınlarını takar. Bu sırada Urmila’nın güzünde güller açar.

Takılar takıldıktan sonra herkes dans etmeye başlar. Kinjal mutsuz da olsa anı bozmamak adına dans eder. Bu sırada kıyafeti yırtılır. Kokila Gopi’nin sarilerinden birisini almasını ister. Kinjal Gopi’nin sarisine benzeyen mavi bir kıyafet alıp giyer.

Kinjal merdivenlerden inerken Daval Kinjal’in kıyafetini görür. Ancak Kinjal aşağıya inmeden tekrar Gopi’nin odasına gidip kıyafetin çok dar olduğunu söyler.

“Daval oğlum yakında sizin bebekleriniz i de görmek isteriz” (Masum 212 Özeti) Kokila Modi

Kokila’nın bu sözlerinden sonra Daval, Kinjal ile boşanma kararını herkesin içinde söyleme kararı alır. Gopi’nin odasında giyindiğini bildiği için arkası dönük olan Gopi’ye Kinjal zannedip şöyle der.

“Bu rezilliğe bir son vermemiz lazım. Boşanma kararını herkes bilmeli.” (Masum 212. Bölüm Özeti) Daval

Masum 212 bölüm Özeti - Daval'ı Şaşırır

Gopi arkasını dönmeden Daval’ın bu sözlerini dinler. Daval uzaklaştıktan sonra giyinme odasından Kinjal çıkar. Kıyafeti genişlettiğini ve üzerine nasıl olduğun sorar. Gopi iyi olmuş deyip, Daval meselesini açar. Lakin Kinjal olayı anlamaz. Masum 212. bölüm özeti devam etmekte.

Gopi bir an evvel gidip bu duyduklarını Kokila’ya söylemek ister. Kokila’nın çevresinin kalabalık olması bu kadar önemli bir meseleyi söyleyemez. Gopi henüz boşanmayan ama boşanmanın eşiğinde olan Kinjal ile Daval’ın boşanmasını engellemek için bir şeyler yapmayı düşünür.

Büyük anne Raşi’ye ve Gopi’ye arsa tapusu verir. Sıra Kinjal’e gelir. Kinjal de bebeğini dünyaya getirdiğinde elindeki tapuyu vereceğini söyler.

Kinjal gerçekleri açıklamak isterken, Urmila Kinjal’in ağzına laddu tatlısını koyar. Kinjal konuşamaz. Büyük anne de herkesin mutlu olduğu için dua eder. Kinjal bir anda ağlayarak uzaklaşır. Daval Kinjal’in arsından gider.

“Sen haklısın. Herkes bizim geleceğimiz hakkında konuşuyor. Gerçekleri açıklamamız lazım” (20 Ekim Salı Masum Özeti) Kinjal

Masum 20 Ekim Özeti - Kinjal açıklamak ister

Kinjal kararını verdiğini ve bugün annesine durumu söyleyeceğini haber verir. Urmila Kinjal’in kolunda tutup, buna engel olmak istese de başaramaz. Kinjal annesinin yanına gidip bir şey söylemek istediğini dile getirir. Tam da bu sırada Urmila eline tepsi alıp, tepsiye vurup ses çıkartır. Bir anda dikkatleri üzerine çeker.

Urmila bir anda gözler üzerinde olduğunu fark edince, başlar konuşmaya. Kokila’yı över. Sonra Büyük anneyi över. Kısaca dikkatleri dağıtmak için her şeyi yapar. Kinjal herkesin içinde meseleyi söyleyemeyeceğini anlayınca, evine gitmek ister. Daval ve Urmila da Modi konağında ayrılır.

Gopi, Daval ile Kinjal’in boşanma kararı aldığını Kokila’ya söyler. Kokila o hışımla Urmila’nın evine gider. Kokila Urmila’ya ağızına geleni söyler. Urmila da boşanma meselesinin en başından Falguni’ye tokat meselesinden itibaren anlatır.

Bu sırada Pooja gelir. Daval ile internet üzerinden Daval ile evlenme olayını tek tek anlatır. Kokila ve Gopi bu konuşmaları duyunca sinirden delirir. Kokila tüm bunları düzeltmek için Urmila’ya bir gün süre verir. Masum 212. bölüm özeti devam ediyor.

Urmila Daval’ın telefonunun altına seni seviyorum yazılı bir kağıt bırakır. Daval bunu Kinjal’in koyduğunu düşünüp, kavga etmeye başlarlar. Kinjal sinirle evi terk eder. Daval ve Urmila Kinjal’in peşinden gider.

20 Ekim Salı Masum Özeti - (212. bölüm)

İkili yolda da kavga etmeye devam edince, Urmila etraf da kapısı açık polis aracını görür. Aracın içinden gizlice kelepçe alıp, Kinjal ile Daval’ı kelepçeleyip yakında ki motosikletten bozma kamyonete bindirir.

Masum yazı görseli

Urmila sinirle motosikleti kaçırır. Yolda kaza yapar. Kinjal elinden yaralanır. Daval bir an da Kinjal ile ilgilenmeye başlar. Kokila Kinjal’in kaza geçirdiği haberini alır. Kokila Kinjal’i ziyarete gider. Daval’ın ilgilendiğini görünce mutlu olur. Masum 212. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 21 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 213. Bölüm özeti)


Masum 22 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 214. Bölüm özeti)


Masum 23 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 215. Bölüm özeti)


Masum 24 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 216. Bölüm özeti)


Masum 25 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 217. Bölüm özeti)


Masum 212. Bölüm özeti (20 Ekim Salı Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu