Dizi Özet

Masum 214. Bölüm Özeti 22 Ekim Raşi Doğum Yapar

Masum 214. bölüm özeti 22 Ekim Perşembe. Raşi taksinin içinde doğum yapacak. İsimleri Tolaram ve Moolchand olacak. İşte Masum 214. bölüm özeti!

Masum 214 bölüm; Gopi’nin şoföre daha hızlı gitmesini ister. Hetal hastaneye ulaşıp konu hakkında doktor Doshi’yi bilgilendirmek ister. Hemşireye “Doktor Doshi nerede” der. Hemşire de doktorun ameliyat yaptığını söyler. Çok geçmeden doktor Doshi gelir. Hetal konu hakkında doktor Doshi’yi bilgilendirir.

Jigar ile Raşi de taksinin içinde yardım gelmesini beklemektedir. Raşi bebeklerin doğmak üzere olduğunu bir an evvel hastaneye gitmesi gerektiğini söyler. Gopi yolda trafiğe takılır. Gopi yürüyerek gitmek için arabadan iner. Gopi Jigar’ın tarif ettiği yeri aramaya başlar.

Gopi etrafa Raşi’yi aradığı sırada Jigar ile telefonla konuştuğunda duyduğu ezan sesini yeniden duyunca, Jigar ve Raşi’ye çok yakın olduğunu anlar. Gördüğü herkese Raşi ve Jigar’ı sorar.

Masum 214. bölüm özeti Başlıyor!

Hetal doktor Doshi’yi de yanına alıp Jigar’ın tarif ettiği adrese doğru yola çıkar. Gopi de Raşi ve Jigar’ın yakınlarına kadar gelir. Ancak ıssız bir yer olduğu için panikler. Daval, Kinjal ve Urmila da Raşi’yi kurtarmaya gider.

Gopi’nin ümitleri tükendiği bir zamanda Raşi acı içindeki çığlıklarını duyar. Gopi sonunda Raşi’ye ulaşır.

“Raşi hiç merak etme. Doktor Doshi yolda geliyor. Doğumu arabada yaptıracak.” (Masum 214) Gopi Modi

Masum 214 resmi
Gopi Raşi’yi bulur

Kısaca Raşi Amerika da doğum yapmak isterken mahalle arasında motosikletten bozma arabanın içinde doğum yapmak zorunda kalır. Etraf da tapınağa giden bayanlar da Raşi’nin doğum yapmasına yardım etmek için gelir.

Raşi ikiz beklerini dünyaya getirir. Bebekler doğduktan sonra Doktor Doshi gelir. Doktor bebekleri kontrol eder. Her ikisinin sağlık durumlarının iyi olduğunu söyler. Urmila ve beraberindekiler de Raşi’nin yanına gelir.

Urmila iki erkek torunu olduğu için çok sevinir. Zira Modi ailesinin gelecekteki mirasını Raşi’nin çocukları yöneteceğini düşünür. Ambulans gelir. Raşi’yi hastaneye götürür.

Masum 214 Özeti resmi
Bebekler Modi konağına gelir

Raşi hastanedeki kontrolleri yapıldıktan sonra bebeklerle birlikte Modi konağına gelir. Ev halkı kapıda bebekleri karşılar. Herkes Raşi ve Jigar’ı tebrik eder. Urmila bebeklere aldığı oyuncağı gösterir. Meera oyuncağı görünce hemen almak ister. Lakin Urmila herkesin içinde Meera’yı azarlar.

Masum 22 Ekim Özeti

22 Ekim Perşembe günü kanal 7 ekranlarında gelmesini beklediğimiz Masum 214. bölüm özeti vermeye devam ediyoruz. Sakın bir yere ayrılmayın. Kokila ve Ahem sinirlenir. Kokila evde üç çocuk olduğunu bir daha oyuncak alması gerektiğinde üçüne birden alması gerektiğini söyler. Meera bebeklere dokunmak ister. Raşi Meera’nın dokunmasını istemez.

“Meethi Raşi’nin odasını temizle. Bebekleri oraya götürelim” (Masum 22 Ekim Özeti) Hetal Modi

Masum 22 Ekim Özeti resmi
Raşi Meeti’den odayı dezenfektanlarla temizlemesini ister

Raşi temizlik konusunu duyunca Meeti’ye odayı dezenfektanlarla temizlemesini, odada çiçekleri kaldırmasını, çarşafları yenilemesini ister. Kısaca Raşi işi abartır. Raşi bebeklerine kimsenin dokunmasını istemez. Jigar dahi kendi bebeğini sevmek istediğinde, Raşi’den fırça yer.

Kokila eski bebek kıyafetleri getirir. Sosyetik Raşi İnternet de araştırdığını bebeklerin eski kıyafete ihtiyacı olmadığını, sadece yumuşak kıyafetlere ihtiyacı olduğunu söylemesi Kokila’nın canını sıkar.

Hetal akşam Raşi’nin yanında yardım edeceğini söyler. Raşi ise gerek olmadığını, iki bebeğe birden bakacağını söylemesi Hetal ve Kokila’yı şaşırtır.

“Sadece Jigar misafir odasında yatsın. Ben bebekleri idare ederim” (22 Ekim Perşembe Masum 214. bölüm özeti) Raşi Modi

22 Ekim Perşembe Masum Özeti resmi
Raşi Jıgar’ın başka odada yatmasını ister

Herkes Raşi’nin odadan Jigar’ı göndermek istemesine şaşırır kalır. Gece Meera uykusunda uyanıp Raşi’nin bebeklerinin yanına gider. Meera severek bebekleri uyandırır. Bebekler uyanınca Raşi de uyanır. Meera’nın yanında olduğunu görünce Raşi Meera’ya bağırır.

Ev halkı Raşi’nin odasına gelir. Raşi herkesin içinde Meera’ya kızar. Kokila sinirlenin onların çocuk olduğunu söyler. Raşi de kendi bebekleri de çocuk olduğunu ve hassas bir dönemde olduğunu söyler. Raşi Meera’nın sözünü tutmadığını söyler.

“Raşi sen nerede büyüdün. Sen bu yaşında bizleri dinlemezken, Meera’nın dinlemesini mi bekliyorsun” (Masum 214. bölüm özeti) Kokila Modi

Sözleri ile Raşi rezil eder. Herkes Raşi’nin odasından sinirle çıkar. Gopi odasında Meera’ya bir daha o odaya gitmeme konusunda söz vermesini ister. Ancak Meera bir kaç sonra yeniden bebeklerin odasına gider. Raşi bebeklerin uyuduğunu, Meera’nın sessiz olmasını ister. Meera Raşi’den dans etmesini ister. İkili birlikte dans ederler.

Raşi ve Jigar bebeklerinin adının ne olması konusunda konuşurlar. Raşi bebeklerini adının “Harry” ve “William” olmasını ister. Jigar da bebeklerin adının “Nikhil” ve “Nihal” isimlerini önerir.

Masum 214 bölüm özeti - isim günü resmi
Bebeklere isim verilir

İsim verme töreni başlar. Akrabalar ve komşular davet edilir. Kokila’nın annesi ikizlerin adının “Tolaram” ve “Moolchand” olması gerektiğini söyler.

Tören sırasında Raşi kendi istediği isimlerin konulması için ısrar ederken, Kokila da ölmüş büyüklerin isimlerinin yaşatılması gerektiğini bu sebeple ikizlerin adının Tolaram ve Moolchand olacağını söyler. Raşi ve Jigar’ın canı sıkılır.

Urmila isim törenine gelen çocuklar arasında Savitha ile iddiaya girer. En iyi dans eden çocuğu bilene 5000 Rupi vermek konusunda idaya girerler. Çocuklar müzik esliğinde dans etmeye başlar.

Nikki de gözüne Meera’yı kestirir. Meera’yı dans etmesi için çocukların arasına getirir. Meera hepsinden daha iyi dans edince, Urmila iddiayı kaybeder.

Masum yazı görseli

Kokila Meera’nın böyle güzel dans etmeyi kimden öğrendiğini sorar. Meera’da Raşi’yi söyler. Kokila Raşi’ye kızar. Masum 214. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 23 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 215. Bölüm özeti)


Masum 24 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 216. Bölüm özeti)


Masum 25 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 217. Bölüm özeti)


Masum 26 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 218. Bölüm özeti)


Masum 27 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 219. Bölüm özeti)


Masum 214. Bölüm özeti (22 Ekim Perşembe Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu