Dizi Özet

Masum 228. Bölüm Özeti 5 Kasım Gopi Yılanı Yakalar

Masum 228. bölüm özeti 5 Kasım Perşembe. Yılan büyücüsü Raşi’yi kandırıp, yüzüğünü alacak. Gopi yılanı yakalar. İşte Masum 228. bölüm özeti!

Masum 228 bölüm; Yılan avcısı ile Ahem’in konuşması ile bölüm başlar. Modi konağında elektrikler gelene kadar yılanı bulamayacağını, bu sebeple yılanı aramayı durduğunu söyler. Kokila ise adamın gitmesine müsade etmez.

Raşi de yılan avcısına yüzüğünü verip yuvarlak bir taş alır. Adam Raşi’yi kandırıp taşında gizli gücü olduğunu söylemiştir. Raşi bu durumu annesine gizlice söyler. Urmila da kızına “Salak kızım. Adam seni kandırmış” der. Raşi içinden çikolata geçirir.

Meera’nın elindeki çikolata yere düşer. Raşi ise elindeki taşında bunu yaptığını zannedip Urmila’ya yerdeki çikolatayı gösterir. Kısaca yılan büyücüsünün verdiği taşın gerçek olduğuna inanmaya başlar.

Masum 228. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi elindeki taşında gerçekten işe yarayıp yaramadığını bir kez daha test etmek ister. Birazdan elektriklerin gelmesini ister. Çok geçmeden karanlıkta kalan Modi konağı aydınlanır. elektrikler gelir. Raşi de bunu elindeki taşın yaptığını düşünür. Tabi Urmila da bu olanlara şahit olduğu için Urmi de taşın gizli gücü olduğunu düşünür.

“Raşi ayaklarını kaldır. Yılan her an ısırabilir” (Masum 228. bölüm özeti) Kokila Modi

Kokila Raşi’ye bu şekilde seslense de Raşi elindeki taşın neler yapabileceğini, hatta Kokila’ya nasıl eziyetler yapacağını hayal eder. Kokila sözünü dinlemeyen Raşi’nin yanına gelip, yüksek sesle ayağını kaldırmasını istemesi ile Raşi bir anda hayal dünyasından gerçek dünyaya döner.

Masum 228 resmi

Radha yılanı görse de kimseye söylemez. Ev halkının gözüne girmek, Ahem gibi koca bulmak için yılanı sütle beslerken yakalamayı planlar. Radha ilk fırsatta annesinin de inandığı batıl inanışı gerçekleştirmek üzere, evin içindeki tapınağa gidip dua eder. Oradan aldığı bazı yiyecekle mutfağa gidip süt koyup gözleri kapalı bir şekilde dua ederek bekler.

Kokila yılan avcısının bir an evvel yılanı bulmasını isteyince, yılan avcısı yılanın evden gitmiş olma ihtimalinden bahseder. Kokila hala evde olduğunu söyleyip adamı fırçalar. Adam da kendi işine saygı duymayan yerde çalışmayacağını söyleyip, Modi konağını terk eder.

Meera kanepe de uzun süre oturmaktan sıkıldığı için mutfağa doğru gider. Kokila hızla Meera’nın arkasında gider. Kokila mutfağa girdiğinde Radha’nın yılanla karşı karşıya kaldığını görünce şok olur.

Masum 228 Özeti resmi

Kokila hemen ev halkını yanına çağırıp, yılanı gördüğünü haber verir. Ahem ile Jigar yılanı nasıl yakalayacakları konusunda plan yaparken, Gopi de kendi başına bir plan yapar. Raşi ise elindeki gizli güçleri olduğuna inandığı taşı alıp yılanı eli ile havaya kaldırıp gizli gücünü herkese göstermek ister.

Herkes korktuğu için yılana yaklaşamaz. Lakin Raşi boynuna taktığı taşa güvenip, yılanın yanına gider. Gopi ise yılanı pencereden yakalamak için dışarı çıkıp, mutfak penceresinin yanına gelir.  Eline aldığı çuvalı yılanın üzerine atıp, hem Raşi’nin hem de Radha’nın hayatını kurtarır.

Masum 5 Kasım Özeti

5 Kasım Perşembe günü TV ekranlarına gelecek olan Masum 228. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Raşi’nin yılanı eli ile yakalamaya çalışmasına aile halkı çok kızar. Raşi de boynunda ki taşın gizli güçleri olduğunu söyler. Kokila mutfağa gidip soğuk suyla geri döner. Raşi’nin yüzüne suyu döker. Raşi bir anda şok olur.

Masum 228. bölüm özeti - Kokila partiye katılır

Gopi Raşi’nin boynunda ki gizli güçleri olduğunu söylediği taşı inceler ve Çin malı olduğunu görür. Gopi’nin babası Jayanthilal da “Bu günlerde gizli güçleri olan taşlar, Çin’de üretiliyor anlaşılan” deyip dalga geçer. Masum 228. bölüm özeti devam ediyor.

Savitha, kedicik partisine davet etmek için gelir. Hem Kokila hem de Gopi daveti reddeder. Madhu ise partiyi Urmila’nın evinde kutlamayı teklif eder. Hetal, Kokila ve Gopi istemeseler de Savitha’nın partisine katılırlar. Tabi ki Urmila’nın evinde.

Masum 5 Kasım Özeti - Yarışma başlar

Savitha daha önce gelmeyeceğini dile getiren Kokila’nın gelmesi ile alay eder. Kokila ise davete geldiğini ama kendi belirlediği oyunu oynamaya geldiğini söyler. Savitha ilk başta kabul etmek istemez. Ancak Kokila’nın “sadece aptallar oynamak istemez. Zira onların salaklığını ortaya çıkartıyor bu oyun” sözleri, Savitha ve beraberindekileri adeta gaza getirir.

Kokila oyunu ve kuralları tek tek anlattıktan sonra oyun başlar. Urmila olur da oyunda hile olmaz olur mu? Tabi ki Urmila elinden geldiğince hile yapmaya çalışır. Takım halinde oynanan oyunda Raşi, Kinjal’in gideceğe yola sabunlu su döker. Hem Kokila hem de Savitha bunu görür. Tabi iki takım arasında kavga çıkar.

5 Kasım Perşembe Masum 228 bölüm özeti - Urmila kapıda Daval'i izler

Ertesi gün Ranki kutlamaları sırasında hediyeleşme için herkes birbirine hangi hediyeyi alacağını planlar. Daval ise ödemesi gereken borcu için biriktirdiği parayı birleştirir. Sabah olduğunda paraların evde kaybolduğunu anlar. Masum 228. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 6 Kasım Cuma Özeti tıklama görseli (Masum 229. Bölüm özeti)


Masum 230. Bölüm özeti tıklama görseli


Masum 8 Kasım Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 231. Bölüm özeti)


Masum 9 Kasım Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 232. Bölüm özeti)


Masum 228. Bölüm özeti (5 Kasım Perşembe Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu