Dizi Özet

Masum 224. Bölüm Özeti 1 Kasım Gopi’nin Tercihi

Masum 224. bölüm özeti 1 Kasım Pazar. Hem Kokila hem Madhu Gopi’ye kıyafet verir. Gopi’nin kimi tercih edecek? İşte Masum 224. bölüm özeti!

Masum 224 bölüm;  Kokila’nın Madhu’dan özür dilemesi ile başlar. Kokila Gopi’nin kendisini iyi hissetmediğini söyler. Mahdu ise Gopi banyo yapacak diye tutturur. Bu esnada Gopi’nin tansiyonu düşer. Kokila ve Madhu hemen Gopi’nin yanına gelir. Gopi’yi yatağa götürür.

Daha önce hayatında hiç mikrodalga fırın görmeyen Radha, mutfağa girdiğinde mikrodalga fırından gelen sesle korkar. Bunu gören Hetal gülerek korkmasına gerek olmadığını söyler. Mikrodalga fırının nasıl çalıştığını ve ne için kullanıldığını anlatır.

Masum 224. bölüm özeti Başlıyor!

Ertesi sabah Ahem uyanır ve odanın her yerinde buketleri görünce şaşırır. Hemen yanına Meera gelir ve der ki;

“İyi doğdun babacığım” (Masum 224) Meera Modi

Ahem kızına teşekkür eder. Bu sırada Radha odaya pat diye dalıp, eniştesi Ahem’in doğum gününü bir buket çiçekle kutlar. Bu duruma Ahem çok şaşırsa da sonrasında çok sevinir. Modi ailesi de kapıdan Ahem’in doğum günün kutlar. Kokila hediye olarka Ahem’e zarf verir.

Masum 224 resmi

Bir bayan Urmila’nın yolunu keser. Bu bayan Urmila’nın verdiği krem ​​yüzünden, yüzünde sivilce oluştuğunu söyler. Urmila kadına bunun hava durumundaki değişiklikten kaynaklandığını söyler. Kadında havaların çok dengesiz olduğunu kabul eder.

Raşi kendisine hizmetçi tutmuş gibi Radha’yı kullanmak ister. Ancak ileri de Raşi bunun acısını çok çekecek. Şimdilik Radha saf biri gibi gözüktüğüne bakmayın. Raşi Radha’dan kıyafetleri kısa sürede kurutmasını adeta emreder.

Masum 224 Özeti resmi

Radha Raşi’ye şimdilik iyi gözükmek için Raşi’nin istediğini yerine getirmek için düşünmeye başlar. Bu sırada Hetal’in söyledikleri aklına gelir. Hemen Mikrodalga fırının içine kıyafetleri koyar. Raşi mutfağa kek yapmaya geldiğinde Radha’nın kıyafetleri mikrodalga fırının içine koyup yaktığını görünce şok olur.

Madhu Ahem’in akşam ki doğum günü için hazırlık yaparken Kokila Gopi’nin akşam giymesi için sari (kıyafet) verir. Madhu bu duruma sinirlenir.

Masum 1 Kasım Özeti

Gopi annesi Madhu’nn yanına gidip Kokila’nın verdiği sariyi gösterir. Madhu ise Kokila’ya sinir olduğu için Gopi’ye para verip, yeni bir sari almasını söyler. Gopi ise bir taraf da kaynanası, diğer taraf da yeni bulduğu annesinin arasında kaldığı için canı çok sıkılır.

Masum 224. bölüm özeti - Madhu Para verir

Anlayışlı Kokila Gopi’ye arada kalmaması için akşam annesinin dediği sariyi giyebileceğini, başka gün de kendi verdiği sariyi giymesini isteyerek Gopi’ye yardımcı olur.

Raşi cadısı gene iş başında. Kokila ile Madhu arasında ki gerginliği hemen annesine haber verir. Urmila da yeni bir plan yapıp, bu gerilimi daha da artırmaları gerektiğini söyler.

Masum 224. bölüm özeti  devam ediyor. Ahem’in doğum günü için Kinjal ile Urmila Modi konağına gelir. Urmila yüzünü kimseye göstermeden hemen kızının yanına çıkar. Kinjal ise kaynanası Urmila’nın kendi sattığı krem nedeniyle yüzünde alerji olduğunu gülerek anlatır.

1 Ekim Masum Özeti - Urmila Oyun yapar

Raşi ve Urmila iş başında. Urmila ile Raşi Gopi’nin yanında konuşurlar.

“Kokila’nın verdiği sari çok güzelmiş. Bence kaynanasına hürmeten onu giymesi gerekirdi Gopi’nin” (Masum 1 Kasım Özeti) Urmila

Sözleri ile yanına duran Gopi’nin kafasını karıştırır. Gopi mutfağa gidip meyveleri keser. Raşi ve Urmila gizlice gidip meyvelerin üzerine renkli toz döker. Bu toz meyveyi kısa sürede çürütür. Kokila meyvelerin çürüdüğünü görünce Gopi’den yeni meyve getirmesini ister. Madhu ile Kokila Gopi’nin iş yapması konusunda yine karşı karşıya gelirler.

“Bu gelin kaynana arasında olan bir şey. Lütfen karışmayın!” (Masum 224. bölüm özeti) Kokila Modi

Madhu Kokila ile tartışmak üzereyken, araya Gopi’nin babası Jayanthilal gire. Eşini sakinleştirir. Gopi de annesine, kaynanası Kokila’nın haklı olduğunu söyler.

Masum 1 Ekim Pazar Masum 224 bolum ozeti - Ahem'in dogum gunu

Madhu Gopi’nin yanına gelip, verdiği paraya hediye alıp almadığını sorar. Gopi oldukça gerilir. Bu sırada Ahem eşini hazırladığını söyler. Madhu dışarı çıkar. Masum 224. bölüm özeti devam ediyor.

Herkes alt katta beklerken Ahem ile Gopi merdivenlerde gözükür. Herkes ikiliye dikkat kesilir. Kokila kendi sarisini giydiğini görünce şok olur. Zira daha önce annesi Madhu’nun verdiği sariyi giyebileceğini söylemesine rağmen, Gopi’nin kendi verdiği sariyi giymiştir.

Madhu çevresine “Kızım benim sarimi giyecek” derken, Gopi Kokila’nın sarisini seçmiştir. Madhu bu duruma çok bozulur. Gopi’ye neden kendi sarisini seçmediğini sorar.

Masum 224 bolum özeti - Ahem'in dogum gunu baslar

“Kokila bu sariyi kendisi seçerken, sen sadece para verdin.” (1 Kasım Pazar Masum 224. Bölüm Özeti) Gopi Modi

Diyerek aslında güzle bir noktadan olayı anlatır. Lakin bu Madhu’nun hoşuna gitmez. Raşi ise Kokila’nın Gopi’ye aldığı aynı sariyi giyip aşağıya gelmesi herkesi şok eder. (Kıskançlığın böylesi)

Masum 224 bölüm özeti - Madhu Gopi'yi yeniden evlendirmek ister

Madhu kendi kızı Gopi’nin düğünde olamadığı için Modi ailesine kızı Gopi’yi yeniden evlendirmek istediğini söyler. Herkes şok olur. Kokila “Ahem kabul ederse bizim için sıkıntı yok” der Jayanthilal de eşi Madhu’nun konuşmasına mani olmak istese de başarılı olamaz. Madhu Ahem’i ikna edeceğini söyler.

Madhu Ahem’in yanına gidip, kızı ile yeniden evlenmesini, tüm geleneklerini dünya gözü ile bir de kendisi görmek istediğini söyler. Ahem önce düşüp sonra Madhu’nun isteğini kabul eder. Gopi hem Kokila2ya hem de Ahem’e teşekkür eder. Masum 224. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 2 Kasım Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 225. Bölüm özeti)


Masum 3 Kasım Salı Özeti tıklama görseli (Masum 226. Bölüm özeti)


Masum 4 Kasım Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 227. Bölüm özeti)


Masum 5 Kasım Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 228. Bölüm özeti)


Masum 6 Kasım Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 229. Bölüm özeti)


Masum 224. Bölüm özeti (1 Kasım Pazar Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu