Dizi Özet

Masum 229. Bölüm Özeti 6 Kasım Gopi’nin Doğum Günü

Masum 229. bölüm özeti 6 Kasım Cuma. Gopi’nin doğum günü hazırlıkları başlar Raşi, Ahem’in Gopi’ye aldığı hediyesini Radha’nn almasını sağlar. İşte Masum 229. bölüm özeti!

Masum 229 bölüm; Urmila’nın evinde Madhu kardeşi Jithu’ya Rakhi yani bileklik bağlaması ile başlar. Jithu bu günleri görmekten çok mutlu olduğunu dile getirirken, Urmila ise Madhu’nun eve yerleşmesine, kendisine emir vermesine sinir olur. Lakin Urmila rol yapmaya devam eder.

Urmila da eline aldığı tepsi ile hemen Jayanthilal’e ranki bağlar. Urmila tepsiden yediği tatlı, sahte dişini yerinden çıkartır. Jayanthilal cebinden bir tomar para çıkartır. Urmila’nın gözleri fal taşı gibi açılır. Lakin Jayanthilal Urmila’ya sadece 100 rupi verir.

Masum 229. bölüm özeti Başlıyor!

Urmila ve yanındakiler Modi konağına gelir. Kokila Daval’ın olmadığını fark edip nerede olduğunu sorar. Kinjal de Daval’in alışverişe çıktığını söyler. Urmila bilekliği bağlayan hediye aldığı için ağlamaklı olarka şöyle der.

Masum 229 Ranki bağlama töreni

“Yıllardır ranki yapamıyordum. Lakin bugün uzun süre sonunda yaptım. Bunu devam ettirip Modi ailesinin erkeklerine ranki yapmak istiyorum”

Kinjal hediye koparmak için Urmila’nın bunu yaptığını anlayıp gülmeye başlar. Kokila ise sorun olmadığını söyler. Urmila Modi erkeklerinin hepsine ranki yapar. Kokila da mutağa gidip Urmila’nın hediyesini kırmızı bezin altında getirir. Urmila büyük bir hediye kaptığını düşünse de Kokila hediye olarak çiçeği gösterince, Urmila’nın hayalleri yıkılır.

Bu sırada kargocu paket getirir. Ahem paketi alıp masaya koyar. Kinjal istediği elmas kolye olduğunu düşünür. Kinjal ranki bağlamadan önce hediyeye bakmak ister. Ahem de bakabileceğini söyler.

Kinjal hediye paketini açınca, elmas değil altın kolye olduğunu görünce sinirlenir. Etrafında ki herkese bağırıp ranki bağlamayacağını söyleyip elindeki rankiyi yere atar. Ahem istediği elmas kolyeyi alacağını söyler. Lakin Kokila herkese eşit davranıldığını söyleyip elmas kolyenin alınmayacağını söyler.

Kinjal Kokila’nın davranışına daha da kızar ve kendisini Modi’lerin soyundan olmadığını söyleyip herkesi şok eder.  Kinjal sinirle evden çıkar. Gopi hemen arkasında gidip Kinjal’i durdurmak ister. Lakin Kokila Gopi’yi durdurup şöyle der.

“Kimse arkasından gitmeyecek. Kinajl2in siniri geçtiğinde kendi ayakları ile geri gelecek.”

Kinjal sinile Modi konağından dışarı çıktığı esnada Savitha’nın torunları Kinjal’in kafasına taş atar. Kinjal sinirini çocuklardan çıkartmak için Savitha’nın evine gider. Teras da çocukları yakalar. Savitha’nın torunları Kinjal’in elinden kaçıp, Kinjal’i terasa kilitler.

Masum 229 Özeti - Kinjal kilitli kalır

Savitha ise dışarıda işi olduğunu söyleyip evden ayrılır. Kinjal derdini kimseye duyuramaz. Zira cep telefonu Modi konağında kalmıştır. Gopi Kinajl’i telefonla arar. Lakin telefon Modi konağında olduğunu anlarlar. Raşi Daval’i arar. Daval çağrıyı görse de dolaptaki parayı aradığı için telefona bakamaz.

Jigar, Raşi, Ahem ve Gopi Rajpalnagar’a yani Urmila’nın evine Daval’ın yanına giderler. aval ise kaybettiği paranın hüznü ile evde ağlamaklı bir şekilde otururken Modi ailesi gelir. Gopi Kinajl2i sorar. Daval da eşi Kinjal’in Modi konağına gittiğini söyler. Gopi ve yanındakiler endişelenir.

Masum 6 Kasım Özeti (Masum 229. Bölüm Özeti)

Meethi çöp atmak için dışarı çıktığında Savitha’nın çatısında Kinjal’in yere inmek üzere olduğunu görür. Lakin olayı yanlış anlayıp, Kinjal’in intihar etmeye çalıştığını düşünür.

Kokila ve Modi ailesi hızla Kinjal’in yanına gider. Kokila Kinjal2in elmas kolye için bunu yapıp yapmadığını sorunca, Kinjal2in aklına hinlik gelir. Kokila2ya elmas kolye için bunu yaptığını söyleyip onları andırır. Kokila elmas kolyeyi alacağını söyler. Kinjal de dikkatlice terasa gideceğini sırada ayağı kayar. Son anda korkuluklar da sılı kalır.

Masum 229. Bölüm Özeti - Kinjal düşmek üzere

Ahem ve beraberindekiler de Kinjal2in korkuluklarda ölüm kalım mücadelesi verdiğini görür. Hemen Savitha’nın kapısını kırmak isterken Savitha gelir. kapıyı açarlar. Lakin Kinjal çatından uzanmayacak kadar aşağıda, yerden ise oldukça yüksek de durduğu için Jigar ile Daval Ahem’i Kinjal’in yanına kadar sarkıtırlar. Ahem Kinjal’in elini tutup terasa çekmeyi başarır.

Kinjal hayatını kurtaran kardeşlerine elleri kanlı bir şekilde Ranki bağlayıp, onlara teşekkür eder.

Ertesi gün Rai gazetede pahalı sarilerin satıldığı ilanı görür. İlanın son günü olduğunu fark eden Raşi, eski sarilerini nereye koyacağını düşünür. Bu sırada içeri Radha girer. Raşi eski kıyafetlerini yeni gibi gösterip Radha’ya hediye eder.

Raşi morali bozuk numarası yapar. Jigar da nedenin sorar Raşi dolabında hiç sarisi kalmadığını söyler. Jigar bu zaman kadar çok fazla sari aldığını, eski sarilerini ne yaptığını sorar. Raşi de Radha’nın hiç kıyafeti olmadığı için ona hediye ettiğini söyleyince, Jigar Raşi’ye para verir.

Masum 6 Kasım Özeti - Madhu Urmila'ya fırça atar

Radha Raşi’nin verdiği kıyafetleri üzerine denediği sırada Gopi gelir. Raşi’nin eski kıyafetlerini yeni gibi gösterip Radha’ya verdiği anlar. Hemen Raşi’nin yanına gidip yalan söylediği için kızar. Bu sırada Radha Raşi’ye teşekkür etmeye gelir. Raşi de kıyafetleri “Gopi ablan geri vermeni istiyor” deyince Radha ailesinin anına döneceğini Gopi’nin yüzüne söyler.

Rashi bir plan yapar ve ütülenmemiş giysileri alıp Radha’nın yanına gider. Rashi, kıyafetleri ütülemesi için Radha’ya duygu sömürüsü yapar. Radha işi kabul eder.

Radha kıyafetleri ütülediği sırada telefon çalar. Radha yanlışlıkla ütüyü kulağına götürdüğü sırada, Gopi elini eli araya girer. Radha’nın yüzünün yanmasına engel olur. Radha Gopi’nin kendisini ne kadar çok sevdiğini anlar. Abla kardeş sımsıkı sarılırlar. Raşi ise abla kardeşi ayırmak için yaptığı planı boşa çıktığı için çok üzülür. Daha kötü plan yapmaya karar verir.

6 Kasım Cuma Masum 229. bölüm özeti - Ahem'in Gopi'ye aldğı hediyeyi yanlışlıkla Radha Alır

Gopi’nin doğum günü hazırlıkları başlar. Kokila bu doğum günün dillere desten olmasını ister. Bu sebeple Madhu’yu arayıp bilgi verir. Madhu ise kendi kızının doğum günü kutlamasını Kokila’nın planlamasına çok bozulur.

Jitu, Madhu’ya annesine ait olan ve düğün gününde Gopi’ye verilmesi gereken altın set gösterir. Şimdi seti Gopi’ye hediye etmenin en iyi zamanı olduğunu söyler. Hem Kinjal hem de Urmila altın sette gözleri kalır. Urmila altın seti ele geçirmek için bir şeyler plan yapar.

Masum yazı görseli

Ertesi gün hem kuru gül yaprakları ile Gopi2nin doğum gününü kutlar. Ahem hediyesini vermeden diğer aile üyeleri gelir. Ahem de evin içindeki tapınağa hediyesini aşk mektubu ve bir adet gül koyar. Raşi bunu görür. Hemen bir plan Yapar. Kolyeyi Radha’nın almasını sağlar.


Masum 230. Bölüm özeti tıklama görseli


Masum 8 Kasım Pazar Özeti tıklama görseli (Masum 231. Bölüm özeti)


Masum 9 Kasım Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 232. Bölüm özeti)


Masum 229. Bölüm özeti (6 Kasım Cuma Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu