Dizi Özet

Masum 216. Bölüm Özeti 24 Ekim Meera Kaybolur!

Masum 216. bölüm özeti 24 Ekim Cumartesi. Meera doğum gününde kaybolacak. Modi ailesi Meera’yı arayacak. İşte Masum 216. bölüm özeti!

Masum 216 bölüm; Gopi Meera’ya, Ahem’in aldığı pembe elbiseyi göstermesi ile bölüm başlar. Meera pembe kıyafetini görünce çok mutlu olur. Gopi hemen Meera’ya kıyafetini giydirir.

Modi konağı balonlarla süslenmiştir. Komşunun çocukları Meera’nın doğum gününe gelir. Kinjal ile Daval da Meera’nın doğum gününe gelenler arasında. Kinjal ile Daval gelir de Urmila gelmez mi? Tabi ki o da gelir. Lakin Urmila geleneksel laddu tatlısına benzeyen kıyafetle gelmiştir. Urmila kısaca maskot olur.

Masum 216. bölüm özeti Başlıyor!

Doğum gününe gelen çocuklar maskot Urmila’yı takip ederler. Urmila çocukları bahçeye çıkartır. Meera’da bahçeye çıkar. Meera Urmila’yı bahçede takip ederken, dış kapıdaki yavru sokak köpeği görür. Arkasından gider.

Urmila yorulduğunu söyleyip, Modi konağına geri gider. Gopi yaş pastayı getirdiğinde çocuklar arsında Meera’yı göremez. Gopi ve Kokila bahçede Meera’yı arasa da bulamazlar. Zira Meera çoktan sokağa çıkmıştır.

“Gopi Meera henüz ufakken sandığa düşmüştü. Belki gene öyle bir şey olmuştur.” (Masum 216. bölüm özeti) Kokila Modi

Masum 216 resmi
Meera Kaybolur – Masum 216

Kokila, Meera ufakken sandığın içine düştüğünü hatırlatır. Evdeki herkes Meera’yı aramaya koyulur. Lakin Meera’yı evde bulamazlar. Gopi dış kapıda Meera’nın kolyesini bulur. Herkese Meera’nın dışarıya gittiğini yada kaçırılmış olabileceğini düşünür. Bu defa herkes, sokak sokak Meera’yı aramaya koyulur.

Modi ailesi minik Meera’yı sokakta da bulamayınca, Jigar ile Çırak polise haber vermeye giderler. Ahem ve beraberindekiler daha uzak çevreyi aramaya başlar. Meera ise sokak köpeğini takip ederek, bir okulun kapısına kadar gelir. Dışarıda veliler çocuklarını beklerken, iki hırsız kapkaç yapar. Lakin kadının kolyesi Meera’nın önüne düşer.

Masum 24 Ekim Özeti

24 Ekim Cumartesi günü kanal 7 ekranlarına gelmesini beklediğimiz Masum 216. bölüm özeti devam ediyor.

Hırsızlar arkasındakileri atlattıktan sonra tekrar kapkaç yaptığı yere gelir. Kolyeyi Meera’nın aldığını görünce, hemen elinden almak ister. Lakin Meera bu sırada anaokuluna giden çocukların bindiği öğrenci servisine biner. Hırsızlar da arkadan okul servisini takip eder.

Masum 216 Özeti resmi
Raşi Meera’nın kaybolmasının sorumlusu olarka Urmila’yı görür – Masum 216 Özeti

Raşi Mera’nın kaybolmasında Urmila’yı sorumlu tutunca, Urmi başına bağladığı bandajla dışarı çıkıp Meera’yı aramaya başlar. Masum 216. bölüm özeti devam ediyor.

Gopi okul çevresinde Meera’nın resmini herkese gösterir. Bir bayan Meera’yı okul sevisine binerken gördüğünü söyler. Bu sırada hırsızlar da anaokuluna maskot olarak gelirler. Meera’nın boynundaki kolyeyi almak için fırsat kollarlar.

Bayan Meera’nın bindiği servisin hangi ana okuluna gittiğini söyler. Jigar ve Polisler okula doğru yola çıkarken, Ahem ve beraberindekiler de aynı okula giderler. Okul müdürü Meera’yı fark eder ve kendi öğrencileri olmadığını söyler.

Hırsızlardan birisi kıyafetini değiştirip, Meera’nın babası olduğunu ve götürmeye geldiğini söyler. Okul müdürü bu konuda kanıt ister. Hırsız de Meera’nın üzerindeki kıyafetleri tarif eder. Hırsız, Meera’yı alır almaz okuldan çıkar. Bu sırada polis ve Modi ailesi anaokuluna gelir.

Masum 216. bölüm özeti - Okul müdürü Meera'nın kaçırıldığını söyler
Okul müdürü Meera’nın kaçırıldığını açıklar – Masum 216. bölüm özeti

Kokila Meera’nın resmini gösterir. Okul müdürü de bir kaç dakika önce babası olduğunu söyleyen birisi onu kaçırdığını söyler. Herkes şok olur. Hırsızlar motosikletle Meera’yı okuldan uzaklaştırsa da çok geçmeden motosiklet arızalanır.

Hırsızlar arızalanan motosikleti tamir ederken Meera’nın varlığını unuturlar. Meera da çevresindekileri incelerken yakınlardaki tatlıcının tezgahındaki laddu tatlısını görüp almaya gider. Motosikleti tamir etmekle uğraşan hırsızlar Meera’yı kaybeder.

Urmila Meera’yı aradığı esnada Meera’nın düşürdüğü tokayı bulur. Lakin Urmila kolyenin Meera’ya ait olduğunu bilemez. “Toka güzelmiş” deyip, kafasına takar. Gopi Urmila’nın kafasında ki tokayı görünce Meera’nın olduğunu söyler. Urmila da tokayı bulduğu yeri gösterir.

Urmila’nın gösterdiği yerde Gopi Meera’nın bileziğini de bulur. Balon satıcısı da Meera’yı gördüğünü söyleyince, aramalar bu çevrede başlar. Hırsızlar da Meera’yı kaybeder.

24 Ekim Cumartesi Masum Özeti - 216. bölüm
Meera bulunur – 24 Ekim Cumartesi Masum özeti

Gopi hırsızlara Meera’yı sorar. Adamlar panikler. Kokila adamların şüpheli davranışlarını görünce, hemen resmini çekip okul müdürüne gönderir. Okul müdürü de Meera’yı okuldan alan kişiler olduğunu söyleyince, Kokila Ahem’e haber verir. Ahem ve Jigar hırsızları döver. Polisler hırsızları yakalar.

Hırsızlar Meera’yı kaybettiklerini söyleyince Gopi adeta yıkılır. Meera ise içi saman dolu kamyonete biner. Kamyon tapınak yakınlarındaki ineklere saman getirir. Meera kendi başına kamyonun arkasından inmeyi başarır. Gopi de Meera’nın gittiği tapınağa dua etmeye gider.

Gopi gözleri kapalı bir şekilde dua ederken Meera Gopi’nin yanından geçer. Putun arkasına gider. Bu anlarda maalesef Gopi Meera’yı hissedemez. Meera çok yorulduğu için putun arkasına gidip uyur. Din görevlisi putun çevresini kapatan demir kapıyı kilitler. Meera içeride kalır.

Masum yazı görseli

Din görevlisi tapınağı kapatacağını söyler. Urmila ve Kokila Gopi’yi götürmeye gelir. Gopi giderken Meera uyanır ve oradaki tatlıları yemek isterken tepsiyi yere düşürür. Sesi duyan Urmila Meera’yı görür. Hemen Gopi Meera’nın yanına gider. Kokila eğilir, Urmila Meera’nın yanına geçer. Kısaca Meera kurtulur. Masum 216. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 25 Ekim Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 217. Bölüm özeti)


Masum 26 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 218. Bölüm özeti)


Masum 27 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 219. Bölüm özeti)


Masum 28 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 220. Bölüm özeti)


Masum 29 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 221. Bölüm özeti)


Masum 216. Bölüm özeti (24 Ekim Cumartesi Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu