Dizi Özet

Masum 220. Bölüm Özeti 28 Ekim Kinjal Kreş Açar

Masum 220. bölüm özeti 28 Ekim Çarşamba. Kinjal Kreş açacak. Eski kreş sahipleri  Kinja’e tuzak kuracak. İşte Masum 220. bölüm özeti!

Masum 220 bölüm; Kinjal Modilerin çok zengin olduğunu söylemesi ile bölüm başlar. Kinjal zor şartlarda geçindiklerini ama Modiler kendilerine hiç yardım eli uzatmadığını adeta haykırır.

Meera’nın okulda gördüğü eziyetlerden sonra orada karar alan Kinjal, kreş kurmayı bu konuda Modilerden destek ister. Kokila kreş açmanın çocuk oyunca olmayacağı, sorumluluk ve tecrübe gerektirdiğini söyler.

Masum 220. bölüm özeti Başlıyor!

Kokila Kinjal’e henüz çocuk büyütmediğini (kendi çocuğunu kast ediyor) başkalarının çocuklarını büyütemeyeceğini söyle se de Kinjal bu konuda hem kararlı hem de istekli olduğunu söyler.

Kinjal’in bu kadar kararlı ve istekli olduğunu gören Hetal şöyle der.

“Çirag ve Parag destek verecek. Bu kadar istekli birisine asla hayır diyemeyiz. Okul açabilirsin. İlk öğrencin de Meera olacak!” (Masum 220. Bölüm Özeti) Hetal Modi

Bu sözleri duyan Kinjal çok mutlu olur. Sevinçle kendi evine gider. Evde kendisini bekleyen Urmila, Kinjal’in elinde para ile dönmesini bekler. Lakin Kinjal’in eli boş ama yüzü mutlu gelmesine şaşırır. Yalandan ne olduğunu merak edip sorar. Kinjal de Kreş konusunda Modilerin desteğini aldığını söyler.

Masum 220 resmi

Hetal ve Kokila Kinjal’in yeni kreş açma olayı hakkında konuşurlar. Kokila Kinjal’in ilk başta çok hevesli olduğunu ama yakında bu hevesi bittiğinde o kadar çocuğun bakımı Gopi’nin üzerine kalacağından korktuğunu söyler.

Kinjal yeni kreş meselesini Daval ile paylaşır. Daval eşinin arkasında olduğunu söylerken Urmila da atıştırmalık kızartma getirir. Kinjal Urmila’ya der ki;

“Bu atıştırmalıkların üzerine zehir felan attın mı?” (Masum 28 Ekim Çarşamba) Kinjal

Urmila ise altın yumurtlayan kazını öldürmeyeceğini, bu sebeple rahatlıkla yiyebileceğini söyler.

Ertesi gün Modi konağının bir kısmı Kinjal’in kreşi için yeniden dekore edilir. Kreşin adı da “Meera kreşi” olur. Hetal ve büyük anne kreşin şeklini çok severler.

Masum 220 Özeti resmi
Masum 220 Özeti – Modi konağı kreş olur

Ertesi gün Kinjal 7-8 çocukla birlikte Modi konağına gelir. Hetal ve Kokila ilk günden o kadar çok çocuğu nasıl bulduğuna şaşırır. Kinjal Meera’nın eski okuluna gidip, çocuklara karşı yapılan kötü muameleyi anlattığını, hepsi yeni kreşe şans vermek istediklerini söyler.

Savitha da torunu ile birlikte Kinjal’in yeni kreşine bir şans vermek istediğini söyler. Bir anda Modi konağı kreşe döner. Ertesi gün hava yağmurlu olunca Kinjal kreşe geç gelir. Gopi tüm çocukları kapıda karşılayıp, oyun alanına götürür. Çocuklarının ayakları çamur olmasını gören Kokila sinir olur. Gopi ise temizleyeceğini söyler.

İşe geç kelen Kinjal’i Kokila kapıda karşılar. Kinjal’e geç geldiği için kızar. Bu sırada çocuklar Kokila’nın bağırdığını duyar. Kokila da çocukların yanına geldiğini duyunca, bir anda bağırmayı keser. Sinirle olay yerini terk eder. Masum 220. bölüm özeti devam ediyor.

Masum 28 Ekim Özeti

Modi konağında açılan Kreş de ki çocuklar ortalığı dağıtmaya başlar. Kinjal ile Gopi çocukları sakinleştirmeye çalışırlar. Kinjal çocukları sakinleştirmeye çalışırken yere düşer. Çocuklar Kinjal’in düştüğünü görünce güler. Gopi çocukları sakinleştirmek için ilahi söyler. Çocuklar Gopi’nin ilahisini duyunca sakinleşirler.

Masum 220 Özeti Cüce İş Başında

Raşi kreşe gelen çocukların yaramazlıklarında kendisini kurtarmak için kendi odasına gidip yoga yapar. Ufak çocuklardan biri gelip Raşi’yi rahatsız eder.

Bir kaç saat sonra bir çift gelir. Yüzü maskeli çocuklarını kreşe kaydettirmek için geldiklerini söyler. Kinjal çocuğun maskesini çıkartmasını ister. Lakin çocuk maskeyi çıkartmaz. Kokila yeni kayıt için gelene yüzü maskeli çocuğu iyice süzer.

“Hiç çocuk gibi durmuyor” (28 Ekim Çarşamba Masum 220. bölüm özeti) Kokila Modi

Hemen babası devreye direr ve der ki “oğlumuz çok yediği için diğer çocuklardan kalıplı” der. Lakin gelenler Meera kreşi bitirmek için gelenlerdir. Çocuk gibi gözüken kişi de cücedir.

Okula kayıt olan Cüce kimsenin görmediği bir zamanda çantasında kertenkele çıkartıp diğer çocukları korkutur. Çocuklar korku içine sağa sola kaçarlar. Kokila yerdeki kertenkeleyi alıp oyuncak olduğunu tüm çocuklara gösterir. Cüce ise Raşi’yi görünce aşık olur.

Eski kreş sahipleri cücenin içeride kargaşa çıkarmasını beklerken, olayı erken fark eden Kokila çocukları sakinleştirmeyi başarır. Çok geçmeden dışarı çıktığında, kreşin eski sahipleri karşılaşıp tartışırlar.

Masum 28 Ekim Çarşamba Özeti - 220. bölüm

Ertesi gün cüce Ahem’in kağıtlarının önemli olduğunu fark eder. Cüce gizlice Ahem’in kağıtlarını alıp, etrafa dağıtır. Diğer çocuklar da kağıtları yırtar. Ahem bu olayın sorumlusu olarak Gopi’yi görür. Bu sebeple Gopi’ye kızar. Masum 220. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 29 Ekim Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 221. Bölüm özeti)


Masum 30 Ekim Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 222. Bölüm özeti)


Masum 31 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 223. Bölüm özeti)


Masum 1 Kasım Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 224. Bölüm özeti)


Masum 2 Kasım Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 225. Bölüm özeti)


Masum 220. Bölüm özeti (28 Ekim Çarşamba Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu