Dizi Özet

Masum 217. Bölüm Özeti 25 Ekim Hırsızlık Çetesi

Masum 217. bölüm özeti 25 Ekim Pazar. Modi konağına gelen işçiler (Hırsızlık çetesi) evi soymak isteyecek. Raşi bayılacak. İşte Masum 217. bölüm özeti!

Masum 217 bölüm; Ahem ve Jigar’ın tapınağa gelmesi ile bölüm başlar. Ahem gelir gelmez kızını kucağına alıp hasret giderirken, Kokila da dua eder. Urmila ise hala putun yanında kilitli kaldığı için “Beni unutmadınız mı burada” diyerek dikkat çeker. Kokila da Jigar’a anahtarcı getirip Urmila’yı kurtarmasını ister.

Ahem Meera’yı kucağına aldığında Meera’ya ait olmayan kolyeyi fark eder. Hırsızlar bu sebeple Meera’nın peşinde olduğunu anlar. Ahem kolyeyi polise teslim etmeye gider.

Masum 217. bölüm özeti Başlıyor!

Büyük anne “Bu kapından bir gün sağ salim bir şekilde Meera gelecek!” dediği sırada, Kokila ve beraberindekiler Meera ile birlikte Modi konağının kapısından içeri girerler. Büyük anne ile Raşi Meera’nın bulunmasına çok sevinirler. Yarım kalan Meera’nın doğum günü kutlaması yapılır.

Ertesi gün Urmila’nın karnı ağrır. Kinjal’den yemek yapmasını ister. Lakin Kinjal akan borunun tamir edilmediğini ve yemek yapmanın da hijjenik olmadığını söyler. Daval’ın ısrarı ile Kinjal Urmila’ya yemek yapmaya gider ve der ki;

“Daval sadece senin için yemek yapıyorum. Ancak borudan gelen su pis!” (Masum 217) Kinjal

Masum 217 resmi
Kinjal Yemek yapmak istemez

Diyerek mutfağa gidip yemek yapar. Urmila ise Kinjal’in kırk nazla yemek yapmasına sinir olur. Kokila Meera ile oynarken, Meera masanın kenarına takılıp düşer. Kokila Marangozu arar. Ancak marangoz elinde işi olduğunu yakın zamanda gelemeyeceğini söyler.

Çok geçmeden bir adam marangoz olduğunu ve Modi konağında iş olduğu için geldiğini söyler. Adamla birlikte karısı ve çocuğu da Modi konağına gelir. Kokila adama yanındakileri sorar. Adam da karısı marangoz işlerinde kendisine yardım ettiğini, çocuğunu da yalnız bırakamayacağı için yanlarında geldiğini söyler.

Hetal çocuklarının ve eşinin sorun olmayacağını söyler. Lakin Kokila her zaman ki gibi şüphecidir. Şüpheli marangoz ve ilesi Modi konağına yerleşir. Kadın Gopi’ye çocuğunun sorun çıkarmayacağı konusunda söz verir.

Bir kaç saat sonra marangozun karısı mutfağa gelir. Gopi’den su ister. Gopi ellerinin hamur olduğunu söyleyip, suyu alacağı yeri gösterir. Kadının gözleri fal taşı gibi açılır. Her taraf da modern mutfak eşyalarını görür.

Masum 217 Özeti resmi
Marangozun Karısı Etrafı süzer

Marangozun karısı Meethi’nin boşluğunda yararlanıp, blender’in kapağını gevşetir. Blender çalıştığında her tarafı batır. Meethi blenderin kapağını gevşet tuttuğunu itiraf eder. Lakin Meeti marangozun karısının kapağı gevşettiğinden haberi yoktur.

Kadın daha fazla Modi konağında kalabilmek aynı zamanda boyacı olan suç ortaklarını da Modi konağına getirebilmek için yaptığı plan işe yarar. Marangozun karısı hemen duvarı siliyor gibi yapıp her tarafı daha çok batırır.

Masum 25 Ekim Özeti Hırsız Var !

25 Ekim Pazar günü kanal 7 ekranalrına gelmesini beklediğimiz Masum 217. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Urmila yine karnının ağrıdığını söyleyip, Kinjal’in yemek yapmasını ister. Lakin Kinjal karşı çıkar. Bu sırada evde elektrikler kesilir ve pervane çalışmasını durdurur. Urmila ise kapağı bir şekilde Modi konağına atmayı düşünür.

Modi konağına gelen hırsız marangoz ve ailesi de evdeki yağmalayacağı eşyaların listesini yaparlar. Urmila’nın komşuları yine Urmila’dan evdeki su kaçağını tamir etmesini istese de Urmila kadınları geldikleri gibi geri kovarlar.

Masum 25 Ekim Özeti resmi
Ahem odasının toz olmasına sinir olur

Ahem eve geldiğinde odasında daha önce hiç görmediği kişileri görünce şaşırır. Zira evin her tarafı toz duman içindedir. Ahem kendi odasının tamire ihtiyacı yok dese de Kokila Meera için gerekli olduğunu söyler.

Meera elinde alığı telefonla evde gezerken yanlışlıkla kayıt düğmesine basar. Bu sırada hırsız marangozun karısı ile evi yağmalama olayını an ve an çekse de marangoz bu durumu fark edemez.

Ahem ve Gopi’nin odasını marangoz işlerine başladıkları için Ahem ve Gopi salonda uyur. Gopi uyuyamadığı için eline telefonunu alıp resimlere bakmak ister. Bu sırada marangoz adam ile kadının videosunu görünce şaşırır. İzlemek istediğinde şarjı biter.

Hetal banyoya girdiğinde suyu açmak ister. Lakin çeşmenin kulpu bir anda kırılır. Kokila yardıma gelse de suyu kapatamaz. Kokila çeşmenin kulpunun bir anda kırılmasının normal olmadığını ve bir şeylerin ters gittiğini düşünmeye başlar.

Kokila eve Marangoz aldıktan sonra evin boya işini yapması için bir başkalarını da işe alır. Lakin onlar geldikten sonra evde aksilikler yaşanmaya başlar. Sonradan gelen ikinci aile tanıdıkları su tesisatçısı olduğunu, talep etmeleri halinde çağırabileceklerini söyler. Gopi ile Kokila da çağırmalarını ister.

Urmila kendi evindeki elektrik kesintisine bir çare ararken, komşuları kendi aralarında elektrik paylaştığını ama Urmila’yı es geçtiğini görür.

“Ben de Urmila isem size hak ettiğiniz dersi vereceğim. Ben yok saymak neymiş görün” (Masum 217. Bölüm Özeti) Urmila

25 Ekim Pazar Masum 217 bölüm özeti resmi
Urmila Komşularından İntikam alacağını söyler

Kadınlar ise Urmila ile elektriği paylaşmama konusunda birbirlerine söz verirler. Bu arada Modi konağında ki işçilerin hepsi birbirlerin tanıyorlar. Modi konağını soymak için planlı bir şekilde gelmişler.

Marangozun eşi Meera’nın eline kalem verir. Meera da Kokila’nın duvarını karalar. Gopi Meera’nın duvarı çizdiğini görünce şok olur. Marangoz da bu sırada Kokila’nın yatağının tahtasını kırar. Kokila yatağına geldiğinde yatak bir anda çöker. Kokila gene derin düşüncelere dalar.

Modi konağının salonu adeta pazar yeri gibidir. Raşi ile ikizleri salonda. Gopi ve Mera da salonda. Ahem ve Jigar da aynı salonda çalışıyor. Evde de gürültü hat safhada olunca büyük anne kulağında ki duyma cihazını çıkartınca;”

“Oh be Dünya varmış. Biraz da sessizlik iyi gelir” (25 Ekim Pazar Masum Özeti) Büyük Anne

Masum 217 bölüm özeti - Büyük anne gürültüden çok rahatsız olur
Büyük anne gürültüden çok rahatsız olur

Kokila da bu durumdan hiç de memnun değil. Bu sebeple marangoz ve boyacının işi bir an evvel bitirmesini ister. Kokila taze Hindistan cevizi satın alır. Marangozun karısı Hindistan cevizinin suyundan çalar. Raşi bunu fark etmese de Kokila Hindistan cevizinden çıkan suyun eksik olduğunu anlar.

İlk gelen Marangoz ve karısı çaldıkları üç Hindistan cevizini çocukları ile birlikte tüketirler. Diğer işçiler ise evde kalmak için uğraşırken neden açıkça hırsızlık yaptığını sorar. Bu sırada Raşi ve Kokila’nın geldiğini duyan marangoz ve karısı hızla ellerindeki Hindistan cevizini pencereden aşağıya atar.

Raşi işçileri Hindistan cevizi çalmakla suçlasa da bunu kanıtlayamaz.

“Ablacığım bize hırsız gibi görürseniz bizler işimizi yapamayız. İstemiyorsanız biz gidebiliriz.” Masum 25 Ekim Özeti Marangozun Karısı

Masum 25 Ekim Pazar Özeti (217. bölüm) resmi
Marangozun karısı blöf yapar – Masum 25 Ekim Özeti

Deyip, blöf yapar. Kokila da ortada delil olmadığı için marangozun blöfünü yemek zorunda kalır. Kokila Raşi’nin delilsiz şekilde başkalarını suçlamasına kızar. Kokila işçilere çalışmasını söyler. İşçiler gittikten sonra Raşi yerdeki Hindistan cevizi içmek için kullanılan pipeti bulur.

Raşi akıl almak için Urmila’yı arar. Urmila aklında harika bir planı olduğunu ama oturma odasına yeni bir oturma grubu alırsa, planını açıklayacağını söyler. Raşi de gerçeklerin ortaya çıkması için Urmila’nın şartını kabul eder.

Raşi Urmila’nın planını işleme koyar. Raşi eve gelen kadınlardan marangozun karısına çok pahalı elmas küpesini düşürdüğünü ve bulamadığını söyler. Kadın elmas kelimesini duyunca gözleri açılır. Raşi diğer kadınlara da aynı şeyi söyler.

Kadınlar yerdeki elmas küpeyi ararken, Raşi çaktırmadan altın düşürür. Boyacının karısı iki tane altın bulur. Lakin Raşi’ye söylemez. Raşi kadınların yanından ayrıldıktan sonra kadınlar altın yüzünden birbirine girer. Raşi de uzaktan izler.

Raşi düşüp bayılır - Masum 217. bölüm özeti
Masum 217. bölüm özeti – Raşi hırsızları gözetlerken düşer

Kadınların kocası gelip ortalık yerde kavga etmemesini söyleyip, bir odaya giderler. Raşi de kırık sandalyeyi alıp adamların konuşmalarını telefonu ile kaydeder. Adamlar Modi konağına adım adım nasıl soyduklarını anlatır. Bu anları Raşi tek tek kaydeder. Lakin kırık sandalye daha fazla dayanamaz ve Raşi yere düşer.

Masum yazı görseli

Raşi’nin kafası Hindistan cevizine çarpıp bayılır. Adamalar da duvarın arkasında bir sesin geldiğini duyup hemen sesin geldiği yere doğru giderler. Masum 217. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 26 Ekim Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 218. Bölüm özeti)


Masum 27 Ekim Salı Özeti tıklama görseli (Masum 219. Bölüm özeti)


Masum 28 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 220. Bölüm özeti)


Masum 29 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 221. Bölüm özeti)


Masum 30 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 222. Bölüm özeti)


Masum 217. Bölüm özeti (25 Ekim pazar Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu