Dizi Özet

Masum 219. Bölüm Özeti 27 Ekim Meera Okula Başlar

Masum 219. bölüm özeti 27 Ekim Salı. Meera anaokuluna başlayacak. Anaokulu öğretmeni çocuklara şurup verecek. İşte Masum 219. bölüm özeti!

Masum 219 bölüm; Raşi salona internetten sipariş ettiği spor aletlerini ev halkına tanıtması ile başlar. Herkes Raşi’nin gösterdiği spor aletlerini dikkat kesilirler. Hetal spor aletlerini neden aldığını sorar. Raşi de doğum sonrası kilolarından kurtulmak istediği için spor yapacağını söylese de büyük anne ile Hetal Raşi’nin kilolu olmadığını söyler.

Urmila’nın yanında sinirli gelen Kokila Raşi’nin büyük anne ve Kokila ile saygısızca konuştuğunu görünce, Kokila hırsını Raşi’den çıkartır. Daval ise Urmila’ya kızıp tüm komşulardan özür dilemesini, eğer yapmaz ise kendisi yapacağını söyler.

Masum 219. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi Kokila’nın kendisine sebepsiz yere kızdığını söyler. Urmila da Kokila’nın kendisi ile tartıştığını anlatır. Raşi annesini haksız bulur. Kokila da Kinjal ve Urmila ile yaşadıklarını Hetal ile paylaşır.

“Anne sen Kokila’dan özür dilemesin. Zira Kokila sana sinir olup bana kızıyor” (Masum 219) Raşi Modi

Urmila ise Raşi ile aynı fikir de olmadığını söyler. Kokila’dan özür dilemeyeceğini açıklar. Gopi Mera’yı alıp, bahçede gezdirirken Savitha’nın torunları ile karşılaşır. Savitha torunu ile ilginizce konuşur. Meera ise İngilizce konuşamadığı için Gopi’nin canı sıkılır.

Masum 219 resmi

Raşi’nin söylediklerini düşünen Urmila, Modi konağına gelip Kokila’dan özür diler. Kinjal’e kaynana gibi davranacağı konusunda söz verir. Daval da Kinjal ile konuşup Urmila ile geçinmesi için taviz vermesini ister.

Akşam olduğunda Gopi Meera’nın İngilizce öğrenmede geç kaldığını düşünüp, Meera’nın okul sorununu Ahem ile paylaşır.

Masum 27 Ekim Özeti

27 Ekim Salı Masum 219. bölüm özeti kaldığı yerden devam ediyor. Gopi Raşi’nin yanına gelir. Su verdikten sonra Raşi Gopi’nin okul meselesini Kokila’ya açmasını ister. Bu sırada Kokila ile Hetal gelir.

“Raşi Meera’nın ne sorunu varmış?” (Masum 219 Özeti) Kokila Modi

Raşi cevap vermeden Gopi söze girer. Meera’ya evde İngilizce başta olmak üzere yaşıtlarına göre geride kalmaması gereken dersi vermek istediğini ama evde bunu başaramadığını okula gitmesi gerektiğini söyler.

Masum 219 Özeti resmi

Kokila Meera’nın yaşının çok küçük olduğunu bahane edip, tanımadığı kişilere Meera’yı teslim edemeyeceği söyler. Gopi ise eğitimli kişilerin yanına Meera’nın oyun oynayarak öğrenebileceğini söyler.

“Ahem ve Jigar okula beş yaşında gitti. Okulda her ikisi de başarılı oldu. hatta yurt dışında bile eğitim aldı. Lakin Meera bir yaşında. Şu an çok erken” (Masum 219. bölüm özeti) Kokila Modi

Sözleri ile Kokila neden okula gitmemesi gerektiğini söyler. Parag, Raşi ve Hetal’in baskıları ile Kokila ikna olur.

Rajpanlar da Daval Urmila’nın komşularından özür dileyip, akan sudan dolayı evlerindeki hasarları gidermek için kredi çekip para verir. Urmila’nın komşuları Daval’a teşekkür eder. 27 Ekim Masum 219. bölüm özeti devam ediyor.

Meera anaokuluna başladı. Modi konağında Meera için poja töreni yapılır. Ahem, Kokila ve Gopi ilk gün Meera’yı okula götürür. Savitha Gopi’yi aşağılar. Kokila da Savitha’ya ağzının payını verir.

Gopi Meera’yı öğretmeni ile baş başa bıraktığında, Meera ağlar. Bu sırada Gopi eski günlerini hatırlar. Raşi’nin okuldan geldiğinde kendisi yerleri silerken hatırlar.

“Şimdi dayanma zamanı. Bugün kızım belki ağlayabilir. Lakin kültürlü olacak. Kızım okuyacak!” (27 Ekim Salı Masum Özeti) Gopi Modi

Diye düşünüp Meera’yı ağlarken okul da bırakıp. Ahem kapından gözleri dolu dolu olan Gopi’yi görünce meraklanır ve ne olduğunu sorar. Gopi de ilk defa okula gittiği için duygusallaştığını dile getirir.

Raşi odasında spor yapmaya başlayacağı sırada Hetal ile Kokila’nın sesini duyar. Kokila Gopi’nin sorumluluklarını yerine getirmeye başladığını zamanla Raşi de düzeleceğini söyler. Raşi ise bu konuşmaları kapıdan dinlerden kendisini yaşlı ve şişman halde mutfakta yemek pişirirken hayal eder.

Masum 219. bölüm özeti - Öğretmen ilaç verir

Raşi bir anda kendisine gelir. “Asla şişman olmayacağım” deyip, sakladığı spor aletleri ile egzersiz yapmaya başlar. Gopi de ilk defa Meera’dan isteyerek uzak kalır. Gopi odasına gidip Meera’nın resmine bakıp ağlarken, Meera da okulda ağlar. Masum 219. bölüm özeti devam ediyor.

Daval Urmila’nın inadına sinir olur. Sabah kahvaltı yapmadan işe gider. Kinjal bu duruma çok üzülür. Urmila’ya kızar. Urmila ise aynen şöyle der.

“Sen bana kızacağına annene kız. Annen seni köhne yere bıraktı. Lakin kardeşlerin konak da lüks içinde yaşıyorlar” (Masum 27 Ekim Salı Özeti) Urmila

Sözleri ile Kinjal’in aklına fitne sokmaya çalışır. Ahem ile Gopi Meera’yı okuldan almaya gider. Meera’yı uyurken bulur. Öğretmeni Meera’nın çok yorulduğunu söyler. Gopi yemeği yediğini görünce çok mutlu olur.

Meera saatlerce uyuması, Kokila’nın dikkatinden kaçmaz. Meera uyandıktan sonra yemeklerini bitirmesi herkesi mutlu eder. Ahem bu sırada öksürür. Soğuk algınlığı için Ahem şurup içer. Meera şurubu gösterip “Okul! Okul” der. Kokila yine derin düşünceler dalar.

Ertesi gün Gopi Meera’yı okula bırakır. Çok geçmeden Gopi Meera’nın su şişesini vermediğini hatırlar. Meera’ya gözükmeden gizlice okula girdiğinde, öğretmen Meera’ya uyku ilacı vermek üzere olduğunu görür. Gopi hemen öğretmeni durdurur. Gopi sinirle öğretmene ağzına geleni söyler.

Kinjal Modi konağına gelip kardeşlerinin lüks içinde yaşadığını, evlendikten sonra kendisinin sefalet içinde yaşadığını söyler. Lakin Kokila Kinjal’e yardım etmek yerine Daval’a destek olmasını söyler.

27 Ekim Salı Masum Özeti - 219. bölüm

Ahem ve Gopi diğer çocukların aileleri ile görüşüp, çocukları okulda uyutmak için şurup verdiklerini söylemeyi kararlaştırırlar. Kinjal anaokulundaki olayı duyunca kendisi anaokulu açmaya karar verir. Masum 219. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 28 Ekim Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 220. Bölüm özeti)


Masum 29 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 221. Bölüm özeti)


Masum 30 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 222. Bölüm özeti)


Masum 31 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 223. Bölüm özeti)


Masum 1 Kasım Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 224. Bölüm özeti)


Masum 219. Bölüm özeti (27 Ekim salı Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu