Dizi Özet

Masum 222. Bölüm Özeti 30 Ekim Gopi’nin Ailesi

Masum 222. bölüm özeti 30 Ekim Cuma. Gopi öldü sandığı anne ve babası ile tanıştı. Lakin Annesi aklını kaybetmiş. İşte Masum 222. bölüm özeti!

Masum 222 bölüm; Urmila’nın gösteri sırasında gördüğü sakallı adamı araması ile bölüm başlar. Sakallı adamı ararken bir ara erkekler tuvaletine de giren Urmila adamın izini kaybeder. Yoldan geçen adama sakallı adamı görüp görmediğini sorar. Sorduğu kişi otelin müdürü olduğunu sakallı adam da gösteriyi yapıp otelden ayrılmak üzere olduğunu söyler.

Kinjal otelden ayrılı eve gelir. Lakin birlikte gittiği Urmila’nın hala gelmediğini ve yeni üye kaydı yapmak için uğraştığını düşünüp merak eder.

Masum 222. bölüm özeti Başlıyor!

Otel de Meera cam bileziği kırdığı için Urmila Meera’yı suçlarmış, ancak gerçek çok geçmeden anlaşılmıştır. Urmila bilezik çalmak isterken suçu Meera’ya atmıştır. Gopi de bunu öğrenince Urmila’ya kızmak istemiş, lakin Urmila Gopi’ye öksüz ve yetim olduğunu yüzüne vurmuştur.

Modi konağında Gopi Urmila’nın annesiz ve babasız olduğunu yüzüne vurduğu o sözleri hatırlayıp ağlar. Kokila Gopi’nin yanına gelip ona moral verir.

Urmila sonunda sakallı adamı bulur. Sakallı adam kendisine doğru gelen Urmila’yı görünce “Neden beni, takip ediyor? Benden ne istiyor” diye düşünmeye başlar. Urmila sakallı adamın yanına gelip “Beni tanıdım mı? Ben Urmila Şah” der. Sakallı adam hemen tanır.

Masum 222 resmi
Urmila Gopi’nin babasını Modi Konağına Getirir

Urmila adamın kolunda tutup Modi konağına getirir. Gece geç saatler de Urmila’nın Modi konağına gelmesine, Kokila dahil herkes şaşırır. Yanında sakallı bir adamı gören Kokila bu ne hal der. Urmila ise aynen şunu der.

“Bu adam Gopi’nin babasıdır! Gopi babanı buldum!” (Masum 222) Urmila Şah

Otel de öksüz ve yetim olduğu için alay eden Urmila, bir kaç saat aradan sonra Urmila Gopi’ye babasını getirdiğini söylese de evdeki herkes Gopi’nin babasının öldüğünü söyler. Gopi ise şu sözleri ağlayarak söyler.

“Otel de benim öksüz olduğumu yüzüme vurdun. Şimdi dalganı geçmek için gecenin bu saatinde ayarladığın bir adamı da alıp kapımıza geldin. Benimle dalga geçeceksen bari ölmüş babamın üzerinden plan yapma” (Masum 222 Özeti) Gopi Modi

Masum 222 Özeti resmi
Gopi sakallı adamı Babası olduğuna inanmaz

Urmila bu sözleri duyunca şok olur. Zira yıllarca kendisi de dahil Gopi’nin babasının öldüğünü zannederken, otel de görür görmez tanıyıp, Gopi ile tanıştırmak isterken bir anda olay bambaşka yere gider.

Gopi ağlayarak odasına çıkar. Ahem ve Kokila da Urmila ile sakallı adamı (Gopi’nin babasını evden kovarlar)

Urmila sakallı adamı alıp kendi evine götürür. Kinjal karşısında sakallı adamı görünce korkar. Urmila Gopi’nin babası olduğunu söyleyince, Kinjal da şok olur. Zira o da Gopi’nin babasının öldü olarak bildiği için bu gelişme karşısında şaşkınlığını gizleyemez.

Ertesi gün Raşi Tolu ve Molu (ikizleri) ilgilenirken, Urmila’nın gece geç saatlerde ilk defa geldiğini ve söylediğinin doğru olup olmadığını en azında dinlemeleri gerektiğini söyler. Lakin Gopi göz yaşlarına hakim olamaz.

Masum 30 Ekim Özeti

Ertesi gün Raşi’nin sözleri ile Gopi üzülür. Kokila ise Urmila’nın defalarca yalanını yakaladıklarını, söylediği sırada içeri Urmila girer. Kokila’nın kendisi hakkında güvenilmez olduğunu söylediği cümleyi tekrar eder. Kokila ve Ahem Urmila’yı evden kovmak ister. Lakin Urmila kanıtla geldiğini söyler.

Masum 222. Bölüm Özeti Urmila kanıt getirir

Herkes Urmila’nın kanıtına dikkat kesilir. Gelen kişi Gopi’nin dayısı Urmila’nın kocası Jitubhai’dir. Jitubhai karısının söylediklerini bir kez de kendisi doğrular ve 22 yıl önce yaşanan olayı şöyle anlatır;

“Gopi daha çocukken bize gelmişti. O gün köyümüzde sel felaketi oldu. Gopi’nin babası benim de eniştem ile kardeşime sel felaketi sonrasında ulaşamadık. Gitmediğim hastane kalmadı. Lakin hiç bir zaman izini bulamadım!” (Masum 30 Ekim Özeti) Jitubhai Şah

Masum 222 bölüm Özeti - Gopi babasını öğrenir

Gopi’nin babası da sakallarını uzatmasının sebebini söyle açıkladı.

“Sel felaketinde yaralandık. Çocukken Gopi benim sakallarımı çok severdi. Gopi’yi kaybettikten sonra kızımı geri bulana kadar sakallarımı kesmemeye yemin ettim. 22 yıldır sakallarımı kesmiyorum!” (30 Ekim Cuma Masum 22. bölüm özeti) Gopi’nin Babası

Bu sözlerden sonra baba kız kucaklaşır. Gopi hemen annesini sorar. Ancak adam daha sonra göstereceğini söylemesi Gopi’nin kafasını karıştırır.

Gopi çocukken hatırladığı bir kardeşi olduğunu hala yaşayıp yaşamadığını sorar. Babası da adının Radha olduğunu söyler. Gopi ısrarla annesi Modi konağına davet etmek ister. Babası bir şeyler sakladığı çok belli. Lakin kimseye bir şey diyemez.

Gopi ailesi için mutfağa girer. Annesi ve kardeşi için tatlılar yapar. Urmila ve Raşi Gopi’nin bu hazırlığını kıskanır. Akşama doğru Meethi misafirlerin geldiğini söyler. Gopi kapıdan içeri giren kardeşi ile annesini görünce koşup sarılmak ister. Annesi de Gopi deyip Meera’ya sarılır.

Masum 30 Ekim Özeti - Gopi'nin annesi ve kardeşi

Gopi’nin babası gerçekleri artık açıklamak zorunda kalır ve der ki;

“Eşim Gopi’yi kaybettiğinde bakmadığımız yer kalmadı. O günden sonra eşim aklı dengesini yitirdi. Bu sebeple kızım Radha’yı kendi koluna bağlayıp gezdiriyor. Onu da kaybetme istemiyor!” (Masum 222. Bölüm Özeti) Gopi’nin Babası

Gopi artık her şeyin geride kaldığını, annesine acılarını unutturup onu normalleştirmek için ne yapması gerekiyorsa yapacağını söyler. Urmila gidip Gopi’nin annesi Madhuji’ye sarılır.

Madhuji Meera’yı Gopi diye sever. Meera ise akli melekeleri yerinde olmayan kadının kucağında rahatsız olup ağlar. Gopi kızını almak istese de Madhuji vermek istemez. Zorla da olsa kadının kucağında Meera’yı alırlar.

30 Ekim Cuma Masum 222. bölüm Özeti - Gopi ve ailesi

Ahem ve Jigar Madhuji için doktorla görüşüp durumu anlatırlar. Doktora da tedavi etmeyi kabul eder. Bu durumu Gopi duyunca çok sevinir. Madhuji Meera’yı Gopi zannettiği için bir daha kaybetmemek adına gece yatarken Meer’yı kucağına alır. Meera korkudan ağlar. Ahem Meera’yı kadının elinden zor da olsa alır.

Ertesi gün Savitha ve Nikki Gopi’ye hayırlı olsun demek için gelir. Kokila da Modi konağında ki son olaydan ne çabuk haberi olduğunu söyleyip dalga geçer. Raşi Gopi’nin babasına çay verir. Adam çayı tabağa döküp içer.

Masum yazı görseli

Savitha tiksinip İngilizce olarak çayı içmeyi bilmediğini söyler. Gopi’nin babası Savitha’ya İngilizce olarak “Herkes özgürdür” der. Savitha şok olur. Masum 222. Bölüm özeti burada son buldu.


Masum 31 Ekim Cumartesi Özeti tıklama görseli (Masum 223. Bölüm özeti)


Masum 1 Kasım Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 224. Bölüm özeti)


Masum 2 Kasım Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 225. Bölüm özeti)


Masum 3 Kasım Salı Özeti tıklama görseli (Masum 226. Bölüm özeti)


Masum 4 Kasım Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 227. Bölüm özeti)


Masum 222. Bölüm özeti (30 Ekim Cuma Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu