Dizi Özet

Masum 215. Bölüm Özeti 23 Ekim Kokila Tokat Atar

Masum 215. bölüm özeti 23 Ekim Cuma. Kokila Urmila’ya tokat atar. Urmila intikam almak için yemin eder. İşte Masum 215. bölüm özeti!

Masum 215 bölüm; Kokila’nın çöpü dışarı atması ile bölüm başlar. Urmila da saklanmak için çöp kovasının arkasını seçmesi, adeta felaketi olur. Zira Kokila’nın attığı çöp, Urmila’nın kafasına dökülür. Gene de sesini çıkartmaz. Kokila Meera’yı da alıp Modi konağına giderken, Urmila da yerdeki kullanılmış bebek bezini alıp uzaklaşır.

Daval ile Kinjal Urmila’nın yokluğunda akşam yemeğini mum ışında romantik bir şekilde yerler. (Sizce de bu ikili birbirine yakışmıyor mu? yorumlarınız bekliyorum)

Masum 215. bölüm özeti Başlıyor!

Bu romantik anların içine tabi ki Urmila eder. Zira Urmila elinde kullanılmış bebek bezi ile gelip kendi üslubu ile şöyle der.

“Bu ışıklar neden kapalı. Ne oluyor burada” (Masum 215) Urmila

Urmila evin ışıklarını yakar. İkilinin romantik bir şekilde yemek yediğini gören Urmila sebebini sorar. Kinjal de kutlama yaptıklarını, birlikte yemek yediklerini söyleyip, Urmila’yı da davet eder. Kinjal Urmila’nın elindeki poşetin içinde ne olduğunu sorar. Bir anda Urmila panikleyip, şöyle der.

“Aman canımm elimdekini siz boş verin. Siz kutlamanıza devam edin. Bak ışıkları da yeniden kapatıyorum” (Masum 215 Özeti) Urmila

Masum 215 resmi
Urmila Kinjal ile Daval’ı görür – Masum 215. bölüm

Diyerek bir anda elindeki kullanılmış bebek bezlerini saklayıp, karanlık da odasına gider. Pis Urmila az kullanılmış bebek bezlerini seçip ütülemeye başlar. Hepsini tek tek ütüleyip paketler.

Bezlerin eskisinden daha temiz olduğunu söyleyip, kendi kendine övünen kişiye Urmila denir ;)

İsim verme töreninde Meera’nın dans etmesine şaşıran Kokila, Raşi’den modern dansları değil, kültürlerine uygun danslar öğretmesini ister.

Gopi kendi kültürlerinde çok kullanılan Bhajan kökenli bir dans öğretmek istediğini söyler. Kokila da çok iyi olacağını söyleyip, hemen çalışmalara başlamasını ister.

Urmila akşamdan kullanılmış bezleri ütüleyip, Modi konağına getirir. Tabi ki sıfır alınmış gibi gösterir. Kokila bezi aldığında daha önce kullanılmış olduğunu düşünür. Urmila ise marketten aldığını, marketçi kendisini kandırmış olabileceğini söyler.

Kokila işin içinde Urmila olan her şeyin adeta sağlamasını yapmak ister. Urmila’ya bezi aldığı markete gidip, bezi değiştirmek istediğini söyleyince, Urmila’nın adeta paçası tutuşur.

“Dünürüm sen merak etme. Ben bezi iade ederim” (Masum 215. bölüm özeti) Urmila

Masum 215 Özeti resmi
Urmila bezleri geri götürür – Masum 215 Özeti resmi

Urmila hızla Modi konağını terk ederken, Kokila da derin derin düşüncelere dalıp “Bunun içinde bir iş var ” der.

Masum 23 Ekim Özeti

Urmila’nın yanına iki bayan gelir. Bayan iki çocuğu olduğunu, üçüncü çocuğuna hamile olduğunu ama bu defa erkek olmasını istediğini söyleyip, Raşi’nin karnına dokunmasını ister.

Urmila yeni bir bez alıp Modi konağına hamile kadın Rina’yi götürür. Urmila, hamile Rina ile Kokila’yı tanıştırır. Raşi ile konuşmaya geldiğini söyler.

Hamile kadın, karnına erkek bebek doğurmuş bir kadının dokunması için geldiğini Raşi’ye söyler. Daha Raşi dokunmadan Meera hamile kadının karnına dokunur. Hem Urmila hem de hamile kadın öfkeden deliye döner.

Masum 215. bölüm özeti görseli
Meera hamile kadına dokunur – Masum 215. bölüm özeti

Gopi kadınların da bir insan olduğunu onların da yaşamaya hakkı olduğunu söylerken, Kokila da olup biteni dinlemek için kapıya kadar gelir. Gopi’nin konuşması Kokila’nın hoşuna gider. 23 Ekim Masum 215. bölüm özeti devam ediyor.

Urmila kendi evindeki yemek masasını tamir etmediğini gören Kinjal, dışarıdan yemek sipariş edip, faturasını Urmila’ya ödetmek ister. Urmila akşam yemeği yemeyeceğini söyleyince, Daval ve Kinjal kendi odalarında yemek yerler.

Urmila ile aynı binada oturan bayanlar, Urmila’nın evindeki su kaçağı olduğu, diğer tüm daireleri kontrol ettiklerini ve hepsinde sorun olmadığını, Urmila’nın da evini kontrol etmek ister. Lakin Urmila kadınları içeri almaz.

Urmila ile Hetal torunlarını severken Urmi bilinç altındakini dışa vurur.

“Raşi’ye erkek çocuk doğur dedim. Sonunda doğurdu. İleride işleri torunlarım üstlenecek” (Masum 23 Ekim Özeti) Urmila

23 Ekim Cuma Masum 215. bölüm özeti görseli
Urmila ağzından kaçırır

Bu sözleri duyan Kokila, kız çocukların hiç bir eksiği olmadığını, zamanı geldiğinde herkes gibi bayanlar da en iyi şekilde yapacak.

Kokila’nın sinirle söylediği bu sözlerden sonra Urmila, hemen geri adım atıp yalandan Meera’yı seviyor gibi yapar. Bir ara Meera ikizlerin odasında bebekleri sevmeye çalışır. Urmila da Meera’ya kızar.

Meera da avazı çıktığı kadar bağırıp, ağlamaya başlar. Urmila Meera’yı sakinleştirmek için odadan çıkar. Bu sırada Meera ikizlerle birlikte odada kilitli kalır. Kokila Meera’nın içeri de kilitli kaldığını öğrenir. Masum 215. bölüm özeti devam ediyor.

Gopi bir taraftan, Raşi bir taraftan içeri de kalan çocuklar için panikler. Ahem ve Jigar da panik içinde gelir. Ahem ve Jigar kapının kilidini kırarlar. Urmila içerideki Meera’yı itekleyerek Molu ile Tolu’ya bakmak ister. Gopi kendi bebeğini itekleyen Urmila’ya kızar. Ahem sinirlense de Kokila sinirle gelip Urmila’ya okkalı bir tokat atar. Herkes şok olur.

“Sen çocukların başındayken kapıyı kilitleyen sen ama içeri girdiğinde Mera’yı suçlayıp itekleyen de sen. Bu tokadı hak ettin Urmila!” (23 Ekim Cuma Masum Özeti) Kokila Modi

Masum 215 bölüm özeti - Kokila tokat atar
Kokila Urmila’ya Tokat Atar – Masum 23 Ekim

Herkes Urmila’nın nasıl suçlu olduğunu sorar. Kokila da çevresindeki herekse Urmila’nın sarisinin kapıya takıldığını, kapı bu sebeple kilitlendiğini herkese açıklar. Urmila yaptığı davranışa rağmen başkalarından destek bekler. Raşi bile Urmila’nın hatalı olduğunu düşünür. Urmila da yediği tokadın acısı ile Modi konağından gider.

Urmila kendi evine giderken aşılanmış hisseder. Eve geldiğinde yüzünde Kokila’nın parmaklarının izini görür ve der ki;

“Bir gün bu tokadın hesabını sana ödeteceğim Kokila” (23 Ekim Masum 215. bölüm özeti) Urmila

Masum 23 Ekim Cuma Özeti - Urmila yemin eder
Urmila Kokila’dan intikam almak için yemin eder

Urmila kendi kendine yemin ederken, Kinjal da Urmila’nın yüzündeki tokadı fark eder. Lakin Urmila sinirinden Kinjal’e bir şey diyemez. Urmila Gopi’yi Modi konağından atamadığını, lakin Meera’yı Modi konağından atmak için harekete geçer.

Urmila gece geç saatler de Modi konağına gizlice girer. Kokila su almak için uykusundan uyanır. Urmila Koki’den kaçmak için Raşi’nin odasına girince, Raşi de “hırsız var” diye bağırır. Herkes bir anda Raşi’nin odasına gelir. Urmila Meera’nın doğum günü için sürpriz yaptığını söyleyip, işin içinden çıkmaya çalışır.

Masum yazı görseli

Ertesi gün Meera’nın doğum günü kutlanır. Meera yine dans eder. Modi konağı balonlarla süslenir. Masum 215. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 24 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 216. Bölüm özeti)


Masum 25 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 217. Bölüm özeti)


Masum 26 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 218. Bölüm özeti)


Masum 27 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 219. Bölüm özeti)


Masum 28 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 220. Bölüm özeti)


Masum 215. Bölüm özeti (23 Ekim Cuma Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu