Dizi Özet

Masum 231. Bölüm Özeti 8 Kasım Radha Ahem’in Saçını Çeker

Masum 231. bölüm özeti 8 Kasım Pazar. Raşi Swyam’ın peruk taktığını yalanını söyler. Radha Ahem’in saçını çeker. İşte Masum 231. bölüm özeti yazımızın devamında sizleri bekliyor!

Masum 231 bölüm; Radha Ahem’i görmesi ile bölüm başlar. Radha Raşi’ye kendisini kandırdığı için kızar. Raşi ise hemen sivri zekası ile yalan uydurur ve der ki “Nasıl ki benim ikizlerim var. Bu da Kokila’nın ikizleri. Biri Ahem. Diğeri Swyam. Ancak Swyam ile Kokila arasında sevdiği kız konusunda Kokila ile anlaşamadığı için evden ayrıldı” der.

Radha ise bu yalana hemen inanır. Zira Ahem gibi bir eş istediğini defalarca Raşi’ye söylemiş, Raşi de kendisini kurtarmak için böyle bir yalan uydurmuştur.

Masum 231. bölüm özeti Başlıyor!

Raşi’nin asıl amacı iki kız kardeş arasında kavga çıkartmak. (Ne işine yarayacaksa artık) Raşi fırsat bu fırsat Radha’ya “Gopi senin güzelliğini hep kıskanıyor” diyerek Radha’yı Gopi konusunda doldurur. Raşi söylediği yalanın ortaya çıkmaması için Swyam konusunu Gopi’ye bile söylememesini ister. Zavallı Radha ise Raşi’ye sarılıp teşekkür eder.

Masum 231 Resmi
Masum 231 – Radha Ahem’i Swyam zanneder

Urmila, saadet zinciri konusunda çevresini üye etmiş, ancak işleri istediği gibi gitmediği için çevresinde Urmila bu işe girdiği kişilerle nasıl yüzleşeceği konusunda oldukça endişelenir.

Ahem eve gelir, Ahem’i iyice izledikten sonra gelen kişinin Ahem değil Swyam olduğunu söyler. Raşi ilk başta “Hayır bu kişi Ahem” dese de Radha dışarıda gördüğü Swyam’ın giydiği kıyafeti olduğunu söyler.

Radha odasına gidip ayna karşısına kendisine bakıp saçını ve kıyafetini düzeltirken, Kokila Radha’nın yanına gelip bir sorun olup olmadığını sorar. Radha da her hangi bir sorun olmadığını söyler. Raşi de uydurduğu ikiz Swyam meselesini Urmila’ya anlatır. Urmila ise Raşi’nin salakça bir yalan söylediği için Raşi’ye kızar.

Masum 231 Özeti Resmi
Masum 231 Özeti – Radha Swyam Zannettiği Ahem ile konuşmak ister

Ahem Jigar ile yaptığı bir iş yüzünden eve sinirli gelir. Ahem Gopi’den yeşil çay yapmasını ister. Radha ise Ahem değil gelen kişi Swyam olduğunu düşündüğü için Gopi’den önce çay yapmak ister. Abla kız çay meselesi yüzünden ufak bir tartışma yaşar. Ahem Gopi’den Radha’nın çay yapmasına izin vermesini ister. Radha bu habere çok mutlu olur.

Masum 8 Kasım Özeti (Masum 231. bölüm Özeti)

8 Kasım Pazar günü T ekranlarında yayınlanmasını beklediğimiz Masum 231. bölüm özeti vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Urmila saadet zinciri konusunda kendi mahallesindeki kişileri üye etse de adamlar parasını almadığı için Urmila’yı sıkıştırmaya başlar. Urmila da saadet zincirinin ofisine gider. Lakin kapının kilitli olduğunu görünce şok olur. Tam da o sırada Urmila’nın kendi mahallesindekiler ofisin önüne gelir. Kapının kilitli olduğunu görünce Urmila’nın dolandırdığını düşünür.

Masum 231. bölüm Özeti - Urmila Kamyonun arkasına saklanır

Bu sırada Urmila kamyonun arkasına saklanır. Kendi mahallesindeki kişililerin bu konuşmalarını gizlice dinlerken, kamyon hareket eder. Urmila açığa çıkar. Hızla koşup adamlardan kaçarken Kinjal ile çarpışıp adamlara yakalanır.

“Urmila bizden alıp buraya yatırdığın paramızı istiyoruz!” (Masum 231. bölüm özeti) Urmila’nın Komşuları

Kinjal da karşı taraftaki kişilerden yana olur. İhsanların parasını vermesini söyler. Zira Daval’ın parasını da alıp çalıntı süsü verdiği için Urmila’nın acı çekmesini ister.

Madhu Modi konağına gidip, kendi kültürlerinde kutlanan Teej Festivalini anlatır. Koki ve Hetal bunu hiç kutlamadıkları için festivali kutlayıp kutlamama konusunda kararsız kalırlar. Büyük anne evli kadınların oruç tutup, etrafı çiçekle süslendikleri bu festivalin kutlanmasına karar verir.

8 Kasım Pazar Masum Özeti - 231. bölüm

Radha evde Ahem’i Swyam zannedip arada ona kur yapmaya başlar. Ahem ne yaptığını pek anlayamaz. Radha gece Gopi’yi korktuğunu söyleyip, yanında yatması için ikna eder. Gopi uyuduğunda Radha Swyam zannettiği Ahem’in yanına gitmeyi düşünür. Raşi hemen acil bir plan yapar.

Raşi elinde süt bardağı ile Ahem ile Gopi’nin odasına gelir. Bilerek bardaktaki sütü Ahem’in üzerine döküp, istemeyerek oldu der. Ahem üzerin değiştirir. Raşi Radha’nın yanına gidip Swyam gittiğini Ahem’in geldiğini söyler. Radha buna inanmaz. Raşi üzeri değişmiş Ahem’i gösterince Radha inanır.

Sabah kahvaltıda Ahem Radha’nın Swyam olarka ilk defa gördüğü kahverengi takım elbiseyi giyince, Ahem değil Swyam geldiğini zanneder. Masaya oturan Ahem’e Gopi kahvaltısını vereceği sırada Radha Gopi’den önce davranıp, kahvaltı vermesi Gopi’nin ve Kokila’nın çok garibine gider.

Ahem kahvaltı sırasında telefon gelir. Kahvaltı yapmadan gitmek durumunda kalır. Ahem’in masada cüzdanını unuttuğunu görünce Gopi vermek için cüzdanı alacağı sırada Radha Gopi’den önce davranıp, Ahem’in cüzdanın almasına herkes şok olur.

Masum 8 Kasım Özeti - 231 bölüm

Radha Ahem’in arkasından Swyam diye seslenir. Ancak Ahem bakmaz. Kokila Radha’nın arkasında gider. Ahem’e Swyam diye seslendiğini duyar. Kokila Radha’nın elindeki cüzdanı alıp Ahem’e verir. Sonra Radha’ya neden Swyam diye seslendiğini sorar. Radha’dan cevap yoktur.

Radha Swyam ile Gopi’nin aynı yatakta uyumasını engellemek için gündüzden Ahem ile Gopi’nin yatağına gidip uyur. Ahem erken saatte Gopi’nin yattığını görünce şaşırır. Gopi diye seslense de Radha cevap vermez. Bu sırada Ahem dışarıda Gopi’yi görür. Tam yatak da yatan kim diye bakacağı sırada Ahem’in telefonu çalar.

Ahem Gopi’nin yanıan aşağıya gider. Ahem yatak da yatan kişiden bahseder. Gopi de Radha olabileceğini, korktuğu için kendi odalarına geldiğini söyler. Radha ise Swyam’ın yanına gelmediği için Raşi’nin yalan söylediğini düşünüp, hesap sormaya gider. Raşi gene bir yalan uydurup Radha’yı kandırır.

Masum 231 bölüm özeti - Ahem Radha'ya sinirlenir

Raşi foyası ortaya çıkmasın diye Swyam’ın peruk taktığını, Ahem’in ise peruk takmadığını söyler. Radha hangi peruğu taktığını sorunca, oyuncak bebeğin kafasından çıkarttığı peruğu gösterir. Radha buna inanır.

Radha evde gezen Ahem mi yoksa Swyam mı olduğunu öğrenmek için Ahem’in saçlarını çeker. Ahem sinirle Radha’ya bağırır. Raşi de Radha’nın kafayı yediğini söyleyip, delidir ne yapsa yeridir diyerek normal karşılanmasını ister.

Masum yazı görseli

Madhu ve Radha’nın babası Raşi’ye kızıp, kızlarının deli olmadığını, Radha’yı evlerine götüreceğini söyler. Masum 231. bölüm özeti burada son buldu.


Masum 9 Kasım Pazartesi Özeti tıklama görseli (Masum 232. Bölüm özeti)


Masum 231. Bölüm özeti (8 Kasım Pazar Özeti) burada sona erdi. Bu bölümden sonraki yazılan Masum son bölüm özeti için yukarıdaki resimlere tıklayıp ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. bir varmış bir yokmuş evel zaman içinde kalbur zaman içinde bir kanal varmış bu kanal ın adı kanal 7 miş ama kendi kusurlarını görmezmiş
    dizi seçmesinide saatinide ayarlamayı bilmezmiş masum dizisii 22 30 yapmasılazımmış güz masalı yaralı kalbim dizilerini 15 30 yapmalıymışlar .
    dizilerin genel yayın yönetmenleri diziyi verme şeklini bilmezmiş seyirciler beceriksiz olduguna karar verirmiş bu kanal 7 çok başarısız olma yolunda böylece ilerlermiş zaten elinde 4 dizisi var çocuklar gibi sevinirmiş ama dizilerin saatlerini ayarlayacak gücü yokmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu