Dizi Özet

Masum 225. Bölüm Özeti 2 Kasım Ahem ile Gopi Yeniden Evlenir

Masum 225. bölüm özeti 2 Kasım Pazartesi. Madhu Gopi’yi yeniden Ahem ile evlendirir. Raşi Radha’yı kandırır. İşte Masum 225. bölüm özeti!

Masum 225 bölüm; Radha yeni kıyafetine sevinmesi ile bölüm başlar. Bu sırada Raşi’nin odasının yanında geçer. Raşi kendi kıyafetini de Radha’ya verip, temizlemesi ister. Radha giderken düşürebileceğini söyleyince, Raşi kıyafetlerini Radha’ya teslim etmekten vaz geçer.

Alt katta bulunan salon Ahem ile Gopi’nin evliliği için süslenir. Kokila her şeyin hazır olduğunu, kazasız belasız bu evliliği başarıyla tamamlamak ister. Bu sırada Jitubhai ve Dhawal davete ilk gelenler arasında.

Masum 225. bölüm özeti Başlıyor!

Radha bir gülümsemeyle Ahem’in yanına elinde kırmızı renkli bir hediye ile gelir. Elindeki hediyeyi Ahem’e verir. Ahem kırmızı renkli pagdi  (kafasına giyilen şapka) görünce şok olur. Zira daha önce bunu giyip giymeme konusunda zamanında sıkıntı yaşamıştı. Ahem istemese de Madhu’nun istediği üzerine kabul eder.

Masum 225 resmi

Urmila Ahem’in hem doğum günün de hem de evliliğinde yeni müşteri bulacağını düşünür. Lakin istediği müşteriyi bulamaz. Kız evi olarak, Rajban’a seçirlir. (Urmila’nın evini) Daval ve Jitubhai kız evi olarak Modi konağına gelip, misafirleri ile birlikte Rajban’a davet ederler.

Urmila kendi mahallesinde bıyıkları uzun bir adam geleceğini söyleyip, yakında görmek isteyenlerden para alır. Raşi de erkek tarafının yola çıktığını haber verir.

Raşi herkes başından gittiği için mutlu rahat bir şekilde evde takılacağını düşünürken, Kokila Raşi tüm işleri yapması gerektiğini söyleyip, uzun bir çalışma listesini verir.

Radha Gopi’nin arka kapıdan gittiğini görür. Hemen Rashi’ye Gopi nereye gittiğini sorar? Rashi de saf gördüğü Radha ile takılmak için şöyle der.

“Gopi murli manohar ile tanışmaya gitti. Gopi onu çok seviyor. Onsuz yaşayamaz. Sakın kimseye deme.” (Masum 225) Rashi Modi

Aslında Gopi tapınağa dua etmeye gitmiştir. Lakin Raşi’nin dalga geçmesi nedeniyle Radha, Gopi’nin Ahem’i aldattığını düşünür.

Masum 225 Özeti resmi

Tapınaktaki Gopi puja yapıyor ve verdiği her şey için kendi dinine göre dua eder. Radha ise salonda bir köşeye çekilir ve Raşi’nin dediğini düşünür. Bu sırada Raşi, Radha’nın yanına gelir ve der ki;

“Radha bundan sakın ama sakın kimseye bahsetme!” (Masum 225 Özeti) Raşi Modi

Hindistan da gelin ile damadın evleneceği zaman belirlenir. O zaman saati saatine uyulması gerekir. Rajban’a giden Modiler yolda havanın kötü olduğunu ve yağmur yağacağını söyler. Gopi ise tapınaktan dışarı çıkmak istediğinde çok şiddetli yağmura yakalanır.

Masum 2 Kasım Özeti - Evlilik hazırlıkları başlar

Gopi yardım istemek için telefonunu eline aldığında elindeki telefonu suya düşer. Gopi artık kaderi ile baş başa kalır. Çok yağmur yağıyor ve Gopi eve nasıl ulaşılacağını düşünmeye başlar.

Urmila, Gopi’nin babasının bıyığını göstermesi için birkaç bayan getirir. Urmila gelmeden önce babası bıyığını keser. Lakin Gopi’nin babası çoktan bıyıklarını keser. Bu durum Urmila ve yanındaki kadınların hiç hoşuna gitmez.

1 Kasım Pazartesi Masum Özeti - Madhu Konuşur

Gopi orada bulunan din görevlisinin telefonunda Ahem’i arasa da yağan yağmur nedeniyle hatlar çekmez. Radha ise ablasının neden gelmediği konusunda endişeye kapılır.

Radha düğünün iptal olmaması adına, Gopi gibi giyinir. Kokila Gopi’nin odasına gelip Radha’nın nerede olduğunu sorar. Meera ise Gopi gibi giyinen ama yüzü kapalı Radha’yı gösterse de Kokila onun Gopi olduğunu düşünür.

Masum 2 Kasım Özeti

Kokila Gopi (Radha) aşağıya götürür. Urmila Gopi kimsenin haberi olmadan nasıl geldiğini merak eder. Bu esnada Gopi yolda, sırılsıklam ıslansa da değerli zamanı kaçırmamak adına yola çıkar. Sonun da sırılsıklam ıslansa da Modi konağına ulaşır.

Masum 225 bolum ozeti Radha Gopi'nin yerine gecer

Bu esnada Ahem Gopi ile çelenk değiştirmeye başlar. Gopi;

“Durun” (Masum 225. Bölüm Özeti) Gopi Modi

Diyerek düğünün ilk ritüelini durdurur. Radha Gopi’ye Raşi’nin anlattığı hikayeyi anlatır. Madhu kızına gelinlik giydirir. Kısaca düğün ritülleri gerçek Gopi ile yeniden yapılır.

1 Ekim Masum 225 bolum özeti - Radha ortaya cıkar

Ertesi gün Jayanthilal ve ailesi ayrılmaya hazırlanıyor. Radha ailesiyle birlikte ayrılmak istemediğini, Gopi ablası ile kalmak istediğini söyler. Kokila da buna müsade der.

Ertesi gün Radha aarti töreni için yakılan kibrit çöpünü kenara atar. Kokila bunu görüp sinirlense de bir şey demez. Bir kaç saat sonra Ahem önemli bir telefon görüşmesi yaparken, Radha bağırarak konuşur. Ahem sinirlenip Radha’ya bağırır.

Masum 225. Bölüm Özeti - Kokila Radha'ya kızar

Kahvaltı masasında, Radha tabağına yiyecekleri doldurduğunu bir de elleri ile yemek yemeye çalıştığını gören Ahem ve Gopi şok olurken diğer aile üyeleri adeta iğrenir.

Kokila Gopi’den ilaç ister. Radha da dolaptan su getirir. Kokila suyu içmesi ile tükürmesi bir olur. Su değil başka bir şey olduğunu gören Kokila Radha’ya kızar.

Masum yazı görseli

Gopi de kardeşini bir kenara çeker ve kendisine bir şey sormadan hiç bir iş yapmamasını söyler. Masum 225. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 3 Kasım Salı Özeti tıklama görseli (Masum 226. Bölüm özeti)


Masum 4 Kasım Çarşamba Özeti tıklama görseli (Masum 227. Bölüm özeti)


Masum 5 Kasım Perşembe Özeti tıklama görseli (Masum 228. Bölüm özeti)


Masum 6 Kasım Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 229. Bölüm özeti)


Masum 230. Bölüm özeti tıklama görseli


Masum 225. Bölüm özeti (2 Kasım Pazartesi Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu