Dizi Özet

Masum 213. Bölüm Özeti 21 Ekim Hayaller Amerika Gerçekler Hindistan

Masum 213. bölüm özeti 21 Ekim. Raşi Amerika da doğum yapmak isteyecek. Lakin aksilikler peşini bırakmayacak. İşte Masum 213. bölüm özeti!

Masum 213 bölüm; Gopi Kinjal’in sevdiği yemekleri hazırlaması ile 213. bölüm başlar. Kokila Kinjal ile Daval arasında ki anlaşmazlığın sona erdiğini, bu konuda ki sevincini Gopi ile paylaşır. Gopi de boşanmadıkları için mutlu olduğunu dile getirir.

Hastane de Urmila dişini tedavi ettirmek için sıra bekler. Sonunda hemşire Urmila’nın sırası geldiğini söyler. Urmila ayağa kalktığında yaşlı bir kadın torunu ile birlikte gelir. “Birazdan uçağımız kalkacak. Amerika’ya gideceğiz. Sıranızı biz alabilir miyiz.” der.

Urmila yaşlı kadını iyice bir süzdükten sonra Amerika’ya gideceğine inanamaz. Kadın da torunu Amerika da doğduğu için oranın vatandaşı olduğunu, dolayısı ile torunu orada yaşadığını söyler.

Masum 213. bölüm özeti Başlıyor!

Urmila ile Amerika’ya gidecek olan aile arasında çıkan kavgayı duyan doktor dışarı çıkar. Doktor Urmila’nın müsade etmesini istese de Urmila izin veremeyeceğini söyler. Doktor da yarın gelmesi halinde tedavi ücretin de %20 indirip yapacağını söyler. Paragöz Urmila acıya katlanıp ertesi gün gelmeye karar verir.

Urmila Akşam yemeğinde Modi konağına davet edilir. Davet de krallara layık bir sofra hazırlanır. Urmila’nın dişi ağrıdığı için bu harika yemeklerden mahrum kalır. Urmila dayanamaz ve sevdiği yemeklerden yemek istese de dişinin ağrısı buna müsade etmez.

Masum 213 - Urmila diş ağrısı çeker

Yemekten sonra Urmila bugün yaşadığı  olayı Raşi’ye anlatıp doğumunu Amerika da yapmasını ister. Raşi buna karşı çıksa da Urmila Amerika da doğum yapmasının avantajlarında bahseder. Raşi’den bu konuyu Jigar ve Kokila ile konuşmasını ister.

Akşam Raşi Amerika’ya gitmek istediğini söylese de Jigar hamileliğin 8. ayında uçağa binemeyeceğini söyleyip Amerika’ya gitme işini doğum sonrasına planlamak ister.

Urmila ertesi gün diş doktoruna gider. Doktor yanlışlıkla tedavi edilecek dişi çekince Urmila sinirlenir. Doktoru şikayet edeceğini söyler. Doktor da korku ile altın dişi bedava takacağını söyleyince Urmila kabul eder.

Masum 213 Özeti - Urmila altın diş taktırır

Raşi doktor Doshi’ye genel kontrol için gider. Lakin doktor kontrol sırasında bebeklerin konumu ters olduğunu ama Raşi’ye endişe etmemesini söyler. Raşi doktorun yanından çıkıp durumunun kötü olduğunu Hetal ve Kokila’ya abartarak anlatır.

Masum 21 Ekim Özeti Raşi Doğum Sancısı Çeker

21 Ekim Çarşamba günü TV ekranlarına gelecek olan Masum 213. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Doktor Doshi dışarı çıkar. Urmila ile Raşi’nin konuyu abarttığını düşünen Kokila doktora Raşi’nin durumunu sorar.

“Bebeklerin konumu ters. Bunun için sık sık yürümelisin Raşi” (Masum 213. bölüm özeti) Doktor Doshi

Masum 213. bölüm özeti - Doktor Doshi bilgi verir

Raşi ise doktor Doshi’nin iyi bir doktor olduğunu lakin hastanenin eski olduğundan yakınır. Akşam evde bu konu gündem olur. Raşi bir anda Amerika da bebeğini doğurmak istediğini söyler. Herkes şok olur.

Raşi hastanenin çok eski aynı zamanda karnında unutulan saati hatırlatıp, Hindistan da doğum yapmak istemediğini, bunun yerine Jigna’nın yanında Amerika da doğum yapmak istediğini söyler.

Raşi konuşma esnasında Kokila’nın kardeşi Jigna’yı arar. Doğum yapmak için Amerika’ya gelmek istediğini söyler. Jigna de çok mutlu olacağını söyleyip, Kokila’ya baskı yapmamasını Amerika da doğum yapmasının daha doğru olacağını söyler. Kokila da durumu değerlendireceğini söyleyip telefonu kapatır.

Masum 21 Ekim Özeti - Kokila'nın kardeşi Jigna

Kokila Raşi’nin Amerika da doğum yapmasını istemese de büyük anne ve Hetal’in buna izin vermesi nedeniyle Raşi’ye gidebileceğini söyler. Urmila ile Raşi çok mutlu olur. Kokila Raşi’nin yanında Hetal’in gitmesini ister. Urmila ise sinir olur . Zira Raşi ile birlikte Amerika’ya gitmek ister. Urmila bir yolunu bulup Hetal’i gitmemesi için plan yapar.

Urmila Modi konağında Meera’ya bakmak ister. Meera ile Hetal’in odasına gider. Urmila Meera’ya Hetal’in pasaportuna su dökmesini ister. Lakin Meera su dökmek istemez. Urmila da kendisi su döküp suçu Meera’ya atar. Gopi Pasaportun ıslandığını görünce şok olur.

Hetal’in pasaportu ıslanınca Modi ailesi Raşi’nin yanında Kokila’nın gitmesine karar verirler. Raşi ve Urmila Hetal’i aradan çıkarsalar da daha kötüsü Raşi’ye eşlik edecek olması ikilinin canını sıkar.

Urmila da plan çok. Hemen Naani’nin hastalandığına dair Modi konağını arar. Urmila sesini değiştirip, Naani gibi konuşur. Kokila annesinin sesinden emin olmasa da ısrarla hasta olduğunu söyleyip, yanına çağırınca Kokila geleceğine dair söz verir. Kokila Amerika’ya Urmila’nın gitmesini ister.

21 Ekim Çarşamba Masum Özeti - Kokila Urmila'nın gitmesini ister

Jinga Raşi’yi telefonla arayıp hamile bayanların vize alması yasak olduğunu bu nedenle hamileliğini gizlemesi için bol kıyafetler giymesini ister. Masum 213. bölüm özeti devam ediyor.

Modi konağının önünde Jigar ve Raşi Urmila’nın gelmesini beklerler. Uçağın kalkmasına çok az bir zaman kalması nedeniyle Raşi Urmila’yı telefonla aramak ister. Tam da bu sırada Urmila rengarenk elbisesi ile Modi konağına gelir. Raşi annesinin giydiği kıyafeti değiştirmesini istese de uçağın kalkmasına çok az zaman kalmasından dolayı bir an evvel gitmek isterler.

21 Ekim Masum 213. bölüm özeti - Urmila'nın pasaportu yırtılır

Urmila pasaportu gösterdiği sırada arabanın kapısına sıkışır. Urmila pasaportu kurtarmak isterken pasaportu ikiye ayrılır. Jigar da Raşi’yi tek başına idare edebileceğini söyler. Kısaca Urmila’nın Amerika hayalleri suya düşer.

Hava alanı çok uzak olduğu için Raşi ve Jigar’ı götüren araba yolda arızalanır. Jigar şoförden yeni bir araba alıp gelmesini ister. Raşi ise uçağı kaçırmamak adına taksi ile gitmek ister. İkili taksiye biner. Jigar yavaş gitmesini isterken Raşi şoföre hızlı gitmesini ister.

Taksi şoförü kestirme yol bildiğini söyleyip yanlış ve engebeli bir yola sapar. Yolda Raşi doğum sancısı başlar.Taksi, çıkmaz yolar girer. Raşi ağrıya dayanamaz ve Jigar’dan kendisini hastaneye götürmesini ister. Taksi de yolda arızalınca Raşi hastaneye de gidemez.

Masum yazı görseli

Jigar Gopi’yi arayıp, mahsur kaldıkları yerin adresini verir. Gopi de Ahem’i arayıp acil olarak Jigar’ın verdiği adrese gitmesini ister. Hetal ile Gopi de evdeki bir başka araçla Jigar’ın dediği adrese doğru yola çıkarlar. Masum 213. bölüm özeti bitti.


Masum 22 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 214. Bölüm özeti)


Masum 23 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 215. Bölüm özeti)


Masum 24 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 216. Bölüm özeti)


Masum 25 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 217. Bölüm özeti)


Masum 26 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 218. Bölüm özeti)


Masum 213. Bölüm özeti (21 Ekim Çarşamba Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu